Er5 do podróży z plecaczkiem

Wszystko co związane z turystyką

Moderatorzy: Miłosz, Kamyk, lucek, bartoszto, jotto

pezet
Podawacz śrubek
Posty: 2
Rejestracja: 05 wrz 2011, 12:05
Miejscowość: Warszawa
Plecak: żona:)

Er5 do podróży z plecaczkiem

Post autor: pezet »

Zarejestrowałem się na forum, bo szukam motocykla nadającego się do dalekich podróży w dwie osoby. Z plecakiem ważę ok. 150kg plus bagaż czyli motocykl musi dźwigać jakieś 180kg. W tym sezonie radę dawał sobie z tym chińczyk o pojemności 250cm3, ale brakowało mi dynamiki, a i siedzenie nie należy do wygodnych. Nie zależy mi na szybkości, raczej na prędkości przelotowej rzędu 80-100km/h. I teraz trzy pytania:

- czy 180kg to nie za dużo jak ma możliwości er5 (nie tylko max. ładowność, ale też przyzwoita dynamika)?
- jaką pozycję i wygodę ma pasażer - można przejechać ciurkiem 150km czy to straszna męka?
- czy motocykl nie jest za mały dla kogoś o wzroście 185cm?

W er5 podoba mi się prosta stylistyka, małe spalanie i cena - chcę kupić egzemplarz kilku letni. Na razie nie myślę o większych pojemnościach, chyba, że macie doświadczenie, że 500cm3 to za mało na dwie osoby i bagaż.

Dzięki i pozdrawiam!
Sklep Motocyklowy Warszawa - moto NUMiK
keteiz1
Oldmotocyklista
Posty: 544
Rejestracja: 29 sty 2011, 11:15
Imię: Krzysztof
Miejscowość: krk
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Er5 do podróży z plecaczkiem

Post autor: keteiz1 »

Ważę 107kg. bez opakowania, a mój plecak 60 kg. Wczoraj na krakowskiej leciałem 180km/h i jeszcze było z czego dołożyć. Jeżdzimy też w Polskie i spokojnie daje radę. No może jedyny mankament to cienkie hamulce przy dwóch osobach, ale jak zabraknie głowy to żadne hamulce nie pomogą. Plecak jest zadowolony nawet gdy gonimy ponad 300km. tylko ja nie zawszę chcę ją brać. ;)
kokos3k
Motorowerzysta
Posty: 70
Rejestracja: 04 lip 2011, 14:50
Imię: Rafał
Miejscowość: Szczecin

Re: Er5 do podróży z plecaczkiem

Post autor: kokos3k »

keteiz1 jak to możliwe że polaciał 180 ? ja ważę 110 km i sam jak jadę to mam 170 max i to potrzebuje duuuużo czasu na to. może mam coś źle ustawione?
keteiz1
Oldmotocyklista
Posty: 544
Rejestracja: 29 sty 2011, 11:15
Imię: Krzysztof
Miejscowość: krk
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Er5 do podróży z plecaczkiem

Post autor: keteiz1 »

kokos3k pisze:keteiz1 jak to możliwe że polaciał 180 ? ja ważę 110 km i sam jak jadę to mam 170 max i to potrzebuje duuuużo czasu na to. może mam coś źle ustawione?
Er. -ka ma chyba w kwitach 196km/h - tak że łaski nie robi. No i ja mam lużny wydech. Ale napęd do wymiany i na dłużej to się cykam. Poza tym dużo daje szyba, duża i dobrze położona. Nie łapię wtedy powietrza jak batman. :)
kokos3k
Motorowerzysta
Posty: 70
Rejestracja: 04 lip 2011, 14:50
Imię: Rafał
Miejscowość: Szczecin

Re: Er5 do podróży z plecaczkiem

Post autor: kokos3k »

ja szybkę mam zamontowaną, ale nie wiem dlaczego więcej nie chce iść nie wiem co jest, co może być problemem??
Awatar użytkownika
mare36ks
Motocyklista
Posty: 175
Rejestracja: 17 lip 2011, 17:09
Imię: Marek
Miejscowość: Sulejówek
Numer GG: 6377445

Re: Er5 do podróży z plecaczkiem

Post autor: mare36ks »

z tym 196 to chyba lekka przesada, 180 pojdzie i to wlasciwie tyle, wiadomo ze licznikowo zawsze wiecej ;-)

co do podrozy to zalezy do czego jestes przyzwyczajony, mnie zwykle po 2-3 godzinach zaczyna bolec tylek, da sie zniesc ale sa wygodniejsze kanapy,

co do dynamiki to nawet z tym bagazem nie jest zle, oczywiscie w porownaniu do tego co masz solo bo wiadomo ze er5 rakieta nie jest :) do podrozy z opisywanymi przez ciebie predkosciami spokojnie starczy, spokojnie mozna utrzymac 100-120, nikt sie wtedy zanadtto nie meczy

jezdzilem z ladunkiem lacznie ok 160kg i bylo znosnie, z trzema ale:
- hamulce (w miejscu niestety nie staje),
- zawieszenie (kawa jest dosyc miekka i na hopkach itp potrafi nieprzyjemnie dobic, regulacja tylu nie wiele daje)
- znowu kanapa ktora sprawia ze kierowca przy hamowaniu musi sie zapierac o kierownice i wlasciwie sie dogniata do zbiornika a pasazer z kolei zjezdza na kierowce
pomimo tego ja majac 187cm i czuje sie na niej bardzo dobrze,

-- 05 Wrz 2011, 14:25 --
kokos3k pisze:ja szybkę mam zamontowaną, ale nie wiem dlaczego więcej nie chce iść nie wiem co jest, co może być problemem??
sprawdz na ktorym biegu jedziesz, raz jak na poczatku sprawdzalem jak idzie i zdziwilem sie ze tylko licznikowe 175, potem sie zorientowalem ze to byla 5 ;-)
Ostatnio zmieniony 05 wrz 2011, 14:56 przez mare36ks, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie jestem zły, po prostu nie jestem dobry.
kokos3k
Motorowerzysta
Posty: 70
Rejestracja: 04 lip 2011, 14:50
Imię: Rafał
Miejscowość: Szczecin

Re: Er5 do podróży z plecaczkiem

Post autor: kokos3k »

mare36ks pisze: sprawdz na ktorym biegu jedziesz, raz jak na poczatku sprawdzalem jak idzie i zdziwilem sie ze tylko licznikowe 175, potem sie zorientowalem ze to byla 5 ;-)


sprawdzałem ją na każdym biegu ile może dać radę.
na 5 mam max przy 155 a na 6 do 170 dojdzie, ale potrzebuje kilometrów na to i leże na baku.
mowie oczywiście o licznikowym
Awatar użytkownika
mare36ks
Motocyklista
Posty: 175
Rejestracja: 17 lip 2011, 17:09
Imię: Marek
Miejscowość: Sulejówek
Numer GG: 6377445

Re: Er5 do podróży z plecaczkiem

Post autor: mare36ks »

to rzeczywiscie slabiutko, moja idzie maxa bez ociagania sie, dosc szybko i nie musze klasc sie na zbiorniku,
Nie jestem zły, po prostu nie jestem dobry.
kokos3k
Motorowerzysta
Posty: 70
Rejestracja: 04 lip 2011, 14:50
Imię: Rafał
Miejscowość: Szczecin

Re: Er5 do podróży z plecaczkiem

Post autor: kokos3k »

to co może być powodem? pali tyle ile powinien.
Awatar użytkownika
mare36ks
Motocyklista
Posty: 175
Rejestracja: 17 lip 2011, 17:09
Imię: Marek
Miejscowość: Sulejówek
Numer GG: 6377445

Re: Er5 do podróży z plecaczkiem

Post autor: mare36ks »

no to juz troche zboczylismy z tematu, moze licznik mocno oszukuje i naprawde pedziesz te 180 a moze mocy brakuje, pewnie bez mechanika sie nie obejdzie, albo jakiejs hamowni dla pewnosci ile km jest pod zbiornikiem
moze nie robmy ot
Nie jestem zły, po prostu nie jestem dobry.
ODPOWIEDZ