Jaki Motocykl dalej ? er-6 ?

Tematy na każdy temat :)

Moderatorzy: Miłosz, Kamyk, lucek, bartoszto, jotto

Awatar użytkownika
Blazej
Motorowerzysta
Posty: 72
Rejestracja: 11 maja 2012, 21:09
Imię: Błażej
Miejscowość: Gdańsk
Plecak: Brak
Numer GG: 2808647
Telefon: 502656799

Re: Jaki Motocykl dalej ? er-6 ?

Post autor: Blazej »

Już tłumaczę, na ER-5 zrobiłem nie wiele kilometrów dlatego też dalej czuję się jak świeży kierowca, po krótkiej ale fajnej przygodzie z tym motocyklem stwierdziłem, że może kupię coś "nowszego" i nieznacznie mocniejszego lub o tej samej mocy. Padł wybór na ER-6 a już tłumaczę dlaczego. Jestem małej budowy chłopakiem, mam 180 cm wzrostu i 6x kg wagi więc szukam motocykla który nie przewali się razem ze mną jak zdejmę go z nóżki - to jest pierwsza sprawa. Nie nastawiam się na motocykl sportowy - na pewno nie teraz, z tego co powiedział mi Jotto na N jak i na F siedzi się tak samo - druga sprawa. Koszty - przykładowo za 10 000 zł dostanę 2007/2008 rok takiej ER-6 i dodatkowo koszty eksploatacyjne nie są jakieś bardzo bardzo wielkie, Honda Hornet, 10 000 zł - 2004/2005 rok. Niby rok produkcji motocykla się nie liczy bo taki z 2004 może być bardziej zadbany od 2008 ale tylko porównuję - trzecie sprawa. Jak sobie coś jeszcze przypomnę to dopisze ;D

-- 06 Wrz 2012, 20:06 --

dla porównania ER-6 ma tylko 22 km więcej a Hornet 4x km, mogłoby mnie to lekko przerazić hehe
Obrazek
Sklep Motocyklowy Warszawa - moto NUMiK
Awatar użytkownika
urbansan
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 600
Rejestracja: 24 mar 2011, 09:43
Imię: Urban
Miejscowość: Wa-wa
Plecak: Panna Urbanna :D
Garnek: RPHA 10+
Motocykl: SV1000
Lokalizacja: Wa-wa

Re: Jaki Motocykl dalej ? er-6 ?

Post autor: urbansan »

To wez poczatkowe moto, ale z troche wieksza moca. Z tym zazwyczaj idzie lepszy zawias. Ja bym sugerowal sv650, er6, czy nowszy xj6 naked czy diversion. Moze tez byc CBF600. Wszystko to ma w granicach 73KM i jest lekkie. machnij sie kazdym i najnormalniej wybierz :) Najbardziej ulozony jest CBF, sv powiniene byc najbardziej oszczedny. Sportowa pozycje moze miec tylko na sv z tych sprzetow, ale xj6 jak i er6 beda mieli szybe z wyprostowana pozycja. er6 z powodow Twojego wzrostu moze wydac sie male. Najtanszy bedzie SV i na pewno sie nie zawiedziesz. Najlepsza kulture pracy beda mialy czworki w rzedzie tj honda lub yamaha. Znow jest pytanie, czego chcesz :D
Virago 535 '93 -> kawa er-5 '02 -> hornet 900 '04 -> SV1000s '03
KELGAR
Motocyklista
Posty: 352
Rejestracja: 02 paź 2011, 21:06
Imię: Mateusz
Miejscowość: Świdnica
Plecak: z książkami ^^
Garnek: Shark S600

Re: Jaki Motocykl dalej ? er-6 ?

Post autor: KELGAR »

Z tego co sie orientuje to SV650 zamiata niedoświadczonych kierowców ;]
Więc wiesz, że nie jeździłeś dużo, nie doświadczyłeś typowych sytuacji na drodze, to chyba lepiej rzędówkę.

Haha temat napisany pod moj post chyba :D

http://www.scigacz.pl/Suzuki,Gladius,vs ... 19008.html
Awatar użytkownika
urbansan
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 600
Rejestracja: 24 mar 2011, 09:43
Imię: Urban
Miejscowość: Wa-wa
Plecak: Panna Urbanna :D
Garnek: RPHA 10+
Motocykl: SV1000
Lokalizacja: Wa-wa

Re: Jaki Motocykl dalej ? er-6 ?

Post autor: urbansan »

mam lytra w V i nie czuje tego niesamowitego hamowania silnika, a zakladam, ze SV650 ma mniejszy. Tak jak mowilem - trza sie przejechac :)

pzdr,
Urban
Virago 535 '93 -> kawa er-5 '02 -> hornet 900 '04 -> SV1000s '03
Awatar użytkownika
Kamyk
Administrator
Administrator
Posty: 3375
Rejestracja: 19 cze 2010, 19:07
Imię: Rafał
Miejscowość: Bydgoszcz/Szczecin/Berlin
Plecak: Ewa
Garnek: Shoei XR-1000 / HJC
Skype: kaminski.rafal
Numer GG: 2697152
Motocykl: Testowy
Lokalizacja: Bydgoszcz/Szczecin/Berlin

Re: Jaki Motocykl dalej ? er-6 ?

Post autor: Kamyk »

180cm pffff! Chcialbym miec tyle, zebym mogl jezdzic czyms pokroju KTM LC8 albo GS'a 1200 :( A tak to nie moge.

A co do hamowania silnikiem w SV'ce, to ja jednak mooocno zauwazam to. Jak jezdze Tenerka to czasami brakuje mi tego hamowania i z przyzwyczajenia odpuszczam gaz, a o dziwo ona jedzie dalej ;)

Jezdzilem ER5 jeden sezon - zrobilem jakies 5000km i pozniej kupilem SV-ke. Tylko dlatego, ze dobry znajomy sprzedawal i byla okazja to wzialem. Warto bylo i jakos mocno mnie nie powiozla. Super maszyna i polecam ja wszystkim. Ale nadal uwazam, ze pozycja za kiera w N'ce jest o niebo lepsza od sportowej pozycji w S'ce. Ale to juz tylko moje zdanie.

Kamyk
Er5 -> SV 650 K3 -> ST xtz 750 '89 + ...
Awatar użytkownika
kaspar
Rowerzysta
Posty: 45
Rejestracja: 21 wrz 2011, 16:41
Imię: Kacper
Miejscowość: Szczecin
Garnek: Nolan N90 Classic
Numer GG: 2384966
Kontakt:

Re: Jaki Motocykl dalej ? er-6 ?

Post autor: kaspar »

A ja będę polecał CBF600 w wersji albo SA albo naked czyli w wersji N. Jest to silnik z horneta ale troszkę przydławiony - mający 78 kucy. Motocykl łatwy do opanowania dla początkującego. Wiele wybacza i jest bardzo wygodny do turystyki. Problemem są tylko drgające końcówki setów przy 5000obrotów (przelotowe 120km/h), które plecaczkowi dadzą się w znaki. Poza tym motocykl cieszący się dobrą opinią, taki "muł" do wiecznego jeżdżenia. Jest wąski, więc jazda w korkach to przyjemność. Jak wygląda SA (czyli wersja z owiewkami) masz w innym dziale forum: http://www.forum.kawasaki-er5.pl/viewto ... =44&t=1600
Mogę polecić, ponieważ sam go używam i jestem bardzo zadowolony. Dynamika jest na wysokim poziomie, przy prędkościach powyżej 160km też wygodnie się jeździ. No i można sobie spokojnie trenować zejście na kolanko :) Zrobiłem 3.000km w półtora miesiąca i nic tylko jeździć dalej. Rocznik 2006 kupisz za około 12.000. Jak się postarasz to taniej, mi udało się wyrwać za 10.000 w naprawdę dobrym stanie.
Awatar użytkownika
Kamyk
Administrator
Administrator
Posty: 3375
Rejestracja: 19 cze 2010, 19:07
Imię: Rafał
Miejscowość: Bydgoszcz/Szczecin/Berlin
Plecak: Ewa
Garnek: Shoei XR-1000 / HJC
Skype: kaminski.rafal
Numer GG: 2697152
Motocykl: Testowy
Lokalizacja: Bydgoszcz/Szczecin/Berlin

Re: Jaki Motocykl dalej ? er-6 ?

Post autor: Kamyk »

No wlasnie ;) dlatego co motocyklista to inna opinia. Ciezko doradzic co masz kupic i na co sie zdecydowac. Ja zawsze patrzylem tak:

1. Podoba mi sie ;)
2. Siadam i zobacze czy pasuje do niego, czy kolana nie ocieraja o bak, czy rece nie beda sie meczyly itp.
3. Jazda na kilku maszynach i porownanie. Wiem, ze ciezko czasami, ale warto sie sprobowac poszukac kilku
4. Szukanie juz tej jednej konkretnej, z danego modelu

Kamyk
Er5 -> SV 650 K3 -> ST xtz 750 '89 + ...
Awatar użytkownika
urbansan
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 600
Rejestracja: 24 mar 2011, 09:43
Imię: Urban
Miejscowość: Wa-wa
Plecak: Panna Urbanna :D
Garnek: RPHA 10+
Motocykl: SV1000
Lokalizacja: Wa-wa

Re: Jaki Motocykl dalej ? er-6 ?

Post autor: urbansan »

@Kamyk - true. O dziwo te moto sa dosc sprawnymi konstrukcjami - wystarczy wybrac co sie podoba. Jak nie bedzie sprzet lezal, to od razu poczujesz... kazdy mozna kupic w dobrym stanie.

@Kaspar - A ile pali ten CBF?
Virago 535 '93 -> kawa er-5 '02 -> hornet 900 '04 -> SV1000s '03
Awatar użytkownika
Kamyk
Administrator
Administrator
Posty: 3375
Rejestracja: 19 cze 2010, 19:07
Imię: Rafał
Miejscowość: Bydgoszcz/Szczecin/Berlin
Plecak: Ewa
Garnek: Shoei XR-1000 / HJC
Skype: kaminski.rafal
Numer GG: 2697152
Motocykl: Testowy
Lokalizacja: Bydgoszcz/Szczecin/Berlin

Re: Jaki Motocykl dalej ? er-6 ?

Post autor: Kamyk »

Powiem tak: mialem tak samo z aparatem. Pytalem sie kumpli czy canon czy nikon. I jeden ze znajomych powiedzial tak: wez do reki i zobacz ktory lepiej lezy, bo oba z tego przedzialu cenowego sa takie same, a jestes za amatorem i nie zobaczysz roznicy. A wiec tak jak pisal Urban przysiasc sie i poczujesz od razu ktory lepiej pasuje.

Kamyk
Er5 -> SV 650 K3 -> ST xtz 750 '89 + ...
Awatar użytkownika
Lish
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 957
Rejestracja: 24 wrz 2010, 21:56
Imię: Karol
Miejscowość: Piaseczno
Plecak: Kiti
Garnek: biały
Telefon: 500366623
Motocykl: fzs600 pies
Kontakt:

Re: Jaki Motocykl dalej ? er-6 ?

Post autor: Lish »

i co w końcu: canon czy nikon? ;P
ODPOWIEDZ