Warsztat szczecin - PZU

Najlepsze sklepy i warsztaty w naszych miastach

Moderatorzy: Miłosz, Kamyk, lucek, bartoszto, jotto

Mattii
Rowerzysta
Posty: 27
Rejestracja: 15 lip 2011, 21:08
Miejscowość: Maszewo
Plecak: brak :)
Garnek: Nolan
Numer GG: 6982489

Warsztat szczecin - PZU

Post autor: Mattii »

Trochę mnie nie było na forum, ale ostatnimi czasy ciągle coś mi wypada. Jednak przez dzisiejsze wydarzenia muszę prosić Was o pomoc ( szczególnie z okolic szczecina ).
Więc do rzeczy.

Moja ERka uległa małemu puknięciu w tyłek :( Na przejściu wyskoczyła mi jakaś dziewczyna. Ja wyhamowałem ale golf jadący za mną już nie :P
Poniżej załączam linki do fotek ogólnie przedstawiających szkody. ( nie widać pękniętego mocowania lewego tylnego plastiku, uszkodzonej pompy wody i paru innych rysek. )

Mam do was prośbę o polecenie naprawdę dobrego warsztatu/serwisu, żeby naprawić moto i odzyskać później pieniążki z PZU. Zależy mi na dobrym bo Erka dostała w koło i mam wrażenie, że koło jest krzywo z całą resztą moto. Nie wiem, felga? Wahacz? Rama? Ośka? Nie chciałbym jeździć motocyklem dwuśladowym ;) Znacie jakiś warsztat godny polecenia?

Link do fotek - http://imageshack.us/g/192/04102011170.jpg/

Pozdrawiam, Mati ;)
Sklep Motocyklowy Warszawa - moto NUMiK
Awatar użytkownika
Kamyk
Administrator
Administrator
Posty: 3375
Rejestracja: 19 cze 2010, 19:07
Imię: Rafał
Miejscowość: Bydgoszcz/Szczecin/Berlin
Plecak: Ewa
Garnek: Shoei XR-1000 / HJC
Skype: kaminski.rafal
Numer GG: 2697152
Motocykl: Testowy
Lokalizacja: Bydgoszcz/Szczecin/Berlin

Re: Warsztat szczecin - PZU

Post autor: Kamyk »

Hej :)

Kolo jak nic jest krzywe wiec do wymiana felga i jak ona placi to oponka na nowa. Co do ramy to nie sadze, zeby dostala. Wachacz owszem, ale nie rama. Za slabo przywalil.

Jesli chodzi o wrsztaty to ja polecam dwa Moto-Klinika za Głębokim i Motomar kolo LM jak jedzie sie na Police. Robilem tam kilka rzeczy, czysto serwisowych jak wymiana napedu itp. Ale wrazenia mialem dobre. No i wiele znajomych osob poleca te miejsca.

Jakbys potrzebowal wiecej info pisz.

Kamyk

-- 05 Paź 2011, 08:02 --

Pamietaj! - A co do czesci to bierz wszystko nowe :) I tak ktos placi a nie ty!
Er5 -> SV 650 K3 -> ST xtz 750 '89 + ...
Mattii
Rowerzysta
Posty: 27
Rejestracja: 15 lip 2011, 21:08
Miejscowość: Maszewo
Plecak: brak :)
Garnek: Nolan
Numer GG: 6982489

Re: Warsztat szczecin - PZU

Post autor: Mattii »

Tak, wiem części będę brał nowe...

Teraz z innej beczki, miał ktoś do czynienia z warsztatem na szarych szeregów - " BOMAKO" ? Przy zgłaszaniu szkody pzu podało ten warsztat. Plusem jest to, że naprawiają bezgotówkowo. Jednak czy to profesjonaliści? Czy mają przyrządy do geometrii tak jak np. motomar? Tego nie wiem i jak ktoś miałby jakieś informacje na temat tego warsztatu ( bomako ) proszę o podzielenie się nimi ;)
Awatar użytkownika
Kamyk
Administrator
Administrator
Posty: 3375
Rejestracja: 19 cze 2010, 19:07
Imię: Rafał
Miejscowość: Bydgoszcz/Szczecin/Berlin
Plecak: Ewa
Garnek: Shoei XR-1000 / HJC
Skype: kaminski.rafal
Numer GG: 2697152
Motocykl: Testowy
Lokalizacja: Bydgoszcz/Szczecin/Berlin

Re: Warsztat szczecin - PZU

Post autor: Kamyk »

Nie mam pojecia o tym serwisie wiec sie nie wypowiem :( Polecam jednak cos sprawdzonego. Nie slyszalem nigdy o Bomako wiec moze to jest dla PZU tani majster i dlatego maja go na spisie.

A innych nie maja?
Er5 -> SV 650 K3 -> ST xtz 750 '89 + ...
Mattii
Rowerzysta
Posty: 27
Rejestracja: 15 lip 2011, 21:08
Miejscowość: Maszewo
Plecak: brak :)
Garnek: Nolan
Numer GG: 6982489

Re: Warsztat szczecin - PZU

Post autor: Mattii »

Nie wiem, czekam na kontakt rzeczoznawcy i będę pytał o inne. Jednak zależy co powie rzeczoznawca. Jak dadzą dobrą kase to zostawię im moto i po kłopocie ;) Jak okaże się krzywy na pewno nie będę nim jeździł :)
Awatar użytkownika
jotto
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1115
Rejestracja: 03 sie 2011, 11:53
Imię: Marek
Miejscowość: Gdańsk
Motocykl: Africa Twin

Re: Warsztat szczecin - PZU

Post autor: jotto »

Spróbuj wziąć cesje na serwis i oddaj do zaufanego warsztatu, np. jednego z wymienionych przez Kamyka. Pieniędzy nie dostaniesz do ręki, tylko dostanie warsztat, który będzie go naprawiał. Rzeczoznawca będzie musiał i tak drugi raz iść go obejrzeć w u mechanika, który stwierdzi czy nie ma więcej usterek, niż te, które Ty zauważyłeś, ew. on przy pierwszych oględzinach.
Obrazek
Mattii
Rowerzysta
Posty: 27
Rejestracja: 15 lip 2011, 21:08
Miejscowość: Maszewo
Plecak: brak :)
Garnek: Nolan
Numer GG: 6982489

Re: Warsztat szczecin - PZU

Post autor: Mattii »

Tak więc przyszło pismo z ubezpieczalni i uznali szkodę całkowitą ;) Przyznaję, nakręciłem trochę tego gościa co przyjechał oglądać :P że to koło krzywe to rama pewnie też itp :D Wczoraj zaprowadziłem do warsztatu ( Motor serwis - Stargard Szczec. ) i gość konkretnie podszedł do tematu i powiedział co i jak. Dziś sprawdził na wyważarce felgę i okazało się, że tragedii nie ma :D Jest jedynie delikatnie krzywa ale to wyważy i będzie okej. Rama i wahacz proste :D
Podsumowując pzu wypłaciło 2,700zł a jedynie warsztat rozłoży i złoży na nowo :D czyli starczy jeszcze na kompleksowy przegląd i wymianę tego co potrzeba ;)

ps. PZU wyceniło Er5 z 2002 roku przed wypadkiem na 4,600 zł coś wydaje mi się, że zaniżyli...
Awatar użytkownika
lucek
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 759
Rejestracja: 15 wrz 2011, 10:53
Imię: Lucek
Miejscowość: Puławy
Plecak: Kamila
Garnek: Schuberth C3
Telefon: 505228947
Motocykl: BMW F800GS
Kontakt:

Re: Warsztat szczecin - PZU

Post autor: lucek »

Niestety taką praktykę stosuje większość z ubezpieczycieli - zaniżają odszkodowanie licząc że machniesz ręką. Z reguły po odwołaniu zwiększają odszkodowanie a jeśli klient dalej chce walczyć to w sądzie w 50-60% wygrywają klienci.

Nic Ci nie szkodzi napisać odwołanie, najwyżej mogą nie uznać, napisz że masz uraz do jazdy i straciłeś przez to trochę kasy, a poza tym to do pracy dojeżdżasz i poniosłeś koszty, a nuż parę stówek wyrwiesz. W razie jakby co napisz PW albo na gg to Ci pomogę w redagowaniu takiego pisma.

Bo trza bandytów łupić :)
www.hangover.art.pl
Mattii
Rowerzysta
Posty: 27
Rejestracja: 15 lip 2011, 21:08
Miejscowość: Maszewo
Plecak: brak :)
Garnek: Nolan
Numer GG: 6982489

Re: Warsztat szczecin - PZU

Post autor: Mattii »

Szkody po stłuczce to błotnik, dekiel pompy wody, lusterko ( i tak nic nie było w nich widać ;D ) , porysowany wydech i za to dali 2,7 tyś. Teraz pisanie pism, czekanie na odpowiedź "bóg wie ile" i może dostanę parę stów a może i nie. Wydaje mi się, że szkoda zachodu i tracenia nerwów na tych darmozjadów ;)

Dzięki za wszystko ;)
Awatar użytkownika
K021
Motocyklista
Posty: 325
Rejestracja: 24 mar 2011, 21:23
Imię: Konrad
Miejscowość: Ostrów Maz/Wawa
Garnek: Shoei XR-1100
Skype: k0210l
Numer GG: 3051259
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Warsztat szczecin - PZU

Post autor: K021 »

A ja uwazam ze powinienes walczyc nawet o te pare stowek i wycisnac ze sku*** ile sie da, laski Ci nie robia ze zwracaja Ci kase. Robia w chuja bo jest na to przyzwolenie, bo wiekszosc ludzi ma podobne podejscie i nie bedzie sobie zawracac glowy dla "paru stowek", a to sa w koncu TWOJE pieniadze (pomijajac oczywiscie fakt ze moto jest ogolnie sprawny :D, ale gdyby nie byl, nie szkoda by Ci bylo ?).
Btw. Na swoim przykladzie- co 2 lata zmieniam laptopa za free, bo glaby w media marktcie chyba nie do konca ogarniaja co to jest niezgodnosc towaru z umowa konsumencka i nigdy nie wyrabiaja sie z terminem zwrotu. A to wszystko dzieki paru pismom i odrobinie poswieconego czasu.
ODPOWIEDZ