UWAGA! No to sie zaczelo! Prosze o rozwage na drodze!

Bezpieczeństwo jazdy i wszystko związane z jazdą.

Moderatorzy: Miłosz, Kamyk, lucek, bartoszto, jotto

Awatar użytkownika
DeFi
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2397
Rejestracja: 10 paź 2010, 20:25
Imię: Rafał
Miejscowość: Września
Plecak: Brak
Garnek: LS2
Numer GG: 9958743
Telefon: 783757397
Motocykl: Yamaha FJR 1300 '01
Lokalizacja: Września

Re: UWAGA! No to sie zaczelo! Prosze o rozwage na drodze!

Post autor: DeFi »

Powiem ci że nie orientuję się jakie są procedury na pogotowiu i jakie dokumenty stwierdzające grupę krwi akceptują. Trzeba by pójść z tym pytaniem do źródła (znaczy do szpitala)
Obrazek
Kawasaki ER-5 '05 -> Kawasaki ZR-7 '00 ->Yamaha FJR 1300 '01
http://www.bikepics.com/members/defi/01fjr1300/
Sklep Motocyklowy Warszawa - moto NUMiK
Awatar użytkownika
Maniek
Motorowerzysta
Posty: 66
Rejestracja: 29 mar 2012, 22:53
Imię: Piotrek
Miejscowość: Olsztyn
Garnek: Arai RV
Telefon: 606279227

Re: UWAGA! No to sie zaczelo! Prosze o rozwage na drodze!

Post autor: Maniek »

Na stronie http://www.krewkart.pl/ogolnopolska-akc ... grupe-krwi piszę, że legitymacja albo ta karta wystarczy. Aczkolwiek przy najbliższym oddawaniu krwi się zapytam jak to wygląda (może we wtorek się wybiorę)
"Tell yourself, don't brake, turn more. Because the chances are, you can turn more than you think you can"
Awatar użytkownika
duzydamian
Motocyklista
Posty: 144
Rejestracja: 13 sie 2011, 18:10
Imię: Damian
Miejscowość: Chorzów
Garnek: AGV K3 Basic
Numer GG: 3799712
Kontakt:

Re: UWAGA! No to sie zaczelo! Prosze o rozwage na drodze!

Post autor: duzydamian »

Też jestem dawcą organów. Niestety nie mogę na razie zostać dawcą krwi, ale regularnie próbuję.
Moim zdaniem po śmierci będzie mi obojętne czy pochowają mnie w całości czy wytną co się jeszcze może komuś i przydać. Dodatkowo i tak chcę być skremowany więc już w ogóle obojętne.

Jeżeli chodzi o dawstwo polecam stronę:
http://www.dawca.pl

Zestaw za 10 zł i dostajemy fajną trwałą dyskietkę i opaskę silikonową.
Obrazek
Awatar użytkownika
Maniek
Motorowerzysta
Posty: 66
Rejestracja: 29 mar 2012, 22:53
Imię: Piotrek
Miejscowość: Olsztyn
Garnek: Arai RV
Telefon: 606279227

Re: UWAGA! No to sie zaczelo! Prosze o rozwage na drodze!

Post autor: Maniek »

swoja droga znalazłem na tej stronie wpis
Zgodnie z prawem polskim, obowiązuje domniemana zgoda na bycie dawcą, co oznacza iż w przypadku braku sprzeciwu we wspomnianym rejestrze, uznaje się daną osobę potencjalnym dawcą narządu.
oraz
Oświadczenie woli nie ma żadnej mocy prawnej. Jest to wyłącznie druk informacyjny, głównie dla rodziny, aby wiedziała ona jakie jest stanowisko zmarłego odnośnie pobrania narządów. Należy je nosić przy sobie, najlepiej w portfelu razem z dowodem osobistym
Wychodzi na to, że pobranie narządów w razie wypadku i uszkodzenia pnia mózgu i tak nastąpi (jeśli nie będzie sprzeciwu rodziny) a sama karta pozwoli jedynie na szybsze zareagowanie i świadomość woli poszkodowanego
"Tell yourself, don't brake, turn more. Because the chances are, you can turn more than you think you can"
Awatar użytkownika
DeFi
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2397
Rejestracja: 10 paź 2010, 20:25
Imię: Rafał
Miejscowość: Września
Plecak: Brak
Garnek: LS2
Numer GG: 9958743
Telefon: 783757397
Motocykl: Yamaha FJR 1300 '01
Lokalizacja: Września

Re: UWAGA! No to sie zaczelo! Prosze o rozwage na drodze!

Post autor: DeFi »

Wczoraj u mnie w mieście (9.04.12) doszło do wypadku z udziałem skutera.
Kilka minut przed zdarzeniem prawdopodobnie miałem go na innej ulicy jadąc samochodem. Jechał bez świateł. Może gdybym mu zamrugał, to do wypadku by nie doszło.
Teraz czekam na jakieś informacje na stronie Wiadomości Wrzesińskich dotyczące wypadku. Dodam że do miejsca zdarzenia jechały dwa wozy strażackie, karetka i policja.
Obrazek
Kawasaki ER-5 '05 -> Kawasaki ZR-7 '00 ->Yamaha FJR 1300 '01
http://www.bikepics.com/members/defi/01fjr1300/
Awatar użytkownika
Lish
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 957
Rejestracja: 24 wrz 2010, 21:56
Imię: Karol
Miejscowość: Piaseczno
Plecak: Kiti
Garnek: biały
Telefon: 500366623
Motocykl: fzs600 pies
Kontakt:

Re: UWAGA! No to sie zaczelo! Prosze o rozwage na drodze!

Post autor: Lish »

Maniek pisze:swoja droga znalazłem na tej stronie wpis
Zgodnie z prawem polskim, obowiązuje domniemana zgoda na bycie dawcą, co oznacza iż w przypadku braku sprzeciwu we wspomnianym rejestrze, uznaje się daną osobę potencjalnym dawcą narządu.
oraz
Oświadczenie woli nie ma żadnej mocy prawnej. Jest to wyłącznie druk informacyjny, głównie dla rodziny, aby wiedziała ona jakie jest stanowisko zmarłego odnośnie pobrania narządów. Należy je nosić przy sobie, najlepiej w portfelu razem z dowodem osobistym
Wychodzi na to, że pobranie narządów w razie wypadku i uszkodzenia pnia mózgu i tak nastąpi (jeśli nie będzie sprzeciwu rodziny) a sama karta pozwoli jedynie na szybsze zareagowanie i świadomość woli poszkodowanego
Ja słyszałem, że jak rodzina po wypadku nie zgadza się lub w ostatnim momencie zmienia zdanie, to pomimo, że lekarz ma prawo pobrać narządy to rezygnuje. Oszczędza w ten sposób procesów sądowych na linii rodzina - szpital.
Awatar użytkownika
zecia_a
Motocyklista
Posty: 118
Rejestracja: 25 lis 2011, 22:41
Miejscowość: Lbn
Garnek: Suomy

Re: UWAGA! No to sie zaczelo! Prosze o rozwage na drodze!

Post autor: zecia_a »

Ja wyrabialam karte krwi w tym roku. Ona jest jak najbardziej obowiązująca, nie trzeba robić badan z nią w razie wypadku. Nawet kobieta jak jest w ciąży nie musi oznaczać jeszcze raz, także karta jest naprawdę wiążąca.
Awatar użytkownika
Kaszmirowa
Rowerzysta
Posty: 31
Rejestracja: 02 cze 2012, 16:55
Imię: Kasia
Miejscowość: Warszawa
Garnek: Nolan N85

Re: UWAGA! No to sie zaczelo! Prosze o rozwage na drodze!

Post autor: Kaszmirowa »

W sytuacji wypadku podawana jest krew "0 RH-" bez żadnych badań, bo jest dobra dla wszystkich. Dopiero po badaniu i udzieleniu już najważniejszej pomocy badają krew. A najpierw podadzą krew, a potem będą przeszukiwć dokumenty w poszukiwani karty. Karta nie tyle potrzebna przy wypadku co przy dużych katastrofach z dużą liczba rannych wtedy przyspiesza prace lekarzy.
Mam w głowie sporo wspomnień, a w sercu cały świat, ale nie liczy się gdzie, tylko z kim, więc ze wszystkich miejsc w których byłam, wspominać będę was...
keteiz1
Oldmotocyklista
Posty: 544
Rejestracja: 29 sty 2011, 11:15
Imię: Krzysztof
Miejscowość: krk
Lokalizacja: Mazowsze

Re: UWAGA! No to sie zaczelo! Prosze o rozwage na drodze!

Post autor: keteiz1 »

Kaszmirowa pisze:W sytuacji wypadku podawana jest krew "0 RH-" bez żadnych badań, bo jest dobra dla wszystkich. Dopiero po badaniu i udzieleniu już najważniejszej pomocy badają krew. A najpierw podadzą krew, a potem będą przeszukiwć dokumenty w poszukiwani karty. Karta nie tyle potrzebna przy wypadku co przy dużych katastrofach z dużą liczba rannych wtedy przyspiesza prace lekarzy.
A tak at medycznie:
Grupa krwi zero to najpopularniejsze grupa krwi pod warunkiem że ma odczynnik Rh+ i nie może być przetaczana wszystkim, a tylko w swojej grupie. W szczególności bardzo ważny jest tu odczynnik Rh. Rh- posiada zaledwie 15% populacji i osobnicy ci nie mogą w żadnym przypadku dostać krwi nawet ze swojej grupy z odczynnikiem Rh+. Kobiety z Rh- wybierające na przyszłego ojca swojego potomstwa partnera z grupą Rh+, podczas ciązy muszą przyjmować przeciw ciała, ponieważ występuje konflikt serologiczny powodujący uśmiercenie płodu.
Występują jeszcze grupy: A, B, AB. z odczynnikiem Rh+ lub Rh-. Tak że konkludując nie ma grupy krwi DOBREJ DLA WSZYSTKICH i tak zalecam gdzie się da nosić wpis z SWOJĄ grupą krwi bo to czasem może decydować o życiu lub zdrowiu. Oby nigdy się nie przydało.
Awatar użytkownika
DeFi
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2397
Rejestracja: 10 paź 2010, 20:25
Imię: Rafał
Miejscowość: Września
Plecak: Brak
Garnek: LS2
Numer GG: 9958743
Telefon: 783757397
Motocykl: Yamaha FJR 1300 '01
Lokalizacja: Września

Re: UWAGA! No to sie zaczelo! Prosze o rozwage na drodze!

Post autor: DeFi »

Ja się właśnie zaliczam do tych nielicznych 15% populacji. Uniwersalny dawca, wybredny biorca. Właśnie z powodu małej ilości tej grupy w bankach krwi często chodzę oddać krew.
Obrazek
Kawasaki ER-5 '05 -> Kawasaki ZR-7 '00 ->Yamaha FJR 1300 '01
http://www.bikepics.com/members/defi/01fjr1300/
ODPOWIEDZ