Jazda między samochodami

Bezpieczeństwo jazdy i wszystko związane z jazdą.

Moderatorzy: Miłosz, Kamyk, lucek, bartoszto, jotto

Awatar użytkownika
Kamyk
Administrator
Administrator
Posty: 3375
Rejestracja: 19 cze 2010, 19:07
Imię: Rafał
Miejscowość: Bydgoszcz/Szczecin/Berlin
Plecak: Ewa
Garnek: Shoei XR-1000 / HJC
Skype: kaminski.rafal
Numer GG: 2697152
Motocykl: Testowy
Lokalizacja: Bydgoszcz/Szczecin/Berlin

Re: Jazda między samochodami

Post autor: Kamyk »

bartoszto pisze:Debrus tu masz trochę mocniejszy wjazd http://www.sadistic.pl/mala-stluczka-vt66707.htm
O kur...A!!!!! Ja pierdziele, nie znalem tego filmiku! Masakra. Ale bym sie wkurzyl na ta babe. Dlatego uwazam, ze lepiej przejechac obok i stanac na czole wszsytkich samochodow.

Ja staram sie jezdzic po srodku w razie czego. Ale w niemczech mialem wiele razy spotkanie z korkiem to ludzie zawsze mi ustepowali, ale kultura jazdy w DE jest o niebo wyzsza niz u nas! U nas tylko nieliczni mi ustepuja. Ja zawsze staram sie ustepowac motonga.

Do zobaczyska na drodze :)
Er5 -> SV 650 K3 -> ST xtz 750 '89 + ...
Sklep Motocyklowy Warszawa - moto NUMiK
Awatar użytkownika
DeFi
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2397
Rejestracja: 10 paź 2010, 20:25
Imię: Rafał
Miejscowość: Września
Plecak: Brak
Garnek: LS2
Numer GG: 9958743
Telefon: 783757397
Motocykl: Yamaha FJR 1300 '01
Lokalizacja: Września

Re: Jazda między samochodami

Post autor: DeFi »

Ja tak samo. Jak akurat poruszam się puszką i widzę w lusterku motocykl, to zjeżdżam do prawej krawędzi by mógł swobodnie przejechać obok ;)
Obrazek
Kawasaki ER-5 '05 -> Kawasaki ZR-7 '00 ->Yamaha FJR 1300 '01
http://www.bikepics.com/members/defi/01fjr1300/
Awatar użytkownika
UncleKlaus
Motocyklista
Posty: 179
Rejestracja: 10 mar 2011, 17:38
Imię: Michał
Miejscowość: Kraków

Re: Jazda między samochodami

Post autor: UncleKlaus »

Dzisiaj zjechał mi autobus:) Kierowca MPK zobaczył w lusterku, że się nie mieszczę i przesunął mi się trochę, tak że mogłem przejechać. No byłem w szoku:)
Awatar użytkownika
DeFi
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2397
Rejestracja: 10 paź 2010, 20:25
Imię: Rafał
Miejscowość: Września
Plecak: Brak
Garnek: LS2
Numer GG: 9958743
Telefon: 783757397
Motocykl: Yamaha FJR 1300 '01
Lokalizacja: Września

Re: Jazda między samochodami

Post autor: DeFi »

Może kierowca MPK ma syna motocyklistę :P albo sam jeździ czoperkiem :)

Mi się raz zdarzyło, że kierowca puszki w ostatniej chwili zahamował przed pasami by przepuścić pieszych. Nie wiem czy zrobił to specjalnie by mnie przyhamować, czy zwykły przypadek, ale ostre hamowanie było. Przewód w oplocie się przydaje w takich sytuacjach ;)
Obrazek
Kawasaki ER-5 '05 -> Kawasaki ZR-7 '00 ->Yamaha FJR 1300 '01
http://www.bikepics.com/members/defi/01fjr1300/
Awatar użytkownika
hagar
Motorowerzysta
Posty: 53
Rejestracja: 19 lis 2010, 16:34
Imię: Marcin
Miejscowość: Łódź
Plecak: Kwiatek
Garnek: HJC IS-16 Pike MC1
Lokalizacja: Łódź

Re: Jazda między samochodami

Post autor: hagar »

Ja na kursie jeździłem z instruktorem, który, jak się później okazało, dodatkowo jest kierowcą łódzkiego MPK. A znajomy spotkał go też jako konduktora w pociągu na trasie Łódź-Warszawa. Obawiam się jednak, że pociąg tak łatwo by nie ustąpił motocykliście :)
Kawasaki ER5 -> Honda VFR RC36
Awatar użytkownika
DeFi
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2397
Rejestracja: 10 paź 2010, 20:25
Imię: Rafał
Miejscowość: Września
Plecak: Brak
Garnek: LS2
Numer GG: 9958743
Telefon: 783757397
Motocykl: Yamaha FJR 1300 '01
Lokalizacja: Września

Re: Jazda między samochodami

Post autor: DeFi »

Konduktor raczej pociągu nie zatrzyma, prędzej maszynista, ale może dałby zniżkę na bilety za okazaniem dowodu rejestracyjnego :)
Obrazek
Kawasaki ER-5 '05 -> Kawasaki ZR-7 '00 ->Yamaha FJR 1300 '01
http://www.bikepics.com/members/defi/01fjr1300/
Awatar użytkownika
Lish
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 957
Rejestracja: 24 wrz 2010, 21:56
Imię: Karol
Miejscowość: Piaseczno
Plecak: Kiti
Garnek: biały
Telefon: 500366623
Motocykl: fzs600 pies
Kontakt:

Re: Jazda między samochodami

Post autor: Lish »

Ja zawsze jak widze, że sie da przejechać to przejeżdżam między samochodami. Może że stoją dwa autobusy albo ciężarówki, albo ktoś stoi przy brzegu pasa... japońskim kurierem nie jestem, więc wtedy odpuszczam ;) Ale ogólnie można dużo sobie skrócić czas powrotu z pracy w szczycie pomykając pasem dla motocyklistów || ;)

-- 14 Kwi 2011, 18:58 --

Ja zawsze jak widze, że sie da przejechać to przejeżdżam między samochodami. Może że stoją dwa autobusy albo ciężarówki, albo ktoś stoi przy brzegu pasa... japońskim kurierem nie jestem, więc wtedy odpuszczam ;) Ale ogólnie można dużo sobie skrócić czas powrotu z pracy w szczycie pomykając pasem dla motocyklistów || ;)
lookaszk
Motorowerzysta
Posty: 57
Rejestracja: 08 mar 2011, 08:54
Imię: Łukasz
Miejscowość: 3City
Garnek: Naxa F9/A
Numer GG: 2815545

Re: Jazda między samochodami

Post autor: lookaszk »

Kamyk pisze:
bartoszto pisze:Debrus tu masz trochę mocniejszy wjazd http://www.sadistic.pl/mala-stluczka-vt66707.htm
O kur...A!!!!! Ja pierdziele, nie znalem tego filmiku! Masakra. Ale bym sie wkurzyl na ta babe. Dlatego uwazam, ze lepiej przejechac obok i stanac na czole wszsytkich samochodow.

Ja staram sie jezdzic po srodku w razie czego. Ale w niemczech mialem wiele razy spotkanie z korkiem to ludzie zawsze mi ustepowali, ale kultura jazdy w DE jest o niebo wyzsza niz u nas! U nas tylko nieliczni mi ustepuja. Ja zawsze staram sie ustepowac motonga.

Do zobaczyska na drodze :)
A tutaj lekka modyfikacja powyższej sytuacji, większa prędkość --> skutki gorsze :(
http://www.scigacz.pl/Motocyklista,zmia ... 15284.html

Ja zazwyczaj staram się nie stać jako ostatni w korku/na światłach. Jak się nie uda przepchać na "pole position" to chociaż staję koło kogoś kto zrobi miejsce z boku (a zazwyczaj już coraz częściej to zdarza). Czasami nawet kosztem przejechania przez ciągłą linie lub powierzchnię wyłączoną z ruchu. No i obowiązkowe podziękowanie za zrobienie miejsca (chociażby skinieniem głową).
KLE 500 '06
Awatar użytkownika
DeFi
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2397
Rejestracja: 10 paź 2010, 20:25
Imię: Rafał
Miejscowość: Września
Plecak: Brak
Garnek: LS2
Numer GG: 9958743
Telefon: 783757397
Motocykl: Yamaha FJR 1300 '01
Lokalizacja: Września

Re: Jazda między samochodami

Post autor: DeFi »

Znalazłem ciekawy filmik z jazdy pomiędzy samochodami.
Obrazek
Kawasaki ER-5 '05 -> Kawasaki ZR-7 '00 ->Yamaha FJR 1300 '01
http://www.bikepics.com/members/defi/01fjr1300/
Awatar użytkownika
Brok2000
Motocyklista
Posty: 195
Rejestracja: 07 wrz 2010, 23:49
Imię: Krzysiek
Miejscowość: ŁDZ
Lokalizacja: Łódź

Re: Jazda między samochodami

Post autor: Brok2000 »

Szczerze mówiąc to ja się trochę obawiam jazdy pomiędzy puszkami z paru powodów:
1) nie wiem czy się zmieszczę w dalszej części zatoru,
2) jak jest długo czerwone to nie chcę ryzykować, że podczas przeciskania się zmieni się światło na zielone i będę musiał ruszać równolegle do jakiegoś auta,
3) boję się, że przy małej prędkości jak stracę równowagę to komuś zarysuję auto i w ten sposób
a) pogorszę moją sytuację materialną (naprawa jego i mojego pojazdu)
b) zszargam opinię motocyklistów, którzy przeciskają się lepiej niż ja,
4) słyszałem wypadkach otwierania drzwi przez palantów, którym się nie podoba taka technika jazdy (moim zdaniem wina jest wtedy motoru bo nie zachował bezpiecznej odległości, natomiast puszka może powiedzieć, że np papieros mu upadł na jaja i musiał wysiąść szybko)
5) do tej pory nie byłem pewien czy jest to czyn legalny :)

Generalnie przeciskam się tylko wtedy gdy jestem w 100% pewny, że się zmieszczę i nikomu nie zniszczę pojazdu.
Pzdr
Brok
ODPOWIEDZ