Speedway - Żużel!

Tematy na każdy temat :)

Moderatorzy: Miłosz, Kamyk, lucek, bartoszto, jotto

Awatar użytkownika
Kamyk
Administrator
Administrator
Posty: 3375
Rejestracja: 19 cze 2010, 19:07
Imię: Rafał
Miejscowość: Bydgoszcz/Szczecin/Berlin
Plecak: Ewa
Garnek: Shoei XR-1000 / HJC
Skype: kaminski.rafal
Numer GG: 2697152
Motocykl: Testowy
Lokalizacja: Bydgoszcz/Szczecin/Berlin

Speedway - Żużel!

Post autor: Kamyk »

Hej :)

Nie wiem dlaczego wczesniej nikt nie zapodal takiego tematu :)

Czy ktos z was chodzi na żużel? No kibice czarnego sportu dawajcie znac :)

Lewa w gore!

ps. Ja jestem od zawsze wierny bydgoskiego Polonii

-- 17 Cze 2011, 11:35 --

Stwierdzilem, ze zaczne zapodawac jakies ciekawe filmiki :)

Ten jest z 1988 roku, wtedy jeszcze nie chodzilem na zuzel, ale bylem juz blisko :) Pierwszy mecz ktory pamietam to 1990 - Polonia - Unia Leszno.

W tym biegu warto zwrocic uwage na jazde w parze i na super komentarz :D



-- 16 Lut 2012, 12:02 --

Polonia Bydgoszcz wrocila do Ekstraklasy! I ten sezon mam nadzieje, ze bedzie udany ;) Juz szykuje sie na jeden, moze dwa mecze w tym sezonie. Na pewno pojade do Gorzowa i moze na derby z Apatorem do Bydgoszczy.

Kamyk
Er5 -> SV 650 K3 -> ST xtz 750 '89 + ...
Sklep Motocyklowy Warszawa - moto NUMiK
Czarny
Rowerzysta
Posty: 31
Rejestracja: 23 maja 2011, 01:05
Imię: Paweł
Miejscowość: Lublin
Plecak: Samotny jeździec...
Garnek: LS2 i Nolan
Numer GG: 2046519

Re: Speedway - Żużel!

Post autor: Czarny »

No, Panie, przypomniałeś nazwiska z dzieciństwa... Ja osobiście na żużel nie chodziłem, można powiedzieć, że chadzałem. Obecnie raczej nie jestem kibicem, bo w moim mieście ten sport niby cały czas funkcjonuje ale nie jest to ten poziom jaki chcieliby oglądać kibice. Wiadomo, na początku lat 90-tych do Polski zjechały zagraniczne gwiazdy i zaczęły się mecze przy pełnych trybunach. Mistrz Świata Hans Nielsen w barwach Motoru Lublin - to było coś! Kolejki po bilety, człowiek kombinował żeby się załapać choćby na miejsce na wirażu, hehe. Potem pojawiali się inni zagraniczni i krajowi wymiatacze - Leigh Adams, Darek Stenka, Antonin Kasper, no i paru rodzimych bohaterów, m.in. Marek Kępa, Darek Śledź. Obecnie nasz klub (nie jestem w stanie zliczyć ile razy zmienił nazwę od lat 90-tych) awansował do I ligi. Zobaczymy tylko jaki będzie tego efekt...
Jak powszechnie wiadomo - dwa kółka to więcej niż cztery...
BMW F650GS (2001)
Awatar użytkownika
Kamyk
Administrator
Administrator
Posty: 3375
Rejestracja: 19 cze 2010, 19:07
Imię: Rafał
Miejscowość: Bydgoszcz/Szczecin/Berlin
Plecak: Ewa
Garnek: Shoei XR-1000 / HJC
Skype: kaminski.rafal
Numer GG: 2697152
Motocykl: Testowy
Lokalizacja: Bydgoszcz/Szczecin/Berlin

Re: Speedway - Żużel!

Post autor: Kamyk »

Hehe :) Pamietam te czasy! Hans Nielsen to bylo cos! Jak Motor przyjezdzal do nas na mecz! Szalalo sie! Nie zapomne jak moj wujek tlumaczyl mi dlaczego jest dluga przerwa miedzy biegami, powiedzial dokladnie: "Bo Sledz jedzie po Sledziu!" Echhh niezapomnane chwile. Zapach Metanolu ... Pamietam tamten Motor: Nielsen, Sledz, Kepa, Stenka, Mordel. Silna ekipa. Pozniej sp. Dados, Adams. W Poloni wtedy jezdzil Ermolenko i mlodziutki Tony Rickardsson - wtedy jeszcze nikt nie spodziewal sie, ze to on zdobeczie 6 tytulow Mistrza Swiata.

W Poloni tez zle sie dziala, byly machloje, Gollob odszedl, wrobili go itp. Ale kibicem sie jest na dobre i na zle. To moj klub i dlatego uwielbiam chodzic na zuzel. Niestety teraz jak mieszkam w Berlinie, a wczesniej 11lat w Szczecinie nie mialem jak chodzic na zuzel. A przeciez nie bede jezdzil na mecze Stali do Gorzowa.

Tak jak pisalem w tym roku planuje jechac na mecz Stal - Polonia do Gorzowa, no i moze na derby z Apatorem, bo to jak zwykle bedzie wydarzenie. A moze GP w Gorzowie?

Kamyk
Er5 -> SV 650 K3 -> ST xtz 750 '89 + ...
ODPOWIEDZ