Zabierak - sposób na regenrację

Gotowe rozwiązania naszych użytkowników.

Moderatorzy: Miłosz, Kamyk, lucek, bartoszto, jotto, Kanc1erz

Awatar użytkownika
Lish
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 957
Rejestracja: 24 wrz 2010, 21:56
Imię: Karol
Miejscowość: Piaseczno
Plecak: Kiti
Garnek: biały
Telefon: 500366623
Motocykl: fzs600 pies
Kontakt:

Re: Zabierak - sposób na regenrację

Post autor: Lish »

łożysko zabieraka?
Ja ostatecznie też po dwie guma założyłem i było git.
Sklep Motocyklowy Warszawa - moto NUMiK
Awatar użytkownika
jotto
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1115
Rejestracja: 03 sie 2011, 11:53
Imię: Marek
Miejscowość: Gdańsk
Motocykl: Africa Twin

Re: Zabierak - sposób na regenrację

Post autor: jotto »

Ja dałem dwie, ale było za mało to dołożyłem po jednej na co drugi ten wypustek i jest git.
Obrazek
Awatar użytkownika
Turtles
Motorowerzysta
Posty: 72
Rejestracja: 01 paź 2010, 17:22
Imię: Paweł
Miejscowość: Warszawa
Plecak: empty
Garnek: Nolan N85
Numer GG: 5975178
Telefon: 726 857 474

Re: Zabierak - sposób na regenrację

Post autor: Turtles »

no to czemu przeskakuje coś, dziwne. Zaraz pójdę do garażu i będę walczył dalej

-- 10 Wrz 2013, 18:19 --

może dlatego, że włożyłem za dużo, może jak koło się skręca śrubą to dodatkowo się jeszcze ten zbierak sciska.
Awatar użytkownika
Lish
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 957
Rejestracja: 24 wrz 2010, 21:56
Imię: Karol
Miejscowość: Piaseczno
Plecak: Kiti
Garnek: biały
Telefon: 500366623
Motocykl: fzs600 pies
Kontakt:

Re: Zabierak - sposób na regenrację

Post autor: Lish »

nie sądzę, że można nałożyć tam za dużo gumy ;) Przecież byś nie wcisnął zębatki w koło ;) Może łańcuch nie wyregulowany?
Awatar użytkownika
Turtles
Motorowerzysta
Posty: 72
Rejestracja: 01 paź 2010, 17:22
Imię: Paweł
Miejscowość: Warszawa
Plecak: empty
Garnek: Nolan N85
Numer GG: 5975178
Telefon: 726 857 474

Re: Zabierak - sposób na regenrację

Post autor: Turtles »

no właśnie nie wiem, dziwne to. Przed zdjęciem koła było wszystko cacy, a po tym wszystkim jak przetaczam moto po korytarzach do garażu słyszę jakby przeskakiwający łańcuch. No fakt nówka sztuka napęd to to nie jest. Ale właśnie się zastanawiam czemu akurat po tym wszystkim coś takiego. Może to po prostu olać :P ? W końcu napęd kiedyś się wymieni, jeśli to to w ogóle :P tylko dziwi mnie to że teraz coś jest nie tak, a przed demontażem koła wszystko dokładnie pomierzyłem żeby skręcić tak samo

Btw. napęd wyregulowałem odpowiednio od 3,5-4cm z uwzględnieniem że się nie równo wyciągnął minimalnie(5mm różnicy), mierzone na centralce

-- 11 Wrz 2013, 13:15 --

wyregulowałem znowu łańcuch tzn. poluzowałem i tego dźwięku już nie ma :P dziwne bo składałem tak jak było wcześniej.

Jednak powstał nowy error :P to normalne że jak się zakręci kołem do tyłu to przy zębatce zdawczej słychać jak by łańcuch albo dźwięk stukających kulek w łożysku :D? Bo mi się coś nie wydaje właśnie. Może to kółeczka w skrzyni wydaja taki dźwięk przez nietypową prace do tyłu?
Przy kręceniu kołem do kierunku jazdy jest ciuchutko, no i przy zębatce też nie ma żadnego luzu.

-- 18 Wrz 2013, 23:37 --

Dobra już wiem, nie było pytania :P
Awatar użytkownika
jotto
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1115
Rejestracja: 03 sie 2011, 11:53
Imię: Marek
Miejscowość: Gdańsk
Motocykl: Africa Twin

Re: Zabierak - sposób na regenrację

Post autor: jotto »

Skoro się dowiedziałeś - to podziel się informacją ze wszystkimi! :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Turtles
Motorowerzysta
Posty: 72
Rejestracja: 01 paź 2010, 17:22
Imię: Paweł
Miejscowość: Warszawa
Plecak: empty
Garnek: Nolan N85
Numer GG: 5975178
Telefon: 726 857 474

Re: Zabierak - sposób na regenrację

Post autor: Turtles »

zębatka zdawcza się wyrobiła, nie zauważyłem od razu, zorientowałem się dopiero później z kolegą jak bardziej się nad tym nachyliłem :omg:
brak doświadczenia się ujawnił :D napędu zużytego jeszcze nie miałem, chyba że w rowerze :P

a zbierak, kozak :D dzięki za opis i zdjęcia
kchelm
Rowerzysta
Posty: 41
Rejestracja: 08 sty 2012, 21:06
Imię: Krzysztof
Miejscowość: Warszawa-Mokotów
Garnek: Reevu MSX1

Re: Zabierak - sposób na regenrację

Post autor: kchelm »

Namówiony przez mechanika, który zmieniał w moim motorze opony kupiłem nowy zabierak. I co? Na nowym zabieraku też jest luz! O ile na starym zabieraku luz wynosił około 8mm na obwodzie obudowy zabieraka względem piasty koła to przy nowym zabieraku ten luz wynosi 1mm. Uznałem że to też za dużo i zregenerowałem nowy zabierak metodą na dętkę. Czy słusznie? Czy powinienem zostawić luz na zabieraku? Proszę o opinię. Jeszcze nie założyłem koła i mogę usunąć dętki z czopów mocowania zębatki.
Kanc1erz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 895
Rejestracja: 07 kwie 2014, 08:58
Imię: Michał
Miejscowość: Ornontowice k/Gliwic
Garnek: Scorpion EXO-1200
Numer GG: 8278420
Motocykl: SV-650SF

Re: Zabierak - sposób na regenrację

Post autor: Kanc1erz »

kchelm pisze:Namówiony przez mechanika, który zmieniał w moim motorze opony kupiłem nowy zabierak. I co? Na nowym zabieraku też jest luz! O ile na starym zabieraku luz wynosił około 8mm na obwodzie obudowy zabieraka względem piasty koła to przy nowym zabieraku ten luz wynosi 1mm. Uznałem że to też za dużo i zregenerowałem nowy zabierak metodą na dętkę. Czy słusznie? Czy powinienem zostawić luz na zabieraku? Proszę o opinię. Jeszcze nie założyłem koła i mogę usunąć dętki z czopów mocowania zębatki.
Luz na zabieraku jest jak najbardziej prawidłowy. Koło w zasadzie nie powinno być sztywno połączone z napędem. 1mm luzu to moim zdaniem bardzo dobra wartość ;)
ER-5 1998r. Od 07.04.2014r.
SV650S 2007r. Od 29.04.2018r.
Chętnie pomogę również w zakresie projektowania elektroniki oraz szeroko rozumianej informatyki i komputerów.
kchelm
Rowerzysta
Posty: 41
Rejestracja: 08 sty 2012, 21:06
Imię: Krzysztof
Miejscowość: Warszawa-Mokotów
Garnek: Reevu MSX1

Re: Zabierak - sposób na regenrację

Post autor: kchelm »

Założyłem koło z nowym zabierakiem i nowym łożyskiem 6205 2RS zębatki. Oprócz luzu wzdłużnego wyczuwalny jest też luz boczny - chybot zębatki z zabierakiem. Kolega ma Hondę CB500 lecz w tym motorze żadnego luzu na zbieraku nie wyczuwa się. Czuje się od razu ugięcie gumy.
ODPOWIEDZ