Z czym/kim zdradzilibyscie Er 5 ?

Tematy na każdy temat :)

Moderatorzy: Miłosz, Kamyk, lucek, bartoszto, jotto

Awatar użytkownika
Lish
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 957
Rejestracja: 24 wrz 2010, 21:56
Imię: Karol
Miejscowość: Piaseczno
Plecak: Kiti
Garnek: biały
Telefon: 500366623
Motocykl: fzs600 pies
Kontakt:

Re: Z czym/kim zdradzilibyscie Er 5 ?

Post autor: Lish »

gratuluje suzi ;)
Sklep Motocyklowy Warszawa - moto NUMiK
Awatar użytkownika
Kamyk
Administrator
Administrator
Posty: 3375
Rejestracja: 19 cze 2010, 19:07
Imię: Rafał
Miejscowość: Bydgoszcz/Szczecin/Berlin
Plecak: Ewa
Garnek: Shoei XR-1000 / HJC
Skype: kaminski.rafal
Numer GG: 2697152
Motocykl: Testowy
Lokalizacja: Bydgoszcz/Szczecin/Berlin

Re: Z czym/kim zdradzilibyscie Er 5 ?

Post autor: Kamyk »

Piekna K7-demka :) I do tego z forum SV. Moze na nastepnym zlocie ER5 beda dwie V-ki :P
Er5 -> SV 650 K3 -> ST xtz 750 '89 + ...
Awatar użytkownika
Kamil_HP
Motocyklista
Posty: 273
Rejestracja: 01 lip 2011, 18:28
Imię: Kamil
Miejscowość: Aleksandrów Łódzki
Plecak: Dorota
Motocykl: Krossy Vento, Level

Re: Z czym/kim zdradzilibyscie Er 5 ?

Post autor: Kamil_HP »

Ostatnio zauroczyła mnie nowość Hondy NC700 z zestawem kuferków i seryjnym na kask jest ciekawym pomysłem (oczywiście jako zdroworozsądkowy motocykl).
ER-5 '07 --> SV650S '07 --> w planach KTM
Awatar użytkownika
K021
Motocyklista
Posty: 325
Rejestracja: 24 mar 2011, 21:23
Imię: Konrad
Miejscowość: Ostrów Maz/Wawa
Garnek: Shoei XR-1100
Skype: k0210l
Numer GG: 3051259
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Z czym/kim zdradzilibyscie Er 5 ?

Post autor: K021 »

Bardzo podobny do KTM'a 690 Duke, z tym ze Duke ma owiewki boczne. Sam nie wiem... Honda ladniejsza, ale kolorystyka Duke'a (bialo-pomaranczowa) bardziej przypadla mi do gustu. Motur tak czy inaczej bardzo fajny. A skoro juz wspomnialem o Ducati... kurcze chcialbym sie kiedys przejechac Desmosedici, stylistyka nie rzuca mnie na kolana, fakt jest ladny, ale ta technologia ktora ma pod owiewkami musi robic wrazenie (cena z reszta tez).
Awatar użytkownika
Dani66
Motorowerzysta
Posty: 75
Rejestracja: 05 cze 2011, 18:29
Imię: Daniel
Miejscowość: RSA
Garnek: Suomy Apex

Re: Z czym/kim zdradzilibyscie Er 5 ?

Post autor: Dani66 »

Desmosedici to marzenie nieosiągalne. :) Wielu nawet nigdy nie widziało Desmo na żywo. A Monster nie jest taki straszny w serwisie. Ci co tak piszą to najwyraźniej nigdy nie mieli lub mieli, ale zajechany egzemplarz. Mój kolega ma Monstera 620ie więc nieco mogę o nim powiedzieć: motocykl piękny, ale niepraktyczny, to taki trochę ścigacz z tym, że bez owiewek, podwójny wydech i linia motocykla bardzo mi się podoba, brzmienie również bardzo przyjemne, silnik V2 i to, że nie ma potężnej mocy nie jest wadą, bo każdy kto jeżdził czymkolwiek z silnikiem w układzie V na frajdę z jazdy nie narzekał. Inny z kolei znajomy ma Monster S4R Testastretta - to jest dopiero potwór i nie polecam jeśli ktoś nie ma co najmniej 8-10 lat za sterami różnych motocykli, jedyne dobre określenie na ten motocykl to - szalony. I zarówno w jednym jak i w drugim przypadku poza normalnymi częściami eksploatacyjnymi nie psują się i nie sprawiają kłopotów, no może poza tym, że nie wszędzie można dostać do nich te części.
A mój kolega z pracy posiada z kolei SuperDuke'a w biało-czarnym malowaniu i jeśli chodzi o KTM-y to są to bardzo dobre motocykle, z tym, że spalanie jest dosyć duże i SuperDuke jak spali 10l/100km to nie jest żadne rozczarowanie (potrafi i więcej).
A wracając do tematu to ja kupiłbym Kawasaki Z1000 po 2008 roku, ale ostatnio zacząłem się zastanawiać nad czymś bardziej tyrystycznym, bo planuję dwie potężne trasy w sezonie 2012 i może to być ZZR 1200 lub ZZR 1100 ewentualnie ZZR 600 bądź jeśli nie Kawasaki to Honda VFR 800 fi lub Honda VFR 800 VTEC (motocykl praktycznie bezobsługowy poza regulacją luzów zaworowych co 24 tys. km i wymianą napędu).
Oczywiście ER-5 zostaje :)
Awatar użytkownika
DeFi
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2397
Rejestracja: 10 paź 2010, 20:25
Imię: Rafał
Miejscowość: Września
Plecak: Brak
Garnek: LS2
Numer GG: 9958743
Telefon: 783757397
Motocykl: Yamaha FJR 1300 '01
Lokalizacja: Września

Re: Z czym/kim zdradzilibyscie Er 5 ?

Post autor: DeFi »

Ja zaczynam chorować na Monsterliozę. A jak wiadomo na to jest tylko jedno lekarstwo - zakup Monstera :)

Jak się tak rozglądam za teoretycznymi następcami ER5 to szczerze nic mi się nie podoba. Do czasu jak zacząłem przeglądać zdjęcia Monstera. Jak już przyjdzie mi się leczyć, to najprawdopodobniej będę celował w M900. M600 i M620 mam wrażenie że będą za słabe. 50-60 KM i przyśpieszenie na poziomie ER-5 (na papierze) wydaje mi się że może się szybko znudzić.
Ciekawi mnie wynalazek hydraulicznego wielotarczowego suchego sprzęgła w Ducati

Mam nadzieję że w realu lepiej to brzmi, bo faktycznie przechodnie będą się trzymać z daleka bo "to się zaraz rozleci"


Muszę tylko jeszcze złapać gdzieś jakiegoś Monstermaniaka i przyjrzeć się bestii z bliska :) ale to zostawię sobie na przyszły sezon.
Ogólnie podobają mi się stylistycznie włoskie motocykle (MV Augusta, Ducati, Aprilla)

Widział ktoś na żywo Ducati Diavel (nowy cruiser z włoskiej stajni). Na zdjęciach wygląda bosko. za 15 lat może sobie sprawię, jak stanieje :)
Obrazek
Kawasaki ER-5 '05 -> Kawasaki ZR-7 '00 ->Yamaha FJR 1300 '01
http://www.bikepics.com/members/defi/01fjr1300/
Awatar użytkownika
Miłosz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1303
Rejestracja: 29 kwie 2011, 22:57
Imię: Miłosz
Miejscowość: Plewiska/Poznań
Plecak: Monika
Garnek: HJC
Numer GG: 3369519
Motocykl: Gsf 1200N K5

Re: Z czym/kim zdradzilibyscie Er 5 ?

Post autor: Miłosz »

Maiłem przyjemność posiedzieć na Diavelu.

Kurcze to trochę inne pojęcie motocykla. Jest naprawdę malutki, niziutki. Do tego ta kierownica goła bez zegarów - wrażenie zupełnie jakby się siedziało na rowerze :D . Podejrzewam, że w zestawieniu z jego osiągami podczas jazdy robi to piorunujące wrażenie.

Nawiasem mówiąc, wszystkie "małe" motocykle, nowe, pokroju nowej xj6 wydają mi się malutkie, nawet porównując z ER5. Macie takie wrażenie?
Awatar użytkownika
Dani66
Motorowerzysta
Posty: 75
Rejestracja: 05 cze 2011, 18:29
Imię: Daniel
Miejscowość: RSA
Garnek: Suomy Apex

Re: Z czym/kim zdradzilibyscie Er 5 ?

Post autor: Dani66 »

ER-5 wizualnie jest dosyć dużym motocyklem.
Diavel piękna maszyna cos jak V-Max :)
Mi się podoba z włośkich motocykli oprócz Ducati jeszcze MV Agusta Brutale. :)
Wolf
Motocyklista
Posty: 144
Rejestracja: 05 gru 2010, 23:22
Lokalizacja: Brodowo koło Środy Wielkopolskiej

Re: Z czym/kim zdradzilibyscie Er 5 ?

Post autor: Wolf »

A ja bym miał w garażu moją ER-5 i Z750 z rocznika od 2009 w górę w kolorze czarnym perła bo jest naprawdę ładna 8-)
[color=#0040FF]BRACI SIĘ NIE TRACI-to hasło powinno łączyć wszystkich motocyklistów!!!!! :)[/color]
Awatar użytkownika
DeFi
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2397
Rejestracja: 10 paź 2010, 20:25
Imię: Rafał
Miejscowość: Września
Plecak: Brak
Garnek: LS2
Numer GG: 9958743
Telefon: 783757397
Motocykl: Yamaha FJR 1300 '01
Lokalizacja: Września

Re: Z czym/kim zdradzilibyscie Er 5 ?

Post autor: DeFi »

Obrazek
.............Może kiedyś 8-)
Obrazek
Kawasaki ER-5 '05 -> Kawasaki ZR-7 '00 ->Yamaha FJR 1300 '01
http://www.bikepics.com/members/defi/01fjr1300/
ODPOWIEDZ