Wypadek na A4 ...

Tematy na każdy temat :)

Moderatorzy: Miłosz, Kamyk, lucek, bartoszto, jotto

Awatar użytkownika
Kamyk
Administrator
Administrator
Posty: 3375
Rejestracja: 19 cze 2010, 19:07
Imię: Rafał
Miejscowość: Bydgoszcz/Szczecin/Berlin
Plecak: Ewa
Garnek: Shoei XR-1000 / HJC
Skype: kaminski.rafal
Numer GG: 2697152
Motocykl: Testowy
Lokalizacja: Bydgoszcz/Szczecin/Berlin

Wypadek na A4 ...

Post autor: Kamyk »

Hej,

Wczoraj miał miejsce wypadek na A4 koło Krakowa (http://krakow.eska.pl/newsy/smiertelny- ... sta/232978). Motocyklista schronił się pod wiaduktem w czasie mocnej ulewy. Samochód wpadł w poślizg i go niestety uderzył. Motocyklista nie przeżył. Dlaczego to piszę? Wiele razy w czasie deszczu myślałem, że może się schowam właśnie w takim miejscu. I nawet widziałem wielu tak schowanych motocyklistów. Ale chyb teraz już nigdy o tym nie pomyśle. Na pewno miał pecha :( Ale z drugiej strony nie można się zatrzymywać w takich miejscach. Ja zawsze zjeżdżam do najbliższej stacji albo parkingu ...

Tak dla was do pomyślenia i może do dyskusji.

Kamyk
Er5 -> SV 650 K3 -> ST xtz 750 '89 + ...
Sklep Motocyklowy Warszawa - moto NUMiK
Kanc1erz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 895
Rejestracja: 07 kwie 2014, 08:58
Imię: Michał
Miejscowość: Ornontowice k/Gliwic
Garnek: Scorpion EXO-1200
Numer GG: 8278420
Motocykl: SV-650SF

Re: Wypadek na A4 ...

Post autor: Kanc1erz »

Ja nie wiem, czy nie można się zatrzymywać na autostradzie... w Dojczlandii fakt - jest to zabronione, ale u nas nie, o ile się to zasygnalizuje trójkątem itp... Ale motocykl nie ma trójkąta, więc?
ER-5 1998r. Od 07.04.2014r.
SV650S 2007r. Od 29.04.2018r.
Chętnie pomogę również w zakresie projektowania elektroniki oraz szeroko rozumianej informatyki i komputerów.
Awatar użytkownika
Alaila
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 735
Rejestracja: 28 gru 2011, 20:23
Imię: Agata
Miejscowość: Świdnica/Wrocław
Garnek: uvex
Motocykl: Honda CBF 125
Kontakt:

Re: Wypadek na A4 ...

Post autor: Alaila »

Nawet jak masz trójkąt to max 40 min możesz stać na poboczu na autostradzie.
Życie masz tylko jedno, więc korzystaj z niego na całego :D
Awatar użytkownika
Miłosz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1303
Rejestracja: 29 kwie 2011, 22:57
Imię: Miłosz
Miejscowość: Plewiska/Poznań
Plecak: Monika
Garnek: HJC
Numer GG: 3369519
Motocykl: Gsf 1200N K5

Re: Wypadek na A4 ...

Post autor: Miłosz »

Dajcie jakiś przepis konkretny, który o tym mówi.
piter3105
Motocyklista
Posty: 628
Rejestracja: 24 sty 2011, 18:19
Imię: Piotr
Miejscowość: Ciechanów/Wrocław
Plecak: Ania
Garnek: LS2
Motocykl: BMW R 1100 RT

Re: Wypadek na A4 ...

Post autor: piter3105 »

O tych 40 minutach to nie słyszałem szczerze mówiąc...Z tego co pamiętam to postój na autostradzie jest możliwy tylko kiedy wynika to z warunków ruchu (np. korek), lub np. kiedy nasz pojazd ulegnie awarii. Wtedy mamy obowiązek zjechać na pas awaryjny, trójkąt 100 m za pojazdem i jak najszybciej holujemy pojazd do najbliższego zjazdu, ale tylko pojazdem do tego przeznaczonym.
Swoją drogą nie rozumiem dlaczego nie ma żadnych widełek odnośnie odległości w jakiej ma być umieszczony trójkąt na drodze ekspresowej i autostradzie. A co jeśli trójkąt będzie 99 m za pojazdem i ktoś nam wjedzie w samochód? Ubezpieczyciel nie wypłaci nam odszkodowania, bo nie było równo 100 m?
Awatar użytkownika
joker440
Motorowerzysta
Posty: 78
Rejestracja: 10 lip 2014, 15:47
Imię: Artur
Miejscowość: Warszawa
Plecak: Kasia
Telefon: 507644159

Re: Wypadek na A4 ...

Post autor: joker440 »

. Zabrania się zatrzymania lub postoju pojazdu na autostradzie lub drodze ekspresowej w innym miejscu niż wyznaczone w tym celu. Jeżeli unieruchomienie pojazdu nastąpiło z przyczyn technicznych, kierujący pojazdem jest obowiązany usunąć pojazd z jezdni oraz ostrzec innych uczestników ruchu.

4. Zakaz zatrzymania lub postoju pojazdu nie dotyczy unieruchomienia pojazdu wynikającego z warunków lub przepisów ruchu drogowego.

Art. 50.

1. Kierujący pojazdem jest obowiązany sygnalizować postój pojazdu silnikowego lub przyczepy z powodu uszkodzenia lub wypadku:

na autostradzie lub drodze ekspresowej - w każdym przypadku;
na pozostałych drogach twardych:
. Postój pojazdu, o którym mowa w ust. 1, należy sygnalizować w sposób następujący:

na autostradzie lub drodze ekspresowej - przez:
włączenie świateł awaryjnych pojazdu, a jeżeli pojazd nie jest w nie wyposażony, należy włączyć światła pozycyjne,
umieszczenie ostrzegawczego trójkąta odblaskowego w odległości 100 m za pojazdem; trójkąt ten umieszcza się na jezdni lub poboczu, odpowiednio do miejsca unieruchomienia pojazdu;
Awatar użytkownika
Miłosz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1303
Rejestracja: 29 kwie 2011, 22:57
Imię: Miłosz
Miejscowość: Plewiska/Poznań
Plecak: Monika
Garnek: HJC
Numer GG: 3369519
Motocykl: Gsf 1200N K5

Re: Wypadek na A4 ...

Post autor: Miłosz »

No te 40 min też nie słyszałem. Co do trójkąta na motocyklu, mhm nie jest to chyba obowiązkowe wyposażenie. Czyżby sprzeczne przepisy?
Awatar użytkownika
Alaila
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 735
Rejestracja: 28 gru 2011, 20:23
Imię: Agata
Miejscowość: Świdnica/Wrocław
Garnek: uvex
Motocykl: Honda CBF 125
Kontakt:

Re: Wypadek na A4 ...

Post autor: Alaila »

Te 40min to mam info od patrolu A4. Ostatnio jak z siostrą jechałyśmy to nam się świece wykręciły i akurat podjechał patrol. Tak nam powiedzieli, że nawet z trójkątem to możemy max 40min stać. Potem Policja może dać mandat.
Życie masz tylko jedno, więc korzystaj z niego na całego :D
Awatar użytkownika
Miłosz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1303
Rejestracja: 29 kwie 2011, 22:57
Imię: Miłosz
Miejscowość: Plewiska/Poznań
Plecak: Monika
Garnek: HJC
Numer GG: 3369519
Motocykl: Gsf 1200N K5

Re: Wypadek na A4 ...

Post autor: Miłosz »

No to może wewnętrzne jakieś rozporządzenie na A4, ale raczej stawiam na fantazję patrolu. Skąd policja wie jak długo stoisz?
Awatar użytkownika
joker440
Motorowerzysta
Posty: 78
Rejestracja: 10 lip 2014, 15:47
Imię: Artur
Miejscowość: Warszawa
Plecak: Kasia
Telefon: 507644159

Re: Wypadek na A4 ...

Post autor: joker440 »

Nie ma określonego czasu postoju
"A co jeśli wiem, że naprawa może mi zająć więcej niż kilka minut lub w ogóle nie będę w stanie sam sobie poradzić? Należy powiadomić obsługę autostrady. Jeśli uzna, że będzie taka konieczność, to wyśle do nas patrol wyposażony w specjalny samochód, który dodatkowo sygnalizuje, że pas awaryjny jest zajęty. Za wysłanie takiego patrolu nic nie płacimy. Służby autostrady możemy wezwać poprzez numer alarmowy 112, dyżurny połączy nas z odpowiednią jednostką, lub bezpośrednimi numerami"

Kiedys jadac autostradą A2 zlapalem kapcia i nie miałem zapasu, pare minut po tym jak sie zatrzymałem pojawił sie samochód obsługi autostrady i obstawił mnie pachołkami, a ja odkręciłem koło i poszedłem szukać wulkanizacji, po jakiejś 1.5h wróciłem z naprawionym kołem i żadnych mandatów nie było :)
ODPOWIEDZ