Ku przestrodze!

Bezpieczeństwo jazdy i wszystko związane z jazdą.

Moderatorzy: Miłosz, Kamyk, lucek, bartoszto, jotto

Awatar użytkownika
Corr
Motocyklista
Posty: 697
Rejestracja: 21 maja 2012, 13:04
Imię: Adam
Miejscowość: Zabrze
Motocykl: Kawasaki ZX-6R 05'

Re: Ku przestrodze!

Post autor: Corr »

Sam tak stwierdził na fb...
Smutne to jest ale jeżeli rzeczywiście wyprzedzał parę aut przed samym/na skrzyżowaniu to sam się prosił o tragedię.

Nie wiem czy to tylko w moim regionie ale widzę wielu "motocyklistów", którzy przed przejażdżką chyba wyłączają mózg sądząc po tym jak lekkomyślnie jeżdżą.
Kawasaki Er5 99' -> Kawasaki ZX-6R 636 05'
Sklep Motocyklowy Warszawa - moto NUMiK
Awatar użytkownika
pioter300
Motocyklista
Posty: 151
Rejestracja: 01 lip 2012, 12:39
Imię: Piotr
Miejscowość: Wa-wa/Piaseczno
Garnek: SHARK S900

Re: Ku przestrodze!

Post autor: pioter300 »

Jest artykuł na scigacz.pl. Autor zadaje pytanie 22 latek na R1? Odpowiedzcie sobie sami.

Ja słyszałem od gościa co już z 50 lat na moto jeździ, że pierwszy raz w sezonie wyjeżdża dopiero po wiosennej burzy co by asfalt był umyty z resztek soli itp...
Jestem bardzo początkujący więc proszę nie dziwić się niektórymi moimi pytaniami.
Pierwsze moto, pierwsze godziny jazdy i pierwszy kontakt z mechaniką.
Awatar użytkownika
K021
Motocyklista
Posty: 325
Rejestracja: 24 mar 2011, 21:23
Imię: Konrad
Miejscowość: Ostrów Maz/Wawa
Garnek: Shoei XR-1100
Skype: k0210l
Numer GG: 3051259
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Ku przestrodze!

Post autor: K021 »

cybek pisze:
Gdyby była to prawda, kierowca Volvo mógł nie zauważyć jadącego z dużą prędkością motoru.
Nie są pewni jak doszło do zdarzenia, ale prędkości są pewni?
Po drugim linku niby daje to do myślenia, ale to nie jest powód, żeby bez pewności tak pisać...
Cybek "duza predkosc" to rzecz wzgledna, dla kazdego to co innego znaczy, ale tak czy inaczej skoro mial mozliwosc wyprzedzic kilka samochodow zanim sie rozbil to napewno nie jechal z przepisowa predkoscia. Poza tym.. 6 stopni ? Serio ? Jak zimny musial byc asfalt, w dodatku opony nie rozgrzane, resztki soli na drodze. A myslicie ze skostniale w takiej temperaturze palce zachowuja pelna sprawnosc i jego czas reakcji sie nie wydluzyl ? Zaraz posypia sie hejty (a prosze bardzo), ale jestem za selekcja naturalna i jezeli kogos mi w tym momencie zal to rodzicow tego chlopaka, tylko i wylacznie. I nie oszukujmy sie, bo pytania w stylu "a skad wiesz ze on szybko jechal/ ze to jego wina ?" itd. sa jak robienie z kurwy dziwicy- kazdy doskonale wie czym sie zajmuje, ale nikt nie powie tego na glos. Z reszta jego wiek, motocykl, jego ociekajaca inteligencja wypowiedz na fejsie oraz warunki w jakich "zapierdalal" mowia mi wszystko o tym czlowieku.. a kto chce sie oszukiwac ze motocyklisci sa swieci.. niech robi to dalej, ale niech nie mydli oczu innym.
Awatar użytkownika
michałKNW
Motorowerzysta
Posty: 69
Rejestracja: 28 cze 2011, 23:00
Imię: Michał
Miejscowość: Knurów
Garnek: Caberg V2R zonda

Re: Ku przestrodze!

Post autor: michałKNW »

ja sie zgadzam z K021 no niestety zawsze jak ginie człowiek obojętnie w jaki sposób jest żal ale czasem jest to na własne życzenie niestety...
i pomimo tego, że sam w ostatnich 2 latach jeździłem na motocyklu to o motocyklistach nie mam dobrego zdania bo brak im kultury i wyobraźni na drodze przynajmniej tak jak mówi Corr w naszym regionie
Awatar użytkownika
Lish
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 957
Rejestracja: 24 wrz 2010, 21:56
Imię: Karol
Miejscowość: Piaseczno
Plecak: Kiti
Garnek: biały
Telefon: 500366623
Motocykl: fzs600 pies
Kontakt:

Re: Ku przestrodze!

Post autor: Lish »

To pojeździł...
cybek
Motocyklista
Posty: 187
Rejestracja: 24 wrz 2011, 20:13
Imię: Michał
Miejscowość: Małopolska
Garnek: Shark S700

Re: Ku przestrodze!

Post autor: cybek »

K021 pisze:Cybek "duza predkosc" to rzecz wzgledna, dla kazdego to co innego znaczy, ale tak czy inaczej skoro mial mozliwosc wyprzedzic kilka samochodow zanim sie rozbil to napewno nie jechal z przepisowa predkoscia.
Zgadzam sie z tobą, ale nie chodziło mi o to czy jechał szybko czy wolno, a o sam fakt, że tego oficjalnie NIE wiadomo jak jechał w momencie zdarzenia, ale serwisy i gazety od razu jak motor to muszą pisać, że szybko.
Awatar użytkownika
radziorek15
Motocyklista
Posty: 550
Rejestracja: 10 lip 2011, 14:50
Imię: Radosław
Miejscowość: Białystok
Plecak: słowianka
Garnek: xr-1100 shoei
Numer GG: 9519818
Telefon: 693457668

Re: Ku przestrodze!

Post autor: radziorek15 »

Łatwo jest stracić reputację, ale trudniej ją odzyskac. Niestety w stadzie śnieżnobiałych owiec zawsze znajdzie się przynajmniej jedna czarna (nie chodzi mi tu o rasizm :D). I tak oto kilku wariatów na motocyklach popsuje zdanie o całym ogóle motocyklistów.
er-5 + SV650S
Awatar użytkownika
K021
Motocyklista
Posty: 325
Rejestracja: 24 mar 2011, 21:23
Imię: Konrad
Miejscowość: Ostrów Maz/Wawa
Garnek: Shoei XR-1100
Skype: k0210l
Numer GG: 3051259
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Ku przestrodze!

Post autor: K021 »

No bo niestety tacy juz jestesmy ze bardziej rzuca nam sie w oczy to zle niz to co dobre. Nie uwazam oczywiscie ze kazdy kto ma erłana czy innego sporta to wariat, ale prawda jest taka ze nie da sie tym spokojnie jezdzic. Chcial sobie poodwijac to mogl to zrobic na jakiejs ekspresowce, albo przynajmniej poza miastem. Jak juz ktos wyzej napisal to bylo proszenie sie o smierc. Przez takich jak on wszyscy motocyklisci dostaja po dupie, bo to ci "zli" na drogach, dawcy, szalency, wariaci, debile itd. ale skads to sie bierze. Na takie rozprawy trzeba by inny temat zalozyc bo o tym mozna godzinami pisac. Ale powiem Ci Cybek skad wiadomo ze jechal za szybko- bo nie zyje. Zazwyczaj jest tak ze to kierowca wymusza pierwszenstwo- tak jak w tym przypadku, ale zazwyczaj idzie to w parze z nadmierna predkoscia motocyklisty. Jak sie przyjrzysz na zdjeciach to zobaczysz ze bok volvo jest caly (nawet sa szyby w drzwiach) a motocykl przywalil w przod- w okolice przedniego kola. Motocyklista lezy obok, a to raczej swiadczy o tym ze przesadzil z dozowaniem hamulca, przewrocil sie i ze znaczna sila udezyl cialem w samochod. Nie mial czasu na manewr, ani na delikatne hamowanie. Mozna by jeszcze rozwazyc taka kwestie ze motocyklista jechal przepisowo, ale szczerze mowiac, jakos mi sie nie chce w to wierzyc bo puszkarz musialby mu przed samym nosem wyjechac. R1 nawet ze standardowym tlumikiem jest dosc glosna, a czy skrecajacy w lewo koles nawet mimochodem nie zauwazylby nadjezdzajacego dosc powoli motocykla, albo go nie uslyszal ? I wyjechalby mu przed sam nos ? Tymbardziej ze jak widac na zdjeciach koles zdazyl juz wyjechac na sam srodek drogi zanim przywalil w niego moto i chociazby to przemawia za tym ze motocyklista byl w znacznej odleglosci od niego kiedy ten zaczynal wykonywac manewr. Pisze to bo wiem jak to wyglada, sam swiety na drodze nie jestem, mam swoje idiotyczne zagrywki po ktorych bije sie w czolo i krzycze "ty idioto" i czasem miewalem takie sytuacje ze mi cos wyjezdza na skrzyzowaniu, ale wystarczy w takich miejscach ogaraniczyc troche predkosc, to nie zbyt wielkie poswiecenie. (Kurde znowu sie rozpisalem)
Awatar użytkownika
Alaila
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 735
Rejestracja: 28 gru 2011, 20:23
Imię: Agata
Miejscowość: Świdnica/Wrocław
Garnek: uvex
Motocykl: Honda CBF 125
Kontakt:

Re: Ku przestrodze!

Post autor: Alaila »

Nie chcę nikogo oczyszczać z zarzutów ani obrażać, ale:
- mi niejednokrotnie puszki wyjeżdżały przed nos, mimo iż byłam doskonale widoczna i jechałam wolno (przez jednego takiego zaliczyłam glebę z zalaniem silnika);
- przykład naszego kolegi Młodego pokazuje, że wcale nie trzeba jechać szybko aby mieć wypadek (czasem wystarczy pech).

Ja uważam, że w omawianym przypadku wina leżała po obu stronach (chociaż nie w takim samym stopniu). Mi na kursie ciągle powtarzali: "to że ty znasz przepisy i ich przestrzegasz nie oznacza, że inni je znają i przestrzegają".
Życie masz tylko jedno, więc korzystaj z niego na całego :D
pigwa
Motocyklista
Posty: 311
Rejestracja: 06 sty 2013, 15:55
Imię: Kamil
Miejscowość: Jarosław
Garnek: HJC RPHA 11 Plus
Motocykl: ZX6R
Kontakt:

Re: Ku przestrodze!

Post autor: pigwa »

Ja też latam bez ubioru, ponieważ kupiłem dwa kaski i trochę muszę teraz dozbierać na strój. Ale głowa ważniejsza więc zacząłem od kasków
Kawasaki ER-5 ---> Kawasaki ZX6R 636 '05
Mój garaż! :)
Łona - ĄĘ
Marzeń się nie odkłada... To na marzenia się składa!
Pigwa
ODPOWIEDZ