Nowe Testy na Prawo Jazdy

Tematy na każdy temat :)

Moderatorzy: Miłosz, Kamyk, lucek, bartoszto, jotto

Awatar użytkownika
DeFi
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2397
Rejestracja: 10 paź 2010, 20:25
Imię: Rafał
Miejscowość: Września
Plecak: Brak
Garnek: LS2
Numer GG: 9958743
Telefon: 783757397
Motocykl: Yamaha FJR 1300 '01
Lokalizacja: Września

Nowe Testy na Prawo Jazdy

Post autor: DeFi »

Już niedługo zostaną wprowadzone zmiany w przebiegu egzaminu teoretycznego na prawo jazdy.
Przykładowy test:
http://kodeksdrogowy2011.pl/Testy2012/quiz.html
Obrazek
Kawasaki ER-5 '05 -> Kawasaki ZR-7 '00 ->Yamaha FJR 1300 '01
http://www.bikepics.com/members/defi/01fjr1300/
Sklep Motocyklowy Warszawa - moto NUMiK
Awatar użytkownika
K021
Motocyklista
Posty: 325
Rejestracja: 24 mar 2011, 21:23
Imię: Konrad
Miejscowość: Ostrów Maz/Wawa
Garnek: Shoei XR-1100
Skype: k0210l
Numer GG: 3051259
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Nowe Testy na Prawo Jazdy

Post autor: K021 »

Rozwiazalem tylko pare zadan i jak dla mnie formula wydaje sie byc calkiem obiecujaca- zmusza do myslenia. Choc z drugiej strony wyobrazam sobie pod jaka presja jest osoba zdajaca egzamin, leci czas, pytanie ledwo co przeczytane, filmik trzeba ogladac i jest doslwonie kilka sekund na odpowiedz, latwo spanikowac. Nie wiem czy to u mnie byl taki lag czy tak bedzie na nowym egzaminie, ale najpierw bylo pytanie a filmik sie dogral chwile pozniej (nie zwrocilem uwagi czy czas lecial juz w tle). Wszystko fajnie, tylko kwestie synchronizacji i kolejnosci pojawiania sie pytan, odpowiedzi, filmikow no i czasu to bym jeszcze poprawil.
Awatar użytkownika
DeFi
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2397
Rejestracja: 10 paź 2010, 20:25
Imię: Rafał
Miejscowość: Września
Plecak: Brak
Garnek: LS2
Numer GG: 9958743
Telefon: 783757397
Motocykl: Yamaha FJR 1300 '01
Lokalizacja: Września

Re: Nowe Testy na Prawo Jazdy

Post autor: DeFi »

No właśnie kluczowy w tym teście jest czas. Bo jak twierdzą ci z góry, za kierownicą mamy niewiele czasu na podjęcie decyzji, a porównując do starego systemu, to miałeś tam 20 min na 18 pytań z puli ok 400 które wszystkie znałeś na pamięć. Nowy system przewiduje pulę kilka razy większą, a pytania będą niejawne dla zdających, a przynajmniej większość z nich.

A tak z ciekawości, rozwiąż test do końca i sprawdź czy zdałbyś. Dodam że trzeba uzyskać min 91% poprawnych odpowiedzi.
Obrazek
Kawasaki ER-5 '05 -> Kawasaki ZR-7 '00 ->Yamaha FJR 1300 '01
http://www.bikepics.com/members/defi/01fjr1300/
Awatar użytkownika
Miłosz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1303
Rejestracja: 29 kwie 2011, 22:57
Imię: Miłosz
Miejscowość: Plewiska/Poznań
Plecak: Monika
Garnek: HJC
Numer GG: 3369519
Motocykl: Gsf 1200N K5

Re: Nowe Testy na Prawo Jazdy

Post autor: Miłosz »

hejka podszedłem za pierwszym razem 85,14% , ale na motocykl robiłem kilka lat temu, więc coś tam w głowie zostało.

Przyznam, że uciekający czas przyspieszył mi bicie serca przy pierwszych kilku pytaniach ;)

-- 30 Lis 2011, 11:25 --

przed chwilą koleżanka w robocie 87% za pierwszym podejściem
Awatar użytkownika
bartoszto
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 323
Rejestracja: 21 cze 2010, 15:15
Imię: Bartosz
Miejscowość: Wrocław
Numer GG: 1535035
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Nowe Testy na Prawo Jazdy

Post autor: bartoszto »

Pff pikuś!
Twój wynik: 91,89% (68 punktów)
Wymagany wynik: 91 % (68 punktów)
Masakra, stawiam się tu w sytuacji osoby, która z całym tym bagażem stresu podchodzi pierwszy raz i to naprawdę nie będzie proste. Z resztą w trakcie "kontroli" można przyjrzeć się różnej punktacji za poszczególne pytania (nawet filmiki są inaczej).
Jeszcze brakuje podkładu z jakąś złowrogą muzyczką i nieustającego tik tik tik.
Awatar użytkownika
Lish
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 957
Rejestracja: 24 wrz 2010, 21:56
Imię: Karol
Miejscowość: Piaseczno
Plecak: Kiti
Garnek: biały
Telefon: 500366623
Motocykl: fzs600 pies
Kontakt:

Re: Nowe Testy na Prawo Jazdy

Post autor: Lish »

93,24% ;) Dla osób, które jużjakiś czas jeżdżą to nie takie trudne, ale dla początkujących adeptów to będzie trudna sprawa... Zanim rozczają filmik (który jest średniej jakości) już czas minie...

Ale ogólnie dobra koncepcja, bo tak się człowiek uczy na pałe pytań a nie kodeksu. I potem wyjeżdża na drogę i się jeszcze sapie, że ma pierwszeństwo ;)
Awatar użytkownika
K021
Motocyklista
Posty: 325
Rejestracja: 24 mar 2011, 21:23
Imię: Konrad
Miejscowość: Ostrów Maz/Wawa
Garnek: Shoei XR-1100
Skype: k0210l
Numer GG: 3051259
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Nowe Testy na Prawo Jazdy

Post autor: K021 »

A ja mialem bardzo kiepski wynik (nie bede sie chwalil jaki :P) I po tym podejsciu stwierdzam ze ten test jest tragiczny, jezeli to bedzie tak wygladalo to prawo jazdy bedzie miala tylko elita. I nie mowie tego dlatego bo mi sie nie udalo. Powiem tak: 10 sekund dla zestresowanego kursanta to za malo. Najpierw jest pytanie- ok zdaze je przeczytac po czym wlacza sie film i czas, film sie konczy zostaje 5-6 sekund na odpowiedz.. no tak ale dla pewnosci jeszcze chcialbym przeczytac pytanie, wiec to robie.. no i przede wszystkim chcialbym sie chwile zastanowic bo pytania potrafia byc podchwytliwe, jezeli starczy mi czasu, chcialbym tez zaznaczyc odpowiednia odpowiedz. 10 sekund na to wszystko to troche za malo !
Forma jest bardzo fajna, przyznaje, ale wykonanie (synchronizacja/czas) jest tragiczna. Rozumiem ze nie chcemy wypuszczac glabow na ulice, ale moze zamiast ledwie wykonalnych testow wartoby bylo wprowadzic jakies psychotesty, bo wariatow ktorzy znaja przepisy, a zapier*** na oslep 150 km/h i maja wszystko i wszystkich po prostu w dupie, nie brakuje. Moze jak idioci chca jezdzic w ten sposob to niech placa wysokie mandaty. Co z tego z te wjade na jednokierunkowa, moze nic sie nie stanie... a przypier*** w debila ktory nie wlaczyl kierunku BO TAK. Ja tu czuje $$$, a nie chec poprawy bezpieczenstwa. Sorry moze troche przesadzam ale ta hipokryzja polityczna juz zaczyna mnie wkurwiac. A wszystko oczywiscie w imie wyzszego dobra...
Awatar użytkownika
michałKNW
Motorowerzysta
Posty: 69
Rejestracja: 28 cze 2011, 23:00
Imię: Michał
Miejscowość: Knurów
Garnek: Caberg V2R zonda

Re: Nowe Testy na Prawo Jazdy

Post autor: michałKNW »

90,54% a błędy mam tam gdzie nie zdążyłem odpowiedzieć ;P albo pytali mnie o rowerzystę którego w ogóle nie widziałem na obrazku...
dobrze, że zdawałem starą metodą...
Awatar użytkownika
DeFi
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2397
Rejestracja: 10 paź 2010, 20:25
Imię: Rafał
Miejscowość: Września
Plecak: Brak
Garnek: LS2
Numer GG: 9958743
Telefon: 783757397
Motocykl: Yamaha FJR 1300 '01
Lokalizacja: Września

Re: Nowe Testy na Prawo Jazdy

Post autor: DeFi »

z tego co zauważyłem, to zegar się chyba załącza jak załaduje się filmik. To czasami i tak niewiele daje, bo np rozwiązanie pytania jest pod koniec filmiku i pozostaje 1-2 sekundy na zaznaczenie odpowiedzi.
Obrazek
Kawasaki ER-5 '05 -> Kawasaki ZR-7 '00 ->Yamaha FJR 1300 '01
http://www.bikepics.com/members/defi/01fjr1300/
Awatar użytkownika
Miłosz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1303
Rejestracja: 29 kwie 2011, 22:57
Imię: Miłosz
Miejscowość: Plewiska/Poznań
Plecak: Monika
Garnek: HJC
Numer GG: 3369519
Motocykl: Gsf 1200N K5

Re: Nowe Testy na Prawo Jazdy

Post autor: Miłosz »

zgadza się, dużo zależy od kompa, na pewno nowe testy to okazja do zmodernizowania komputerów w WORDach na zasadzie podstawowy stacjonarny za 4500zł za sztukę
ODPOWIEDZ