Problem z zapłonem

Tutaj trafiają stare, bądź spamerskie posty

Moderatorzy: Miłosz, Kamyk, lucek, bartoszto, jotto

Łukasz
Podawacz śrubek
Posty: 1
Rejestracja: 08 maja 2011, 16:12
Miejscowość: okolice Poznania

Problem z zapłonem

Post autor: Łukasz »

Witam serdecznie wszystkich użytkowników forum. Zimą (końcówka listopada) zeszłego roku stałem się posiadaczem er-ki, rocznik 98. Poprzedni właściciel zapewniał, że krótko przed sprzedażą wymieniał aku, rzeczywiście akumulator prezentował się jak nowy. Po przywiezieniu motocykla do domu wymontowałem akumulator i zabrałem ze sobą z garażu do domu. Gdy tylko zrobiło się trochę cieplej poszedłem do garażu, by uruchomić motor. Naładowałem akumulator, motor ładnie odpalił, jednak po przejechaniu kilkunastu kilometrów rozładował się... naładowałem go raz, drugi, trzeci i problem się powtarzał, wymieniłem elektrolit-to samo, w końcu zakupiłem nowy akumulator (11Ah), ale nawet to nic nie zmieniło. Sprawdziłem przyrządem prąd ładowania i jest ok, wyczyściłem również dokładnie wszystkie zaśniedziałe kostki i cokolwiek innego co tylko można było wyczyścić w instalacji elektrycznej. W czym może tkwić problem? Z góry dziękuje za jakiekolwiek podpowiedzi, pozdrawiam.
Sklep Motocyklowy Warszawa - moto NUMiK
kawa_z_mlekiem
Podawacz śrubek
Posty: 4
Rejestracja: 14 kwie 2011, 14:11
Miejscowość: Wrocław

Re: Problem z zapłonem

Post autor: kawa_z_mlekiem »

jeśli akumulator się rozładowuje w trakcie jazdy a działa po naładowaniu to prawdopodobnie alternator ci zdechł
bellic
Motocyklista
Posty: 123
Rejestracja: 24 lis 2010, 20:22

Re: Problem z zapłonem

Post autor: bellic »

Miałem może nie identyczny problem ale może podobny. We wtorek byłem w serwisie i okazało się że regulator napięcia przy dodaniu gazu zamiast magicznej 14 ładował aku do 17 i go rozpirzał. Sprawdź czy to nie regulator zanim zabierzesz się za alternator bo koszt zawsze mniejszy;)
Awatar użytkownika
bartoszto
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 323
Rejestracja: 21 cze 2010, 15:15
Imię: Bartosz
Miejscowość: Wrocław
Numer GG: 1535035
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Problem z zapłonem

Post autor: bartoszto »

Nie straszcie go bo może to tylko kwestia styków, sprawdź i po przeczyszczaj wychodzące od alternatora (szczególna uwaga na białą kostkę), potem sprawdź miernikiem napięcie jaki dochodzi do aku, dopiero potem możemy zacząć się martwić albo regulatorem lub alternatorem.
ODPOWIEDZ