Powrót SV650 do oferty Suzuki

Tematy na każdy temat :)

Moderatorzy: Miłosz, Kamyk, lucek, bartoszto, jotto

Kanc1erz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 895
Rejestracja: 07 kwie 2014, 08:58
Imię: Michał
Miejscowość: Ornontowice k/Gliwic
Garnek: Scorpion EXO-1200
Numer GG: 8278420
Motocykl: SV-650SF

Powrót SV650 do oferty Suzuki

Post autor: Kanc1erz »

Cześć, wczoraj natknąłem się na artykuł, który potwierdza powrót popularnej 650-tki. Zresztą, tu na forum, również cieszy się sporą popularnością :)
Link: http://www.scigacz.pl/Nowa,SV-ka,650,i, ... 27611.html
Nie ma w artykule żadnych konkretnych danych, tylko opis kilku "fjeczurów", m. in. easy start (dość kontrowersyjny, co stwierdził już autor artykułu).

Jestem ciekawy Waszej opinii nt. Gladiusa, czyli (wg niektórych) nie do końca udanej kontynuacji SV-ki. Oraz czy posiadanie w ofercie jednocześnie Gladiusa i nowego modelu SV ma sens?
ER-5 1998r. Od 07.04.2014r.
SV650S 2007r. Od 29.04.2018r.
Chętnie pomogę również w zakresie projektowania elektroniki oraz szeroko rozumianej informatyki i komputerów.
Sklep Motocyklowy Warszawa - moto NUMiK
Awatar użytkownika
Kamyk
Administrator
Administrator
Posty: 3375
Rejestracja: 19 cze 2010, 19:07
Imię: Rafał
Miejscowość: Bydgoszcz/Szczecin/Berlin
Plecak: Ewa
Garnek: Shoei XR-1000 / HJC
Skype: kaminski.rafal
Numer GG: 2697152
Motocykl: Testowy
Lokalizacja: Bydgoszcz/Szczecin/Berlin

Re: Powrót SV650 do oferty Suzuki

Post autor: Kamyk »

Wow! Zawsze bede mile wspominal moja SV-ke. "Prawie" nie zawiodla mnie ani razu ;) Raz jak jechalem na zlot do Pieczysk padl aku. Ale obwiazla mnie bez problemu po czesci Europy. Kiedys z checia bym sobie zakupil taka maszyne na miasto :) Bede obserwowal temat nowych.

Kamyk
Er5 -> SV 650 K3 -> ST xtz 750 '89 + ...
Awatar użytkownika
Corr
Motocyklista
Posty: 697
Rejestracja: 21 maja 2012, 13:04
Imię: Adam
Miejscowość: Zabrze
Motocykl: Kawasaki ZX-6R 05'

Re: Powrót SV650 do oferty Suzuki

Post autor: Corr »

Wygląd na duży plus w porównaniu do poprzednika, tylko czemu to będzie ta sama rama co w Gladiusie, jedynie trochę odchudzona? :cry: Przez ostatnie pół roku byłem związany zawodowo z Gladiusami i one serio dziwnie się prowadzą przy niskich prędkościach, kiepsko wypadają na tym tle w porównaniu zarówno do konkurencji jak i sv650 :D
Kawasaki Er5 99' -> Kawasaki ZX-6R 636 05'
Awatar użytkownika
jolja
Motocyklista
Posty: 202
Rejestracja: 23 lip 2014, 18:20
Imię: Jola
Miejscowość: Kraków
Garnek: LS2 Wolf

Re: Powrót SV650 do oferty Suzuki

Post autor: jolja »

Czy ja jestem ślepa, czy oni zabrali najpiękniejsze tylne światło ever i zmienili na jakieś zwykłe...? :o
Awatar użytkownika
urbansan
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 600
Rejestracja: 24 mar 2011, 09:43
Imię: Urban
Miejscowość: Wa-wa
Plecak: Panna Urbanna :D
Garnek: RPHA 10+
Motocykl: SV1000
Lokalizacja: Wa-wa

Re: Powrót SV650 do oferty Suzuki

Post autor: urbansan »

Jakos unikaja pokazania tego swiatla.

Na czym polegal fenomen Starej SV? Ten sprzet byl charakterystyczny i mial silnik V2. W sumie nic wiecej tutaj nie ma. Niezaleznie czy byla to wersja z owiewka, czy tez bez. Nawet moge powiedziec, ze SV650 po liftingu z owiewka jest calkiem zadziorna. W ogole kto wpadl na pomysl, zeby pierwsza owiewkowa SV650 tak spierdolic wizualnie? A jednak model przeszedl dalej :)

Nowa SV nie wyglada charakterystycznie. Moze i bedzie sie fajnie jezdzilo, ale sprzet wyglada nijako. Do tego ile bedzie wazyc i ile bedzie palic? To byl super plus starej konstrukcji. Moja litrowa SV wazy 189kg sucha... trudno teraz znalezc sport-turystyka z taka masa. SV650 przy 166kg sucha w nakedzie jebie na leb nawet fajne pomysly KTMa ze sprzetem 150kg suchy w 1 garze 70-pare koni. Pewnie gdyby SV zrobila 1 gar, to by zbila te 10kg, ale Vka daje rade wziac pasazera i nie sluzy tylko do lansu na winklach.

Co prawda ta druga swieca brzmi fajnie :) Musialbym sie karnac i nie zgruzowac :)
Virago 535 '93 -> kawa er-5 '02 -> hornet 900 '04 -> SV1000s '03
ODPOWIEDZ