Ubezpieczenie motocyklisty (np. NNW)

Bezpieczeństwo jazdy i wszystko związane z jazdą.

Moderatorzy: jotto, Miłosz, Kamyk, lucek, bartoszto

Ubezpieczenie motocyklisty (np. NNW)

Postprzez Taero » 18 Lut 2014, 16:58

Witam,

Od dłuższego czasu się zastanawiam nad wykupieniem jakiegoś ubezpieczenia dla mnie, na wypadek (odpukać) nieprzyjemnego zdarzenia drogowego.
Standardowe NNW dodawane do OC nie są wg mnie zbyt atrakcyjne.
Czy ktoś z Was orientował się już w tej tematyce i wybrał jakąś ofertę, bądź też ma jakieś przemyślenia?
Awatar użytkownika
Taero
Motorowerzysta

Imię: Artur
Miejscowość: Wrocław
Garnek: LS2 FF384 Blade II

Re: Ubezpieczenie motocyklisty (np. NNW)

Postprzez wwitek123 » 18 Lut 2014, 18:07

Ja zrezygnowałem z NNW na rzecz pakietu z Generalii w tym: wypadki komunikacyjne ( motocykle nie są wykluczone jak w wiekszości ubezpieczeń),złamanie kości, pobyt w szpitalu ( ileś tam za każdy dzień), jakieś powazne choroby nie uleczalne, poważny uraz,trwała niezdolność do pracy,zwrot środków wydanych na jakiś sprzet ortopedyczny, i coś tam jeszcze :) takie coś kosztuje ok 180 na pól roku.
Miej wyjebane, a będzie Ci dane.
Awatar użytkownika
wwitek123
Klubowicz
Klubowicz

Imię: Wojtek
Miejscowość: Kraśnik
Plecak: Nie potrzebuje obciążenia
Garnek: Nolan N86 N-COM
Numer GG: 8024325
Motocykl: Yamaha TDM 900 '02

Re: Ubezpieczenie motocyklisty (np. NNW)

Postprzez Kamyk » 19 Lut 2014, 11:52

Ja kupowałem przez jakiś czas NNW za cos koło 300-400zl na rok. Na dość dużą kwote ubezpieczenia. Ale bardziej chodziło o fakt możliwości nie wykonywania zawodu po wypadku itp. Moim zdaniem warto, bo jednak nasze hobby jest niebezpieczne. Nie mówie o tragicznych skutkach, ale wystarczy że złamał bym rękę i nie mógł pracować miesiąc-dwa. Na umowie o pracę nie ma takiego problemu bo masz chorobowe i Tobie płaci ZUS. Ale jak byłem kontraktorem to wtedy się to liczyło, bo kazdy dzien bez pracy był dniem bez kasy.

Kamyk
Er5 -> SV 650 K3 -> ST xtz 750 '89 + ...
Awatar użytkownika
Kamyk
Administrator
Administrator

Imię: Rafał
Miejscowość: Bydgoszcz/Szczecin/Berlin
Plecak: Ewa
Garnek: Shoei XR-1000 / HJC
Numer GG: 2697152
Motocykl: Testowy

Wróć do Technika jazdy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości