Uważajcie na idotów!

Tematy na każdy temat :)

Moderatorzy: Miłosz, Kamyk, lucek, bartoszto, jotto

Awatar użytkownika
Miłosz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1303
Rejestracja: 29 kwie 2011, 22:57
Imię: Miłosz
Miejscowość: Plewiska/Poznań
Plecak: Monika
Garnek: HJC
Numer GG: 3369519
Motocykl: Gsf 1200N K5

Re: Uważajcie na idotów!

Post autor: Miłosz »

Jak to szło? "Motocyklista nawet jak ma pierwszeństwo powinien pamiętać, że nie ma pierwszeństwa..." -Czachor bodajże
Sklep Motocyklowy Warszawa - moto NUMiK
Awatar użytkownika
Cataleya1981
Motocyklista
Posty: 156
Rejestracja: 08 maja 2012, 21:58
Imię: Urszula
Miejscowość: Kraków
Garnek: uvex discovery
Numer GG: 12107152
Kontakt:

Re: Uważajcie na idotów!

Post autor: Cataleya1981 »

Ja mam podobnie. Nawet jak mam pierwszeństwo to mocno zwalniam i pilnie obserwuje co się na podporządkowanej wyprawia. Najwyżej sie skończy slizgiem i stluczeniami, mam nadzieje ze niczym gorszym.
_________________________
pozdrawiam,Ulka
Awatar użytkownika
cici0201
Motocyklista
Posty: 233
Rejestracja: 08 kwie 2013, 21:53
Imię: Krystian
Miejscowość: Kutno
Garnek: LS2 FF370

Re: Uważajcie na idotów!

Post autor: cici0201 »

Zgadzam się z wami... Miałem na myśli bardziej przepisy ruchu drogowego a nie realia polskich dróg.
Ja mimo, że zacząłem jeździć dopiero w tym roku miałem już podobne sytuacje, gdzie to puszką wyskoczył mi prosto przede mnie.
Awatar użytkownika
Miłosz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1303
Rejestracja: 29 kwie 2011, 22:57
Imię: Miłosz
Miejscowość: Plewiska/Poznań
Plecak: Monika
Garnek: HJC
Numer GG: 3369519
Motocykl: Gsf 1200N K5

Re: Uważajcie na idotów!

Post autor: Miłosz »

Mi po czasie to już nawet ciśnienie się nie podnośni zbytnio jak mi ktoś wyjedzie, inna sprawa, że więcej się przewiduje i na szczęście coraz rzadziej dochodzi do ekstremów
Awatar użytkownika
Alaila
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 735
Rejestracja: 28 gru 2011, 20:23
Imię: Agata
Miejscowość: Świdnica/Wrocław
Garnek: uvex
Motocykl: Honda CBF 125
Kontakt:

Re: Uważajcie na idotów!

Post autor: Alaila »

Mi na kursie ciągle powtarzano "To, że Ty wiesz, że masz pierwszeństwo nie oznacza, że inni będą to respektować". Złota zasada!
Życie masz tylko jedno, więc korzystaj z niego na całego :D
Awatar użytkownika
Cataleya1981
Motocyklista
Posty: 156
Rejestracja: 08 maja 2012, 21:58
Imię: Urszula
Miejscowość: Kraków
Garnek: uvex discovery
Numer GG: 12107152
Kontakt:

Re: Uważajcie na idotów!

Post autor: Cataleya1981 »

No coż, dziś stwierdziłam że szczególnie trzeba uważać na "baby" za kółkiem :omg:

Sytuacja pierwsza: dojeżdżałam do podporządkowanej, na której stała jakaś babeczka. Przyglądałam się jej już z daleka, zwolniłam i wgapiam się w jej głowę odwroconą W PRAWO. Wiem że mnie nie widzi. Jakbym przewidziała... NIE PATRZĄC W LEWO ruszyła... :gryyy: Z mojej strony klakson, hamulec, sprzęgło, manetka do oporu (wszystko jednocześnie). Narobiłam hałasu, babka mnie dostrzegła, zatrzymała się jak wryta i to przerażenie w oczach. Tylko jej pogroziłam palcem i pojechałam.

Sytuacja druga: jechałam grzecznie 5m za jakimś seicento, bo wyraźnie szukało miejsca na parkingu i na zmianę hamowało i przyspieszało. No to co mu będę na ogonie siedzieć. Jeszcze migacza nie wywali i się właduję... strasznie niecierpliwa pani w aucie za mną nie zdzierżyła tempa i wyprzedziła mnie dzikim pędem z prawej strony po postoju dla taxi. Niby nic, gdyby nie to że się jej tam wcale nie spodziewałam i na koniec musiałam z paniką hamować bo... natknęła się na owo siecento i nagle z pięciu metrów odstępu przed moim nosem zrobił się jeden. Mialam ochotę jej kaskiem przez łeb strzelić. Strąbiłam :gryyy: i popyrkałam dalej :brumm:
_________________________
pozdrawiam,Ulka
pigwa
Motocyklista
Posty: 311
Rejestracja: 06 sty 2013, 15:55
Imię: Kamil
Miejscowość: Jarosław
Garnek: HJC RPHA 11 Plus
Motocykl: ZX6R
Kontakt:

Re: Uważajcie na idotów!

Post autor: pigwa »

Ja miałem bliskie, ale na szczęście nie zbyt bliskie spotkanie z tirem...
Otóż robią u mnie drogę na długości ok. 16,5km i w niektórych odcinkach jest ruch wahadłowy. Wiecie, światła przenośne stoją i puszczają po kilka aut.
Więc jadę sobie z bratem na Kawie do domu i widzę z daleka, że czerwone jest. Na prostych odcinkach, gdy jest czerwone to wszyscy jeżdżą bo po co stać, gdy z naprzeciwka nie ma żadnego pojazdu, ale tym razem było to na zakręcie i prawie na czubku lekkiego wzniesienia więc się zatrzymałem i czekałem na zielone nagle za mną podjechał tir (taki do przewożenia tych materiałów na drogę) i zatrzymał się, a że siedział wyżej zobaczył, że nic nie ma z naprzeciwka i ruszył (na czerwonym świetle).
Prosta matematyka. Stał zaraz za mną, wyjechał na drugi pas ominął mnie, i musiał szybko zjechać z powrotem na mój pas bo tylko jeden był otwarty, a że taka naczepa jest długa więc zaczęła mu zachodzić i minął moją ER-kę tylnymi kołami w naczepie o ok. 20-30 cm, a na dodatek jakiś burak w BMW ruszył zaraz za nim i potem jeszcze bus... Dopiero następni kierowcy normalnie się zatrzymali za mną bo nadal było czerwone światło, ale postanowiłem tego tak nie zostawić. Więc ruszyłem zaraz za nimi i dogoniłem tego tirowca 500m dalej wyprzedziłem go i puściłem gaz. Motocykl powoli zwolnił do 50km/h a ja jechałem blisko przy pasie żeby mnie nie wyprzedził, chyba do niego nie dotarło bo zaczął na mnie trąbić więc zwolniłem jeszcze troszkę do 40km/h i przetrzymałem go tak kilometr. Potem pogroziłem palcem i przyśpieszyłem...

Teraz gdy o tym tak myślę to chyba nie było to zbyt mądre zagranie, bo jechałem z plecakiem :? Ale na takich skur******* nie mam wcale sił... Myślą, że mają duży samochód to im wszystko można... jakoś trzeba im pokazać, że na drodze wszyscy są równi...
Brat się troszkę przestraszył w sumie jechał ze mną 2 raz...
Kawasaki ER-5 ---> Kawasaki ZX6R 636 '05
Mój garaż! :)
Łona - ĄĘ
Marzeń się nie odkłada... To na marzenia się składa!
Pigwa
Awatar użytkownika
Miłosz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1303
Rejestracja: 29 kwie 2011, 22:57
Imię: Miłosz
Miejscowość: Plewiska/Poznań
Plecak: Monika
Garnek: HJC
Numer GG: 3369519
Motocykl: Gsf 1200N K5

Re: Uważajcie na idotów!

Post autor: Miłosz »

Agresja rodzi agresję. Czasami jak sam zauważasz, nie zawsze potrzebną. Czytając przez chwilę myślałem, że ruszy prosto bo zapomniał, że przed nim stoisz :lol:
pigwa
Motocyklista
Posty: 311
Rejestracja: 06 sty 2013, 15:55
Imię: Kamil
Miejscowość: Jarosław
Garnek: HJC RPHA 11 Plus
Motocykl: ZX6R
Kontakt:

Re: Uważajcie na idotów!

Post autor: pigwa »

Teraz będę bardziej ogarnięty :P
Kawasaki ER-5 ---> Kawasaki ZX6R 636 '05
Mój garaż! :)
Łona - ĄĘ
Marzeń się nie odkłada... To na marzenia się składa!
Pigwa
Awatar użytkownika
Miłosz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1303
Rejestracja: 29 kwie 2011, 22:57
Imię: Miłosz
Miejscowość: Plewiska/Poznań
Plecak: Monika
Garnek: HJC
Numer GG: 3369519
Motocykl: Gsf 1200N K5

Re: Uważajcie na idotów!

Post autor: Miłosz »

No łatwo się radzi. Mnie wkurza jazda na dwu - pasmówkach lewym pasem 50km/h. Zawsze sobie obiecuję, że wyprzedzę prawym pasem, zjadę na lewy i będę zwalniał stopniowo do 20 km/h, ale jeszcze nigdy tak nie zrobiłem. W sumie chyba kogoś kto nie wie dlaczego się nie jeździ tym pasem tą prędkością sam z siebie, to ja w ten sposób nie nauczę.
ODPOWIEDZ