Jeździłem CFMOTO NK650 (Junak NK650 u nas)

Tematy na każdy temat :)

Moderatorzy: Miłosz, Kamyk, lucek, bartoszto, jotto

MarcineS.
Rowerzysta
Posty: 15
Rejestracja: 06 wrz 2012, 15:11
Imię: Marcin
Miejscowość: Łódź
Plecak: po co?
Garnek: LS2 FF386

Jeździłem CFMOTO NK650 (Junak NK650 u nas)

Post autor: MarcineS. »

Jak w tytule. Było ekstra. Należy tylko wziąść poprawkę na fakt, że jestem tak spragniony motocykla, że nawet jazda YBR 125 była super a mam 185 cm wzrostu i 89 kg wagi (ale pracuje nad tym). Miał ktoś do czynienia z tym motocyklem? Nie chcę tu wywolywać azjatycjkiej wojny domowej, więc proszę nie pisać "chińskie g...o, byle jaki japończyk lepszy, itp". Zwłaszcza to się tyczy tych, którzy ten motocykl znają tylko ze zdjęć.
Tego samego dnia miałem okazję przejechać się Hornetem, też fajnie, ale to nie to. Chyba jakiś dziwny jestem, ale ten"Junak" zrobił na mnie większe wrażenie. W swojej krótkiej karierze motocyklowej zauwazyłem, że bardziej podoba mi się dzwięk rzędowej dwójki. No i do ER-6 podobny.
Sklep Motocyklowy Warszawa - moto NUMiK
Awatar użytkownika
pioter300
Motocyklista
Posty: 151
Rejestracja: 01 lip 2012, 12:39
Imię: Piotr
Miejscowość: Wa-wa/Piaseczno
Garnek: SHARK S900

Re: Jeździłem CFMOTO NK650 (Junak NK650 u nas)

Post autor: pioter300 »

Jak zastanawiałem się nad kupnem motoru po zrobieniu prawka na wiosnę tego roku to czytałem sporo na temat motocykli które sprzedawane są pod znanymi patriotycznymi nazwami : junak, romet. Marka kojarzy się jednoznacznie, lecz są to sprzęty chińskiej produkcji. Ceny są bardzo atrakcyjne. Jakość - zdania są podzielone. Znajomy kupił chińskiego quada - jeździłem i było całkiem przyjemnie, lecz po jakimś czasie wyszła na jaw jedna znacząca wada - części zamienne. Nie ma zamienników (były by droższe niż oryginały !!!). Oryginały są trudno dostępne i trzeba było zamawiać i niestety nie można dopasować metodami domowymi części dydykowanych do innych popularnych marek.

Jeśli chodzi o junaka to wydaje mi się całkiem ciekawy. Cana około 17000 Pln za nowe moto, które wygląda faktycznie jak nowe er6.... można się zastanowić.

A co do chińskiej produkcji to zastanówmy się. Małe chińskie rączki małych chińskich dzieci przez wiele lat budowały dla firm z całego świata. Potem wzięli się za produkcję tzw. podróbek - niekiedy leprze od oryginałów. Teraz produkują różne rzeczy pod własnymi nazwami np. opony chińskie całkiem nieźle wypadają w testach. Więc chyba praktykę i doświadczenie mają.
Jestem bardzo początkujący więc proszę nie dziwić się niektórymi moimi pytaniami.
Pierwsze moto, pierwsze godziny jazdy i pierwszy kontakt z mechaniką.
street_angel
Motorowerzysta
Posty: 57
Rejestracja: 05 lis 2011, 16:41
Imię: xxx
Miejscowość: xxx

Re: Jeździłem CFMOTO NK650 (Junak NK650 u nas)

Post autor: street_angel »

odradzam

jeździłam, miałam takową okazje może to nie był ten model, bo mniejsza pojemność, tylko że tee motocykle mają tee same części i mają tee same wady techniczne/mechaniczne

przed wszystkim to zacinająca się skrzynia biegów, zazwyczaj na niskich obrotach jak trzeba było zrzucić kilka biegów naraz

hamulce niezbyt łapały po pewnym czasie

cena jest warta tego motocykla, ładnie wygląda, zajebiście brzmi ale to tylko tyle, a to nie wszystko
ODPOWIEDZ