Stary motocykl bez dokumentów - można zarejestrować?

Tematy na każdy temat :)

Moderatorzy: Miłosz, Kamyk, lucek, bartoszto, jotto

piter3105
Motocyklista
Posty: 628
Rejestracja: 24 sty 2011, 18:19
Imię: Piotr
Miejscowość: Ciechanów/Wrocław
Plecak: Ania
Garnek: LS2
Motocykl: BMW R 1100 RT

Stary motocykl bez dokumentów - można zarejestrować?

Post autor: piter3105 »

Tak sobie czasem przeglądam ogłoszenia i myślę, że fajnie byłoby mieć jakiś sprzęt starszej daty, typu WSK, WFM, CZ itp. O ile do starych samochodów jest ciągłość umów, dowody rejestracyjne itd., to niestety większość motocykli poza tabliczką znamionową nie posiada żadnych dokumentów (swoją drogą, nie wiem czy kiedyś przymykano oko przy kontroli i po rejestracji dokumenty trafiały gdzieś do szuflady?). W związku z tym chciałbym zapytać czy ktoś miał do czynienia z taką sytuacją i udało mu się zarejestrować sprzęt? Na forach prawnych nie ma jasno określonych kroków postępowania w różnych sytuacjach, dlatego prosiłbym o wszelkie porady, mam nadzieję, przydatne dla innych.
Sklep Motocyklowy Warszawa - moto NUMiK
Awatar użytkownika
Alaila
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 735
Rejestracja: 28 gru 2011, 20:23
Imię: Agata
Miejscowość: Świdnica/Wrocław
Garnek: uvex
Motocykl: Honda CBF 125
Kontakt:

Re: Stary motocykl bez dokumentów - można zarejestrować?

Post autor: Alaila »

Jeśli nie ma dokumentów to, jak sądzę, da się zarejestrować tylko na zabytek. Zapytam później mojego Pio i dam znać ^^
Życie masz tylko jedno, więc korzystaj z niego na całego :D
Awatar użytkownika
Kamyk
Administrator
Administrator
Posty: 3375
Rejestracja: 19 cze 2010, 19:07
Imię: Rafał
Miejscowość: Bydgoszcz/Szczecin/Berlin
Plecak: Ewa
Garnek: Shoei XR-1000 / HJC
Skype: kaminski.rafal
Numer GG: 2697152
Motocykl: Testowy
Lokalizacja: Bydgoszcz/Szczecin/Berlin

Re: Stary motocykl bez dokumentów - można zarejestrować?

Post autor: Kamyk »

Bede tez wdzieczny o informacje :) Jak cos niedaleko wpadnie mi oko to z checia bym nabyl :) ale niestety duza czesc jest wlasnie bez dokumentow.

Moze Dziobek cos wie?

Pozdrawiam,
Kamyk
Er5 -> SV 650 K3 -> ST xtz 750 '89 + ...
Awatar użytkownika
apogee
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 237
Rejestracja: 08 sty 2013, 22:36
Imię: Mariusz
Miejscowość: GRYFINO
Plecak: Asia
Motocykl: XL 600 V

Re: Stary motocykl bez dokumentów - można zarejestrować?

Post autor: apogee »

Sprzętu bez dowodu rejestracyjnego nie zarejestrujesz. Musi być dokument potwierdzający, że nie został on skradziony. Jeżeli sprzęt był kupiony i jeździł w Polsce to właściwy urząd może wydać wtórnik dowodu rejestracyjnego. Ale podejrzewam, że byłemu właścicielowi zrobi się niedźwiedzią przysługę. Urząd rejestrując pojazd prosi o okazanie OC. Nie musisz pokazać. Ale jak nie pokażesz to oni zawiadomią UFG i po ptokach. Ściągną zaległości i jeszcze karę nałożą. A to są niemałe kwoty.
Jeżeli to sprzęt z zagranicy bez papierów albo bez prawa rejestracji to zostaje tylko jeżdżenie po torze albo po własnej łące. A i tutaj też może być problem. Jeżeli komuś wyrządzi się krzywdę takim sprzętem to WSZYSTKIE koszta ponosi się z własnej kieszeni. A to już naprawdę może zaboleć.

Jeżeli się mylę odnośnie rejestracji to poprawcie mnie.
Awatar użytkownika
Alaila
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 735
Rejestracja: 28 gru 2011, 20:23
Imię: Agata
Miejscowość: Świdnica/Wrocław
Garnek: uvex
Motocykl: Honda CBF 125
Kontakt:

Re: Stary motocykl bez dokumentów - można zarejestrować?

Post autor: Alaila »

Z tego co mi Piotrek mówił to musi być jakikolwiek papier potwierdzający pochodzenie pojazdu, np. umowy kupna sprzedaży. Bez tego ani rusz
Życie masz tylko jedno, więc korzystaj z niego na całego :D
ODPOWIEDZ