sakwy, kufry, plecaki?

Wszystko co związane z turystyką

Moderatorzy: Miłosz, Kamyk, lucek, bartoszto, jotto

Awatar użytkownika
mare36ks
Motocyklista
Posty: 175
Rejestracja: 17 lip 2011, 17:09
Imię: Marek
Miejscowość: Sulejówek
Numer GG: 6377445

Re: sakwy, kufry, plecaki?

Post autor: mare36ks »

ja mam u siebie kufer avina 48l, i wbrew obawom nie odpada, nawet przy vmaxie:)
z kolei jestem swiezo po tygodmniowej podrozy po jurze i zaladowany bylem do pelna i tez nie bylo problemow, czesto laduje do niego kilka kilo i jest ok, zdarza sie nawet ze tygodniowe zakupy,
jest dosc wiotki, i zamek wnika do wewnatrz ale za taka cene jest spoko, duza zaleta to to ze wchodza 2 pelne kaski
Załączniki
tak wyglada avina 48l na moto
tak wyglada avina 48l na moto
Nie jestem zły, po prostu nie jestem dobry.
Sklep Motocyklowy Warszawa - moto NUMiK
Awatar użytkownika
RobertoAlvarez
Motocyklista
Posty: 348
Rejestracja: 25 sie 2011, 10:50
Imię: Robert
Miejscowość: Kętrzyn
Plecak: Marta
Garnek: IXS
Skype: robert3004
Telefon: 504510755
Motocykl: Sv 650 S
Lokalizacja: 11-400 Kętrzyn

Re: sakwy, kufry, plecaki?

Post autor: RobertoAlvarez »

hm, nie wiem czy odpada czy nie ale bylem na II zlocie w Nadarzynie- Krakowianach, nie odpadl, jezdze do pracy w pogodne dni 90 km w jedna strone i w tym mam 40 po lichej drodze ze mi zal jak slysze dudnienie kufra o podstawe i sprawdzam w lustrze czy nie odlecial, ale dzieki Bogu jak na razie trzyma sie wszystko kupy i latam dalej. Mysle ze po lepszych drogach nie powinien miec problemow z utrzymaniem sie skoro na wybojach po łatanych drogach nie puscil mi. Nie wiem jak tam Seatbelt sie miesci w rankingach, ale przed Avina latalem wlasnie z nim i tez nic sie z nim nie dzialo.
Jest Alvarez - jest i "biłber"
Awatar użytkownika
mare36ks
Motocyklista
Posty: 175
Rejestracja: 17 lip 2011, 17:09
Imię: Marek
Miejscowość: Sulejówek
Numer GG: 6377445

Re: sakwy, kufry, plecaki?

Post autor: mare36ks »

niewiem pozatym jak ten kufer moze odpasc, przeciez jest przykrecany na srube a ta jeszcze nigdy mi sie nie poluzowala, raz sie tylko zdarzylo ze poluzowal sie jeden torks mocujacy siodlo kufra do stelarza, ale drugi trzymal spokojnie
Nie jestem zły, po prostu nie jestem dobry.
Awatar użytkownika
RobertoAlvarez
Motocyklista
Posty: 348
Rejestracja: 25 sie 2011, 10:50
Imię: Robert
Miejscowość: Kętrzyn
Plecak: Marta
Garnek: IXS
Skype: robert3004
Telefon: 504510755
Motocykl: Sv 650 S
Lokalizacja: 11-400 Kętrzyn

Re: sakwy, kufry, plecaki?

Post autor: RobertoAlvarez »

no ja nie mam mocowania na srube i nie zamierzam takowego robic, moze cos wymysle innego i nieinwazyjnego aby nie robic dziur do srodka kufra
Jest Alvarez - jest i "biłber"
Awatar użytkownika
mare36ks
Motocyklista
Posty: 175
Rejestracja: 17 lip 2011, 17:09
Imię: Marek
Miejscowość: Sulejówek
Numer GG: 6377445

Re: sakwy, kufry, plecaki?

Post autor: mare36ks »

a jaki to kufer, i na co sie w takim razie trzyma? myslalem ze wszystkei aviny maja srube odkrecana wewnatrz kufra
Ostatnio zmieniony 10 lis 2011, 19:00 przez mare36ks, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie jestem zły, po prostu nie jestem dobry.
keteiz1
Oldmotocyklista
Posty: 544
Rejestracja: 29 sty 2011, 11:15
Imię: Krzysztof
Miejscowość: krk
Lokalizacja: Mazowsze

Re: sakwy, kufry, plecaki?

Post autor: keteiz1 »

W tym sezonie kupiłem dokładnie taki kufer jak ma Marek i jestem z niego bardzo zadowolony. Jest co prawda trochę wiotki ale z dobrego tworzywa. Ma estetyczną płytę i proste ale bardzo pewne mocowanie na śrubę od wewnątrz. A oto przykład dla W- wy. -> http://allegro.pl/duzy-kufer-48l-nowy-d ... 67900.html
Poleciłem ten kufer i ten adres, Ani i prawdo podobnie już go kupiła.
I niech mi nikt nie pisze że za duży, bo kufer nigdy nie jest za duży. Jadę pod market to wrzucam do niego kurtkę i idę na luzie, a po powrocie pakuję w niego zakupy. O dalszych wyprawach nie będę pisał, bo to oczywiste.
Poprzednio miałem coś takiego - > http://allegro.pl/kufer-kufry-duzy-wali ... ajtaniej-i - i same problemy takie jak : okropnie wyglądająca płyta z żużlowatego tworzywa, problem z zapięciem i zamkiem, wnętrze zajmuje zamek i ucho do noszenia :?: :!: tegoż kufra.
Największa wadą tego kufra jest plastik pochodzący ze zmielonych butelek pet, co powoduje że już od wibracji pęka. Zamek po kilku zamknięciach się rozpada. Kluczyki się łamią. Wymieniłem w nim zamek na meblowy, dorobiłem metalową klapkę, zastosowałem mocowanie na śrubę, by w końcu go wypieprzyć. Różnica w cenie to +- 80,- a +- 150,- i taka też w jakości. Co prawda to nie GIVI , ale przy glebie każdy się rozleci. Czego oczywiście nikomu nie życzę.
Awatar użytkownika
Kamyk
Administrator
Administrator
Posty: 3375
Rejestracja: 19 cze 2010, 19:07
Imię: Rafał
Miejscowość: Bydgoszcz/Szczecin/Berlin
Plecak: Ewa
Garnek: Shoei XR-1000 / HJC
Skype: kaminski.rafal
Numer GG: 2697152
Motocykl: Testowy
Lokalizacja: Bydgoszcz/Szczecin/Berlin

Re: sakwy, kufry, plecaki?

Post autor: Kamyk »

Ja nie zamierzam sie wywracac, ale wiadomo ze roznie bywa. Jeszcze nie zamowilem swoich kufrow, ale po przejazdzce do Czech, wiec ze najlepsza konfiguracja to boczne kufry, bo jednak centralny zbiera ciag powietrza i troche to czuc :) No ale wiadomo, ze nie kazdy ma mozliwosc dopiecia bocznych kufrow. Ja postaram sie na wiosenny zlot przyjechac juz z nowym sprzetem :)

Kamyk
Er5 -> SV 650 K3 -> ST xtz 750 '89 + ...
Awatar użytkownika
mare36ks
Motocyklista
Posty: 175
Rejestracja: 17 lip 2011, 17:09
Imię: Marek
Miejscowość: Sulejówek
Numer GG: 6377445

Re: sakwy, kufry, plecaki?

Post autor: mare36ks »

keteiz1 moj kufer jest nawet z tego sklepu co linka dales:)
jak znajde to wrzuce fotke jak wyglada zapelniony po brzegi tygodniowymi zakupami:)
Nie jestem zły, po prostu nie jestem dobry.
keteiz1
Oldmotocyklista
Posty: 544
Rejestracja: 29 sty 2011, 11:15
Imię: Krzysztof
Miejscowość: krk
Lokalizacja: Mazowsze

Re: sakwy, kufry, plecaki?

Post autor: keteiz1 »

Kamyk pisze:Ja nie zamierzam sie wywracac, ale wiadomo ze roznie bywa. Jeszcze nie zamowilem swoich kufrow, ale po przejazdzce do Czech, wiec ze najlepsza konfiguracja to boczne kufry, bo jednak centralny zbiera ciag powietrza i troche to czuc :) No ale wiadomo, ze nie kazdy ma mozliwosc dopiecia bocznych kufrow. Ja postaram sie na wiosenny zlot przyjechac juz z nowym sprzetem :)

Kamyk
Jak się ma konkretną figurę to na kufer cugu już nie starczy. :) Kufry boczne o.k. ale to na wyprawę a centralny siedzi non stop, choćby po bułki i browara. ;)
Ostatnio zmieniony 07 paź 2011, 11:53 przez keteiz1, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Kamyk
Administrator
Administrator
Posty: 3375
Rejestracja: 19 cze 2010, 19:07
Imię: Rafał
Miejscowość: Bydgoszcz/Szczecin/Berlin
Plecak: Ewa
Garnek: Shoei XR-1000 / HJC
Skype: kaminski.rafal
Numer GG: 2697152
Motocykl: Testowy
Lokalizacja: Bydgoszcz/Szczecin/Berlin

Re: sakwy, kufry, plecaki?

Post autor: Kamyk »

No ale na taka figure trzeba pracowac kilka lat :) A do tego miec odpowiednia gospodyni w domu :)
Er5 -> SV 650 K3 -> ST xtz 750 '89 + ...
ODPOWIEDZ