Przydatne aplikacje na motocykl

Tematy na każdy temat :)

Moderatorzy: Miłosz, Kamyk, lucek, bartoszto, jotto

marcin92
Rowerzysta
Posty: 27
Rejestracja: 28 sie 2015, 14:33
Miejscowość: Wawa

Przydatne aplikacje na motocykl

Post autor: marcin92 »

Witam wszystkich,To mój drugi post na forum :)

Jakie aplikacje polecilibyście na motocykl? Nie znam wszystkich, dlatego założyłem wątek. Sam korzystam z map Google, Nokia Here Maps, kalkulatora spalania, oraz aplikacji rejestrator trasy do zapisu śladów gps.

https://play.google.com/store/apps/deta ... ight&hl=pl
Sklep Motocyklowy Warszawa - moto NUMiK
Kanc1erz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 895
Rejestracja: 07 kwie 2014, 08:58
Imię: Michał
Miejscowość: Ornontowice k/Gliwic
Garnek: Scorpion EXO-1200
Numer GG: 8278420
Motocykl: SV-650SF

Re: Przydatne aplikacje na motocykl

Post autor: Kanc1erz »

Polecam maps.me (dokładne mapy z prostą nawigacją, wszystko offline i za free), Yanosika, i jak ktoś lubi poczytać niusy no to aplikację ze Ścigacza.pl.
ER-5 1998r. Od 07.04.2014r.
SV650S 2007r. Od 29.04.2018r.
Chętnie pomogę również w zakresie projektowania elektroniki oraz szeroko rozumianej informatyki i komputerów.
Awatar użytkownika
Remilo7
Motorowerzysta
Posty: 85
Rejestracja: 14 kwie 2015, 22:45
Imię: Paweł
Miejscowość: Opole
Garnek: HJC FG-17

Re: Przydatne aplikacje na motocykl

Post autor: Remilo7 »

A ode mnie Be-on-road. W pełni wartościowa nawigacja offline z możliwością pobrania map ze wszystkich krajów Europy.
"Zawodowcy są przewidywalni, strzeż się amatorów"

Jawa 50 > Yamaha TDR 125 > Kawasaki ER5
Awatar użytkownika
Miłosz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1303
Rejestracja: 29 kwie 2011, 22:57
Imię: Miłosz
Miejscowość: Plewiska/Poznań
Plecak: Monika
Garnek: HJC
Numer GG: 3369519
Motocykl: Gsf 1200N K5

Re: Przydatne aplikacje na motocykl

Post autor: Miłosz »

Here Maps w Rumunii i na Węgrzech działało tak sobie, gubiło się czasem albo wyłączało (zarówno windows jak i android) na ściągniętych mapach. Miałem też aplikację Pirelli Diablo ... coś tam, taką typową na tor i trasę (mierzy wychylenia w zakrętach itp.) ale miałem błędy w logowaniu i nie zadziałała ;)
marcin92
Rowerzysta
Posty: 27
Rejestracja: 28 sie 2015, 14:33
Miejscowość: Wawa

Re: Przydatne aplikacje na motocykl

Post autor: marcin92 »

Gubienie się czasem jest winą odbiornika GPS w telefonie. Mi w SGS3 na androidzie here maps chodzi ODPUKAĆ bez zarzutu :)
Awatar użytkownika
Miłosz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1303
Rejestracja: 29 kwie 2011, 22:57
Imię: Miłosz
Miejscowość: Plewiska/Poznań
Plecak: Monika
Garnek: HJC
Numer GG: 3369519
Motocykl: Gsf 1200N K5

Re: Przydatne aplikacje na motocykl

Post autor: Miłosz »

W Polsce działało całkiem ok, poza krajem słabo. Testowane na dwóch tel równolegle
Awatar użytkownika
jolja
Motocyklista
Posty: 202
Rejestracja: 23 lip 2014, 18:20
Imię: Jola
Miejscowość: Kraków
Garnek: LS2 Wolf

Re: Przydatne aplikacje na motocykl

Post autor: jolja »

Najlepsza nawigacja z jaką do tej pory się spotkałam to jest TomTom, ma aplikację na telefon, ale niestety trochę sobie kosztuje.. Aczkolwiek byliśmy w szoku, jak w Czarnogórze widział nawet drogę w dolinie (chociaż ciężko to coś nazwać drogą momentami). Zawiesił się 2 razy w ciągu 2 tygodni, ponowne uruchomienie i działa. Mój ojciec przetestował w Norwegii (z tym że on nie ma tego w telefonie, tylko normalną nawigację) i też jest zachwycony.
Kanc1erz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 895
Rejestracja: 07 kwie 2014, 08:58
Imię: Michał
Miejscowość: Ornontowice k/Gliwic
Garnek: Scorpion EXO-1200
Numer GG: 8278420
Motocykl: SV-650SF

Re: Przydatne aplikacje na motocykl

Post autor: Kanc1erz »

jolja pisze:Najlepsza nawigacja z jaką do tej pory się spotkałam to jest TomTom, ma aplikację na telefon, ale niestety trochę sobie kosztuje.. Aczkolwiek byliśmy w szoku, jak w Czarnogórze widział nawet drogę w dolinie (chociaż ciężko to coś nazwać drogą momentami). Zawiesił się 2 razy w ciągu 2 tygodni, ponowne uruchomienie i działa. Mój ojciec przetestował w Norwegii (z tym że on nie ma tego w telefonie, tylko normalną nawigację) i też jest zachwycony.
Nie wspominając o tym, że można sobie doinstalować od groma głosów, typu Yoda, Darth Vader itp :P
ER-5 1998r. Od 07.04.2014r.
SV650S 2007r. Od 29.04.2018r.
Chętnie pomogę również w zakresie projektowania elektroniki oraz szeroko rozumianej informatyki i komputerów.
Awatar użytkownika
jolja
Motocyklista
Posty: 202
Rejestracja: 23 lip 2014, 18:20
Imię: Jola
Miejscowość: Kraków
Garnek: LS2 Wolf

Re: Przydatne aplikacje na motocykl

Post autor: jolja »

Kanc1erz pisze:Nie wspominając o tym, że można sobie doinstalować od groma głosów, typu Yoda, Darth Vader itp :P
A to już w ogóle jest mistrzostwo świata :mrgreen:
Awatar użytkownika
urbansan
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 600
Rejestracja: 24 mar 2011, 09:43
Imię: Urban
Miejscowość: Wa-wa
Plecak: Panna Urbanna :D
Garnek: RPHA 10+
Motocykl: SV1000
Lokalizacja: Wa-wa

Re: Przydatne aplikacje na motocykl

Post autor: urbansan »

MAPS.ME jest moim faworytem, aczkolwiek ma jeden minus - wylicza Ci trase tylko w stosunku do punktu lokalizacji GPS. Trudno sobie zaplanowac np pozniejsza trase z punktu, do ktorego aktualnie zmierzasz lub zrobic liste punktow. Ma natomiast zajebisty generator dlugosci i szerokosci tj z dwoch notacjach, czy jakos tak. Nawet, gdy masz wlaczony GPS, to apka uzywa go tylko wtedy, gdy chcesz, a inaczej go wylacza - google chyba nigdy tego nie robi. Do tego poza drogami ma szlaki turystyczne, szczyty, dowolna sciezke, stoki narciarskie i chyba nawet szlaki wodne. Nie ma prowadzenia w 3D lub z poziomu ulicy, ale lokalizuje Twoj kierunek z zenitu. To dziala lepiej niz w googlach, poniewaz mozesz miec dowolna dokladnosc tj wysokosc w trakcie nawigacji. W googlach zaraz albo wywali w kosmos tj pokaze cala trase, albo po osiagnieciu odpowiedniej dokladnosci zaraz Ci wypieprzy inne przybilizenie. Wyszukiwarka tez jest mega - ogromna baza, jest tam doslownie wszystko, nawet punkty turystyczne, poczta, stacje, linie tramwajowe, autobusowe, inne tory, cuda wianki. Super przydaje sie w gorach i jest takim allrounderem nie tylko na moto. Zgodze sie, ze kazda Navi to ma, ale update robisz na wlasne zyczenie, nie ma reklam i jest nie tylko do nawigowania drogowego.

-- 04 Wrz 2015, 09:17 --

A, i jest szybka. Nie spotkalem tak sprawnej nawi.
Virago 535 '93 -> kawa er-5 '02 -> hornet 900 '04 -> SV1000s '03
ODPOWIEDZ