potrzebna pomoc informatyka przy plikach minidump

Tematy na każdy temat :)

Moderatorzy: Miłosz, Kamyk, lucek, bartoszto, jotto

Awatar użytkownika
mare36ks
Motocyklista
Posty: 175
Rejestracja: 17 lip 2011, 17:09
Imię: Marek
Miejscowość: Sulejówek
Numer GG: 6377445

potrzebna pomoc informatyka przy plikach minidump

Post autor: mare36ks »

Czesc

Postaram sie możliwie jak najdokładniej opisać usterke która mnie dręczy ostatnio, wraz ze wszystkimi objawami ktore mogą mieć cos wspólnego.
Od niedawna mam ponowny problem z komputerem, objawiający sie resetowaniem komputera. często jest tak ze po właczeniu go po nocy, jak juz sie system załaduje to wyświetla niebieski ekran i się reseruje, po tym przez jakis czas jest ok. Jakies 4 tygodnie temu mialem inna usterke polegajaca na zawieszanu się komputera podczas grania, kilka minut jakiejkolwiek nowszej gry, obraz sie krzaczyl po czym komputer resetowal. Oddałem go do serwisu nieopodal (sprzet jest na gwarancji jeszcze rok, ale firma morele stwierdziła ze albo musze zaplacic za weryfikacje usterki albo mam sobie sam sprawdzić co sie stało i dostarczyć im wadliwą czesc żeby oni sprawdzili czy napewno jest uszkodzona), zeby bylo śmiesznie w serwisie ani razu sie nie zawiesił, chodził jak nowy, z odczytanych wtedy plikow minidump serwisant stwierdzil ze to na 99% karta grafiki ale nie może jednoznacznie się wypowiedziec bo u nich chodzi bez usterek, zainstalowali starsze sterowniki i niby bylo ok.
Odebrałem komputer, podłaczylem nowy dysk (cawiar 1,5 tb, poprzednio byl caviar 500gb), zainstalowałem na nowo system (oryginalny win7 home premium) wraz z nowymi sterownikami do karty graficznej i do niedawna było ok. No i teraz zaczal sie resetować ale nie podczas grania tylko podczas pracy z przegladarka i ogolnie podczas nieobciążajacych systemu czynności.

ponizej linki do kilku plikow minidump ktore powinny pomoc w znalezieniu zrodla usterki
http://wyslijto.pl/files/download/lmpwdsfmqg

http://wyslijto.pl/files/download/ecoy0wuirs

na 1,5 godziny włączylem memtest, nie pojawił się żaden błąd, w wolnej chwili włącze go na caly dzien
z rzeczy które przyszły mi do głowy to zdemontowałem jedną kość ramu i wróciłem do starszej wersji sterowników karty graficznej. dziś odpaliłem kompa i chodził ładnie dopóki nei pograłem chwile w mafie i nie wyszedłem z gry, odrazu pojawił się niebieski ekran i reset.

Po ponownym uruchomieniu komputera dostałem to

http://wyslijto.pl/files/download/6moszxwthy

I nie odpaliła się część programów, np EPU4, czy gg. Jak uruchomie ponownie komputer to jest ok do następnego razu.


A i kolejna uwaga: dosć często po resecie, ale i po zwykłym uruchomieniu komputera, pojawia się komunikat o blokowaniu niektórych programów przez zapore, a to gg a to emule, tak jakby gubił ustawienia

Ponowny reset podczas grania i założyłem drugą kość RAM
http://wyslijto.pl/files/download/7zjarweds2


Jakby znalazl sie ktos mający pojęcie jak czytac te pliki i co z nich wynika to będe wdzięczny

Pozdrawiam
Marek
Nie jestem zły, po prostu nie jestem dobry.
Sklep Motocyklowy Warszawa - moto NUMiK
Awatar użytkownika
Kamyk
Administrator
Administrator
Posty: 3375
Rejestracja: 19 cze 2010, 19:07
Imię: Rafał
Miejscowość: Bydgoszcz/Szczecin/Berlin
Plecak: Ewa
Garnek: Shoei XR-1000 / HJC
Skype: kaminski.rafal
Numer GG: 2697152
Motocykl: Testowy
Lokalizacja: Bydgoszcz/Szczecin/Berlin

Re: potrzebna pomoc informatyka przy plikach minidump

Post autor: Kamyk »

Nie czytalem plikow, ale podejrzewam pamieci na karcie graficznej, albo pamieci wogole. Tyle, ze przy tym banki pamieci i obsluge ich przez plyte. Zaciagnij najnowszego benchamrka niech pokatuje cala noc system i zobacz co bedzie sie dzialo. Wtedy bedziesz wiedzial, czy grafika wydala. Jesli pamieci/sloty to MemTest i sprawdzanie wszystkich sykli czyli aby te 12 testow przeszlo i to fajnie jak by z 3 razy przemielilo sie. Zawsze mozesz spr. HDTune dysk twardy, moze w momencie gdy cos czyta wywala sie, ale skoro zmieniales na nowy to nie powinno to byc roznica. Moze plyta?

Kamyk
Er5 -> SV 650 K3 -> ST xtz 750 '89 + ...
Awatar użytkownika
mare36ks
Motocyklista
Posty: 175
Rejestracja: 17 lip 2011, 17:09
Imię: Marek
Miejscowość: Sulejówek
Numer GG: 6377445

Re: potrzebna pomoc informatyka przy plikach minidump

Post autor: mare36ks »

hd tune sprawdzalem - bez uwag
miesiac temu jak oddawalem kompa na sprawdzenei do serwisu to wlasnie wieszal sie przy grach i w 2 sekwencji na benchmarku, po odbiorze puszczam 2-3 razy z rzedu i nic,
odpalilem videocard stability test tez bez przeszkod
testuje 2 kosc ram ale krotko wiec narazie jest ok
speedfan nie pokazuje jakis alarmujacych temperatur

pytanie, rowumiem ze grafika sie wykrzacza podczas grania, ale jak to sie ma do stanu spoczynku czy przegladania internetu?


a i jeszcze jedno, komputer na 1,5tb dysku uruchamia sie zauwazalnie wolniej niz na 500gb. cos sie da z tym zrobic czy to normalne?
obydwa dyski nowe
Nie jestem zły, po prostu nie jestem dobry.
Awatar użytkownika
Kamyk
Administrator
Administrator
Posty: 3375
Rejestracja: 19 cze 2010, 19:07
Imię: Rafał
Miejscowość: Bydgoszcz/Szczecin/Berlin
Plecak: Ewa
Garnek: Shoei XR-1000 / HJC
Skype: kaminski.rafal
Numer GG: 2697152
Motocykl: Testowy
Lokalizacja: Bydgoszcz/Szczecin/Berlin

Re: potrzebna pomoc informatyka przy plikach minidump

Post autor: Kamyk »

Jakie masz predkosci tych dyskow? Oba sa 7200?

Co do takich zachowan to obstawiam grafike - najlepiej wsadz inna i spr. A jeszcze lepiej jakbys mial na tym samym porcie ja - np. AGP czy PCI-E. Bo wtedy jesli bedziesz mial pewnosc, ze wymieniona grafika dziala dobrze, a komp bedzie sie wieszal to bedzie wina plyty :(

To tylko przypuszczenia, ale moze Ciebie nakieruja.

Ja kiedys mialem tez ciekawy przypadek. Zlozylem nowego kompa podpialem chyba 2 dyski + 2 nagrywarki i wszystko smigalo. System zainstalowany dzialal fajnie do pewnego momentu. Po jakies godzinie od nowej instalacji wywalal bledem windowsa. Glowkowalem jak tylko moglem. Spr. na necie i nic. Nikt nic nie wie. I wiesz co bylo! Zasilacz nie wyrabial napieciowo/pradowo. Ale dlaczego to windows sie wywalal? I to nie restart, nie bluescreen tylko informacja w okienku, ze cos nie halo. Zmienilem zasilacz na lepszy i wszystko gralo :)

Kamyk
Er5 -> SV 650 K3 -> ST xtz 750 '89 + ...
Awatar użytkownika
mare36ks
Motocyklista
Posty: 175
Rejestracja: 17 lip 2011, 17:09
Imię: Marek
Miejscowość: Sulejówek
Numer GG: 6377445

Re: potrzebna pomoc informatyka przy plikach minidump

Post autor: mare36ks »

konfiguracja kompa, wszystko bylo nowe, kupione rok temu w tym samym sklepie:
1. Kingston 2X2GB 1333MHz DDR3 Non-ECC CL9 DIMM (KVR1333D3N9K2/4G)
2. Western Digital Caviar Black 500GB SATA II 7200rpm 32MB (WD5001AALS)
3. Asus M4A77TD PRO AMD 770 Socket AM3 (2xPCX/DZW/GLAN/SATA/RAID/DDR3)
4. Microsoft Windows 7 Home Premium 64bit OEM
5. AMD PHENOM II X4 955 QUAD CORE AM3,125W BE (HDZ955FBGMBOX)
6. OCZ StealthXStream 2 500W P SU 80Plus (OCZ500SXS2-EU)
7. Gainward 426018336-1312
Tylko teraz dysk inny, rowniez nowy, tylko nie wiem gdzie odczytac predkosc.
Wczoraj przeszedlem przez aktualizacje biosa, co nie pomoglo. Jedyne co sie zmienilo to to ze teraz znowu zaczal sie wieszac przy grach i przy 3dmarku z tym ze dopoki sie nie zawiesi to widze ze osiaga kilka klatek na sekunde wiecej niz wczesniej, co by zawezalo pole poszukiwan wlasnie do grafiki (jak podpowiadal serwis).

A i po niebieskim ekranie, komp sie resetuje, wyswietla sie logo producenta plyty glownej po czym mam czarny ekran i dopoki go nie zresetuje to nic sie nei zmienia, dysk i procek slychac ze pracuja

Rzucilem jeszcze okiem na napiecia, czy to normalne:
komp.jpg
W poniedzialek przywioze swoja stara grafike ktora powinna pasowac i byla dobra i bede sprawdzal dalej.


I jeszcze jedna uwaga, po niebieskim ekranie i wlaczeniu komputera, nie odpalaja mi sie niektore programy dzialajace w tle, typu, gg (albo odpala sie 2 razy), emule, 4epu(regulacja predkosci wiatrakow), albo dostaje komunikaty z windowsa ze blokuje niektore programy (gg, emule, steam)
Nie jestem zły, po prostu nie jestem dobry.
Awatar użytkownika
jotto
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1115
Rejestracja: 03 sie 2011, 11:53
Imię: Marek
Miejscowość: Gdańsk
Motocykl: Africa Twin

Re: potrzebna pomoc informatyka przy plikach minidump

Post autor: jotto »

Jak stara karta graficzna nic nie zmieni, to obstawiam, że zasilacz ma za słaba moc.
Obrazek
Awatar użytkownika
mare36ks
Motocyklista
Posty: 175
Rejestracja: 17 lip 2011, 17:09
Imię: Marek
Miejscowość: Sulejówek
Numer GG: 6377445

Re: potrzebna pomoc informatyka przy plikach minidump

Post autor: mare36ks »

speedfan jest w miare miarodajny? podobno tak sobie

karta niestety nie pasowala, przeinstalowalem windowsa na starym/nowym dysku wczoraj i chwilowo jest dobrze, dzis i jutro bede go meczyl grami i 3dmarkiem

-- 20 Lut 2012, 19:35 --

maly update:
odebralem karte grafiki z serwisu, stwierdzili ze jest wszystko ok, podlaczylem do kompa
jak narazie sie nie wiesza, ale chodzi ledwie 2 godzine
ale muli w grach i ma beznadziejne wyniki w 3dmarku
http://3dmark.com/3dm11/2619369
zwlaszcza 2 ostatnie testy sa tragiczne, ma ktos jakies pomysly?
Nie jestem zły, po prostu nie jestem dobry.
ODPOWIEDZ