Pomocy Kawka przewróciła mi się garażu!! ;(

Tematy na każdy temat :)

Moderatorzy: Miłosz, Kamyk, lucek, bartoszto, jotto

Ania
Podawacz śrubek
Posty: 14
Rejestracja: 22 paź 2014, 19:50
Imię: Ania
Miejscowość: Szczecin/Tarczyn
Garnek: AGV
Telefon: 602214909

Pomocy Kawka przewróciła mi się garażu!! ;(

Post autor: Ania »

Z przykrością stwierdzam że potrzebuje pomocy. Moja ukochana Kawka przewróciła się w garażu na pancerną terenową Suzuki. Stópka z suzuki wbiła mi się pod fotel kawki i przeleciała na wylot przez owiewke prosto w kable. Niestety chłop mi wypłynął a ja sama nie mam aż takiej wiedzy by wiedzieć co dalej. Przeprowadziłam się do Tarczyna koło Warszawy i nie zdążyłam jeszcze nikogo zapoznać kto by mi fachowym okiem na nią rzucił i powiedział mi co się popsuło i co należy zrobić.
Pomóżcie mi ją uratować co by dalej dzielnie mi towarzyszyła na drodze. Pozdrawiam :*:*:*:*
Sklep Motocyklowy Warszawa - moto NUMiK
Awatar użytkownika
jotto
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1115
Rejestracja: 03 sie 2011, 11:53
Imię: Marek
Miejscowość: Gdańsk
Motocykl: Africa Twin

Re: Pomocy Kawka przewróciła mi się garażu!! ;(

Post autor: jotto »

Ale dlaczego dałaś to do kategorii "Strój"?

BTW. keteiz1 jest z Twoich okolic, odezwij się do niego.
Obrazek
Awatar użytkownika
Miłosz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1303
Rejestracja: 29 kwie 2011, 22:57
Imię: Miłosz
Miejscowość: Plewiska/Poznań
Plecak: Monika
Garnek: HJC
Numer GG: 3369519
Motocykl: Gsf 1200N K5

Re: Pomocy Kawka przewróciła mi się garażu!! ;(

Post autor: Miłosz »

Daj jakieś foty. Odpala?
Awatar użytkownika
joker440
Motorowerzysta
Posty: 78
Rejestracja: 10 lip 2014, 15:47
Imię: Artur
Miejscowość: Warszawa
Plecak: Kasia
Telefon: 507644159

Re: Pomocy Kawka przewróciła mi się garażu!! ;(

Post autor: joker440 »

Jestem z Ursusa wiec kierunek Warszawy bliski, pomoce ile bede mogl.
pozdrawiam
Ania
Podawacz śrubek
Posty: 14
Rejestracja: 22 paź 2014, 19:50
Imię: Ania
Miejscowość: Szczecin/Tarczyn
Garnek: AGV
Telefon: 602214909

Re: Pomocy Kawka przewróciła mi się garażu!! ;(

Post autor: Ania »

Hej, dzięki za zainteresowanie miałam ciężkie kilka dni w pracy i nie miałam na nic czasu. Wracając do tematu Kawki to nie zauważyłam że dałam do kategorii strój :P Byłam taka zła i zaaferowana tą sytuacją że nie spojrzałam. Dziś miałam dopiero wolny dzień od pracy i pomału na spokojnie ją obejrzałam i wygląda na to że wielkich zniszczeń nie ma. Kawka odpaliła od pierwszego bzyczka co prawda kontrolki od oleju i chłodzenia się paliły. Po obejrzeniu kabelków i wyczyszczeniu koloru ceglanego z niej nie było źle wręcz oprócz tego boczku który w drobny mak się rozsypał chodzi jak talala. Jutro przed pracą się nią przejade to wieczorem napisze czy dalej tak cudownie jeździ :D
Mam jeszcze jedno pytanie co do wymiany oleju. Mam olej niemieckiej firmy JMC HC-syntetyczny 10w40 API SL, JASO MA2. Wszyscy moi znajomi na nim jezdza i jak potrzebowałam olej to mi go przywiezli. Ale w książce tymu sam naprawiam kawasaki er5 doczytałam że powinien byc API SE, SF, SG no i teraz sama już nie wiem czy ten jest zły i go sprzedać czy moge go spokojnie wlać.
Awatar użytkownika
Corr
Motocyklista
Posty: 697
Rejestracja: 21 maja 2012, 13:04
Imię: Adam
Miejscowość: Zabrze
Motocykl: Kawasaki ZX-6R 05'

Re: Pomocy Kawka przewróciła mi się garażu!! ;(

Post autor: Corr »

Co do oleju, normy zmieniają się na coraz bardziej rygorystyczne, dlatego też coraz to nowe oznaczenia, ale generalna zasada jest taka, że nowe oleje spełniają i "przekraczają" normy ze starszych lat więc spokojnie można lać ;)
tak kształtuje się klasyfikacja API:
Obrazek

Co do tego konkretnego oleju to nie znam, ale spełnia normę JASO MA2 czyli jest to motocyklowy olej nadający się do mokrego sprzęgła więc będzie jak najbardziej ok :D

Ps ciekawe czy rozpęta się tu burza o syntetyk w starym silniku :rotfl: ja zalałem ninje motulem 7100(syntetyk) po sezonie na 5100(półsyntetyk), wcześniejsza historia serwisowa nieznana... Zrobiłem póki co może ze 100 km i nic nie wybuchło :lol: jedyna różnica jest taka, że biegi wchodzą o wiele lepiej, aż byłem w szoku :eek:
Kawasaki Er5 99' -> Kawasaki ZX-6R 636 05'
Kanc1erz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 895
Rejestracja: 07 kwie 2014, 08:58
Imię: Michał
Miejscowość: Ornontowice k/Gliwic
Garnek: Scorpion EXO-1200
Numer GG: 8278420
Motocykl: SV-650SF

Re: Pomocy Kawka przewróciła mi się garażu!! ;(

Post autor: Kanc1erz »

Zobaczysz po 2-3 tysiącach, czy Ci go nie ubywa za dużo :P
No i co innego silnik z np. 2005r. a co innego np. mój z 98 :D
ER-5 1998r. Od 07.04.2014r.
SV650S 2007r. Od 29.04.2018r.
Chętnie pomogę również w zakresie projektowania elektroniki oraz szeroko rozumianej informatyki i komputerów.
Awatar użytkownika
Corr
Motocyklista
Posty: 697
Rejestracja: 21 maja 2012, 13:04
Imię: Adam
Miejscowość: Zabrze
Motocykl: Kawasaki ZX-6R 05'

Re: Pomocy Kawka przewróciła mi się garażu!! ;(

Post autor: Corr »

Kanc1erz pisze:Zobaczysz po 2-3 tysiącach, czy Ci go nie ubywa za dużo :P
przez ostatni sezon na półsyntetyku zupełnie nic nie ubyło, teraz będzie tak samo :P to, że syntetyki mają lepsze właściwości myjące i rozszczelnią silniki miało pewnie zastosowanie ale do wytworów prlu... No i lepkość została ta sama(10w40), która ma znaczenie np. przy nieszczelnych pierścieniach gdzie bardziej lepki olej rzeczywiście wolniej będzie się przepalał..., więc skoro 5100 nie ubywało to 7100 tak samo ;)

Moja erka(teraz brata) jest z 99 i bez żadnego oporu zalałbym ją syntetykiem, gdyby nie to, że nie jest to jakoś mega wysilony silnik, więc jest to przerost formy nad treścią i zwyczajnie ekonomicznie nieopłacalne :D
Kawasaki Er5 99' -> Kawasaki ZX-6R 636 05'
ODPOWIEDZ