Kawasaki ZXR 750 brak iskry po ślizgu

Tematy na każdy temat :)

Moderatorzy: Miłosz, Kamyk, lucek, bartoszto, jotto

Awatar użytkownika
Hubi
Podawacz śrubek
Posty: 5
Rejestracja: 06 wrz 2015, 23:05
Imię: Hubert
Miejscowość: Kętrzyn
Garnek: LS2

Kawasaki ZXR 750 brak iskry po ślizgu

Post autor: Hubi »

Witam
Mam taki problem mianowicie mogę w małych pieniądzach nabyć Kawasaki ZXR 750 z 1995r.
Problem jest w tym, że motocykl jest po ślizgu i niestety przy próbie odpalenia niema iskry, rozrusznik kręci normalnie ale nie odpala.
Znajomy sprzedającego mówił, że może być jakiś system który odcina zapłon przy wywrotce, ja o czymś takim nie słyszałem ale to w sumie miałoby jakiś sens.
I teraz pytanie do Was, czy w ZXR-ce występował taki system, jeżeli nie to na co zwrócić uwagę, może to być jakiś drobiazg bo sprzedający nie grzebał przy nim bo zbytnio niema chęci, czasu i po prostu chce się tego pozbyć.

Pozdrawiam :)
Sklep Motocyklowy Warszawa - moto NUMiK
Awatar użytkownika
Corr
Motocyklista
Posty: 697
Rejestracja: 21 maja 2012, 13:04
Imię: Adam
Miejscowość: Zabrze
Motocykl: Kawasaki ZX-6R 05'

Re: Kawasaki ZXR 750 brak iskry po ślizgu

Post autor: Corr »

Nie wiem czy ten moto miał taki czujnik, ale zwykle znajdują się one pod siedzeniem( niewielkie plastikowe pudełko z napisem "UP" na obudowie), żeby je zresetować po szlifie wystarczy wyłączyć i włączyć zapłon.

Mógł się zepsuć i zawiesić ten czujnik, jeżeli występuje lub zupełnie coś innego jak np. czujnik sprzęgła, który teraz uniemożliwia zapalenie, trzeba by po prostu zdiagnozować dlaczego nie ma iskry i na odległość ciężko to zrobić, napisz chociaż co się uszkodziło przy tej glebie.
Kawasaki Er5 99' -> Kawasaki ZX-6R 636 05'
Awatar użytkownika
Hubi
Podawacz śrubek
Posty: 5
Rejestracja: 06 wrz 2015, 23:05
Imię: Hubert
Miejscowość: Kętrzyn
Garnek: LS2

Re: Kawasaki ZXR 750 brak iskry po ślizgu

Post autor: Hubi »

Corr pisze:Nie wiem czy ten moto miał taki czujnik, ale zwykle znajdują się one pod siedzeniem( niewielkie plastikowe pudełko z napisem "UP" na obudowie), żeby je zresetować po szlifie wystarczy wyłączyć i włączyć zapłon.

Mógł się zepsuć i zawiesić ten czujnik, jeżeli występuje lub zupełnie coś innego jak np. czujnik sprzęgła, który teraz uniemożliwia zapalenie, trzeba by po prostu zdiagnozować dlaczego nie ma iskry i na odległość ciężko to zrobić, napisz chociaż co się uszkodziło przy tej glebie.
Głównie to plastiki ucierpiały, klamki połamane, stelaż czachy pogięty, ogon lekko się wygiął z wydechem. Rama, lagi wszystko git, instalacja też nie rozpruta, coś tam lutował ale to jakaś pierdółka była. Ogólnie moto miało kręcić ale coś nie chciało i nie wiem teraz.
Awatar użytkownika
Corr
Motocyklista
Posty: 697
Rejestracja: 21 maja 2012, 13:04
Imię: Adam
Miejscowość: Zabrze
Motocykl: Kawasaki ZX-6R 05'

Re: Kawasaki ZXR 750 brak iskry po ślizgu

Post autor: Corr »

Nie da się wskazać jednej przyczyny, to może być cokolwiek np. uszkodzony jakiś czujnik, rozwalona jednak wiązka lub po prostu niestykająca wtyczka/ przewód, uszkodzona cewka lub rozładowany akumulator itd...

Jeżeli masz czas, chęci i minimalną wiedzę o mechanice to zostaje sprawdzać wszystko po kolei, żeby w końcu znaleźć przyczynę, sam musisz zdecydować czy warto zaryzykować ;)
Kawasaki Er5 99' -> Kawasaki ZX-6R 636 05'
ODPOWIEDZ