Nowy motor -> sezon rozpoczety :)

Tematy na każdy temat :)

Moderatorzy: Miłosz, Kamyk, lucek, bartoszto, jotto

Awatar użytkownika
Kamyk
Administrator
Administrator
Posty: 3375
Rejestracja: 19 cze 2010, 19:07
Imię: Rafał
Miejscowość: Bydgoszcz/Szczecin/Berlin
Plecak: Ewa
Garnek: Shoei XR-1000 / HJC
Skype: kaminski.rafal
Numer GG: 2697152
Motocykl: Testowy
Lokalizacja: Bydgoszcz/Szczecin/Berlin

Nowy motor -> sezon rozpoczety :)

Post autor: Kamyk »

Hej,

No i wlasnie wrocilem z ogladania prawie "mojego" nowego motoru :) Zimno jak pierun, lod na drodze, ale dalem rade :) Dalo sie nim polatac. Pieknie chodzi silnik Twin-a w SV650 :) Do tego tlumik Remus-a brzmi idealnie.

Jak juz zakupie to podesle fotki, choc pewnie mnie wyklniecie z forum :( za zmiane motonga. Ale pewnie kazdego z nas to czeka.

Ja mimo, ze kupie SV-ke jak nie sprzedam ER-ki to zostawie sobie ja w garazu i bedzie czekac, az moja dziewczyna zrobi prawko :)

Pozdrawiam,
Er5 -> SV 650 K3 -> ST xtz 750 '89 + ...
Sklep Motocyklowy Warszawa - moto NUMiK
bellic
Motocyklista
Posty: 123
Rejestracja: 24 lis 2010, 20:22

Re: Nowy motor -> sezon rozpoczety :)

Post autor: bellic »

Ja mam kieeeeedyś w planach Versysa a do niedzielnych przejażdzek Harleya 883 Iron:)
Awatar użytkownika
OloK
Motocyklista
Posty: 575
Rejestracja: 27 cze 2010, 22:49
Imię: Aleksander
Miejscowość: Złotoryja
Plecak: Brak :)
Garnek: AGV K-3
Numer GG: 7525884
Lokalizacja: Złotoryja
Kontakt:

Re: Nowy motor -> sezon rozpoczety :)

Post autor: OloK »

Kiedy dokonujesz transakcji ?
Komar 2350 -> Piaggio Zip -> Suzukia Katana -> Kawasaki ER-5 -> ....
Galeria
Awatar użytkownika
Kamyk
Administrator
Administrator
Posty: 3375
Rejestracja: 19 cze 2010, 19:07
Imię: Rafał
Miejscowość: Bydgoszcz/Szczecin/Berlin
Plecak: Ewa
Garnek: Shoei XR-1000 / HJC
Skype: kaminski.rafal
Numer GG: 2697152
Motocykl: Testowy
Lokalizacja: Bydgoszcz/Szczecin/Berlin

Re: Nowy motor -> sezon rozpoczety :)

Post autor: Kamyk »

Sadze, ze do polowy lutego. Dlatego zalezy mi na sprzedarzy Kawy. Nawet cene obnizylem :) No ale jeszcze na allegro nie wystawialem.

A to prawdopodobnie nowy nabytek :)

Obrazek
Er5 -> SV 650 K3 -> ST xtz 750 '89 + ...
Awatar użytkownika
batur1001
Motorowerzysta
Posty: 59
Rejestracja: 15 sty 2011, 00:53

Re: Nowy motor -> sezon rozpoczety :)

Post autor: batur1001 »

rzeczywiście piękna, ja tez sie nad nia zastanawiałem... Jak uda mi sie troche uzbierać to mysle, że zamienie na SV 650. Ale Kawe zostawiam. Tak naprawde z sentymentu jej nie sprzedam. Kiedys sobie powiedziałem że pierwsze moto zostawię dla syna...i dotrzymam slowa...!!!

lewa w góre:)
"Wielu ludźi, wiele dróg, jeden ślad...!!"
Awatar użytkownika
alfredo
Motorowerzysta
Posty: 53
Rejestracja: 14 wrz 2010, 20:47
Miejscowość: Olkusz
Lokalizacja: Krzeszowice
Kontakt:

Re: Nowy motor -> sezon rozpoczety :)

Post autor: alfredo »

Widzę, że nie tylko ja planuję w przyszłości zdradę ER`ki na rzecz SV650. Cóż, apetyt rośnie w miarę jedzenia, a ER-5 jest w wielu przypadkach przyjemnym startem bądź sprzętem, żeby sobie przypomnieć "jak to się jeździło na moto".

@kamyk, gratuluję wyboru, choć ja bym jak najszybciej owiewkę odkręcił, ale to wiadomo, kwestia indywidualna ;)
Awatar użytkownika
Kamyk
Administrator
Administrator
Posty: 3375
Rejestracja: 19 cze 2010, 19:07
Imię: Rafał
Miejscowość: Bydgoszcz/Szczecin/Berlin
Plecak: Ewa
Garnek: Shoei XR-1000 / HJC
Skype: kaminski.rafal
Numer GG: 2697152
Motocykl: Testowy
Lokalizacja: Bydgoszcz/Szczecin/Berlin

Re: Nowy motor -> sezon rozpoczety :)

Post autor: Kamyk »

Wlasnie owiewka duzo daje :) Ja ide bardziej w strone turystyki, dlatego taka owiewka nie tyle, ze mi sie podoba, ale jest bardzo praktyczna.

Pozdrawiam,
Er5 -> SV 650 K3 -> ST xtz 750 '89 + ...
Awatar użytkownika
DeFi
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2397
Rejestracja: 10 paź 2010, 20:25
Imię: Rafał
Miejscowość: Września
Plecak: Brak
Garnek: LS2
Numer GG: 9958743
Telefon: 783757397
Motocykl: Yamaha FJR 1300 '01
Lokalizacja: Września

Re: Nowy motor -> sezon rozpoczety :)

Post autor: DeFi »

Kamyk, możesz się podzielić wrażeniami jak się sprawuje silnik V2 ? Słyszałem że SV jest dość narowistym motorkiem i łatwo zblokować tylne koło samym hamowaniem silnikiem, oraz że te silniki nie lubią redukcji o więcej niż 1 bieg na raz.
Ja czasami się łapię że przed światłami nie zredukuję po kolei biegów aż do 1-ki, i później jest wachlowanie biegami na postoju.
Chociaż powoli zaczynam wykorzystywać redukcję przy hamowaniu jako dodatkową siłę hamującą :)
Takie moje spostrzeżenie że szybciej można się zatrzymać (np w sytuacji że do świateł za daleko by przyśpieszyć a za blisko by spokojnie hamować )

Na allegro SV jest w dość ciekawych cenach w stosunku do rocznika, stąd moje zaciekawienie (np bandita w tych rocznikach nie dostanie się w tej kasie)
Obrazek
Kawasaki ER-5 '05 -> Kawasaki ZR-7 '00 ->Yamaha FJR 1300 '01
http://www.bikepics.com/members/defi/01fjr1300/
Awatar użytkownika
Kamyk
Administrator
Administrator
Posty: 3375
Rejestracja: 19 cze 2010, 19:07
Imię: Rafał
Miejscowość: Bydgoszcz/Szczecin/Berlin
Plecak: Ewa
Garnek: Shoei XR-1000 / HJC
Skype: kaminski.rafal
Numer GG: 2697152
Motocykl: Testowy
Lokalizacja: Bydgoszcz/Szczecin/Berlin

Re: Nowy motor -> sezon rozpoczety :)

Post autor: Kamyk »

DeFi pisze:Kamyk, możesz się podzielić wrażeniami jak się sprawuje silnik V2 ? Słyszałem że SV jest dość narowistym motorkiem i łatwo zblokować tylne koło samym hamowaniem silnikiem, oraz że te silniki nie lubią redukcji o więcej niż 1 bieg na raz.
WYPAS! ;) :love:

Narwistosc - hmmm tylko raz mi na kolo poszla :) Ale tylko dlatego, ze mialem zapakowany kufer centralny i jechalem z kobita :)

Na poczatku nie moglem sie przekonac do hamowania silnikiem, ale teraz wiem, ze jest to zajebista sprawa! Nie dziwie sie, ze ludzie czasami lekko dotykaja hamulca tylniego w miescie na SV-kach, zeby ktos im w tylek nie wjechal. Po prostu hamulca uzywa sie w ostatecznosci. Przy zwyklym uzywaniu wogole nie trzeba :)

Co do blokowania tylniego kola przy hamowaniu silnikiem, to nie mialem takiej sytuacji i sadze, ze to sa bajki.

Nigdy nie redukuje wiecej niz jeden bieg na jednym sprzegle. Zawsze zwalniam sprzeglo, zeby zredukowac kolejny bieg, wiec nie mam z tym problemu.
DeFi pisze:Ja czasami się łapię że przed światłami nie zredukuję po kolei biegów aż do 1-ki, i później jest wachlowanie biegami na postoju.
Chociaż powoli zaczynam wykorzystywać redukcję przy hamowaniu jako dodatkową siłę hamującą :)
Takie moje spostrzeżenie że szybciej można się zatrzymać (np w sytuacji że do świateł za daleko by przyśpieszyć a za blisko by spokojnie hamować )

Na allegro SV jest w dość ciekawych cenach w stosunku do rocznika, stąd moje zaciekawienie (np bandita w tych rocznikach nie dostanie się w tej kasie)
Pamietaj, ze duzo jest szrotow na allegro. Jesli juz bedzie porysowany silnik to nawet nie ogladaj, tam bardzo ciezko to zrobic. Jesli bedziesz mial jakies pytania daj znac. Wiem, na co patrzec przy wyborze SV-ki. Jest kilka waznych rzeczy.

A tak po za tym to bardzo polecam tego konia. Moze S byla by fajniejsza, ale N jest super na miasto i do turystyki sie zda, bo ma inna pozycje na sodle niz S-ka.

Pozdrawiam
Er5 -> SV 650 K3 -> ST xtz 750 '89 + ...
Awatar użytkownika
DeFi
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2397
Rejestracja: 10 paź 2010, 20:25
Imię: Rafał
Miejscowość: Września
Plecak: Brak
Garnek: LS2
Numer GG: 9958743
Telefon: 783757397
Motocykl: Yamaha FJR 1300 '01
Lokalizacja: Września

Re: Nowy motor -> sezon rozpoczety :)

Post autor: DeFi »

Właśnie w wersji S podoba mi sie owiewka, ale pozycja juz bardziej sportowa. Musiałbym się przymierzyc i samemu ocenic czy półleżąca pozycja mi odpowiada
Obrazek
Kawasaki ER-5 '05 -> Kawasaki ZR-7 '00 ->Yamaha FJR 1300 '01
http://www.bikepics.com/members/defi/01fjr1300/
ODPOWIEDZ