Niezbędnik na wyjazd

Wszystko co związane z turystyką

Moderatorzy: Miłosz, Kamyk, lucek, bartoszto, jotto

Awatar użytkownika
Kamyk
Administrator
Administrator
Posty: 3375
Rejestracja: 19 cze 2010, 19:07
Imię: Rafał
Miejscowość: Bydgoszcz/Szczecin/Berlin
Plecak: Ewa
Garnek: Shoei XR-1000 / HJC
Skype: kaminski.rafal
Numer GG: 2697152
Motocykl: Testowy
Lokalizacja: Bydgoszcz/Szczecin/Berlin

Re: Niezbędnik na wyjazd

Post autor: Kamyk »

Ja znalazlem jeszcze cos takiego na forum ADV:
Lista ekwipunku wyprawowego_podos.pdf.zip
Rzeczy na wyprawe
(73.23 KiB) Pobrany 308 razy
Er5 -> SV 650 K3 -> ST xtz 750 '89 + ...
Sklep Motocyklowy Warszawa - moto NUMiK
Awatar użytkownika
Miłosz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1303
Rejestracja: 29 kwie 2011, 22:57
Imię: Miłosz
Miejscowość: Plewiska/Poznań
Plecak: Monika
Garnek: HJC
Numer GG: 3369519
Motocykl: Gsf 1200N K5

Re: Niezbędnik na wyjazd

Post autor: Miłosz »

ciekawa, konkretna, dotyczy wypraw > 3000km
Awatar użytkownika
Kamyk
Administrator
Administrator
Posty: 3375
Rejestracja: 19 cze 2010, 19:07
Imię: Rafał
Miejscowość: Bydgoszcz/Szczecin/Berlin
Plecak: Ewa
Garnek: Shoei XR-1000 / HJC
Skype: kaminski.rafal
Numer GG: 2697152
Motocykl: Testowy
Lokalizacja: Bydgoszcz/Szczecin/Berlin

Re: Niezbędnik na wyjazd

Post autor: Kamyk »

Czyli raz w sezonie :) Ja w tym sezonie na raz nakrecilem jakies 1000km, ale wyjazd na II Zlot bedzie w granicach 2tys.
Er5 -> SV 650 K3 -> ST xtz 750 '89 + ...
Awatar użytkownika
RobertoAlvarez
Motocyklista
Posty: 348
Rejestracja: 25 sie 2011, 10:50
Imię: Robert
Miejscowość: Kętrzyn
Plecak: Marta
Garnek: IXS
Skype: robert3004
Telefon: 504510755
Motocykl: Sv 650 S
Lokalizacja: 11-400 Kętrzyn

Re: Niezbędnik na wyjazd

Post autor: RobertoAlvarez »

Czytajac to wszystko to mnie normalnie zatyka. Gdzie ja to wszystko pomieszcze - mowie o czesciach pierwszej potrzeby technicznej, a do tego medycznej, nie wspomne o majtkach i skarpetkach na zmiane...... przejechalem przez miesiac 4 tys km i dzieki Bogu nic nie bylo - wiadomo nie ma co ryzykowac, ale jak musialem np dp Wawy gonic z Bartoszyc (300km w jedna strone), to sie nie zastanawialem i pogonilem, nawet w deszcz w jeansach i skorze :wall: to po powrocie szybko wydalem 1000 zl na kompletny ubior.
puenta jest taka ze kupilem drugi kufer -stary przerobie na boczny i jak mi sie uda to jeszcze "Plecak" namowie na II zlot (szpilki bluzeczki sukienki balowe musza sie gdzies pomiescic pewnie) :lol:
Jest Alvarez - jest i "biłber"
Awatar użytkownika
Miłosz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1303
Rejestracja: 29 kwie 2011, 22:57
Imię: Miłosz
Miejscowość: Plewiska/Poznań
Plecak: Monika
Garnek: HJC
Numer GG: 3369519
Motocykl: Gsf 1200N K5

Re: Niezbędnik na wyjazd

Post autor: Miłosz »

lista typowo wyprawowa, zakłada, że nie będziesz miał dostępu do mechaników. Wiadomo po kraju łatwiej się poruszać.

co do szpilek, weź na zlot, moja kobitka też się ze mną wybiera. W razie obaw wiem, że dziewczyny mogą u Krzycha w domu przenocować
Awatar użytkownika
RobertoAlvarez
Motocyklista
Posty: 348
Rejestracja: 25 sie 2011, 10:50
Imię: Robert
Miejscowość: Kętrzyn
Plecak: Marta
Garnek: IXS
Skype: robert3004
Telefon: 504510755
Motocykl: Sv 650 S
Lokalizacja: 11-400 Kętrzyn

Re: Niezbędnik na wyjazd

Post autor: RobertoAlvarez »

heh, no tak, zapomnialem ze jeszcze namiot spiworek i karimate trzeba zabrac - to moze jakas przyczepke ktos ma i jedzie z moich stron - tzn z Warmii?
Jest Alvarez - jest i "biłber"
Awatar użytkownika
Kamyk
Administrator
Administrator
Posty: 3375
Rejestracja: 19 cze 2010, 19:07
Imię: Rafał
Miejscowość: Bydgoszcz/Szczecin/Berlin
Plecak: Ewa
Garnek: Shoei XR-1000 / HJC
Skype: kaminski.rafal
Numer GG: 2697152
Motocykl: Testowy
Lokalizacja: Bydgoszcz/Szczecin/Berlin

Re: Niezbędnik na wyjazd

Post autor: Kamyk »

Ja co prawda na SV-ce, ale mam miejsce na 3 kufry, dwa boczne i centralny. Ost. jechalem do Czech z dwoma centralnymi na bokach :) Troche szerszy bylem, przez co zawadzilem kolesia w BMW na switalach jak sie przepychalem ;) Ale nic nie zrobil :P

W takim komplecie + tankbag zmiesci sie naprawde duzo. Zawsze mozna torbe miedzy kufry zamontowac :) Z tego co pamietam to Dziobek ma dwa kufry po bokach i na pewno z nim mozna o tym pogadac jak zamontowac to cudo na ER-ke :)
Er5 -> SV 650 K3 -> ST xtz 750 '89 + ...
Awatar użytkownika
Lish
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 957
Rejestracja: 24 wrz 2010, 21:56
Imię: Karol
Miejscowość: Piaseczno
Plecak: Kiti
Garnek: biały
Telefon: 500366623
Motocykl: fzs600 pies
Kontakt:

Re: Niezbędnik na wyjazd

Post autor: Lish »

Ja w drodze powrotnej z I zlotu w gnieźnie (jakieś 500km w jedną stronę) miałem nieprzyjemną przygodę. Otóż złamał mi się ząbek w rolgazie, który trzymał linkę. Nie miałem żadnych narzędzi, więc na stacji paliw musiałem kupić ampole, śrubokręt, klej itd. Te narzędzia były dosłownie jednorazowe. Dlatego po powrocie zkompletowałem saszetkę potrzebnych narzędzi, która już nie opuszczała schowka. Naprawdę warto coś takiego wozić.

Co do żarówek, nie wydaje mi się, by były konieczne. Zawsze można zajechać na stację paliw i kupić w razie czego.

-- 07 Wrz 2011, 09:02 --
Kamyk pisze:Ja znalazlem jeszcze cos takiego na forum ADV:
Lista ekwipunku wyprawowego_podos.pdf.zip
Kamyk - powiedz mi jeszcze gdzie to zmieścić ;)
Awatar użytkownika
Kamyk
Administrator
Administrator
Posty: 3375
Rejestracja: 19 cze 2010, 19:07
Imię: Rafał
Miejscowość: Bydgoszcz/Szczecin/Berlin
Plecak: Ewa
Garnek: Shoei XR-1000 / HJC
Skype: kaminski.rafal
Numer GG: 2697152
Motocykl: Testowy
Lokalizacja: Bydgoszcz/Szczecin/Berlin

Re: Niezbędnik na wyjazd

Post autor: Kamyk »

Juz mowie :) W momencie gdy masz bardziej podrozniczy motocykl pokroju AT, montujesz na nia 3 stalowe kufry + zew. dodatki jak torba, opony, karnistry i dajesz do przodu.

Kazda podroz dalej niz 2000km wiaze sie z wiekszeniem masy pojazdu o kolejne 50-100kg :)

Na tym polega ADV! :P
Er5 -> SV 650 K3 -> ST xtz 750 '89 + ...
Awatar użytkownika
Dzióbek
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 416
Rejestracja: 12 sty 2011, 23:36
Imię: Michał
Miejscowość: Kalisz
Plecak: Hania
Garnek: Nitro
Telefon: 511483837
Lokalizacja: Pawłówek k. Kalisza (WLKP)

Re: Niezbędnik na wyjazd

Post autor: Dzióbek »

Kamyk pisze:Ja co prawda na SV-ce, ale mam miejsce na 3 kufry, dwa boczne i centralny. Ost. jechalem do Czech z dwoma centralnymi na bokach :) Troche szerszy bylem, przez co zawadzilem kolesia w BMW na switalach jak sie przepychalem ;) Ale nic nie zrobil :P

W takim komplecie + tankbag zmiesci sie naprawde duzo. Zawsze mozna torbe miedzy kufry zamontowac :) Z tego co pamietam to Dziobek ma dwa kufry po bokach i na pewno z nim mozna o tym pogadac jak zamontowac to cudo na ER-ke :)
Stelaż i kufry były już, gdy kupiłem ER-kę od poprzedniego właściciela. Stelaż myślę, że można by wykonać samemu (nie jest zbyt skomplikowany), kufry mam 2 boczne marki Krauser. Spokojnie mieszczę w nich ciuchy, śpiwór, prowiant, parę browarów, narzędzia i inne potrzebne rzeczy na kilkudniowy wyjazd :). Namiot wiążę paskami do bagażnika (jest razem ze stelażem zamiast uchwytu dla pasażera), a do tankbaga "podręczne" rzeczy - mapa, kanapki, butelka wody. Myślę, że w ten zestaw byłbym w stanie spakować się na ponad tygodniowy wyjazd :)
Jeżeli nie masz na utrzymaniu rodziny, nie grozi ci głód, nie jesteś Tutsi ani Hutu i te sprawy, to wystarczy, że odpowiesz sobie na jedno zajebiście, ale to zajebiście ważne pytanie - co lubię w życiu robić?...a potem zacznij to robić.
ODPOWIEDZ