Komunikacja w czasie podrozy

Wszystko co związane z turystyką

Moderatorzy: Miłosz, Kamyk, lucek, bartoszto, jotto

Awatar użytkownika
Marek
Administrator
Administrator
Posty: 162
Rejestracja: 08 cze 2010, 13:18
Miejscowość: Bydgoszcz
Lokalizacja: Bydgoszcz

Komunikacja w czasie podrozy

Post autor: Marek »

Na stronie flm.pl znalazlem test urzadzen do komunikacji pomiedzy kierowca a plecaczkiem, badz tez sluzace do komunikacji z telefonem i mp3playerem :)

Test 1 - http://flm.pl/testy/456-test-intercomow ... idland-bt2

Test 2 - http://flm.pl/testy/463-test-intercomow-cz-ii-

Test 3 - http://flm.pl/testy/486-test-intercomow-cziii-frg

Urzadzenie bardzo dobrze sie spisuje. Sam takiego kiedys uzywalem do komunikacji podczas jazdy oraz do odbierania telefonow. Naprawde wygodna spraw. Co prawda troche kosztowna, ale warto sie zastanowic jesli chce sie jezdzic w kilka osob.

Pozdrawiam i zycze milego czytania ;)
forum.kawasaki-er5.pl
Sklep Motocyklowy Warszawa - moto NUMiK
Awatar użytkownika
Kamyk
Administrator
Administrator
Posty: 3375
Rejestracja: 19 cze 2010, 19:07
Imię: Rafał
Miejscowość: Bydgoszcz/Szczecin/Berlin
Plecak: Ewa
Garnek: Shoei XR-1000 / HJC
Skype: kaminski.rafal
Numer GG: 2697152
Motocykl: Testowy
Lokalizacja: Bydgoszcz/Szczecin/Berlin

Re: Komunikacja w czasie podrozy

Post autor: Kamyk »

Dzieki za linki Marek :)

Zastanawialem sie nad kupnem Midlanda i ten art. mi pomogl zdecydowac sie na kupno.

Pozdrawiam,
Er5 -> SV 650 K3 -> ST xtz 750 '89 + ...
Awatar użytkownika
OloK
Motocyklista
Posty: 575
Rejestracja: 27 cze 2010, 22:49
Imię: Aleksander
Miejscowość: Złotoryja
Plecak: Brak :)
Garnek: AGV K-3
Numer GG: 7525884
Lokalizacja: Złotoryja
Kontakt:

Re: Komunikacja w czasie podrozy

Post autor: OloK »

Tych ktorych nie stac nia takie cuda techniki polecam:

http://www.scrc.pl/index.php?s=16

http://www.sunsethog.com/groupRiding.html


zawsze mozna krzyczec do siebie :D
ostatnio myslalem aby komunikowac sie poprzez cb radio (sa specjalne sluchawki i mikrofony dla motocyklisow) ale niestety w calej grupie tylko ja bym posiadal taki sprzet wiec odpada, ale do jazdy w pojedynke w dlugie trasy mysle ze zda egzamin :)
Komar 2350 -> Piaggio Zip -> Suzukia Katana -> Kawasaki ER-5 -> ....
Galeria
Awatar użytkownika
Fryta
Motocyklista
Posty: 192
Rejestracja: 24 sty 2012, 14:07
Imię: Michał
Miejscowość: Warszawa
Plecak: Dorota
Garnek: jeden z 2 :) różnie
Numer GG: 1378431
Telefon: 504909145

Re: Komunikacja w czasie podrozy

Post autor: Fryta »

Czas odkopać stary temat :)
Przyszykowaną mam antenę, reczniaka (intek h-520+ na stole) jak tylko wyciągnę moto to będę instalował :)
do radia dokupiłem zestaw INTEKA za 100zł słuchawkowy do kasku(mikrofon i 2 słuchawki wewnętrzne)+przycisk na rzep na kierownicę...zobaczymy jak przy prędkościach powyżej 100km/h, bo niby nie szaleje powyżej 130km/h ale za to w mieście jak jest do 50 a ja przejeżdzam 90 to jednak może się przydać :) i koszty się szybko zwracają :)
pozdr :)

ps. czekam na te 10'C :love:
Awatar użytkownika
Kamyk
Administrator
Administrator
Posty: 3375
Rejestracja: 19 cze 2010, 19:07
Imię: Rafał
Miejscowość: Bydgoszcz/Szczecin/Berlin
Plecak: Ewa
Garnek: Shoei XR-1000 / HJC
Skype: kaminski.rafal
Numer GG: 2697152
Motocykl: Testowy
Lokalizacja: Bydgoszcz/Szczecin/Berlin

Re: Komunikacja w czasie podrozy

Post autor: Kamyk »

Powiem tak! Dlugo sie zastanawialem nad reczniakiem, ale jest w nim dwa ale:

- po pierwsze ciezko ustawic czulosc, nie ma do niego dostepu tak samo jak w samochodzie
- a po drugie i dla mnie calkowicie ELIMINUJACY jest nagly wrzask jakiegos puszkarza

Juz tlumacze: wyobraz sobie, ze lecisz poza miastem te 130 i ni z tego ni z owego jakis palant wrzeszczy Tobie do ucha, ze czysto na innej drodze. No sorry, ale dla mnie to mala przyjemnosc by byla. Dlatego zrezygnowalem z tego pomyslu.

Kamyk
Er5 -> SV 650 K3 -> ST xtz 750 '89 + ...
Awatar użytkownika
Fryta
Motocyklista
Posty: 192
Rejestracja: 24 sty 2012, 14:07
Imię: Michał
Miejscowość: Warszawa
Plecak: Dorota
Garnek: jeden z 2 :) różnie
Numer GG: 1378431
Telefon: 504909145

Re: Komunikacja w czasie podrozy

Post autor: Fryta »

zobaczymy w praktyce,
ale po 1 czułość czym bardziej zmniejszysz tym docierają do Ciebie tylko mocne sygnały co za tym idzie w miarę niedalekie, np z kilku km co często wystarczy by uzyskać info jak trasa na kolejne ileś km(niewiem,10-20 zależy jaka trasa, co sie dzieje po drodze i z jaka prędkością można jechać) po 2 jak zamontowałem to w kasku to można tak wyregulować głośność by ewentualny dźwięk nie doprowadzał do szaleństwa, prawda? Przycisk na kierownicy sprawia, że łatwo można pytać jak dalej podczas podróży
będę testował w kwietniu bo będę jechał jakieś 1500km więc napisze jak się sprawdzało :)
glodwingi przecież też mają łączność do kasku, więc jednak przy odpowiedniej regulacji powinno to spełniać swoją funkcję
keteiz1
Oldmotocyklista
Posty: 544
Rejestracja: 29 sty 2011, 11:15
Imię: Krzysztof
Miejscowość: krk
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Komunikacja w czasie podrozy

Post autor: keteiz1 »

Dokładnie TAK! Kto ma CB to wie że tam jest tyle prostactwa że w aucie to można z tym sobie poradzić ale na moto to już nie bardzo. Rodzi się nowy kanał z kulturą ale to dopiero początek i zobaczymy co z tego wyjdzie. Podoba mi się ten język gestów, bo nie wszystkie znałem.
Na drodze, na motocyklu trzeba być czujnym a te elektroniczne gadżety to nie bardzo na moto. Mam interkoma i też z niego nie korzystam bo mi plecaczek przynudza że albo za głośno, albo za cicho, albo ją ucho boli. Tak że jak już wspomniałem na moto korzystać najlepiej z własnej intuicyjnej komunikacji i być czujnym jak kot na którego wszyscy polują. Jedyny wynalazek to GPS i to też bez przesady.
A co mi po informacji z CB że jest korek kiedy jestem na motocyklu, toż to sama przyjemność łyknąć wszystko hurtem jak inni stoją i po to jest właśnie motocykl.
Awatar użytkownika
Kamyk
Administrator
Administrator
Posty: 3375
Rejestracja: 19 cze 2010, 19:07
Imię: Rafał
Miejscowość: Bydgoszcz/Szczecin/Berlin
Plecak: Ewa
Garnek: Shoei XR-1000 / HJC
Skype: kaminski.rafal
Numer GG: 2697152
Motocykl: Testowy
Lokalizacja: Bydgoszcz/Szczecin/Berlin

Re: Komunikacja w czasie podrozy

Post autor: Kamyk »

Dokladnie Krzychu. Dlatego ja sie nie pale do CB. Nie wiem co z interkomem, zobaczymy czy bede montowal na jakas podroz. Moje plany w tym sezonie sa rozne wiec sie zobaczy.

Kamyk
Er5 -> SV 650 K3 -> ST xtz 750 '89 + ...
Awatar użytkownika
Lish
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 957
Rejestracja: 24 wrz 2010, 21:56
Imię: Karol
Miejscowość: Piaseczno
Plecak: Kiti
Garnek: biały
Telefon: 500366623
Motocykl: fzs600 pies
Kontakt:

Re: Komunikacja w czasie podrozy

Post autor: Lish »

Ja bym też chciał jakiś interkom, bo jak jeżdże z Gohą (a że mam duszę artysty) to jej czasem pokazuje jakiś widoczek fajny, soliter... a Goha na postoju pyta o co mi chodziło ;)

Problem polega tylko na tym, że te dobre są drogie, a zawsze się znajdzie coś bardziej potrzebnego...
Awatar użytkownika
chrisp
Motorowerzysta
Posty: 74
Rejestracja: 09 cze 2011, 18:53
Imię: Krzysiek
Miejscowość: Szczecin/Stargard
Numer GG: 2790244
Telefon: 695077019

Re: Komunikacja w czasie podrozy

Post autor: chrisp »

ja jakieś 3-4 lata temu kupiłem na alledrogo takie coś: http://allegro.pl/interkom-intercom-mot ... 11766.html
z przeznaczeniem do całkiem innych celów ale w poprzednim sezonie zacząłem używać z moją plecaczką na krótkich trasach i wystarcza :) Może nie jest za wygodne na dłuższą metę ale daje radę. Nawet muzykę można podłączyć (za cholere nie słychać tej muzyki bo silnik zagłusza ale dogadać się da).
ODPOWIEDZ