Wakuometr Home MAde;]

Gotowe rozwiązania naszych użytkowników.

Moderatorzy: Miłosz, Kamyk, lucek, bartoszto, jotto, Kanc1erz

Awatar użytkownika
Corr
Motocyklista
Posty: 697
Rejestracja: 21 maja 2012, 13:04
Imię: Adam
Miejscowość: Zabrze
Motocykl: Kawasaki ZX-6R 05'

Re: Wakuometr Home MAde;]

Post autor: Corr »

Podpinam się do prośby kolegi Philips. Poradników odnośnie gaźników(a zwłaszcza modelu z erki) jest bardzo mało. Więc jeżeli ktoś już ma to za sobą mógłby się podzielić wiedzą/zdjęciami na ten temat :D

Już parę razy zamieszczałem tego linka, ale dla porządku, żeby był w odpowiednim temacie: http://www.youtube.com/watch?v=VAOgrHNYnp0 opierając się tylko na tym filmiku bez problemu wykonałem wakuometr i synchro gaźników ;)
Kawasaki Er5 99' -> Kawasaki ZX-6R 636 05'
Sklep Motocyklowy Warszawa - moto NUMiK
Awatar użytkownika
Pinio
Motocyklista
Posty: 274
Rejestracja: 14 kwie 2011, 22:15
Miejscowość: Łuków
Plecak: Piękna kobieta;)
Numer GG: 7955778
Lokalizacja: Łuków

Re: Wakuometr Home MAde;]

Post autor: Pinio »

Sluchajcie, złożyłem wakuometr. Mam niestety problem. kiedy już wszystko podlaczylem i odpalam motocykl przez pierwsze 10 sekund wszystko wyglada na okej, olej w rurkach podnosi się lekko na różne poziomy po czym wszystko zaczyna swirowac i pojawia się kupe babelkow w rurkach pomiedzy olejem i zasysa go bardzo wysoko.... szczelnosc ukladu sprawdzalem. meczylem się z tym 3 dni i zero rezultatow....;/

-- 06 Maj 2013, 10:29 --

Od rana przeglądam internet i chyba okazuje sie że akwarystyczne łączniki rurek są nieszczelne i dlatego zaciąga mi powietrze z otoczenia i powstają bombelki które uniemożliwiają kalibracje...;/ Myślicie że to jest główny problem?
Obrazek
Kawasaki Er5 '03 --> Kawasaki ZX6r 636 '02
Awatar użytkownika
czaro85
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 438
Rejestracja: 28 mar 2012, 13:20
Imię: Cezary
Miejscowość: Maków Mazowiecki
Plecak: Agnieszka
Garnek: HJC FG-15
Numer GG: 5485371

Re: Wakuometr Home MAde;]

Post autor: czaro85 »

Jeżeli w tym leży problem to najprostszym sposobem będzie zbadanie szczelności twoich rurek.
Zatkaj jedną stronę rurkę włóż pod wodę i napompuj ją sprężonym powietrzem, jak będą bąbelki w wodzie to zaznacz miejsce potem zaklej taśmą izolacyjną.
Virago 535 '88 -> Kawasaki ER-5 '03 -> ???
Awatar użytkownika
Pinio
Motocyklista
Posty: 274
Rejestracja: 14 kwie 2011, 22:15
Miejscowość: Łuków
Plecak: Piękna kobieta;)
Numer GG: 7955778
Lokalizacja: Łuków

Re: Wakuometr Home MAde;]

Post autor: Pinio »

łączniki rurek sa do dupy... kupiłem marne akwarystyczne. Kupie takie pożądniejsze żeby rurka na ścisk weszła na nie w sklepie samochodowym.
Obrazek
Kawasaki Er5 '03 --> Kawasaki ZX6r 636 '02
ODPOWIEDZ