Jazda między samochodami

Bezpieczeństwo jazdy i wszystko związane z jazdą.

Moderatorzy: Miłosz, Kamyk, lucek, bartoszto, jotto

Awatar użytkownika
UncleKlaus
Motocyklista
Posty: 179
Rejestracja: 10 mar 2011, 17:38
Imię: Michał
Miejscowość: Kraków

Re: Jazda między samochodami

Post autor: UncleKlaus »

A to powiem Wam, że w krk pod tym względem jest super. Zjeżdża co trzeci kierowca.
Sklep Motocyklowy Warszawa - moto NUMiK
Awatar użytkownika
K021
Motocyklista
Posty: 325
Rejestracja: 24 mar 2011, 21:23
Imię: Konrad
Miejscowość: Ostrów Maz/Wawa
Garnek: Shoei XR-1100
Skype: k0210l
Numer GG: 3051259
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Jazda między samochodami

Post autor: K021 »

W Warszawie tez pod tym wzgledem robi sie coraz lepiej i mimo ze na moto jezdze drugi to naprawde widac poprawe.
A jezeli mialbym wskazac najbardziej zagrazajacych bezpieczenstwu kierowcow puszek to bylby to:
1. Kobiety- nie ogarniaja co sie dzieje na drodze, robia wszystko poza skupianiem sie na jezdzie, a w korku nie tylko nie zjada- nie patrza nawet w lusterka, wiec tak naprawde wszystkiego mozna sie po nich spodziewac.
2. Taksiarze- zazwyczaj neutralni w stosunku do motocyklistow, ale trafiaja sie takie skur** co specjalnie droge zajezdzaja.
3. Stare dziadki- oni podobnie jak kobiety nie ogarniaja co sie dzieje, ale przynajmniej w ruchu miejskim nie stanowia takiego zagrozenia.
Awatar użytkownika
Miłosz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1303
Rejestracja: 29 kwie 2011, 22:57
Imię: Miłosz
Miejscowość: Plewiska/Poznań
Plecak: Monika
Garnek: HJC
Numer GG: 3369519
Motocykl: Gsf 1200N K5

Re: Jazda między samochodami

Post autor: Miłosz »

Podsumowując sugerujesz, że najgorsze są stare babcie jeżdżące taksówką? :lol:
Awatar użytkownika
Kamyk
Administrator
Administrator
Posty: 3375
Rejestracja: 19 cze 2010, 19:07
Imię: Rafał
Miejscowość: Bydgoszcz/Szczecin/Berlin
Plecak: Ewa
Garnek: Shoei XR-1000 / HJC
Skype: kaminski.rafal
Numer GG: 2697152
Motocykl: Testowy
Lokalizacja: Bydgoszcz/Szczecin/Berlin

Re: Jazda między samochodami

Post autor: Kamyk »

Miłosz pisze:Podsumowując sugerujesz, że najgorsze są stare babcie jeżdżące taksówką? :lol:
:haha: :rotfl: :haha: :rotfl:

No to ze zapodal teraz! Nie chce wywolywac wojny damsko-meskiej, ale widzialem ost. film Koterskiego "Baby sa..." i tam byla idealna scena: jechala kobieta z kierunkowskazem w lewo, a koles w drugim aucie mowi: No i patrz kierunek w lewo, a na pewno skreci w prawo!

Zycie! Tak niestety jest.

Kamyk
Er5 -> SV 650 K3 -> ST xtz 750 '89 + ...
Awatar użytkownika
Alaila
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 735
Rejestracja: 28 gru 2011, 20:23
Imię: Agata
Miejscowość: Świdnica/Wrocław
Garnek: uvex
Motocykl: Honda CBF 125
Kontakt:

Re: Jazda między samochodami

Post autor: Alaila »

Co do kobiet to nie zawsze jest tak jak piszecie. Jeżdżąc po Wrocku jako plecaczek spotkałam się z tym, że kobiety właśnie ustępowały miejsca.
Co do mężczyzn to zdarzyło się parokrotnie, że ci, wyjeżdżając z parkingu nie patrzyli w ogóle i zajeżdżali nam drogę... tuż przed kołem...
Życie masz tylko jedno, więc korzystaj z niego na całego :D
Awatar użytkownika
Brok2000
Motocyklista
Posty: 195
Rejestracja: 07 wrz 2010, 23:49
Imię: Krzysiek
Miejscowość: ŁDZ
Lokalizacja: Łódź

Re: Jazda między samochodami

Post autor: Brok2000 »

O tutaj fajny artykuł:
http://www.scigacz.pl/Przejezdzanie,mie ... ,6370.html

Szczerze mówiąc, to uważałem, że to wrotki stanowią zagrożenie podczas jazdy między puszkami gdyż muszą zachować bezpieczną odległość podczas omijania pojazdów stojących, a właśnie dla mnie bezpieczna odległość to taka gdzie jest z min 10 cm po obu stronach luzu lub też taka przy której nieprzewidziane okoliczności (np otworzenie drzwi (faktycznie jest to niezgodne z prawem)) nie stanowią zagrożenia dla mnie (może trochę przesadzam z tą ostrożnością ale lepiej 100 razy dmuchać na zimne niż raz się oparzyć), poza tym mój kumpel, który jest instruktorem nauki jazdy opowiedział mi taką historię:
Po skończonym kursie zatrzymał się z kursantką na poboczu (w miejscu do tego przeznaczonym) i podpisał wszystkie niezbędne papiery. Kursantka już miała wysiąść gdy mój kolega spojrzał w lusterko. Okazało się, że jakiś typ jechał bardzo blisko prawej krawędzi jezdni i chyba liczył na to, że "eLka" otworzy drzwi i będzie "fajnie" jak jej te drzwi urwie. Oczywiście do niczego takiego nie doszło (czujność instruktora) a konkluzja jest taka, że to kierowca jadący autem złamał przepis nie zachowując bezpiecznej odległości od omijanych pojazdów i byłaby to jego wina (wg mojego kumpla oczywiście). Widzę trochę w tym analogię do omijania aut stojących w korku.

Po przeczytaniu zamieszczonego przeze mnie artykułu już wiem, że mogę śmigać między autami i wiem jak się prawnie bronić przed typami którzy złośliwie tarasują motorom drogę.

Pozdrawiam,
Brok

Edit:

Raczej kultura osobista i zachowanie na drodze nie zależy od płci ale od człowieka, natomiast jestem też zdania, że baby, powtarzam baby, nie kobiety, są bardzo niebezpieczne na drodze i dobrze jest je unikać :?
Awatar użytkownika
Alaila
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 735
Rejestracja: 28 gru 2011, 20:23
Imię: Agata
Miejscowość: Świdnica/Wrocław
Garnek: uvex
Motocykl: Honda CBF 125
Kontakt:

Re: Jazda między samochodami

Post autor: Alaila »

Brok ten artykuł, który podałeś już gdzieś wyżej był wymieniony :P
Życie masz tylko jedno, więc korzystaj z niego na całego :D
Awatar użytkownika
Brok2000
Motocyklista
Posty: 195
Rejestracja: 07 wrz 2010, 23:49
Imię: Krzysiek
Miejscowość: ŁDZ
Lokalizacja: Łódź

Re: Jazda między samochodami

Post autor: Brok2000 »

true true true :)
nawet na pierwszej stronie :oops:
Nie zaszkodzi odświerzyć :D
Awatar użytkownika
Karoszek
Rowerzysta
Posty: 32
Rejestracja: 05 mar 2012, 15:18
Imię: Kaśka
Miejscowość: Warszawa
Plecak: plecakom zdecydowane NIE
Garnek: Nolan N95
Skype: karoszek

Re: Jazda między samochodami

Post autor: Karoszek »

natomiast jestem też zdania, że baby, powtarzam baby, nie kobiety, są bardzo niebezpieczne na drodze i dobrze jest je unikać
Zgadzam się z Brok2000 w pełnej rozciągłości,
co do jazdy pomiędzy samochodami pod obawami i zasadami jakimi się podzielił też mogę się podpisać wszystkimi kończynami ;)
kto ogląda niebo odbite w wodzie, widzi... ryby na drzewach
lukaszu
Motocyklista
Posty: 177
Rejestracja: 10 kwie 2011, 11:56
Imię: Łukasz
Miejscowość: Kielce
Garnek: NAXA FOB

Re: Jazda między samochodami

Post autor: lukaszu »

artykuł jest z 2008 roku, czy nic nie uległo zmianie od tego czasu?
jest: er-5, zr-7, dt-125 (2T), chinol 50
było: gs-500, diversion 600, en-500
ODPOWIEDZ