Oszusci na allegro??!!

Tematy na każdy temat :)

Moderatorzy: Miłosz, Kamyk, lucek, bartoszto, jotto

Awatar użytkownika
Kamyk
Administrator
Administrator
Posty: 3375
Rejestracja: 19 cze 2010, 19:07
Imię: Rafał
Miejscowość: Bydgoszcz/Szczecin/Berlin
Plecak: Ewa
Garnek: Shoei XR-1000 / HJC
Skype: kaminski.rafal
Numer GG: 2697152
Motocykl: Testowy
Lokalizacja: Bydgoszcz/Szczecin/Berlin

Oszusci na allegro??!!

Post autor: Kamyk »

Hej,

Przegladam co jakis czas allegro, jak i mobile.de. I trafilem na ladna sztuke DL 1000 na allegro w cenie 3200E. Jednak od razu przypomnial mi sie ten motocykl z mobile.de.

http://otomoto.pl/show?id=M3154663

Poszukalem jeszcze raz i zobaczylem cene ponad 6tys. E. Dlatego z ciekawosci napisalem maila do kolesia z allegro. Oto co mi odpisal:

Kod: Zaznacz cały

Mam nadzieję, że zrozumiecie moją polskiego, ponieważ nie jest zbyt dobre, ponieważ mam pracować tylko na 1 rok w Polsce. 
Jestem z Hiszpanii, Madrycie i to był mój rower żona.Zmarła 4 miesiące temu w wypadku samochodowym i teraz mam do sprzedania swój motocykl, ponieważ mam pewne problemy finansowe rodziny i jest zły Wspomnienia dla moich 3 dzieci.Motocykl jest w idealnym stanie, bez żadnych problemów i wad, a usługa została wykonana w czasie, ponieważ ten motocykl był moja miłość żony.Motocykl jest ze mną w Hiszpanii w złożeniu przedsiębiorstwa żeglugowego, ponieważ jeśli jesteś zainteresowany kupić motorcyle dołożymy transakcji w sposób bezpieczny dla pieniędzy i dla mojego motocykla.Jeśli nadal zainteresowany odpowiedz mi z powrotem i wyjaśnię Ci więcej jak możemy dokonać transakcji. 
Więcej informacji można skontaktować się z firmą transportową z mam kontrakt do dostarczenia motocykla.
Jak dla mnie smierdzi na KILOMETR dlatego postanowilem napisac posta, zeby pokazac jak ludzie kantuja ...

Pozdrawiam,

Kamyk
Er5 -> SV 650 K3 -> ST xtz 750 '89 + ...
Sklep Motocyklowy Warszawa - moto NUMiK
Awatar użytkownika
Miłosz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1303
Rejestracja: 29 kwie 2011, 22:57
Imię: Miłosz
Miejscowość: Plewiska/Poznań
Plecak: Monika
Garnek: HJC
Numer GG: 3369519
Motocykl: Gsf 1200N K5

Re: Oszusci na allegro??!!

Post autor: Miłosz »

Google translator + zapłać kaskę wcześniej i biznes się kręci.

Może zgłoś gościa na policję? Kiedyś czytałem artykuł o tych przekrętach, ale nie pamiętam gdzie.
KELGAR
Motocyklista
Posty: 352
Rejestracja: 02 paź 2011, 21:06
Imię: Mateusz
Miejscowość: Świdnica
Plecak: z książkami ^^
Garnek: Shark S600

Re: Oszusci na allegro??!!

Post autor: KELGAR »

Na otomoto już go nie ma
Awatar użytkownika
Kamyk
Administrator
Administrator
Posty: 3375
Rejestracja: 19 cze 2010, 19:07
Imię: Rafał
Miejscowość: Bydgoszcz/Szczecin/Berlin
Plecak: Ewa
Garnek: Shoei XR-1000 / HJC
Skype: kaminski.rafal
Numer GG: 2697152
Motocykl: Testowy
Lokalizacja: Bydgoszcz/Szczecin/Berlin

Re: Oszusci na allegro??!!

Post autor: Kamyk »

Hehe :) Widac szybko dziala allegro/otomoto :) Nice! Tak powinno byc.

Trzeba uwazac!

Kamyk
Er5 -> SV 650 K3 -> ST xtz 750 '89 + ...
Awatar użytkownika
jotto
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1115
Rejestracja: 03 sie 2011, 11:53
Imię: Marek
Miejscowość: Gdańsk
Motocykl: Africa Twin

Re: Oszusci na allegro??!!

Post autor: jotto »

to samo z samochodami robią, kiedyś szukałem na allegro to mi 2 razy tak na maile odpowiedzieli. Telefon nieaktywny, kontakt tylko mailowy i tak jak wyżej napisał Miłosz maile tłumaczone przez translator.
Obrazek
Filipo
Motorowerzysta
Posty: 96
Rejestracja: 30 sty 2012, 10:45
Imię: Filip
Miejscowość: Poznań
Plecak: Campus :)
Garnek: Uvex Ps400s
Numer GG: 3277759

Re: Oszusci na allegro??!!

Post autor: Filipo »

Panowie to są tzw. nigeryjskie oszustwa. Cena na motocykl jest zawsze niska, wpłacasz zaliczkę, motocykl ma się pojawić kiedyś tam w danym miejscu...ale, po wpłaceniu siana, kontaktu nie ma. Bądźmy rozsądni, nikt nie sprzeda za pół darmo motocykla sprawnego. Tak jak mówi Jotto, z samochodami robią to samo, elektroniką, laptopami, itp, wszystko na czym idzie zarobić na ludzkiej naiwności.
LWG
Awatar użytkownika
Criss
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 247
Rejestracja: 21 paź 2010, 14:32
Imię: Krzysiek
Miejscowość: Leszno
Motocykl: Suzuki DR800
Lokalizacja: Przybyszewo k.Leszna

Re: Oszusci na allegro??!!

Post autor: Criss »

dokładnie, ja nigdy nie wysyłam kasy na konto jeśli nie jestem w 98% pewien sprzedawcy:) co do elektroniki niedawno widziałem aukcje z blackberry... zdjęcia super, pełen zestaw... nie odwołuje ofert i takie tam... i małym druczkiem że aukcja dotyczy głośniczka:D
cybek
Motocyklista
Posty: 187
Rejestracja: 24 wrz 2011, 20:13
Imię: Michał
Miejscowość: Małopolska
Garnek: Shark S700

Re: Oszusci na allegro??!!

Post autor: cybek »

Criss pisze:i małym druczkiem że aukcja dotyczy głośniczka:D
Tak samo z pojazdami, uwielbiam czytać ładny opis motoru/auta, zachwalanie jak to świetnie jeździ, odpala na dotyk, a na samym końcu: "cena dotyczy felg".
Albo zegary do ER5 za 300zł, oglądam a tam "cena dotyczy tarcz zegarów" albo plastików samych..
Awatar użytkownika
Brok2000
Motocyklista
Posty: 195
Rejestracja: 07 wrz 2010, 23:49
Imię: Krzysiek
Miejscowość: ŁDZ
Lokalizacja: Łódź

Re: Oszusci na allegro??!!

Post autor: Brok2000 »

Kiedyś trafiłem na ogłoszenie audi tt na otomoto za niemal połowę rzeczywistej wartości samochodu. Jedyny kontakt był mailowy, więc napisałem wiadomość. Pierwsza wiadomość była łamaną polszczyzną a następne po angielsku. Kolo chciał aby wpłacić firmie transportowej (auto rzekomo było w Irlandii) za samochód, a dopiero jak auto do mnie dojdzie on dostanie kasę. Firma transportowa miała swoją stronę internetową, a jak! i wszystko wyglądał bardzo profesjonalnie. Oczywiście nie dałem się nabrać :D. Sprawdziłem w internecie jego mail i natrafiłem na forum bmw gdzie już paru ludzi nabrał na to. Generalnie większość wiadomość tego typu pochodzi z rumuńskich kafejek internetowych, a firma transportowa nie istnieje. Ja wygooglałem gościa po ip., że pisał do mnie z USA. Skurwysyn bierze zdjęcia z innych aukcji pisze parę zachęcających słówek i daje tylko kontakt e-mailowy. Piszę pierwszego mail łamaną polszczyzną a następnie pisze już po angielsku konfabuluje, tak, że jak chcesz przyjechać osobiście po sprzęt to akurat gdzieś tam wyjeżdża i trzeba się szybko decydować bo ma kupca, któremu niebawem ma wysłać towar, więc wyśle albo Tobie, albo temu wyimaginowanemu drugiemu kupcowi. Taka jest taktyka tego gnoja. Strzeżmy się!! :)
Na szczęście otomoto dbając o nasze bezpieczeństwo często usuwa takie oferty.
ODPOWIEDZ