Klejenie/spawanie plastiku

Gotowe rozwiązania naszych użytkowników.

Moderatorzy: Miłosz, Kamyk, lucek, bartoszto, jotto, Kanc1erz

Awatar użytkownika
pioter300
Motocyklista
Posty: 151
Rejestracja: 01 lip 2012, 12:39
Imię: Piotr
Miejscowość: Wa-wa/Piaseczno
Garnek: SHARK S900

Klejenie/spawanie plastiku

Post autor: pioter300 »

Znalazłem na youtube taki oto filmik :
http://www.youtube.com/watch?v=mjb45PYqKaM

Dzisiaj naprawiłem sobie w ten sposób mocowanie zagarów. Co prawda nie mam takiego urządzenia, ale zwykła lutownica i kawałek drutu wystarczyło. Cienki drucik powyginałem w "zygzaki" i wciskałem go rozgrzaną lutownicą w łączone kawałki mocowania zagarów (ten biały plastik, w który się wkłada żarówki). Robiłem to sam, bo fachowiec od spawania plastiku powiedział, że z tym już się nic nie zrobi bo .... Fakt ktoś ten plastik wcześniej naprawiał kilkukrotnie więc wygląda on strasznie.

Na koniec przesmarowałem widoczne końcówki drucików uszczelniaczem dekarskim, żeby nie rdzewiały.
Nie wiem jak długo wytrzyma. Na razie próby obciążenia i wstrząsów rękami przeszły pomyślnie. W trakcie sezonu dam znać jak przetrwało normalną jazdę po naszych wspaniałych drogach.
Jestem bardzo początkujący więc proszę nie dziwić się niektórymi moimi pytaniami.
Pierwsze moto, pierwsze godziny jazdy i pierwszy kontakt z mechaniką.
Sklep Motocyklowy Warszawa - moto NUMiK
Awatar użytkownika
DeFi
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2397
Rejestracja: 10 paź 2010, 20:25
Imię: Rafał
Miejscowość: Września
Plecak: Brak
Garnek: LS2
Numer GG: 9958743
Telefon: 783757397
Motocykl: Yamaha FJR 1300 '01
Lokalizacja: Września

Re: Klejenie/spawanie plastiku

Post autor: DeFi »

Ja zazwyczaj raz w sezonie rozkręcam zegary o poprawiam pęknięcia samą lutownicą. Ale niestety z każdym kolejnym "spawaniem" materiał robi się coraz słabszy.
Najlepiej byłoby spawać dodając troszkę takiego samego materiału (w przypadku wnętrza zegarów jest to ABS) aby wzmocnić element spawany.
Obrazek
Kawasaki ER-5 '05 -> Kawasaki ZR-7 '00 ->Yamaha FJR 1300 '01
http://www.bikepics.com/members/defi/01fjr1300/
Awatar użytkownika
pioter300
Motocyklista
Posty: 151
Rejestracja: 01 lip 2012, 12:39
Imię: Piotr
Miejscowość: Wa-wa/Piaseczno
Garnek: SHARK S900

Re: Klejenie/spawanie plastiku

Post autor: pioter300 »

DeFi pisze:Ja zazwyczaj raz w sezonie rozkręcam zegary o poprawiam pęknięcia samą lutownicą. Ale niestety z każdym kolejnym "spawaniem" materiał robi się coraz słabszy.
Najlepiej byłoby spawać dodając troszkę takiego samego materiału (w przypadku wnętrza zegarów jest to ABS) aby wzmocnić element spawany.
A nie jest to przypadkiem polipropylen. Na tym wewnętrznym plastiku jest oznaczenie >PP-T<.
Klejem który wg instrukcji można kleić ABS, nie udało mi się skleić.
Jestem bardzo początkujący więc proszę nie dziwić się niektórymi moimi pytaniami.
Pierwsze moto, pierwsze godziny jazdy i pierwszy kontakt z mechaniką.
Awatar użytkownika
DeFi
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2397
Rejestracja: 10 paź 2010, 20:25
Imię: Rafał
Miejscowość: Września
Plecak: Brak
Garnek: LS2
Numer GG: 9958743
Telefon: 783757397
Motocykl: Yamaha FJR 1300 '01
Lokalizacja: Września

Re: Klejenie/spawanie plastiku

Post autor: DeFi »

Wydawało mi się że to ABS, ale mogę być w błędzie.
Obrazek
Kawasaki ER-5 '05 -> Kawasaki ZR-7 '00 ->Yamaha FJR 1300 '01
http://www.bikepics.com/members/defi/01fjr1300/
amodos
Rowerzysta
Posty: 19
Rejestracja: 20 gru 2013, 22:42
Imię: Adam
Miejscowość: Warszawa
Plecak: Martusia :*
Garnek: Nitro

Re: Klejenie/spawanie plastiku

Post autor: amodos »

Ja w swoim "nowym nabytku" wczoraj rozkręcałem zegary chcąc przeczyścić szybki ( brak szczelności spowodował zasyfienie szybek od środka ). Jak zdjąłem pokrywę zegarów to..... przeżegnałem się piętą... 1000 Puzzli pospawanych a raczej zarzyganych plastikiem i poskręcanych wkrętami do drewna... zamknąłem je bez czyszczenia bo to będzie dłuższa posiadówa żeby to doprowadzić do ładu i składu... od razu będzie szpachlowanie puszek zegarów i pomalowanie ich. Swoją drogą zrodziło mi się pytanie czy te farby w spray w kolorze chromu faktycznie dają choćby namiastkę chromowania ? czy będzie poprostu srebrny?
Awatar użytkownika
pioter300
Motocyklista
Posty: 151
Rejestracja: 01 lip 2012, 12:39
Imię: Piotr
Miejscowość: Wa-wa/Piaseczno
Garnek: SHARK S900

Re: Klejenie/spawanie plastiku

Post autor: pioter300 »

Będzie efekt chromu tyle że 40 letniego. Będzie matowe. Nie będzie to po prostu srebrne, ale do błyszczącego chromu będzie daleko.
Jestem bardzo początkujący więc proszę nie dziwić się niektórymi moimi pytaniami.
Pierwsze moto, pierwsze godziny jazdy i pierwszy kontakt z mechaniką.
piter3105
Motocyklista
Posty: 628
Rejestracja: 24 sty 2011, 18:19
Imię: Piotr
Miejscowość: Ciechanów/Wrocław
Plecak: Ania
Garnek: LS2
Motocykl: BMW R 1100 RT

Re: Klejenie/spawanie plastiku

Post autor: piter3105 »

Używałem farb a'la chrom firmy bodajże DenBraven czy jakoś tak i nie ma efektu jakiego można by było się spodziewać. Takie niby ładne, ale jednak nie:P Malowałem tym elementy metalowe, a jeśli chciałbyś to zastosować na jakieś tworzywo, o myślę, że efekt może być jeszcze gorszy.
ODPOWIEDZ