Aparat na wyjazdy

Tematy na każdy temat :)

Moderatorzy: Miłosz, Kamyk, lucek, bartoszto, jotto

Awatar użytkownika
Kamyk
Administrator
Administrator
Posty: 3375
Rejestracja: 19 cze 2010, 19:07
Imię: Rafał
Miejscowość: Bydgoszcz/Szczecin/Berlin
Plecak: Ewa
Garnek: Shoei XR-1000 / HJC
Skype: kaminski.rafal
Numer GG: 2697152
Motocykl: Testowy
Lokalizacja: Bydgoszcz/Szczecin/Berlin

Aparat na wyjazdy

Post autor: Kamyk »

Hej,

Szukam aparatu, powiedzmy malego, ktory mozna wsadzic do kieszeni. Maly ale ma robic dobre zdjecia. Ceny jeszcze nie okreslilem, ale nie chce kupowac lustrzanki, bo takowa posiadam, ale nie chce mi sie jej wozic. Po pierwsze duza, po drugie ciezsza, po trzecie nie wygodna i trzeba na nia uwazac ;)

Moze macie jakies doswiadczenie, propozycje itp.

Bede wdzieczny za pomoc.

Kamyk
Er5 -> SV 650 K3 -> ST xtz 750 '89 + ...
Sklep Motocyklowy Warszawa - moto NUMiK
Awatar użytkownika
czaro85
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 438
Rejestracja: 28 mar 2012, 13:20
Imię: Cezary
Miejscowość: Maków Mazowiecki
Plecak: Agnieszka
Garnek: HJC FG-15
Numer GG: 5485371

Re: Aparat na wyjazdy

Post autor: czaro85 »

Ja mam może i trochę stary ale dobić go cholera nie mogę i spadał z 2 metrów na beton i zdjęcia w deszczu kurzy i nic jakby się zepsuł to może chociaż nowy bym kupił :p

Panasonic Lumix FX-10 - pancerne bydle na wycieczki akurat

Ostatnio kupiłem rodzicom Sony Cyber Shot-a i muszę powiedzieć że większa matryca i nowszy, a zdjęcie h*jowe na maksa. Lumix stary a robi 2 razy lepsze zdjęcia. Oczywiście jest to moje subiektywne odczucie ale robiłem już zdjęcia rożnymi sprzętami i różnice widzę.
Virago 535 '88 -> Kawasaki ER-5 '03 -> ???
Awatar użytkownika
Kamyk
Administrator
Administrator
Posty: 3375
Rejestracja: 19 cze 2010, 19:07
Imię: Rafał
Miejscowość: Bydgoszcz/Szczecin/Berlin
Plecak: Ewa
Garnek: Shoei XR-1000 / HJC
Skype: kaminski.rafal
Numer GG: 2697152
Motocykl: Testowy
Lokalizacja: Bydgoszcz/Szczecin/Berlin

Re: Aparat na wyjazdy

Post autor: Kamyk »

No wlasnie ;) Mojego kuzyna zona, ktora nie jest profesjonalnym fotografem, ale robi jakies zdjecia sesjowe do kalendarzy itp. Wiec powiedzmy sie zna. Ma dobr sprzet powiedziala mi, ze Panasonic Lumix TZ10 jest dobry, maly i zajebisty. I ty to tez potwierdzasz, ze tej firmy mozna zakupic jakas mala "malpke" ;)

Bede patrzyl.

Dzieki za info.

Kamyk
Er5 -> SV 650 K3 -> ST xtz 750 '89 + ...
arthurr
Motocyklista
Posty: 106
Rejestracja: 27 lip 2011, 10:59
Imię: Artur
Miejscowość: Orzesze/ Górny Śląsk
Garnek: schuberth C3
Numer GG: 4312693
Kontakt:

Re: Aparat na wyjazdy

Post autor: arthurr »

w lustrze podoba mi się.... szybkość pracy. Aparat się nie zastanawia tylko pstryka kiedy chcesz. Ciężki, nieporęczny - fakt. Ale jednak niezastąpiony (a nie jestem specem, czasami tylko pobawię się priorytetami to mnie żona bluzga jak długo jeszcze będę to zdjęcie robił :D )

Do fotek "służbowych" (jakieś oględziny samochodów czy moto, fotki cześci na allegro) używam darowanego przez TP Benq - zadziwiająco sprawny aparat ze zdjęciami trzymającymi jakość.

Na wiosnę przy okazji zakupów w markecie kupiłem z kolei jakiegoś wodoszczelnego chińczyka - leżał w szafie do wczoraj nawet nie rozpakowany, ale szykuje się tydzień w chorwacji więc zabieram - dam znać jak to się sprawdza nie tylko jako podwodny sprzęt ale i z trasy planuje jakieś fotki cyknąć - wkleję cosik dla wyobrażenia. Już nie pamiętam ile kosztował ale jakieś śmieszne pieniądze..
Awatar użytkownika
Kamyk
Administrator
Administrator
Posty: 3375
Rejestracja: 19 cze 2010, 19:07
Imię: Rafał
Miejscowość: Bydgoszcz/Szczecin/Berlin
Plecak: Ewa
Garnek: Shoei XR-1000 / HJC
Skype: kaminski.rafal
Numer GG: 2697152
Motocykl: Testowy
Lokalizacja: Bydgoszcz/Szczecin/Berlin

Re: Aparat na wyjazdy

Post autor: Kamyk »

Lustrzanka jest super i robi super fotki, ale jest ciezka i trzeba na nia uwazac :( Po porstu nie schowasz ja do kieszeni w kurtce motocyklowej czy tez normalnej. Zawsze ciazy bo wazy. A jesli chcesz sie bardziej pobawic to dokupujesz dodatkowy sprzet: obiektywy, lamy itp. I to juz wogole mija sie z celem. Wiem jak to jest bo uzywam Canona 450D i troche wazy.

Od kilku wypadow stosuje technike na krzysia ;) Nie biore ze soba aparatu bo zawsze ktos jakies fotki cyknie ;)

No a teraz juz szukam na wypad wakacyjny. Sadze, ze bedzie to cos z Panasonica, Sony albo Canona.

Kamyk
Er5 -> SV 650 K3 -> ST xtz 750 '89 + ...
Awatar użytkownika
radziorek15
Motocyklista
Posty: 550
Rejestracja: 10 lip 2011, 14:50
Imię: Radosław
Miejscowość: Białystok
Plecak: słowianka
Garnek: xr-1100 shoei
Numer GG: 9519818
Telefon: 693457668

Re: Aparat na wyjazdy

Post autor: radziorek15 »

Nikon też fajne aparaty robi. Ja to sie zastanawiam nad zakupem Nikon J1, czyli kompakt z wymienną optyką, coś między kompaktem a lustrzanka.
er-5 + SV650S
ODPOWIEDZ