Odcinkowy pomiar prędkości

Tematy na każdy temat :)

Moderatorzy: Miłosz, Kamyk, lucek, bartoszto, jotto

piter3105
Motocyklista
Posty: 628
Rejestracja: 24 sty 2011, 18:19
Imię: Piotr
Miejscowość: Ciechanów/Wrocław
Plecak: Ania
Garnek: LS2
Motocykl: BMW R 1100 RT

Odcinkowy pomiar prędkości

Post autor: piter3105 »

Tak sobie czytałem i zastanawiam się czy OPP będzie równie skutecznie działać na motocyklistów co fotoradary? Zastanawiam się jak to będzie działać. Skoro z przodu blachy nie mamy to można dalej hulać bez nieprzyjemnych konsekwencji? Rozumiem, że po kasku mnie raczej nie zidentyfikują:P
Sklep Motocyklowy Warszawa - moto NUMiK
Awatar użytkownika
Corr
Motocyklista
Posty: 697
Rejestracja: 21 maja 2012, 13:04
Imię: Adam
Miejscowość: Zabrze
Motocykl: Kawasaki ZX-6R 05'

Re: Odcinkowy pomiar prędkości

Post autor: Corr »

Na razie nie mają w planach stawiać takich, które "pstrykają" od tyłu ale ja bym zaczekał aż będą gotowe bo może ktoś zmieni zdanie i stwierdzi, że motocyklistów jednak trzeba też kasować :D

Co do rozpoznawania po stroju to były próby budowy "bazy danych" podczas kontroli ale to nie jest jednoznaczne więc spokojnie można nie przyjmować mandatu na podstawie zdjęcia bez widocznej tablicy.

Ja i tak najbardziej boję się nieoznakowanych radiowozów, tam gdzie suszą stacjonarnie to zwalniam, ale za każdym razem gdy wsiada mi na ogon vectra/insignia itp. to zastanawiam się czy to gliny czy po prostu ktoś chce sobie podnieść samoocenę i próbuje się utrzymać za motocyklem :lol:

Ps w zeszłym roku dwa razy załapałem się na fotkę od fotoradaru straży miejskiej, obie od przodu, do dzisiaj nic nie przyszło :D chociaż słyszałem, ze w niektórych gminach parędziesiąt metrów za fotoradarem siedzi strażnik z lustrzanką i pstryka od tyłu i na tej podstawie kasują motocyklistów...
Kawasaki Er5 99' -> Kawasaki ZX-6R 636 05'
Awatar użytkownika
DeFi
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2397
Rejestracja: 10 paź 2010, 20:25
Imię: Rafał
Miejscowość: Września
Plecak: Brak
Garnek: LS2
Numer GG: 9958743
Telefon: 783757397
Motocykl: Yamaha FJR 1300 '01
Lokalizacja: Września

Re: Odcinkowy pomiar prędkości

Post autor: DeFi »

Za OPP mogą karać motocyklistów ale na autobanie. Od bramki do bramki.
Corr pisze: ale za każdym razem gdy wsiada mi na ogon vectra/insignia itp. to zastanawiam się czy to gliny czy po prostu ktoś chce sobie podnieść samoocenę i próbuje się utrzymać za motocyklem :lol:
Trzeba również uważać na niebieskie skody i Passaty. Nie raz zwalniam jak widzę w lusterku taki pojazd utrzymujący stałą odległość ode mnie i zmienia pas razem ze mną.
Ostatnio zmieniony 30 lip 2014, 18:20 przez DeFi, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Kawasaki ER-5 '05 -> Kawasaki ZR-7 '00 ->Yamaha FJR 1300 '01
http://www.bikepics.com/members/defi/01fjr1300/
Awatar użytkownika
strayker270
Motorowerzysta
Posty: 90
Rejestracja: 23 sie 2013, 13:10
Imię: Mateusz
Miejscowość: Kielce
Plecak: Żona już lubi motocykle
Garnek: Airoh Movement
Numer GG: 3153137

Re: Odcinkowy pomiar prędkości

Post autor: strayker270 »

Nie koniecznie musi pstrykać. Już na nowo otwartej autostradzie z chyba Gdańska do Łodzi masz odcinkowy pomiar. Przy wjeździe otrzymujesz bilet z godziną co do sekundy a jak wyjeżdżasz oddajesz bilet. Jest więc droga i czas a z takimi danymi można spokojnie prędkość przejazdu obliczyć. Jeżeli wyjdzie więcej niż te 140 km/h to mandat dostajesz przy wyjeździe z autostrady.
Zipp Astec 50cc 2008 r. -> Er 500 2004 r.
piter3105
Motocyklista
Posty: 628
Rejestracja: 24 sty 2011, 18:19
Imię: Piotr
Miejscowość: Ciechanów/Wrocław
Plecak: Ania
Garnek: LS2
Motocykl: BMW R 1100 RT

Re: Odcinkowy pomiar prędkości

Post autor: piter3105 »

Oj no rzeczywiście te nieoznakowane najgorsze. Ja zawsze jak zauważam charakterystyczne mondeo,vectrę czy inne skody to najpierw wypatruję czapek za szybą. Okazało się, że jednak nie jest to reguła. Ostatnio w znanej mi octavii policjantów można było poznać tylko po małych napisach POLICJA na rękawach koszuli.
Jednak najbardziej chamski jest żółty kangur ITD stojący na poboczu i pstrykający zdjęcia. Na dachu żółte koguty i napis GITD.
Awatar użytkownika
jotto
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1115
Rejestracja: 03 sie 2011, 11:53
Imię: Marek
Miejscowość: Gdańsk
Motocykl: Africa Twin

Re: Odcinkowy pomiar prędkości

Post autor: jotto »

Strayker, trochę mówisz nieprawdę. Mili Państwo na bramce przy zjeździe z autostrady nie mają uprawnień do wlepiania mandatów. Jedyne co to mogą Cię poinformować, że przekroczyłeś prędkość. Mandat przychodzi w przeciągu 2 tygodni (bodajże).

Swoją drogą można mieć średnią przelotową 150 km/h, a mandatu nie będzie bo się np. będzie stało 10 minut w kolejce do bramek (przykładowe wartości dałem).
Obrazek
Awatar użytkownika
Corr
Motocyklista
Posty: 697
Rejestracja: 21 maja 2012, 13:04
Imię: Adam
Miejscowość: Zabrze
Motocykl: Kawasaki ZX-6R 05'

Re: Odcinkowy pomiar prędkości

Post autor: Corr »

DeFi pisze:Trzeba również uważać na niebieskie skody i Passaty. Nie raz zwalniam jak widzę w lusterku taki pojazd utrzymujący stałą odległość ode mnie i zmienia pas razem ze mną.
W Zabrzu jeżdżą 2 policyjne, nieoznakowane Grande Punto... Więc większość mijanych, podejrzanych aut staram się zwrócić uwagę na ubiór pasażerów i dziwne rzeczy na podszybiu, ale czasami jak się bardziej odkręci ciężko nadążyć z "kontrolowaniem" :P

Pierwsze słyszę, że na podstawie czasu przejazdu przez bramki można dostać potem mandat(czyli co zarządca autostrady przesyła to do Policji?), to jest na wszystkich autostradach? Często zdarzało mi się jechać na trasie Katowice- Kraków po A4 i ani mi ani znajomym żaden prezent nigdy nie przyszedł, a średnia zazwyczaj pewnie była nie całkiem przepisowa.
Kawasaki Er5 99' -> Kawasaki ZX-6R 636 05'
Awatar użytkownika
jotto
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1115
Rejestracja: 03 sie 2011, 11:53
Imię: Marek
Miejscowość: Gdańsk
Motocykl: Africa Twin

Re: Odcinkowy pomiar prędkości

Post autor: jotto »

Corr, to jest 'chyba' tylko na A1.
Obrazek
Awatar użytkownika
DeFi
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2397
Rejestracja: 10 paź 2010, 20:25
Imię: Rafał
Miejscowość: Września
Plecak: Brak
Garnek: LS2
Numer GG: 9958743
Telefon: 783757397
Motocykl: Yamaha FJR 1300 '01
Lokalizacja: Września

Re: Odcinkowy pomiar prędkości

Post autor: DeFi »

Pamiętam, że kiedyś testowali OPP na którejś autostradzie. Za bramką stała policja i sprawdzała czas przejazdu. Jak średnia prędkość ponad dopuszczalną - mandat
Obrazek
Kawasaki ER-5 '05 -> Kawasaki ZR-7 '00 ->Yamaha FJR 1300 '01
http://www.bikepics.com/members/defi/01fjr1300/
Awatar użytkownika
strayker270
Motorowerzysta
Posty: 90
Rejestracja: 23 sie 2013, 13:10
Imię: Mateusz
Miejscowość: Kielce
Plecak: Żona już lubi motocykle
Garnek: Airoh Movement
Numer GG: 3153137

Re: Odcinkowy pomiar prędkości

Post autor: strayker270 »

jotto pisze:Strayker, trochę mówisz nieprawdę. Mili Państwo na bramce przy zjeździe z autostrady nie mają uprawnień do wlepiania mandatów. Jedyne co to mogą Cię poinformować, że przekroczyłeś prędkość. Mandat przychodzi w przeciągu 2 tygodni (bodajże).

Swoją drogą można mieć średnią przelotową 150 km/h, a mandatu nie będzie bo się np. będzie stało 10 minut w kolejce do bramek (przykładowe wartości dałem).
Jotto to jest jasne, że pan/pani z bramki nie ma uprawnień do wystawienia mandatu bo są od tego odpowiednie organy. Ale może być tak, że na wylocie z autostrady po sprawdzeniu bileciku może być policjant i od razu mandat wypisywać. Może i faktycznie przysyłają później. Na pewno bramki są monitorowane.
Zipp Astec 50cc 2008 r. -> Er 500 2004 r.
ODPOWIEDZ