Ku przestrodze!

Bezpieczeństwo jazdy i wszystko związane z jazdą.

Moderatorzy: Miłosz, Kamyk, lucek, bartoszto, jotto

Awatar użytkownika
Lish
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 957
Rejestracja: 24 wrz 2010, 21:56
Imię: Karol
Miejscowość: Piaseczno
Plecak: Kiti
Garnek: biały
Telefon: 500366623
Motocykl: fzs600 pies
Kontakt:

Re: Ku przestrodze!

Post autor: Lish »

Pewnie niezapinanie kasku to nowy trend w parze z japonkami ;)
Sklep Motocyklowy Warszawa - moto NUMiK
Awatar użytkownika
technik77
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 212
Rejestracja: 11 mar 2012, 14:22
Imię: Piotrek
Miejscowość: Kalisz
Plecak: czasami Żona
Garnek: Acerbis Active
Motocykl: DR 800, AJP PR5

Re: Ku przestrodze!

Post autor: technik77 »

Bardzo lubię takie kompilacje - dają dużo do myślenia - i zawsze wychodzi to samo :)

- prędkość
- lewoskręty
- wyprzedzanie w korkach lub/i z prawej strony
- co z tego że mam pierwszeństwo
- głupota

Przyznam że kilka momentów mnie rozbawiło - jakoś tak reaguję gdy spotykam się ze skrajną głupotą :)
nie nerwowo
Awatar użytkownika
DeFi
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2397
Rejestracja: 10 paź 2010, 20:25
Imię: Rafał
Miejscowość: Września
Plecak: Brak
Garnek: LS2
Numer GG: 9958743
Telefon: 783757397
Motocykl: Yamaha FJR 1300 '01
Lokalizacja: Września

Re: Ku przestrodze!

Post autor: DeFi »

http://kontakt24.tvn24.pl/policjant-na- ... 76311.html

-- 28 Maj 2016, 16:10 --

Nie wiedziałem gdzie napisać, ale sądzę że nazwa tematu adekwatna do przesłania.

Po ok 3 latach spokojnej i wg mnie bezpieczniej jazdy, nadszedł sezon, w którym jakby zapomniałem o wszelkich zasadach.
Początek sezonu dość ciężki - brak funduszy na porządny serwis, więc powili robiłem wszelkie najpotrzebniejsze wymiany. Oszczędzałem na czym się dało. Oleju nie trzeba, bo wymieniałem rok temu a przejechałem ok 3 tyś km. Filtru powietrza nie zmieniałem, więc wypadałoby. Klocki tylne się kończą, trza wymienić na jakieś budżetowe (w końcu to tylko tył). Najkosztowniejsze - opona przednia i serwis silnika (zawory itp) - odkładałem na później.

Ale sprawy serwisowe nie wpłynęły na mój tegoroczny styl jazdy.
Z początkiem sezonu (2 maja) zmieniłem pracę. Zakład w miejscu zamieszkania, także dojazdy motocyklem jak znalazł :)
No i tu zaczął się problem. Jazda "potworem" po mieście codziennie na krótkich dystansach, objawiło się agresywnością za sterami. Września ostatnio przypomina Poznań. Zwłaszcza w godzinach szczytu. Miasto praktycznie sparaliżowane. Poszukiwanie alternatywnej drogi z pracy do domu przez okoliczne wsie przyniosło efekty. Przejazd przez miasto z pracy do domu zajmowało ok 30-40 min. Objazdem (2x dłuższym) ok 10 min.
No i najlepsze, długa prosta między wsiami prowadząca przez pola. Asfalt nówka sztuka. Aż miło odkręcić.
No właśnie. I zmierzamy do sedna sprawy. Po miesiącu takiej jazdy miałem wyznaczyłem sobie jedno miejsce gdzie dawałem w palnik.

Przez 10 sek euforia o uśmiech od ucha do ucha......
......aż zobaczyłem radiowóz na poboczu :eek: i policjanta z suszarką wycelowaną we mnie :wall: a na liczniku grubo ponad 100 km/h,

Skutek łatwy do przewidzenia. Najbliższe 3 miesiące - szczyt sezonu motocyklowego - spędzę bez możliwości jazdy czymkolwiek powyżej 50 ccm :cry2: :omg:

Odkąd wprowadzili te nowe przepisy zawsze przestrzegałem zasady +45 (dozwolona +45 by prawka nie zabrali) a w tym roku coś poszło nie tak. Przestałem myśleć na drodze. Liczyło się, by jak najszybciej być w domu.

Teraz mam czas na przemyślenia i wyciągnięcie wniosków.

Dla was niech będzie przestrogą, by uważać w terenie zabudowanym i nie tylko.

LwG i spokojnej jazdy życzę.

DeFi
Obrazek
Kawasaki ER-5 '05 -> Kawasaki ZR-7 '00 ->Yamaha FJR 1300 '01
http://www.bikepics.com/members/defi/01fjr1300/
Kanc1erz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 895
Rejestracja: 07 kwie 2014, 08:58
Imię: Michał
Miejscowość: Ornontowice k/Gliwic
Garnek: Scorpion EXO-1200
Numer GG: 8278420
Motocykl: SV-650SF

Re: Ku przestrodze!

Post autor: Kanc1erz »

Tam był zabudowany? Prawko zabierają tylko, jak się o 50 przekroczy w niezabudowanym, tak policjant koledze powiedział. O koszta mandatu nie pytam :( Dobrze, że Ci sprawy w sądzie nie założyli.
Teraz pozostało Ci brać moto na tor w Poznaniu :)
ER-5 1998r. Od 07.04.2014r.
SV650S 2007r. Od 29.04.2018r.
Chętnie pomogę również w zakresie projektowania elektroniki oraz szeroko rozumianej informatyki i komputerów.
Awatar użytkownika
mefi12
Motorowerzysta
Posty: 69
Rejestracja: 26 lut 2016, 22:28
Imię: Sebastian
Miejscowość: Nysa
Garnek: LS2

Re: Ku przestrodze!

Post autor: mefi12 »

Współczuję. Masakra tak na sezon prawko stracić :cry:
Awatar użytkownika
DeFi
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2397
Rejestracja: 10 paź 2010, 20:25
Imię: Rafał
Miejscowość: Września
Plecak: Brak
Garnek: LS2
Numer GG: 9958743
Telefon: 783757397
Motocykl: Yamaha FJR 1300 '01
Lokalizacja: Września

Re: Ku przestrodze!

Post autor: DeFi »

Droga prowadziła przez pola, ale granice terenu zabudowanego wsi są nieubłagane. Akurat stali tuż przed znakiem kończącym tenże obszar.

Z tego wszystkiego cieszę się że nie dali wniosku o całkowite odebranie uprawnień. Podobno przekraczając dozwoloną prędkość dwukrotnie, mają do tego pełne prawo, jako stwarzanie zagrożenia w ruchu czy jakoś tak.
A przyznam się że miałem 160/50 :oops:
Obrazek
Kawasaki ER-5 '05 -> Kawasaki ZR-7 '00 ->Yamaha FJR 1300 '01
http://www.bikepics.com/members/defi/01fjr1300/
Awatar użytkownika
Miłosz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1303
Rejestracja: 29 kwie 2011, 22:57
Imię: Miłosz
Miejscowość: Plewiska/Poznań
Plecak: Monika
Garnek: HJC
Numer GG: 3369519
Motocykl: Gsf 1200N K5

Re: Ku przestrodze!

Post autor: Miłosz »

U la la. Defi. Pociągiem na zlot :)
Nie no szkoda straszna. Dobrze, że się z nami podziliłeśtym info. Ku przestrodze
Awatar użytkownika
technik77
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 212
Rejestracja: 11 mar 2012, 14:22
Imię: Piotrek
Miejscowość: Kalisz
Plecak: czasami Żona
Garnek: Acerbis Active
Motocykl: DR 800, AJP PR5

Re: Ku przestrodze!

Post autor: technik77 »

Nie nerwowo
Ważne że dostaniesz z powrotem iii dalej Będziesz jeździł.
Jak już przytrafiła się taka nauczka to koniecznie trzeba z niej zaczerpnąć wiedzę na przyszłość.

Pozdrawiam
nie nerwowo
Łosiek364
Rowerzysta
Posty: 39
Rejestracja: 20 lut 2014, 17:33
Miejscowość: Bolesławiec
Garnek: Lazer

Re: Ku przestrodze!

Post autor: Łosiek364 »

DeFi pisze:http://kontakt24.tvn24.pl/policjant-na- ... 76311.html

-- 28 Maj 2016, 16:10 --

Nie wiedziałem gdzie napisać, ale sądzę że nazwa tematu adekwatna do przesłania.

Po ok 3 latach spokojnej i wg mnie bezpieczniej jazdy, nadszedł sezon, w którym jakby zapomniałem o wszelkich zasadach.
Początek sezonu dość ciężki - brak funduszy na porządny serwis, więc powili robiłem wszelkie najpotrzebniejsze wymiany. Oszczędzałem na czym się dało. Oleju nie trzeba, bo wymieniałem rok temu a przejechałem ok 3 tyś km. Filtru powietrza nie zmieniałem, więc wypadałoby. Klocki tylne się kończą, trza wymienić na jakieś budżetowe (w końcu to tylko tył). Najkosztowniejsze - opona przednia i serwis silnika (zawory itp) - odkładałem na później.

Ale sprawy serwisowe nie wpłynęły na mój tegoroczny styl jazdy.
Z początkiem sezonu (2 maja) zmieniłem pracę. Zakład w miejscu zamieszkania, także dojazdy motocyklem jak znalazł :)
No i tu zaczął się problem. Jazda "potworem" po mieście codziennie na krótkich dystansach, objawiło się agresywnością za sterami. Września ostatnio przypomina Poznań. Zwłaszcza w godzinach szczytu. Miasto praktycznie sparaliżowane. Poszukiwanie alternatywnej drogi z pracy do domu przez okoliczne wsie przyniosło efekty. Przejazd przez miasto z pracy do domu zajmowało ok 30-40 min. Objazdem (2x dłuższym) ok 10 min.
No i najlepsze, długa prosta między wsiami prowadząca przez pola. Asfalt nówka sztuka. Aż miło odkręcić.
No właśnie. I zmierzamy do sedna sprawy. Po miesiącu takiej jazdy miałem wyznaczyłem sobie jedno miejsce gdzie dawałem w palnik.

Przez 10 sek euforia o uśmiech od ucha do ucha......
......aż zobaczyłem radiowóz na poboczu :eek: i policjanta z suszarką wycelowaną we mnie :wall: a na liczniku grubo ponad 100 km/h,

Skutek łatwy do przewidzenia. Najbliższe 3 miesiące - szczyt sezonu motocyklowego - spędzę bez możliwości jazdy czymkolwiek powyżej 50 ccm :cry2: :omg:

Odkąd wprowadzili te nowe przepisy zawsze przestrzegałem zasady +45 (dozwolona +45 by prawka nie zabrali) a w tym roku coś poszło nie tak. Przestałem myśleć na drodze. Liczyło się, by jak najszybciej być w domu.

Teraz mam czas na przemyślenia i wyciągnięcie wniosków.

Dla was niech będzie przestrogą, by uważać w terenie zabudowanym i nie tylko.

LwG i spokojnej jazdy życzę.

DeFi
DeFi byłem teraz nad morzem i od promu do Świnoujścia jest ładna długa prosta to dawaj w palnik jeden samochód tylko za mną jechał niestety okazało sie ze to policja , na 70km jechałem 130km drugi pomiar 146km , dostałem mandat 400zł i 10 punktów dobrze tylk że to nie teren zabudowany hodź i tak masakra a sezon się dopiero zaczął :dol: i taka pamiątka z wakacji :cry:
Awatar użytkownika
jolja
Motocyklista
Posty: 202
Rejestracja: 23 lip 2014, 18:20
Imię: Jola
Miejscowość: Kraków
Garnek: LS2 Wolf

Re: Ku przestrodze!

Post autor: jolja »

Takie oblatane trasy są najgorsze -.- Na 100 przejazdów zaczają się raz i po ptakach.. Identycznie zarobiłam swój pierwszy mandat. Droga dojazdowa do stajni, gdzie stoi mój koń - w tamtym czasie jeździłam tam codziennie. Dłuuuga prosta przy jednostce wojskowej, gdzie ludzie pojawiają się 2x w ciągu dnia - o 7 i 15, kiedy kończą pracę. Ale ograniczenie do 40 jest, tylko kto będzie na pustej drodze jechał 40, jak jeszcze musiałam na uczelnię zdążyć.. ;) zaczaili się w krzakach i po 3 miesiącach od zdania prawka na koncie miałam +6pkt i -400zł. Ale to pikuś w porównaniu ze stratą prawka :/ współczuję.
ODPOWIEDZ