Prawo jazdy

Bezpieczeństwo jazdy i wszystko związane z jazdą.

Moderatorzy: Miłosz, Kamyk, lucek, bartoszto, jotto

Awatar użytkownika
Kamyk
Administrator
Administrator
Posty: 3375
Rejestracja: 19 cze 2010, 19:07
Imię: Rafał
Miejscowość: Bydgoszcz/Szczecin/Berlin
Plecak: Ewa
Garnek: Shoei XR-1000 / HJC
Skype: kaminski.rafal
Numer GG: 2697152
Motocykl: Testowy
Lokalizacja: Bydgoszcz/Szczecin/Berlin

Re: Prawo jazdy

Post autor: Kamyk »

A ja jezdzilem YBR a i tak na egzaminie dali mi 125 wiec jeden pies.

Pozdrawiam,
Er5 -> SV 650 K3 -> ST xtz 750 '89 + ...
Sklep Motocyklowy Warszawa - moto NUMiK
Awatar użytkownika
VeroniCa
Motorowerzysta
Posty: 65
Rejestracja: 02 sie 2010, 15:51
Lokalizacja: EKU - Kutno

Re: Prawo jazdy

Post autor: VeroniCa »

A ja na dzień dobry na prawku dostałam Hondę CB250 ;) i na niej jeździłam. Egzamin zdawałam na Hondzie CBF250 - większa i masywniejsza od tej pierwszej. Ale dałam radę. Ósemkę robiłam na jedynce, skręt w lewo głowa w lewo, skręt w prawo głowa w prawo. Włączając się do ruchu obejrzeć się musiałam w jedną i drugą stronę. Zaczynając egzamin, gdy egzaminator krzyknął mi "Proszę przygotować się do jazdy" w jego mniemaniu znaczyło to też przeprowadzenie motocykla 5 metrów. Na placu nie ma co się stresować, jak dobrze zaczniesz ósemkę to nie będziesz miał problemów. Możesz mieć jedną poprawkę na placu, ale wtedy już chyba nie możesz popełnić błędu na mieście. Przy wymijaniu pojazdów i zmianie pasa ruchu również musisz oglądać się do tyłu. To chyba tyle... Jak jakieś pytania to śmiało pisz ;) Pomożemy ;).


Powodzenia na egzaminie ;D
Nie jeździj szybciej niż potrafisz myśleć !
Jeździjmy tak żeby było nas więcej, a nie mniej !
To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.
Awatar użytkownika
OloK
Motocyklista
Posty: 575
Rejestracja: 27 cze 2010, 22:49
Imię: Aleksander
Miejscowość: Złotoryja
Plecak: Brak :)
Garnek: AGV K-3
Numer GG: 7525884
Lokalizacja: Złotoryja
Kontakt:

Re: Prawo jazdy

Post autor: OloK »

Pierwszy egzamin na moto oblalem xD (co ciekawe na samochod zdalem za 1 co bylo rzadkościa w tym osrodku a na motor wszyscy zdawali). U mnie na egzaminie byla zajechana Suzi GN250 a uczylem sie jezdzic na Hondzie CN(lub CM) 125. Moj instruktor byl bardziej zdziwiony odemnie ze mnie gosciu oblal. Na pierwszej jezdzie mi powiedzal: "Ja nie mam cie czego uczyc, jedynie procedur na egzaminie" :P
Osobiscie nie pamietam swojego drugiego egzaminu troszke dawno to bylo, ale pamietam ten stres gdy okazalo sie ze od tego dnia zmienili trase egzaminacyjna xD
Zapytaj sie egzaminatora czy mikrofon w interkomie dziala (jezeli tak to staraj sie nie przeklinac :D)
Komar 2350 -> Piaggio Zip -> Suzukia Katana -> Kawasaki ER-5 -> ....
Galeria
Awatar użytkownika
Cheetos_xd
Rowerzysta
Posty: 37
Rejestracja: 24 sie 2010, 22:55
Lokalizacja: Wejherowo

Re: Prawo jazdy

Post autor: Cheetos_xd »

Dziekuje za pomoc ; D Widze że użytkownicy tego forum są bardzo chetnie do pomocy i to mnie cieszy !

Ja sie boje placu, z jazda po mieście nie powinno być problemu, bo dośc sporo jeżdze samochodem po Gdyni i znam ją dośc dobrze. Ale i tak wątpie żeby udało sie za pierwszym razem, a każde kolejne podejście to 140zł mniej na motor.. :(
Awatar użytkownika
VeroniCa
Motorowerzysta
Posty: 65
Rejestracja: 02 sie 2010, 15:51
Lokalizacja: EKU - Kutno

Re: Prawo jazdy

Post autor: VeroniCa »

Noooo... mój drogi jak będziesz szedł z takim podejściem to może być faktycznie kieeeeepsko :P. Trzeba wierzyć w siebie, a tak na dobrą sprawę placu nie ma co się bać ;p przecież to tylko "8", slalom i górka :). Ja na przykład nie bałam się placu a bałam się miasta. Niby stała trasa, której człowiek uczy się na pamięć ale jednak zawsze na mieście może być jakieś "ale", coś Ci niespodziewanie wyjedzie, jakiś kretyn zajedzie drogę, jakiś pieszy wyjdzie na ulice itp... a na placu? Ważne żeby nie najechać na linie ;p i na górce żeby nie zgasł motocykl.

Dasz radę :D
Nie jeździj szybciej niż potrafisz myśleć !
Jeździjmy tak żeby było nas więcej, a nie mniej !
To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.
Awatar użytkownika
Cheetos_xd
Rowerzysta
Posty: 37
Rejestracja: 24 sie 2010, 22:55
Lokalizacja: Wejherowo

Re: Prawo jazdy

Post autor: Cheetos_xd »

Ale miałem takie samo podejście na Kat.B i zdałem wiec może jakimś cudem tym razem też sie uda ;p Ja sie boje 8 bo jadąc na jedynce bez gazu bardzo łatwo stracić równowage !

Egzamin mam 9.09 !! Wiec prosze w czwartek trzymac mocno kciuki ; D
Awatar użytkownika
VeroniCa
Motorowerzysta
Posty: 65
Rejestracja: 02 sie 2010, 15:51
Lokalizacja: EKU - Kutno

Re: Prawo jazdy

Post autor: VeroniCa »

Ja na eLce uczyłam się robić "8" na dwójce bo na jedynce moja Honda szarpała, a pojechałam na egzamin i instruktor powiedział mi że mam robić ósemkę na jedynce na tej ich hondzie bo na dwójce nie dam rady ;p i tak też zrobiłam ;p. Na Hondzie CBF250 na egzaminie zrobiłam 8 na jedynce i wyszła idealnie, ani motocykl nie szarpał ani nic - wszystko poszło jak należy. ;)

Będziemy trzymać kciuki na 100%

......:::::P O W O D Z E N I A::::::......
Nie jeździj szybciej niż potrafisz myśleć !
Jeździjmy tak żeby było nas więcej, a nie mniej !
To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.
Awatar użytkownika
shuttlecock
Rowerzysta
Posty: 31
Rejestracja: 02 wrz 2010, 10:01

Re: Prawo jazdy

Post autor: shuttlecock »

Również bedę trzymał kciuki. Nie wiem czy dalej na egzaminie jest hamowanie awaryjne ale jeśli jest to uważaj na stan nawierzchni na placu czy nie jest śliska. Ja miałem egzamin dokładnie rok wcześniej niż ty i o 8 rano plac był mokry chociaż deszczu nie było. Egzaminator też zwrócił uwagę na to i był na tyle wporzo że zalecił rozwinięcie mniejszej prędkości przed hamowaniem. Jeśli Twój ci tego nie powie to pamiętaj o tym bo uślizg nie jest przyjemny dla żadnej ze stron. Jeszcze raz pozdrawiam i powodzenia
Awatar użytkownika
OloK
Motocyklista
Posty: 575
Rejestracja: 27 cze 2010, 22:49
Imię: Aleksander
Miejscowość: Złotoryja
Plecak: Brak :)
Garnek: AGV K-3
Numer GG: 7525884
Lokalizacja: Złotoryja
Kontakt:

Re: Prawo jazdy

Post autor: OloK »

Ja zdawalem jak bylo ok 5*C egzamin i padal deszcz, to egzaminator powiedzial ze zamiast hamowania awaryjnego bedzie hamowanie precyzyjne (czyli zatrzymanie sie w wyznaczonym miejscu) :)
Komar 2350 -> Piaggio Zip -> Suzukia Katana -> Kawasaki ER-5 -> ....
Galeria
Awatar użytkownika
Cheetos_xd
Rowerzysta
Posty: 37
Rejestracja: 24 sie 2010, 22:55
Lokalizacja: Wejherowo

Re: Prawo jazdy

Post autor: Cheetos_xd »

A właśnie, chyba zapomniałem dodać że egzamin mam na 6:15. Czyli tak koło 7 bede na placu, to raczej kiepska godzina, zaczyna sie najwiekszy ruch o ile w ogóle wyjade z placu! Nie wiem co mnie podkusiło żeby wybrać taką godzine ; p Ale widze że pare osób trzyma kciuki wiec musi sie udać ; D Co nie zmienia faktu że boje sie placu xdd

Dziekuje za cenne uwagi.
ODPOWIEDZ