Jak zablokować ?

Tematy na każdy temat :)

Moderatorzy: Miłosz, Kamyk, lucek, bartoszto, jotto

Awatar użytkownika
KovaL49
Rowerzysta
Posty: 49
Rejestracja: 26 sty 2014, 20:15
Imię: Dominik
Miejscowość: Nowe Miasto Lub.
Garnek: LS2

Jak zablokować ?

Post autor: KovaL49 »

Witam. Robię prawko A2 i zamierzam kupić ER-5. Problem w tym że większość egzemplarzy jest odblokowana i przekracza dopuszczalną moc o 2-3 KM. Wiecie może jak można zdławić Kawę o +/- 5 KM ? I czy można to zrobić samemu, czy musi być specjalny warsztat ? Po zblokowaniu trzeba się udać tylko na stację diagnostyczną żeby wbili w dowód aktualną moc czy jaka jest procedura ? No i oczywiście jakie są koszty takiej operacji. Liczę na Waszą pomoc i z góry dziękuję :)
Sklep Motocyklowy Warszawa - moto NUMiK
Awatar użytkownika
Alaila
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 735
Rejestracja: 28 gru 2011, 20:23
Imię: Agata
Miejscowość: Świdnica/Wrocław
Garnek: uvex
Motocykl: Honda CBF 125
Kontakt:

Re: Jak zablokować ?

Post autor: Alaila »

Poszukaj egzemplarza, który już jest zablokowany. Ja tak właśnie mam i moc spokojnie mieści się na A2 :)
Życie masz tylko jedno, więc korzystaj z niego na całego :D
Awatar użytkownika
lisek
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 203
Rejestracja: 12 sie 2013, 13:01
Imię: Michał
Miejscowość: Lipsko
Plecak: Tynka
Garnek: Caberg Konda
Telefon: 794939527
Motocykl: Trampek 650
Kontakt:

Re: Jak zablokować ?

Post autor: lisek »

KovaL49 pisze:Witam. Robię prawko A2 i zamierzam kupić ER-5. Problem w tym że większość egzemplarzy jest odblokowana i przekracza dopuszczalną moc o 2-3 KM. Wiecie może jak można zdławić Kawę o +/- 5 KM ? I czy można to zrobić samemu, czy musi być specjalny warsztat ? Po zblokowaniu trzeba się udać tylko na stację diagnostyczną żeby wbili w dowód aktualną moc czy jaka jest procedura ? No i oczywiście jakie są koszty takiej operacji. Liczę na Waszą pomoc i z góry dziękuję :)
Jest kilka rozwiązań, zastosować ogranicznik wychylenia przepustnicy, inne dysze w gaźnikach i pewnie coś jeszcze. Pierwsze najprostsze. Obawiam się, że może być problem ze zmianą takich warunków technicznych w DR, do tego musi być hamownia, żeby zbadać moc... Dowiedz się najpierw wydziale komunikacji, później w stacji diagnostycznej. Jak nie masz jeszcze moto to szukaj ze Szwajcarii, tam jest sporo zablokowanych motocykli, ze względu na obowiązujące tam przepisy. Wracając do aspektów prawnych może być problem ponieważ w homologacji jest taki, a nie inny zapis mocy, a diagnosta nie może od tak - zmienić jej zapisów. W dzisiejszych czasach po zmianach z czerwca ubiegłego roku, mogą żądać powtórnej homologacji - a to niestety mija się z celem. A gdy kupisz moto, które w papierach ma wpisaną niską moc, żaden problem później odblokować :D
Honda XL650VY Transalp
http://www.lichota.it
Awatar użytkownika
KovaL49
Rowerzysta
Posty: 49
Rejestracja: 26 sty 2014, 20:15
Imię: Dominik
Miejscowość: Nowe Miasto Lub.
Garnek: LS2

Re: Jak zablokować ?

Post autor: KovaL49 »

A czy takie zblokowanie jest kosztowne ?
majorek
Motorowerzysta
Posty: 51
Rejestracja: 20 lis 2013, 16:41
Miejscowość: Wrocław

Re: Jak zablokować ?

Post autor: majorek »

Możesz i samemu zrobic patent np. żeby linka gazu nie dała się wyciągnąć do końca i już nie rozwiniesz max mocy. Mój instruktor, w celach treningowych dla kursantów, za 2,50 zamontował śrubkę na lince gazu w XJ6, że przepustnica otwierała się w 1/3 i dalej juz sie nie dalo.
Nie jest problemem ograniczenie mocy, tylko wbicie tego do dowodu rejestracyjnego. Jeśli producent wypuszcza taką wersję, to potem to jest wbite w dowodzie wg danych producenta. Jesli sam coś pozmieniasz to musisz to w jakiś sposób udowodnić, dać jakiś papier, że moto ma tyle mocy a nie więcej.
Zdaje się, że jak masz zarejestrowany pojazd w Polsce, to masz wydaną kartę pojazdu. Tam są wpisywane wszelkie modyfikacje. Nie wiem tylko kto i na jakiej podstawie mógłby Ci wbić potem, że motocykl ma inną moc niż oryginalnie i zakres modyfikacji. Dobrze jakbyś faktycznie spytał w urzędzie jaki dokument jest potrzebny, albo w jakiejś stacji diagnostycznej.
Awatar użytkownika
lisek
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 203
Rejestracja: 12 sie 2013, 13:01
Imię: Michał
Miejscowość: Lipsko
Plecak: Tynka
Garnek: Caberg Konda
Telefon: 794939527
Motocykl: Trampek 650
Kontakt:

Re: Jak zablokować ?

Post autor: lisek »

Zarejestruj się i zapytaj na http://www.forum.norcom.pl. Tam dowiesz się wszystkiego co do aspektów prawnych.
Honda XL650VY Transalp
http://www.lichota.it
Awatar użytkownika
KovaL49
Rowerzysta
Posty: 49
Rejestracja: 26 sty 2014, 20:15
Imię: Dominik
Miejscowość: Nowe Miasto Lub.
Garnek: LS2

Re: Jak zablokować ?

Post autor: KovaL49 »

ok dziękuję za pomoc jutro udam się do urzędu i zapytam jak załatwić ten temat żeby było git :D a teraz żeby nie zakładać innego tematu to jakby ktoś mógł sprawdzić na swojej ERce jedna rzecz. Chodzi o to żeby stanąć z przodu motocykla i zobaczyć czy rury wydechowe idące od cylindrów są po środku w stosunku do ramy czy mają delikatne przesunięcie w jedną stronę :D
pigwa
Motocyklista
Posty: 311
Rejestracja: 06 sty 2013, 15:55
Imię: Kamil
Miejscowość: Jarosław
Garnek: HJC RPHA 11 Plus
Motocykl: ZX6R
Kontakt:

Re: Jak zablokować ?

Post autor: pigwa »

Siemka.
Zrobiłem Ci na szybko kilka fotek, możesz porównać. Co prawda mój wydech nie jest oryginalny, ale to chyba nie ma większej różnicy.
http://zapodaj.net/e4d5344d9c8b9.jpg.html
http://zapodaj.net/ade4190a6bc2f.jpg.html
Pozdrawiam
Kawasaki ER-5 ---> Kawasaki ZX6R 636 '05
Mój garaż! :)
Łona - ĄĘ
Marzeń się nie odkłada... To na marzenia się składa!
Pigwa
Awatar użytkownika
KovaL49
Rowerzysta
Posty: 49
Rejestracja: 26 sty 2014, 20:15
Imię: Dominik
Miejscowość: Nowe Miasto Lub.
Garnek: LS2

Re: Jak zablokować ?

Post autor: KovaL49 »

O to chodziło :) dziękuję bardzo :) wygląda na to że delikatnie w prawą stronę są przesunięte.. Niby nieznacznie ale jednak :D
pigwa
Motocyklista
Posty: 311
Rejestracja: 06 sty 2013, 15:55
Imię: Kamil
Miejscowość: Jarosław
Garnek: HJC RPHA 11 Plus
Motocykl: ZX6R
Kontakt:

Re: Jak zablokować ?

Post autor: pigwa »

Są, chyba dlatego bo schodzą na prawą stronę motocykla do wydechu.
Polecam się. :)
Fajnie że mogłem pomóc. :P
Kawasaki ER-5 ---> Kawasaki ZX6R 636 '05
Mój garaż! :)
Łona - ĄĘ
Marzeń się nie odkłada... To na marzenia się składa!
Pigwa
ODPOWIEDZ