Niezbędnik na wyjazd

Wszystko co związane z turystyką

Moderatorzy: Miłosz, Kamyk, lucek, bartoszto, jotto

Awatar użytkownika
RobertoAlvarez
Motocyklista
Posty: 348
Rejestracja: 25 sie 2011, 10:50
Imię: Robert
Miejscowość: Kętrzyn
Plecak: Marta
Garnek: IXS
Skype: robert3004
Telefon: 504510755
Motocykl: Sv 650 S
Lokalizacja: 11-400 Kętrzyn

Re: Niezbędnik na wyjazd

Post autor: RobertoAlvarez »

no tak, to co ja mam zmiescic w jeden centralny kufer? juz robie liste w glowie i nie przychodzi mi nic na mysl - tylko siatka i tylne siedzenie bo jade bez plecaka - dupka widac nie przywykla bo na pierwszy raz, to za dluga droga dla niej - a mnie bedzie lzej w kg i mentalnie zapewne :twisted: he, zobaczymy co takiego zabral kazdy uzytkownik i wtedy pomysle nad nastepnym wyjazdem - moze ktos ma jakies ciekawe pomysly? .....sie okaze.
Jest Alvarez - jest i "biłber"
Sklep Motocyklowy Warszawa - moto NUMiK
Awatar użytkownika
Kamyk
Administrator
Administrator
Posty: 3375
Rejestracja: 19 cze 2010, 19:07
Imię: Rafał
Miejscowość: Bydgoszcz/Szczecin/Berlin
Plecak: Ewa
Garnek: Shoei XR-1000 / HJC
Skype: kaminski.rafal
Numer GG: 2697152
Motocykl: Testowy
Lokalizacja: Bydgoszcz/Szczecin/Berlin

Re: Niezbędnik na wyjazd

Post autor: Kamyk »

Co ja zabieram na taki wyjazd jak Zlot:

- namiot / spiwor / dmuchana mata do spania
- jakies ciuchy - malo ;)
- narzedzia i tyle

Wiekszosc w jeden kufer plus dodatkowe troczenie, ale ost. latam z dwoma kuframi po bokach i nie mam z niczym problemow :) Jak sprzedalem Kawe to oddalem tez tankbaga bo byl lekko nie ksztaltny na bak SV-ki. A nowego jeszcze nie kupilem, wiec musze troczyc jeszcze plecak z dokumentami itp.

Kamyk
Er5 -> SV 650 K3 -> ST xtz 750 '89 + ...
keteiz1
Oldmotocyklista
Posty: 544
Rejestracja: 29 sty 2011, 11:15
Imię: Krzysztof
Miejscowość: krk
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Niezbędnik na wyjazd

Post autor: keteiz1 »

Czytam te Wasze wypowiedzi i postanowiłem też zaistnieć :)
Co roku jadę w Polskę na ~ 1500 km. Biorę tylko to co minimum i tak : smar do łańcucha, ładowarkę do telefonu, klucze 12,14,10, wkrętak, kombinerki. Więcej gratów nie biorę, bo i tych nigdy nie używam. Nawet jak byłem w Bieszczadach i mi się obluzowało i wylazło lusterko to go w czasie jazdy schowałem pod kurtkę i po 5km. był warsztat samochodowy, gdzie mi naprawili. Polska to nie pustynia i zawsze można podejść do jakiejś chałupy gdzie dadzą pomoc i narzędzie.
Dalej to namiot, materac, śpiwór, kombinezon p/deszczowy jednoczęściowy (firmowy, chińczyk był ale poszedł do kosza), ciepła bielizna, gacie, ręcznik,mydło,itp., To tyle z rzeczy koniecznych. Jeżeli mam miejsce to biorę jeszcze ciuchy na różne pogody i niepogody. Ogólnie jak najmniej i to na dwa tygodnie gdzie jadę solo.
Kiedyś lał deszcz i nie chciało mi się rozbijać namiotu to skręciłem na wiochę i spałem na ławce przystanku PKS i też przeżyłem. Im więcej weżmiecie tym mniej Wam się z tego przyda a komfort podróżowania gorszy. Ważne :!: :!: :!: nie przemarznąć i nie przemoknąć na motocyklu.
A jeszcze jedno.Też ważne :!: Er-ka z dużym bagażem z tyłu lubi iść na koło przy szybkim odwinięciu, tak że, żeby Was nie zaskoczyło :!:
Szerokości :)
Awatar użytkownika
Kamyk
Administrator
Administrator
Posty: 3375
Rejestracja: 19 cze 2010, 19:07
Imię: Rafał
Miejscowość: Bydgoszcz/Szczecin/Berlin
Plecak: Ewa
Garnek: Shoei XR-1000 / HJC
Skype: kaminski.rafal
Numer GG: 2697152
Motocykl: Testowy
Lokalizacja: Bydgoszcz/Szczecin/Berlin

Re: Niezbędnik na wyjazd

Post autor: Kamyk »

Ja ost. przejechalem 3 kraje na 2 kontynetach z plecakiem okolo 12kg ;) Co prawda nie motocyklem :( Ale powiem wam, ze nie przydalo mi sie kilka rzeczy, a i tak ograniczalem sie do minimum. I tak jak mowi Krzychu nie warto brac za duzo, bo zawsze sie nie przyda ...

Spanie na przystanku czy na dworcu to podstawa :)

Kamyk
Er5 -> SV 650 K3 -> ST xtz 750 '89 + ...
Awatar użytkownika
mare36ks
Motocyklista
Posty: 175
Rejestracja: 17 lip 2011, 17:09
Imię: Marek
Miejscowość: Sulejówek
Numer GG: 6377445

Re: Niezbędnik na wyjazd

Post autor: mare36ks »

jadac w pojedynke nie ma problemow z zapakowaniem namiotu czy spiworu, a jak so bie z tym radzicie jadac we 2?
jade za tydzien w pl w 2 osoby i nie ma wlasciwie miejsca na namiot, mam do dyspozycji kufer i tankbaga. i namiot chyba trzeba sobuie odpuscic, na noce poszukac jakis tanich kwater.
Nie jestem zły, po prostu nie jestem dobry.
Awatar użytkownika
Kamyk
Administrator
Administrator
Posty: 3375
Rejestracja: 19 cze 2010, 19:07
Imię: Rafał
Miejscowość: Bydgoszcz/Szczecin/Berlin
Plecak: Ewa
Garnek: Shoei XR-1000 / HJC
Skype: kaminski.rafal
Numer GG: 2697152
Motocykl: Testowy
Lokalizacja: Bydgoszcz/Szczecin/Berlin

Re: Niezbędnik na wyjazd

Post autor: Kamyk »

Jezeli masz kufer tylko kufer centralny to ja bym kombinowal zeby do niego przyczepic namiot. Jest wiele takich rozwiazan np. Givi proponuje maly jakby to powiedziec bagaznik na kufer:

http://sklep.scigacz.pl/bagaznik-e96-ku ... -5269.html

Oczywiscie nie trzeba od razu kupowac za ponad 100zl, ale ja bym sam zamontowal cos takiego. Po prostu zrobic dziury w kufrze + je zabezpieczyc i dolaczyc cos do czego mozna zamontowac gumy z hakami :)

Proste.

Jeszcze mozesz probowac pod kufrem zamontowac na siatke z hakami albo na gumy.

Kamyk
Er5 -> SV 650 K3 -> ST xtz 750 '89 + ...
ODPOWIEDZ