Ubezpieczenie motocyklisty (np. NNW)

Bezpieczeństwo jazdy i wszystko związane z jazdą.

Moderatorzy: Miłosz, Kamyk, lucek, bartoszto, jotto

Awatar użytkownika
Taero
Motorowerzysta
Posty: 75
Rejestracja: 17 gru 2012, 16:51
Imię: Artur
Miejscowość: Wrocław
Garnek: LS2 FF384 Blade II

Ubezpieczenie motocyklisty (np. NNW)

Post autor: Taero »

Witam,

Od dłuższego czasu się zastanawiam nad wykupieniem jakiegoś ubezpieczenia dla mnie, na wypadek (odpukać) nieprzyjemnego zdarzenia drogowego.
Standardowe NNW dodawane do OC nie są wg mnie zbyt atrakcyjne.
Czy ktoś z Was orientował się już w tej tematyce i wybrał jakąś ofertę, bądź też ma jakieś przemyślenia?
Sklep Motocyklowy Warszawa - moto NUMiK
Awatar użytkownika
wwitek123
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 322
Rejestracja: 30 paź 2010, 08:33
Imię: Wojtek
Miejscowość: Kraśnik
Plecak: Nie potrzebuje obciążenia
Garnek: Nolan N86 N-COM
Numer GG: 8024325
Motocykl: Yamaha TDM 900 '02
Kontakt:

Re: Ubezpieczenie motocyklisty (np. NNW)

Post autor: wwitek123 »

Ja zrezygnowałem z NNW na rzecz pakietu z Generalii w tym: wypadki komunikacyjne ( motocykle nie są wykluczone jak w wiekszości ubezpieczeń),złamanie kości, pobyt w szpitalu ( ileś tam za każdy dzień), jakieś powazne choroby nie uleczalne, poważny uraz,trwała niezdolność do pracy,zwrot środków wydanych na jakiś sprzet ortopedyczny, i coś tam jeszcze :) takie coś kosztuje ok 180 na pól roku.
Miej wyjebane, a będzie Ci dane.
Awatar użytkownika
Kamyk
Administrator
Administrator
Posty: 3375
Rejestracja: 19 cze 2010, 19:07
Imię: Rafał
Miejscowość: Bydgoszcz/Szczecin/Berlin
Plecak: Ewa
Garnek: Shoei XR-1000 / HJC
Skype: kaminski.rafal
Numer GG: 2697152
Motocykl: Testowy
Lokalizacja: Bydgoszcz/Szczecin/Berlin

Re: Ubezpieczenie motocyklisty (np. NNW)

Post autor: Kamyk »

Ja kupowałem przez jakiś czas NNW za cos koło 300-400zl na rok. Na dość dużą kwote ubezpieczenia. Ale bardziej chodziło o fakt możliwości nie wykonywania zawodu po wypadku itp. Moim zdaniem warto, bo jednak nasze hobby jest niebezpieczne. Nie mówie o tragicznych skutkach, ale wystarczy że złamał bym rękę i nie mógł pracować miesiąc-dwa. Na umowie o pracę nie ma takiego problemu bo masz chorobowe i Tobie płaci ZUS. Ale jak byłem kontraktorem to wtedy się to liczyło, bo kazdy dzien bez pracy był dniem bez kasy.

Kamyk
Er5 -> SV 650 K3 -> ST xtz 750 '89 + ...
Usul
Rowerzysta
Posty: 34
Rejestracja: 15 lis 2017, 20:24
Miejscowość: Warszawa

Re: Ubezpieczenie motocyklisty (np. NNW)

Post autor: Usul »

Jestem w trakcie załatwiania ubezpieczenia, jako że wsiadam na moto od nowego sezonu a mam rodzine i kredyt na 30 lat. Pertraktuje warunki z kilkoma ubezpieczycielami. Generalnie polecm. NNW się nie umywa. Jedynym wykluczemiem kiedy nie zapłacą kasy Twojej rodzinie jest samobójstwo, atak terrorystyczny w Twoim wykonaniu i czynny udział w działaniach wojennych. Pakiety opieki szpitalnej itp. Nawet dopytywałem czy nie ma znazenia czy wypadek jest z Twojej winy czy nie. Myślałem w kontekście czy nie próbowaliby podciągać tego pod samobójstwo ale to już prawnik musiałby się wypowiadać.Uważam że to podstawa zanim się wsiądzie na moto. Jak wynegocjuje ostateczną cene to dam znać. Bo za 100 zł NNW masz 10 tyś w razie czegikolwiek. To jest nieporównywalne. A najlepsze jest to że nie zwrócą kasy jeżeli doznasz uszczerbku na zdrowiu będąc pod wpływem substancji, ale jeśli zginiesz to wypłacają całą kwote ubezpiezenia. Nie pytajcie mnie dlaczego :lol:
Kanc1erz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 895
Rejestracja: 07 kwie 2014, 08:58
Imię: Michał
Miejscowość: Ornontowice k/Gliwic
Garnek: Scorpion EXO-1200
Numer GG: 8278420
Motocykl: SV-650SF

Re: Ubezpieczenie motocyklisty (np. NNW)

Post autor: Kanc1erz »

Usul pisze:Jestem w trakcie załatwiania ubezpieczenia, jako że wsiadam na moto od nowego sezonu a mam rodzine i kredyt na 30 lat. Pertraktuje warunki z kilkoma ubezpieczycielami. Generalnie polecm. NNW się nie umywa. Jedynym wykluczemiem kiedy nie zapłacą kasy Twojej rodzinie jest samobójstwo, atak terrorystyczny w Twoim wykonaniu i czynny udział w działaniach wojennych. Pakiety opieki szpitalnej itp. Nawet dopytywałem czy nie ma znazenia czy wypadek jest z Twojej winy czy nie. Myślałem w kontekście czy nie próbowaliby podciągać tego pod samobójstwo ale to już prawnik musiałby się wypowiadać.Uważam że to podstawa zanim się wsiądzie na moto. Jak wynegocjuje ostateczną cene to dam znać. Bo za 100 zł NNW masz 10 tyś w razie czegikolwiek. To jest nieporównywalne. A najlepsze jest to że nie zwrócą kasy jeżeli doznasz uszczerbku na zdrowiu będąc pod wpływem substancji, ale jeśli zginiesz to wypłacają całą kwote ubezpiezenia. Nie pytajcie mnie dlaczego :lol:
Jakie są warunki Twojego ubezpieczenia? Mniej więcej koszt i kwota?

Ja mam wykupione NNW, kosztuje mnie ok. 30zł na rok, kwota ubezpieczenia 15k w przypadku... szkody, hehe, całkowitej :D

Też od pewnego czasu zastanawiam się nad dodatkowym ubezpieczeniem, gdyż pracuję B2B, jest analogicznie do sytuacji opisywanej przez Kamyka.
ER-5 1998r. Od 07.04.2014r.
SV650S 2007r. Od 29.04.2018r.
Chętnie pomogę również w zakresie projektowania elektroniki oraz szeroko rozumianej informatyki i komputerów.
Usul
Rowerzysta
Posty: 34
Rejestracja: 15 lis 2017, 20:24
Miejscowość: Warszawa

Re: Ubezpieczenie motocyklisty (np. NNW)

Post autor: Usul »

200 tys - smierc (60zl),smierc w skutek wypadku 100 tys (16 zl), powazne zachorowanie -100tys (48zl) pierwsze 5 lat, pobyt w szpitalu na skutek wypadku 400 zł - chyba dziennie (15 zł), leczenie operacyjne w skutek wypadku -30 tys (46 zl), trwały uszczerbek na zdrowiu 30 tys - (25 zl).Łącznie 212 zł miesięcznie. Oczywiście to są opcje i mozna je zmieniac, ale jesli ma się powazne zobowiązania i rodzine to myśle że jazda motocyklem wymusza takie rozwiązanie. Przy takiej opcji jezeli giniesz w wypadku wypłacają Twojej rodzinie łącznie 300 tys. Najniższa kwota ubezpieczenia na zycie to 5 tys i mozesz wtedy dobrać sobie do tego jakies fajne warunki na skutek wypadku.
Kanc1erz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 895
Rejestracja: 07 kwie 2014, 08:58
Imię: Michał
Miejscowość: Ornontowice k/Gliwic
Garnek: Scorpion EXO-1200
Numer GG: 8278420
Motocykl: SV-650SF

Re: Ubezpieczenie motocyklisty (np. NNW)

Post autor: Kanc1erz »

Usul pisze:200 tys - smierc (60zl),smierc w skutek wypadku 100 tys (16 zl), powazne zachorowanie -100tys (48zl) pierwsze 5 lat, pobyt w szpitalu na skutek wypadku 400 zł - chyba dziennie (15 zł), leczenie operacyjne w skutek wypadku -30 tys (46 zl), trwały uszczerbek na zdrowiu 30 tys - (25 zl).Łącznie 212 zł miesięcznie. Oczywiście to są opcje i mozna je zmieniac, ale jesli ma się powazne zobowiązania i rodzine to myśle że jazda motocyklem wymusza takie rozwiązanie. Przy takiej opcji jezeli giniesz w wypadku wypłacają Twojej rodzinie łącznie 300 tys. Najniższa kwota ubezpieczenia na zycie to 5 tys i mozesz wtedy dobrać sobie do tego jakies fajne warunki na skutek wypadku.
Całkiem nieźle się to przedstawia, dziękuję za szczegółową rozpiskę! :)
ER-5 1998r. Od 07.04.2014r.
SV650S 2007r. Od 29.04.2018r.
Chętnie pomogę również w zakresie projektowania elektroniki oraz szeroko rozumianej informatyki i komputerów.
ODPOWIEDZ