Z czym/kim zdradzilibyscie Er 5 ?

Tematy na każdy temat :)

Moderatorzy: Miłosz, Kamyk, lucek, bartoszto, jotto

Awatar użytkownika
UncleKlaus
Motocyklista
Posty: 179
Rejestracja: 10 mar 2011, 17:38
Imię: Michał
Miejscowość: Kraków

Re: Z czym/kim zdradzilibyscie Er 5 ?

Post autor: UncleKlaus »

Koleżanka zostawiła u nie ostatnio BMW F650GS. Trochę sobie pojeździłem... no i dupy nie urywa:) Nurkuje to jak cholera. Przyspieszenie i w ogóle charakterystyka silnika jakaś dziwna. Wibracje masakryczne. No z przyjemnością przesiadłem się na moje moto.

Ostatnio zdażyło mi się też przejechać na Suzuki DR650. I tu była bajka, tylko trzeba uciekać z asfaltu. Wsiadłem i od razu poczułem, że dam radę na wertepach. Znalazłem największe doły w okolicy o hajda! Polecam. Swoją drogą, to kolega przemierza na tym właśnie Afrykę - kierunekafryka.pl
Sklep Motocyklowy Warszawa - moto NUMiK
Awatar użytkownika
Cataleya1981
Motocyklista
Posty: 156
Rejestracja: 08 maja 2012, 21:58
Imię: Urszula
Miejscowość: Kraków
Garnek: uvex discovery
Numer GG: 12107152
Kontakt:

Re: Z czym/kim zdradzilibyscie Er 5 ?

Post autor: Cataleya1981 »

Chyba Gladius... aczkolwiek nie miałam okazji się ani przysiąść, ani pojeździć, więc nie wiem jak to będzie z tą zdradą :mrgreen:
_________________________
pozdrawiam,Ulka
Awatar użytkownika
Sebastian_
Rowerzysta
Posty: 38
Rejestracja: 09 lut 2013, 13:14
Imię: Sebastian
Miejscowość: Gdynia
Numer GG: 3466845

Re: Z czym/kim zdradzilibyscie Er 5 ?

Post autor: Sebastian_ »

No i zdradziłem, Kawa sprzedana ale do innego forumowicza:) wiec zostaje w rodzine.

Ja jesli pozwolićie także zostane na forum:)
Awatar użytkownika
Ostry
Rowerzysta
Posty: 32
Rejestracja: 11 maja 2013, 12:06
Imię: Piotrek
Miejscowość: Wrocław
Garnek: Nolan N-103

Re: Z czym/kim zdradzilibyscie Er 5 ?

Post autor: Ostry »

fazera, hornet ewentualnie bandyta:D w miarę świeże, mniej więcej po 2005, ale to może za rok;)
honda shadow vt600 --> kawa er5
Awatar użytkownika
Miłosz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1303
Rejestracja: 29 kwie 2011, 22:57
Imię: Miłosz
Miejscowość: Plewiska/Poznań
Plecak: Monika
Garnek: HJC
Numer GG: 3369519
Motocykl: Gsf 1200N K5

Re: Z czym/kim zdradzilibyscie Er 5 ?

Post autor: Miłosz »

Jakże pięknie ... deszczowo było koło wczorajszego popołudnia w Poznaniu. Podobnie jak w zeszłym udałem się na jazdy testowe BMW. Wjeżdżając na parking zauważyłem ERkę - chyba Fajtłapka pomyślałem. Za chwilę zauważyłem jego uśmiechniętą twarz.

Jazdy zorganizowane w tym roku w nieco inny sposób. Wyjeżdżaliśmy na kilkunastu-kilometrową trasę w grupie. Nie indywidualnie jak ostatnio.

Na pierwszy rzut K1300S. Czarny.
175 koni i 2,9 do setki. Tyle wiedziałem o nim zanim wsiadłem. Resztę miała powiedzieć jazda.

Pozycja dość pochylona, ale nie mocno sportowa. Pierwsze wrażenie po spojrzeniu na zegary - zarówno jeśli chodzi o obroty jak i prędkościomierz, w mieście trudno jest je odczytać. To dlatego, że wskazówki dolatują ledwo do 10-20% skali ;)

Zupełnie inaczej niż w innych BMW w tym modelu mocno i wyraźnie słychać przeniesienie napędu. Ciekawe czy to z uwagi na moc? W zasadzie można by jeździć tylko na 3 biegu. Można zarówno ruszać jak i osiągać niedostępne na naszych drogach prędkości. Z prędkości 80km/h na 6-tce rwie do przodu lepiej niż mój bandit na 5-tce. Na niższych biegach różnice nie są tak odczuwalne. Ten motocykl jest nastawiony zdecydowanie na szybkie przeloty. Niestety nie miałem okazji przetestować. Kończąc jazdę, zajechałem odwrotnie jak reszta i musiałem obrócić go o 180 stopni. O matko. Chyba na kilka razy ;) To zdecydowanie nie jest to poręczny sprzęt.

R1200R Na ten motocykl czaiłem się już w zeszłym roku. Nawet byłem skłonny go kupić (latałem wtedy Erką), ale ceny używanych skutecznie mnie zniechęcały. Kupiłem konkurenta od Suzuki, tym bardziej byłem ciekawy tej jazdy.

Pierwsze odpalenie i pierwsze zdziwienie. Motocyklem telepie na boki jakieś 3-5 cm (całym, zwłaszcza bakiem). Ustaje po odkręceniu powyżej 3 tys obrotów. Drugie zdziwko. Gdzie tu się włącza kierunkowskazy? Lewy pod lewą manetką, prawy pod prawą, a wyłącza się je oddzielnym przyciskiem z prawej ;) Start. OD razy czuć oszałamiającą poręczność. Lekko, zgrabnie i szybko. No właśnie szybko. Skręt na rondzie w lewo, pierwsza reakcja kontroli trakcji. 3 bieg, wyprzedzanie i zrywa na białej linii oddzielającej pasy. Co jest do diabła? Tak delikatnie ustawione czy może ja jadę tak szybko ponieważ .... w zasadzie jadę sprzętem podobnym do mojego i po prostu czuję się pewniej?

W między czasie dogadaliśmy się z Fajtłapkiem i w połowie szybka zamiana na .. R1200RT

Kanapowiec ;) Do końca zady nie rozkminiłem wszystkich systemów opcji i regulacji. Nawet szybę podnosi się elektrycznie. No właśnie niezależnie od pozycji okazała się za wąska na moje barki. Radio jest niesamowicie głośne, na światłach zagłuszy wszystko, aż ... wstyd ;) Sama jazda na początku wzbudzała moje obawy. Bałem się ostrzej docisnąć czy mocniej położyć (również z uwagi na coraz mocniejszy deszcz). Jednakże podczas jazdy okazuje się, że nie ustępuje on tak bardzo innym sprzętom. Deszcz ujawnił jego jedyną odkrytą przeze mnie wadę. Wyprofilowanie kanapy powoduje, że zbiera się w okolicach krocza woda? WTF? Po zejściu widać tam ślady błota. Podchodzę do 1600 i czegoś takiego nie ma;)

No cóż w przyszłym roku...
Kanc1erz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 895
Rejestracja: 07 kwie 2014, 08:58
Imię: Michał
Miejscowość: Ornontowice k/Gliwic
Garnek: Scorpion EXO-1200
Numer GG: 8278420
Motocykl: SV-650SF

Re: Z czym/kim zdradzilibyscie Er 5 ?

Post autor: Kanc1erz »

Chyba zdradziłbym Kawę z Fazerem 6/8 po 2004r. lub VFRką (nowąąąąą), ale to jeszcze sporo latek upłynie zanim zmienię moją ERkę :love:
ER-5 1998r. Od 07.04.2014r.
SV650S 2007r. Od 29.04.2018r.
Chętnie pomogę również w zakresie projektowania elektroniki oraz szeroko rozumianej informatyki i komputerów.
Awatar użytkownika
Miłosz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1303
Rejestracja: 29 kwie 2011, 22:57
Imię: Miłosz
Miejscowość: Plewiska/Poznań
Plecak: Monika
Garnek: HJC
Numer GG: 3369519
Motocykl: Gsf 1200N K5

Re: Z czym/kim zdradzilibyscie Er 5 ?

Post autor: Miłosz »

Yamah zaczyna wymiatać widzę http://www.yamaha-motor.eu/pl/products/ ... index.aspx

Ciekawe czy XSR900 nie okaże się tak filigranowy jak cb 1100.
Awatar użytkownika
urbansan
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 600
Rejestracja: 24 mar 2011, 09:43
Imię: Urban
Miejscowość: Wa-wa
Plecak: Panna Urbanna :D
Garnek: RPHA 10+
Motocykl: SV1000
Lokalizacja: Wa-wa

Re: Z czym/kim zdradzilibyscie Er 5 ?

Post autor: urbansan »

ze wspinaczka :p buła musi rosnąć, bo broda nie chce :p
Virago 535 '93 -> kawa er-5 '02 -> hornet 900 '04 -> SV1000s '03
daniel90
Motocyklista
Posty: 119
Rejestracja: 15 wrz 2014, 19:49
Imię: Daniel
Miejscowość: Wołomin
Garnek: Uvex Boss 525

Re: Z czym/kim zdradzilibyscie Er 5 ?

Post autor: daniel90 »

urbansan pisze:ze wspinaczka :p buła musi rosnąć, bo broda nie chce :p

Czytam kolejny raz i nadal nie wiem co chcesz przekazać :eek:
Awatar użytkownika
urbansan
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 600
Rejestracja: 24 mar 2011, 09:43
Imię: Urban
Miejscowość: Wa-wa
Plecak: Panna Urbanna :D
Garnek: RPHA 10+
Motocykl: SV1000
Lokalizacja: Wa-wa

Re: Z czym/kim zdradzilibyscie Er 5 ?

Post autor: urbansan »

hmm, to pozostawie Cie w swiecie domyslow :p
Virago 535 '93 -> kawa er-5 '02 -> hornet 900 '04 -> SV1000s '03
ODPOWIEDZ