Rejestracja skutera elektrycznego

Tematy na każdy temat :)

Moderatorzy: Miłosz, Kamyk, lucek, bartoszto, jotto

Awatar użytkownika
Kosciej103
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 314
Rejestracja: 11 lis 2012, 14:08
Imię: Przemek
Miejscowość: Choroszcz
Numer GG: 9839060

Rejestracja skutera elektrycznego

Post autor: Kosciej103 »

Hej. Znajomy poprosił mnie o pomoc. Czy ktoś może wie jak zarejestrować elektryczny skuter (jeśli w ogóle trzeba, bo wygląda jak normalny). Znajomy przywiózł skuter elektryczny z Belgii. Chciałby go rejestrować i tu pojawia się problem, bo chodzi przysłowiowo od Annasza do Kajfasza. W starostwie (wydział komunikacji) gdzie rejestrują każą mu przyjść z kwitem z okręgowej stacji kontroli, że pojazd jest sprawny, etc z tak zwanym przeglądzie. W stacji mówią że nie mogę tego zrobić, bo to skuter elektryczny. Może ktoś wie jak to rozwiązać? Kolega się dowiedział, że Belgii traktowane jest to jako rower (max 40km/h jedzie).
Sklep Motocyklowy Warszawa - moto NUMiK
Kanc1erz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 895
Rejestracja: 07 kwie 2014, 08:58
Imię: Michał
Miejscowość: Ornontowice k/Gliwic
Garnek: Scorpion EXO-1200
Numer GG: 8278420
Motocykl: SV-650SF

Re: Rejestracja skutera elektrycznego

Post autor: Kanc1erz »

U nas rower (elektryczny) to wg ustawy pojazd, który osiąga nie więcej niż 25kmh i o mocy dodatkowego silnika elektrycznego o mocy nieprzekraczającej 250W. Ponadto musi mieć możliwość pedałowania :D

Jak miałbym coś polecić, bo nie wiem - niech podzwoni do różnych stacji diagnostycznych i w końcu znajdzie taką, co mu to podbije.
ER-5 1998r. Od 07.04.2014r.
SV650S 2007r. Od 29.04.2018r.
Chętnie pomogę również w zakresie projektowania elektroniki oraz szeroko rozumianej informatyki i komputerów.
Awatar użytkownika
Mathisse
Motocyklista
Posty: 184
Rejestracja: 12 sie 2013, 08:58
Imię: Airoh
Miejscowość: Wałbrzych
Garnek: Airoh

Re: Rejestracja skutera elektrycznego

Post autor: Mathisse »

przeciez na przegladzie to sprawdzaja swiatla, kierunkowskazy i ew. sygnal dzwiekowy :geek:
a jak jest to pierwszy przeglad rejestracyjny w kraju to spisuja dane z tlumaczenia dowodu rej.
Chciałbym się wysypiać na tyle, by rano czuć, że się budzę a nie zmartwychwstaję.
Awatar użytkownika
Kosciej103
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 314
Rejestracja: 11 lis 2012, 14:08
Imię: Przemek
Miejscowość: Choroszcz
Numer GG: 9839060

Re: Rejestracja skutera elektrycznego

Post autor: Kosciej103 »

Nie chcą mu podpisać nic, bo powiedzieli że nie mogą. Choć czytałem na ścigaczu że niektóre stacje mogą. Więc sam nie wiem jak to jest.
ODPOWIEDZ