Prawo Jazdy na nowych zasadach

Bezpieczeństwo jazdy i wszystko związane z jazdą.

Moderatorzy: Miłosz, Kamyk, lucek, bartoszto, jotto

kier200
Rowerzysta
Posty: 21
Rejestracja: 02 sie 2014, 15:06
Imię: Przemysław
Miejscowość: aleksandrów kujawski

Prawo Jazdy na nowych zasadach

Post autor: kier200 »

Witam chciałem założyć ten temat ,bo jest bardzo dużo sprzecznych informacji odnośnie nowego czyli od stycznia 2013 prawa jazdy na kat A
Ja jestem po pierwszym niezdanym egzaminie na Gladiusie egzamin w Toruniu.
Motor super naprawde chciałbym taki mieć .
Pierwsze zadanie obsługa motocykla i przemieszczenie ,tu nie widze żadnych problemów z netu można wyczytać gdzie ma poszczegulne zbiorniczki i światła,przemieszczenie też bez problemu.
Drugie zadanie ósemka i slalom wolny na tym motorze to bułka z masłem bez gazu trzyma 10,11 km/h tylko trzeba uważąć bo ma dość mały skręt i łatwo można dotknąć kierownicą do ograniczników i wtedy traci się równowage.
Trzecie zadanie slalom szybki , no i tu mam problem na kursie jezdziłem suzi GS500 bez pomiaru prędkości na egzaminie nie mogłem szybciej niż 28km/h i niestety oblałem.Teraz dokupuje godziny za 60 zł i bardzo boli hehe a chce zdać , całe godziny jerzdze slalom szybki i na 30 przejazdów 10 jest 30 km/h raz miałem 31 i raz 32 ,teraz w czwartek egzamin podpowiedzcie jak to robić dobrze mam jeszcze dwie godziny wykupione. :wall:
Sklep Motocyklowy Warszawa - moto NUMiK
Awatar użytkownika
Corr
Motocyklista
Posty: 697
Rejestracja: 21 maja 2012, 13:04
Imię: Adam
Miejscowość: Zabrze
Motocykl: Kawasaki ZX-6R 05'

Re: Prawo Jazdy na nowych zasadach

Post autor: Corr »

Jedyne co Ci mogę polecić, to wykupić następne godziny w innej szkole, która ma instruktorów do rzeczy bo to oni Ci powinni powiedzieć co robisz źle a nie my, nie wiemy jak jeździsz i jakie popełniasz błędy...

Na pewno funkcjonuje w Twoich regionach jakieś forum motocyklistów, zwykle jest tam dział poświęcony szkołom jazdy, który pomoże wybrać właściwy ośrodek.

Będę trzymać kciuki w czwartek ;)
Kawasaki Er5 99' -> Kawasaki ZX-6R 636 05'
Awatar użytkownika
DeFi
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2397
Rejestracja: 10 paź 2010, 20:25
Imię: Rafał
Miejscowość: Września
Plecak: Brak
Garnek: LS2
Numer GG: 9958743
Telefon: 783757397
Motocykl: Yamaha FJR 1300 '01
Lokalizacja: Września

Re: Prawo Jazdy na nowych zasadach

Post autor: DeFi »

Szybko slalom to masz na myśli tzw test łosia ? Przy 50 km/h przejechać przez skośną bramkę ?

Na początek popytaj o przeciwskręt. To pozwala pokonać zakręt, łuk jak i test łosia przy większej prędkości.
Druga sprawa to rozpęd. Nie bój się od startu rozpędzać ile się da. Poproś instruktora, niech pokaże jak trzeba to wykonać, by było poprawnie. Powinien umieć to zrobić. Jeżeli nie, zmień instruktora.
Obrazek
Kawasaki ER-5 '05 -> Kawasaki ZR-7 '00 ->Yamaha FJR 1300 '01
http://www.bikepics.com/members/defi/01fjr1300/
Grzesiek92
Rowerzysta
Posty: 29
Rejestracja: 28 wrz 2014, 13:44
Imię: Grzegorz
Miejscowość: Zabrze
Garnek: Scorpion EXO 500 Air

Re: Prawo Jazdy na nowych zasadach

Post autor: Grzesiek92 »

O slalom szybki chodzi o te 3 pacholki gdzie musisz mieć średnia 30km/h najlepiej nauczyć się przeciwskretow to bardzo pomaga i da się na prawdę fajnie ogarnąć motocykl w kryzysowej sytuacji
Awatar użytkownika
Karcze_
Motorowerzysta
Posty: 56
Rejestracja: 27 maja 2013, 12:17
Imię: Karcześ
Miejscowość: Ostrołęka
Plecak: Adidas
Garnek: Ls2 351.1 Naxa F6

Re: Prawo Jazdy na nowych zasadach

Post autor: Karcze_ »

Zapewne zdając w WORDzie masz XJ6, dość elastyczny silniczek. Jedziesz na 2 biegu i wjeżdżaj w bramkę tak 30 km/h i następnie delikatnie przyhamuj bądź delikatnie odpuść gaz i wykonaj slalom i znowu odkręcasz. Mi się udało mieć średnią 36 km/h :)
http://bikepics.com/members/karcze/02er5/
Grzesiek92
Rowerzysta
Posty: 29
Rejestracja: 28 wrz 2014, 13:44
Imię: Grzegorz
Miejscowość: Zabrze
Garnek: Scorpion EXO 500 Air

Re: Prawo Jazdy na nowych zasadach

Post autor: Grzesiek92 »

Z tego co wiem i sam zdawałem to WORDY mają Gladiusy :)
Tam z kolei tak mnie uczyli żeby rozpędzić się tak do 34-35 na 3 biegu po to aby nie martwic sie o wytracenie zbytnio prędkości :)
omijając już ostatni pachołek odkręcasz mu gazu i masz pewność że tą średnią 30 masz :)))
Awatar użytkownika
Corr
Motocyklista
Posty: 697
Rejestracja: 21 maja 2012, 13:04
Imię: Adam
Miejscowość: Zabrze
Motocykl: Kawasaki ZX-6R 05'

Re: Prawo Jazdy na nowych zasadach

Post autor: Corr »

są różne motocykle, zależnie od regionu kraju w którym zdajesz.

Jakie obroty ma Gladius na trójce przy tych trzydziestu paru? Pytam z ciekawości bo wydaje mi się, że to trochę niska prędkość jak na 3 bieg.

Ze dwa tygodnie byłem na szkoleniu, gdzie sporo ćwiczeń pokrywa się z obecnymi wymogami egzaminacyjnymi, co prawda padało i było bardzo zimno, no i sport to nie idealny pojazd do takich wolnych manewrów, ale muszę przyznać, że trudność egzaminu sporo się podniosła od czasu gdy zdawałem parę lat temu ;)
Kawasaki Er5 99' -> Kawasaki ZX-6R 636 05'
Grzesiek92
Rowerzysta
Posty: 29
Rejestracja: 28 wrz 2014, 13:44
Imię: Grzegorz
Miejscowość: Zabrze
Garnek: Scorpion EXO 500 Air

Re: Prawo Jazdy na nowych zasadach

Post autor: Grzesiek92 »

Powiem że z obrotami nie pamiętam jak było ale tu chodziło o to żeby prędkości szybko nie wytracić więc obroty musiały być niskie :))
Ja zdawałem na koniec sierpnia tego roku więc temat mam jeszcze świeży :)
Awatar użytkownika
joker440
Motorowerzysta
Posty: 78
Rejestracja: 10 lip 2014, 15:47
Imię: Artur
Miejscowość: Warszawa
Plecak: Kasia
Telefon: 507644159

Re: Prawo Jazdy na nowych zasadach

Post autor: joker440 »

Przy slalomie szybkim zdecydowanie na 2, popatrzeć na licznik przed wjazdem w bramkę żeby bylo 30, odpuścić gaz i za 2 pachołkiem gaz w opór żeby na wyjeździe miec wiecej i spokojnie można przejechać, ważne żeby tez nie przesadzić z prędkością, i tu raczej przeciwskręt w niczym nie pomoże.
Awatar użytkownika
Corr
Motocyklista
Posty: 697
Rejestracja: 21 maja 2012, 13:04
Imię: Adam
Miejscowość: Zabrze
Motocykl: Kawasaki ZX-6R 05'

Re: Prawo Jazdy na nowych zasadach

Post autor: Corr »

joker440 pisze:i tu raczej przeciwskręt w niczym nie pomoże.
i tym zdaniem udowodniłeś, że powinieneś sobie lepiej przyswoić to pojęcie ;)

proponuję proste ćwiczenie: rozpędź się na placu do tych 30 km/h i prowadząc moto tylko prawą ręką sprawdź w którą stronę skręci motocykl, zależnie od tego czy ręka "pcha" czy "ciągnie" kierownicę ?

Przeciwskręt to podstawa do szybkiego kładzenia motocykla i nagłych zmian kierunku, czyli podstawy aby skutecznie przejechać ten slalom na egzaminie.
joker440 pisze:odpuścić gaz i za 2 pachołkiem
o ile dobrze zrozumiałem, proponujesz omijanie pachołków na zamkniętym gazie? nie polecam, o ile na egzaminie to nie problem, o tyle takie zachowanie zabiera sporo prześwitu a więc i możliwości pochylenia motocykla(przy dodawaniu gazu motocykl "unosi się" na zawieszeniach do góry), którego może zabraknąć w najgorszym momencie na ulicy.
Kawasaki Er5 99' -> Kawasaki ZX-6R 636 05'
ODPOWIEDZ