Zobaczyłem i zdębiałem

Tematy na każdy temat :)

Moderatorzy: Miłosz, Kamyk, lucek, bartoszto, jotto

Awatar użytkownika
Miłosz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1303
Rejestracja: 29 kwie 2011, 22:57
Imię: Miłosz
Miejscowość: Plewiska/Poznań
Plecak: Monika
Garnek: HJC
Numer GG: 3369519
Motocykl: Gsf 1200N K5

Zobaczyłem i zdębiałem

Post autor: Miłosz »

Wiedziałem, że Hyosung robi sprzęty 650, ale to...sam nie wiem czy bym się odważył. Cena powala.

http://www.junak.com.pl/motocykle/podglad/tr650/

http://www.junak.com.pl/motocykle/podglad/nk650/

-- 09 Kwi 2012, 22:19 --

jeszcze to

http://www.hyosung.com.pl/motocykle/st7-deluxe/
Sklep Motocyklowy Warszawa - moto NUMiK
lukaszu
Motocyklista
Posty: 177
Rejestracja: 10 kwie 2011, 11:56
Imię: Łukasz
Miejscowość: Kielce
Garnek: NAXA FOB

Re: Zobaczyłem i zdębiałem

Post autor: lukaszu »

prawda? w obliczu recenzji dotychczasowych wydań tej marki ciekawy jestem kto to jeszcze kupi??

w dodatku 650? to chyba japońskie wersje kamikaze...
...jednorazowa szybka śmierć
jest: er-5, zr-7, dt-125 (2T), chinol 50
było: gs-500, diversion 600, en-500
Awatar użytkownika
DeFi
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2397
Rejestracja: 10 paź 2010, 20:25
Imię: Rafał
Miejscowość: Września
Plecak: Brak
Garnek: LS2
Numer GG: 9958743
Telefon: 783757397
Motocykl: Yamaha FJR 1300 '01
Lokalizacja: Września

Re: Zobaczyłem i zdębiałem

Post autor: DeFi »

Junak NK650 wygląda całkiem przyzwoicie. Jakościowo to zapewne totalne dno. Ciekawostką jest ten sam zestaw opon przód/tył.
Obrazek
Kawasaki ER-5 '05 -> Kawasaki ZR-7 '00 ->Yamaha FJR 1300 '01
http://www.bikepics.com/members/defi/01fjr1300/
Awatar użytkownika
Maniek
Motorowerzysta
Posty: 66
Rejestracja: 29 mar 2012, 22:53
Imię: Piotrek
Miejscowość: Olsztyn
Garnek: Arai RV
Telefon: 606279227

Re: Zobaczyłem i zdębiałem

Post autor: Maniek »

w dodatku 650? to chyba japońskie wersje kamikaze...
...jednorazowa szybka śmierć
Jak wszystkie R'ki w nieodpowiednich rękach ;D
Ale cena..19 tys to dużo nie jest ale mając praktycznie identyczną Er-6 za 22 tys nie widzę w nim sensu...

swoją drogą http://www.junak.com.pl/motocykle/podglad/122-sport/ zastanawia mnie średnica tarczy :haha: Podobną mam w rowerze. Z tyłu. z przodu była 180mm i ta wygląda na podobną :D
"Tell yourself, don't brake, turn more. Because the chances are, you can turn more than you think you can"
Awatar użytkownika
No1
Rowerzysta
Posty: 45
Rejestracja: 11 gru 2011, 17:10
Imię: Marcin
Miejscowość: Poznań
Garnek: Shark

Re: Zobaczyłem i zdębiałem

Post autor: No1 »

Dziadostwo... jak śmieli okleić logiem cudownej, polskiej legendy tą chińską tandetę !!! Kto "im" dał takie prawo... Polska schodzi na psy. Posiadam Junaka...prawdziwego polskiego JUNAKA :love:
‎"...viva la pasion del enduro..."
Awatar użytkownika
Miłosz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1303
Rejestracja: 29 kwie 2011, 22:57
Imię: Miłosz
Miejscowość: Plewiska/Poznań
Plecak: Monika
Garnek: HJC
Numer GG: 3369519
Motocykl: Gsf 1200N K5

Re: Zobaczyłem i zdębiałem

Post autor: Miłosz »

Ale cena..19 tys to dużo nie jest ale mając praktycznie identyczną Er-6 za 22 tys nie widzę w nim sensu...
Coś koło 27 tys nowa er-6.

Zgadzam się, że te modele to jeszcze "padaczki" prawdopodobnie. Jeszcze...., pamiętam jak za młodego polewałem z modeli hyundai i kia, a teraz :)
Awatar użytkownika
Brok2000
Motocyklista
Posty: 195
Rejestracja: 07 wrz 2010, 23:49
Imię: Krzysiek
Miejscowość: ŁDZ
Lokalizacja: Łódź

Re: Zobaczyłem i zdębiałem

Post autor: Brok2000 »

No1 pisze:Kto "im" dał takie prawo... Polska schodzi na psy.
Prawo do używania nazwy "Junak" Chińczycy kupili za grosze, bo z tego co wiem to zamknięto produkcję z powodu załamania rynku motocykli, po czym już nigdy nikt nie chciał wznowić działalności firmy bo zwyczajnie wydawało się to nierentowne! Swoją drogą te kicaje to niezłe cwaniaki - wykupują nazwę i logo firmy, która wzbudza sentyment wśród polaków, do tego dobudowują resztę i sprzedają w Polsce, że niby krajowy motor :)
Swoją drogą mi akurat ten model wizualnie się bardzo podoba http://www.junak.com.pl/motocykle/podglad/m16/ , mógłby mieć tylko trochę większy silnik bo za duża pustka tam jest.

Co do Hyosunga to czytałem o tej marce w sumie same dobre rzeczy!
Po pierwsze jest to Koreańska a nie Chińska marka, po drugie ściśle współpracują z jedną z czołowych Japońskich firm (zdaje się, że z Suzuki - między innymi produkują dla nich podzespoły) po trzecie ta marka ma wyrobioną DOBRĄ opinię na zachodzi, po czwarte testy w polskiej prasie wykazują, że są to bardzo dobre motocykle, po piąte stosunek cena jakoś jest po prostu niemal genialna!*
Tak więc z tej marki nie ma co się nabijać. Sam planowałem/planuję zakup GT650 comet (stalowy bliźniak SV650) bo jest tani i dobry!

*Informacje przeczytane ze dwa lata temu gdzieś w internecie oraz w jakieś gazetce motoryzacyjnej.

Pozdrawiam
Brok
lukaszu
Motocyklista
Posty: 177
Rejestracja: 10 kwie 2011, 11:56
Imię: Łukasz
Miejscowość: Kielce
Garnek: NAXA FOB

Re: Zobaczyłem i zdębiałem

Post autor: lukaszu »

http://www.motogen.pl/laboratorium/test ... art98.html

tu jest zdaje się coś na ten temat.
jest: er-5, zr-7, dt-125 (2T), chinol 50
było: gs-500, diversion 600, en-500
Awatar użytkownika
K021
Motocyklista
Posty: 325
Rejestracja: 24 mar 2011, 21:23
Imię: Konrad
Miejscowość: Ostrów Maz/Wawa
Garnek: Shoei XR-1100
Skype: k0210l
Numer GG: 3051259
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Zobaczyłem i zdębiałem

Post autor: K021 »

Ja swojego czasu zastanawialem sie nad Rometem Division 249, podobnie jak w przypadku Junaka polska zostala tylko nazwa a sam motocykl jest produkowany w Chinach. Mialem pewne obawy przed chinolem, moze gdyby w prasie albo necie byly jakies recenzje w tamtym okresie to kto wie czy bym sobie takiego nie sprawil, tymbardziej ze cena byla kuszaca :) Wiem ze wiekszosc rzeczy ktore nas otacza to "chinski szajs" ale z drugiej strony nie mozemy z gory zakladac ze to co chinskie jest fee. Sami sprawdzcie ile rzeczy jest teraz produkowane w chinach, elektronika, ciuchy itd. to wszystko plynie do nas szerokim strumieniem z Chin. Poza tym motocykl to nie zepsute lampki choinkowe ktore mozna wyrzucic zaraz po swietach i kupic nowe, takie same. Mysle ze skosnoocy tacy glupi nie sa, wiedza o tym i probuja przyciagnac polskich klientow znana dla nas marka Junak i moim zdaniem ( i taka tez mam nadzieje) zrobia to probujac dostroic odpowiednio jakosc i cene. I szczerze mowiac zycze im powodzenia. Z reszta spojrzcie na to http://www.junak.com.pl/motocykle/podglad/s250/ Czy nie wyglada jak kopia Yamahy YZF-R125 ? Tak naprawde nie widac roznicy w wygladzie. Prawdziwa roznica jest taka ze R125 kosztuje 20 tys., a S250 z dwa razy wiekszym silnikiem kosztuje 10 tys. Fakt pozostaje kwestia dobranych materialow, bo zakladam ze w chinskiej wersji materialy sa gorsze, ale czy to totalnie dyskwalifikuje motocykl ktory w dalszym ciagu posiada 2 lata gwarancji i jest tanszy o polowe od swojego Japonskiego konkurenta ? Napewno znajda sie ludzie ktorzy ten motocykl kupia, o ile jego trwalosc bedzie na przynajmniej zadowalajacym poziomie, takich ludzi bedzie coraz wiecej. Nie bronie tutaj chinskiej marki, probuje tylko spojrzec obiektywnie na ta kwestie. W Polsce warunki sa jakie sa, zarobki rowniez. Mysle ze jeszcze troche czasu i kto wie czy my sami nie zostaniemy z dylematem "kupic uzywany xx letni czy nowego chinola z x letnia gwarancja" Oczywiscie zakladajac ze jakosc bedzie w porzadku, a nie jak wspomniane wyzej lampki choinkowe :)
A swoja droga mam chinskiego quada w garazu, ale takiego typowego NO NAME'a bez homologacji, zadnego oficjalnego przedstawicielstwa w Polsce itd. Quad robi za typowego wola roboczego i tak tez jest traktowany. Przez jakies 5 lat oprocz dolewki oleju nie bylo robione przy nim nic, zadnej regluacji gaznikow itd. Raz zerwala sie tylko linka gazu i padla elektryka, wiec mysle ze na to wszystko co przeszedl to raczej nie jest zle :)
Awatar użytkownika
Kamil_HP
Motocyklista
Posty: 273
Rejestracja: 01 lip 2011, 18:28
Imię: Kamil
Miejscowość: Aleksandrów Łódzki
Plecak: Dorota
Motocykl: Krossy Vento, Level

Re: Zobaczyłem i zdębiałem

Post autor: Kamil_HP »

Nowe modele Junaka chętnie bym zobaczył na żywo, ale do tej pory nigdzie nie widziałem, reszta podobnie jak Hyosunga. Hyosung swoją drogą to całkiem przyzwoity model, ale ceny też nie można nigdzie znaleźć w necie! Dwa lata temu kupiłem nowy "ryżowy" motorowej GB Motors do nauki jazdy na czymś z biegami. Ciągle się w nim coś odkręcało lub pękały plastiki, a wszystko to nieźle grzechotało i brzęczało podczas jazdy. Prędkościomierz żył własnym życiem i pokazywał co chciał, nawet się cofał podczas przyśpieszania. Po sezonie i 1600km sprzedałem. Później się zastanawiałem tak jak K021 nad Rometem Division 249, ale żadna redakcja go nigdy solidnie nie przetestowała i na forach pisali, że od razu się obrotomierz psuję itd., więc zrezygnowałem na szczęście!
ER-5 '07 --> SV650S '07 --> w planach KTM
ODPOWIEDZ