Jakie jest smarowanie łańcucha ???

Tutaj trafiają stare, bądź spamerskie posty

Moderatorzy: Miłosz, Kamyk, lucek, bartoszto, jotto

slimak606
Podawacz śrubek
Posty: 13
Rejestracja: 06 paź 2010, 12:44
Miejscowość: Kraków
Plecak: :)
Skype: slimak606
Numer GG: 4081764

Jakie jest smarowanie łańcucha ???

Post autor: slimak606 »

Witam wszystkich. Na starcie proszę o wyrozumiałość gdyż jest to mój pierwszy temat jaki zakładam ale do rzeczy>

Moje pytanie pojawiło sie przedewszystkim dlatego ze zauważyłem ze moja Kawasaki spaliło Troche oleju ( takie kupiłem na to sie pisałem) tylko teraz pytanie czy automatyczne smarowanie łancucha nie mogło tego spowodować a być moze jest to normalne ze przez 500km uciekło mi połowe zbiorniczka????? czy ktos ma pojecie konkretnie jak działa smarowanie łąńcucha w kawasaki er5 ( odpowiedz typu smarowanie jest automatyczne przez mokrą miske olejową mnie nie satysfakcjonują) dzięki z góry
Sklep Motocyklowy Warszawa - moto NUMiK
Awatar użytkownika
DeFi
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2397
Rejestracja: 10 paź 2010, 20:25
Imię: Rafał
Miejscowość: Września
Plecak: Brak
Garnek: LS2
Numer GG: 9958743
Telefon: 783757397
Motocykl: Yamaha FJR 1300 '01
Lokalizacja: Września

Re: Jakie jest smarowanie łańcucha ???

Post autor: DeFi »

Ubyło ci oleju z silnika czy zbiorniczka do automatycznego smarowania łańcucha ?
Obrazek
Kawasaki ER-5 '05 -> Kawasaki ZR-7 '00 ->Yamaha FJR 1300 '01
http://www.bikepics.com/members/defi/01fjr1300/
slimak606
Podawacz śrubek
Posty: 13
Rejestracja: 06 paź 2010, 12:44
Miejscowość: Kraków
Plecak: :)
Skype: slimak606
Numer GG: 4081764

Re: Jakie jest smarowanie łańcucha ???

Post autor: slimak606 »

no własnie w tym rzecz ze nawet nie wiem gdzie taki zbiorniczek "do automatycznego smarowania łańcucha" jest,dlatego zastanawiałem sie czy czasami nie pobiera z tego zbiornika oleju głównego co jest po prawej stronie na dole. Mam rozumiec ze jest oddzielny zbiorniczek na olej do smarowania łańcucha. Prosze o wytłumaczenie gdzie on sie znajduje no i jezel;i mój motor zjadł chyba z 0.5 litra oleju na 500 km to wielka lipaaaa????
Awatar użytkownika
Kamyk
Administrator
Administrator
Posty: 3375
Rejestracja: 19 cze 2010, 19:07
Imię: Rafał
Miejscowość: Bydgoszcz/Szczecin/Berlin
Plecak: Ewa
Garnek: Shoei XR-1000 / HJC
Skype: kaminski.rafal
Numer GG: 2697152
Motocykl: Testowy
Lokalizacja: Bydgoszcz/Szczecin/Berlin

Re: Jakie jest smarowanie łańcucha ???

Post autor: Kamyk »

Ok. Pytanie: a jestes pewien ze masz smarowanie lancucha automatyczne zalozone? Bo to nie jest w standardzie.

Jesli masz to zbiorniczek powinnien byc pod kanapa, bo ta miejsce gdzie najlepiej zalozyc takie smarowanie.

Automatyczna oliwiarka nie pobiera oleju z silnika, a wiec jesli spalil Tobie 0.5L na 500km oleju !!! To boj sie Boze! :wall: :wall: :shock: :shock:
Er5 -> SV 650 K3 -> ST xtz 750 '89 + ...
Awatar użytkownika
Strzelson
Motocyklista
Posty: 160
Rejestracja: 06 lis 2010, 02:52
Imię: Michał
Miejscowość: Warszawa - Wilanów
Plecak: Ania :)
Garnek: Caberg V2R
Lokalizacja: Warszawa - Grochów

Re: Jakie jest smarowanie łańcucha ???

Post autor: Strzelson »

Olej silnikowy chyba nie nadaje się do smarowania łańcucha. Od tego są... smary do łańcuchów. Skoro pali Ci takie ilości to powinien trochę kopcić. Powąchaj spaliny i przy takim zużyciu napewno wyczujesz zapach Trabanta :)

Swoją drogą pierwsze słyszę o automatycznym smarowaniu. Ma ktoś to u siebie?? Wrzućcie jakąś fotkę :)
slimak606
Podawacz śrubek
Posty: 13
Rejestracja: 06 paź 2010, 12:44
Miejscowość: Kraków
Plecak: :)
Skype: slimak606
Numer GG: 4081764

Re: Jakie jest smarowanie łańcucha ???

Post autor: slimak606 »

mam rozumiec ze mój silnik jest w tak opłakanym stane ??? no i ja zadnego zbiorniczka nie widze wiec zakładam ze nie mam zadnego smarowania automatycznego ale łancuch cały czas wygląda na mokry. Co w przypadku kiedy mój nie kopci i ma spalanie lekkkkooo ponad 4l ???? czy to jest mozliwe zeby był tak dojechany a nie było tego tak widac i czuc ??
Awatar użytkownika
UncleKlaus
Motocyklista
Posty: 179
Rejestracja: 10 mar 2011, 17:38
Imię: Michał
Miejscowość: Kraków

Re: Jakie jest smarowanie łańcucha ???

Post autor: UncleKlaus »

Może napisz jeszcze raz, dokładnie skąd ubyło Ci tego oleju? Skąd wiesz, że pół litra? Dolewałeś już coś?
slimak606
Podawacz śrubek
Posty: 13
Rejestracja: 06 paź 2010, 12:44
Miejscowość: Kraków
Plecak: :)
Skype: slimak606
Numer GG: 4081764

Re: Jakie jest smarowanie łańcucha ???

Post autor: slimak606 »

Ubyło mi oleju w miarce po prawej stronie motocykla przy korku wlewu oleju jak robiłem pierwsze kilometry był max kiedy zrobiłem 500 km zobaczyłem ze jest go mnie wiec dolałem odpowiedniego ( taki jaki był napisany na korku) ( dolałem 0.3l) ale nie doszło na maksa wiec mniej wiecej ubyło mi 0.5l oleju czy jest mozliwe ze po popierwszym przepaleniu mógł mi tylko olej spalic ??? Co w przypadku kiedy nie mozna dopatrzec sie praktycznie zadnego koloru z rury wydechowej ( oczywiscie na wysokich obrotach)
Szczęka
Motorowerzysta
Posty: 77
Rejestracja: 13 lis 2010, 06:43

Re: Jakie jest smarowanie łańcucha ???

Post autor: Szczęka »

Poziom oleju ma się rozumieć sprawdzasz na zagrzanym silniku, gdy moto stoi prosto na kołach, a przed pomiarem odczekujesz zanim poziom oleju się ustabilizuje? Jeśli będzie go za dużo to nadmiar wywali Ci odmą do airboxa, a dalej do jednej z czterech rurek po prawej stronie wahacza. Ta rurka może być zatkana korkiem, więc warto ją na chwilę odetkać i zobaczyć, czy coś z niej wypłynie.
Jeśli z wydechu nie wydobywa się niebieskawy dym w znacznych ilościach to nie przepala oleju (ewentualnie marginalną jego ilość). Zdejmij też bak i skontroluj zawartość zbiornika płynu chłodzącego pod kątek obecności tłustych plam. Skontroluj silnik - może gdzieś się poci. Najlepiej go umyć. Odkręć też dekielek od przedniej zębatki łańcucha i wytrzyj jego wnętrze do czysta. Łańcuch również. Postaw moto na stopce, odpal, zapnij bieg i niech tak sobie "pojeździ". W międzyczasie obserwuj czy gdzieś nie przedostaje się olej. Skoro twierdzisz, że nadmiernie naoliwia Ci łańcuch, być może gdzieś w okolicach dekielka od zębatki możesz spodziewać się wycieków. Pod moto połóż jakiś papier, na którym będzie dobrze widać plamy.
slimak606
Podawacz śrubek
Posty: 13
Rejestracja: 06 paź 2010, 12:44
Miejscowość: Kraków
Plecak: :)
Skype: slimak606
Numer GG: 4081764

Re: Jakie jest smarowanie łańcucha ???

Post autor: slimak606 »

No i tak Przyznaje bez bicia ze z mierzeniem poziomu oleju to różnie bywa czasami mierzyłem. Teraz wiem jak to robic poprawnie i będe sie tego trzymał.Sprawa 2 to to ze jak zaczynałem jazde w tym roku8 był o0n zalany kompletnie na maksa musiałem przechylac motor bardzo mocno zeby zobaczyc jakis bombelek powietrza wiec zaraz sprawdze ta rurke bo tez wiem gdzie ona jest.Do wszystkiego innego tez sie dostosuje i zrobie tak jak poleciłeś. Efekty napisze później. Dzieki wielkie za te rady.

-- 22 Kwi 2011, 16:01 --

Przeciek znaleziony, za pierwszym razem jak wczoraj zdejmowałem dekielek gdzie jest przednia zembatka było tam wiele syfuuu, dziaiaj odkręciłem 2 raz i wyczysciłem do sucha , po jakims czasie pojawiła sie kreseczka oleju z pod zębatki.Uszczelka nie trzyma silnik jest ok wiec teraz w serwisie powiem z kąd mam przeciek i po winno byc ok. Jeszcze raz wszystkim dzieki
ODPOWIEDZ