Co trzeba mieć w aucie podczas wyjazdu do Niemiec?

Wszystko co związane z turystyką

Moderatorzy: Miłosz, Kamyk, lucek, bartoszto, jotto

Kanc1erz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 895
Rejestracja: 07 kwie 2014, 08:58
Imię: Michał
Miejscowość: Ornontowice k/Gliwic
Garnek: Scorpion EXO-1200
Numer GG: 8278420
Motocykl: SV-650SF

Co trzeba mieć w aucie podczas wyjazdu do Niemiec?

Post autor: Kanc1erz »

Cześć,
gugl milczy, kilka linków jest martwych i w sumie to nie wiem...
Czechy są dość restrykcyjne, trzeba mieć komplet żarówek, kamizelki dla każdej osoby w aucie itp. A jak jest w BRD?
Apteczka, kamizelka (jedna, więcej?), zapasowe żarówki? Gaśnica? Wiem, że nie trzeba jeździć na światłach (chyba, że jedziemy w tunelu). Macie jakieś spisy, listy rzeczy obowiązkowych na niemieckich drogach?
ER-5 1998r. Od 07.04.2014r.
SV650S 2007r. Od 29.04.2018r.
Chętnie pomogę również w zakresie projektowania elektroniki oraz szeroko rozumianej informatyki i komputerów.
Sklep Motocyklowy Warszawa - moto NUMiK
Awatar użytkownika
Kamyk
Administrator
Administrator
Posty: 3375
Rejestracja: 19 cze 2010, 19:07
Imię: Rafał
Miejscowość: Bydgoszcz/Szczecin/Berlin
Plecak: Ewa
Garnek: Shoei XR-1000 / HJC
Skype: kaminski.rafal
Numer GG: 2697152
Motocykl: Testowy
Lokalizacja: Bydgoszcz/Szczecin/Berlin

Re: Co trzeba mieć w aucie podczas wyjazdu do Niemiec?

Post autor: Kamyk »

Hej,

Mimo, że jeżdżę na niemieckich blachach to z dokładnie nie wiem co trzeba mieć w samochodzie :P Ale z tego co na pewno wiem to obowiązkowo:

- kamizelki odblaskowe - powiedział bym że jedna wymagana, ale raczej dla każdej osoby
- na pewno trójkąt i apteczka
- nie musi być gaśnicy ale musisz posiadać nóż do przecinania pasów.

Mieszkam tutaj 6 lat i nigdy nie miałem sprawdzania tych rzeczy w samochodzie. Ale jeśli coś się stanie to musisz mieć kamizelke i trójkąt!

Kamyk
Er5 -> SV 650 K3 -> ST xtz 750 '89 + ...
Kanc1erz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 895
Rejestracja: 07 kwie 2014, 08:58
Imię: Michał
Miejscowość: Ornontowice k/Gliwic
Garnek: Scorpion EXO-1200
Numer GG: 8278420
Motocykl: SV-650SF

Re: Co trzeba mieć w aucie podczas wyjazdu do Niemiec?

Post autor: Kanc1erz »

Kamyk pisze:Hej,

Mimo, że jeżdżę na niemieckich blachach to z dokładnie nie wiem co trzeba mieć w samochodzie :P Ale z tego co na pewno wiem to obowiązkowo:

- kamizelki odblaskowe - powiedział bym że jedna wymagana, ale raczej dla każdej osoby
- na pewno trójkąt i apteczka
- nie musi być gaśnicy ale musisz posiadać nóż do przecinania pasów.

Mieszkam tutaj 6 lat i nigdy nie miałem sprawdzania tych rzeczy w samochodzie. Ale jeśli coś się stanie to musisz mieć kamizelke i trójkąt!

Kamyk
Dzięki za odpowiedź :)
No mam jedną kamizelkę, trójkąt, dziś zalegalizowałem gaśnicę (do czerwca b.r. miałem/mam), apteczka oczywiście też jest. Nożyk jakiś tam mam, wezmę jeszcze taki do tapet :P
W Niemczech można kamerować? Bo w Austrii ponoć kary są takie, że ojapierodle.
Żaróweczki też wezmę, jakieś tam mam, jedną do stopu, jedną do migacza i halogena H1 (długie). W razie czego dokupi się na miejscu, jak któraś przeszła.
ER-5 1998r. Od 07.04.2014r.
SV650S 2007r. Od 29.04.2018r.
Chętnie pomogę również w zakresie projektowania elektroniki oraz szeroko rozumianej informatyki i komputerów.
Awatar użytkownika
Kamyk
Administrator
Administrator
Posty: 3375
Rejestracja: 19 cze 2010, 19:07
Imię: Rafał
Miejscowość: Bydgoszcz/Szczecin/Berlin
Plecak: Ewa
Garnek: Shoei XR-1000 / HJC
Skype: kaminski.rafal
Numer GG: 2697152
Motocykl: Testowy
Lokalizacja: Bydgoszcz/Szczecin/Berlin

Re: Co trzeba mieć w aucie podczas wyjazdu do Niemiec?

Post autor: Kamyk »

Nie slyszalem, zadnych akcji nt. filmowania z samochodu. Ale generalnie prawo w DE jest dosc ostre jesli chodzi o filmowanie. Jak np. chcesz filmowac swoje podworko to musisz miec zgode sasiadow, ze przypadkiem na kamerze nie widac ich posesji, nawet jednego metra ;) Nie mowiac juz o filmowaniu pracownikow. Co za tym idzie, kamery monitoringu przed wlamaniem sa mega trudnym tematem, bo mozna je tylko ustawiac w miejscach gdzie nikt nie pracuje :( Jesli zlapia Ciebie Policjanci to wtedy wylaczaj kamerke albo ja gdzies odloz. Ale nie sadze, zeby o to sie czepiali.

Generalnie nie czepiaja sie jak widza "turystow" ;) Zawsze mozna powiedziec, ze sie nie wiedzialo. Jesli nie przekracza sie przepisow to Policja jest bardzo pomocna i wyrozumiala. Np. koledze rozkraczyl sie samochod na autostradzie. A ze nie wolno sie zatrzymywac to podjechala Policja i sama go scholowala do najblizszego parkingu i tam powiedzieli "Do widzenia" i pojechali dalej ;) A wiec nie ma co sie martwic :)

Pozdrawiam,
Kamyk
Er5 -> SV 650 K3 -> ST xtz 750 '89 + ...
Kanc1erz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 895
Rejestracja: 07 kwie 2014, 08:58
Imię: Michał
Miejscowość: Ornontowice k/Gliwic
Garnek: Scorpion EXO-1200
Numer GG: 8278420
Motocykl: SV-650SF

Re: Co trzeba mieć w aucie podczas wyjazdu do Niemiec?

Post autor: Kanc1erz »

Kamyk pisze: Generalnie nie czepiaja sie jak widza "turystow" ;) Zawsze mozna powiedziec, ze sie nie wiedzialo. Jesli nie przekracza sie przepisow to Policja jest bardzo pomocna i wyrozumiala. Np. koledze rozkraczyl sie samochod na autostradzie. A ze nie wolno sie zatrzymywac to podjechala Policja i sama go scholowala do najblizszego parkingu i tam powiedzieli "Do widzenia" i pojechali dalej ;) A wiec nie ma co sie martwic :)

Pozdrawiam,
Kamyk
O!!! Bo jadę Fiestą mk4 z 98r. :D co prawda nie ma się tam co zepsuć, bo to silnik 1.3i 37kW (tyle ile ER5 :D :D) nawet bez wspomagania, ale wiadomo jak jest... :D Lubię tę niemiecką dokładność, to fakt :)
Dziękuję za informacje i trzymajcie kciuki :D
ER-5 1998r. Od 07.04.2014r.
SV650S 2007r. Od 29.04.2018r.
Chętnie pomogę również w zakresie projektowania elektroniki oraz szeroko rozumianej informatyki i komputerów.
Awatar użytkownika
Kamyk
Administrator
Administrator
Posty: 3375
Rejestracja: 19 cze 2010, 19:07
Imię: Rafał
Miejscowość: Bydgoszcz/Szczecin/Berlin
Plecak: Ewa
Garnek: Shoei XR-1000 / HJC
Skype: kaminski.rafal
Numer GG: 2697152
Motocykl: Testowy
Lokalizacja: Bydgoszcz/Szczecin/Berlin

Re: Co trzeba mieć w aucie podczas wyjazdu do Niemiec?

Post autor: Kamyk »

Nic sie nie stanie :) Wiec nie ma co sie przejmowac ;)

Pozdrawiam i powodzenia,
Kamyk
Er5 -> SV 650 K3 -> ST xtz 750 '89 + ...
Awatar użytkownika
13b
Podawacz śrubek
Posty: 9
Rejestracja: 27 lut 2016, 21:58
Imię: Marek
Miejscowość: Solingen
Garnek: Icon Airmada

Re: Co trzeba mieć w aucie podczas wyjazdu do Niemiec?

Post autor: 13b »

Tak jak mówi kolega Kamyk: trójkąt, apteczka i kamizelka dla każdego pasażera. Jak nie masz to wszystko tanio kupisz np w niemieckim obi (apteczka chyba 3e a kamizelka taniej). Ogólnie to tu tak nie kontrolują wyrywkowo jak w Polsce, dopóki nie nawywijasz to nie powinni zatrzymać. Ah, no i jak chcesz jeździć po centrach dużych miast to musisz mieć zieloną naklejkę na szybie (do kupienia w sklepach motoryzacyjnych w niemczech, koszt około 5e), każdy benzyniak po 95r dostaje zieloną.
Awatar użytkownika
Kamyk
Administrator
Administrator
Posty: 3375
Rejestracja: 19 cze 2010, 19:07
Imię: Rafał
Miejscowość: Bydgoszcz/Szczecin/Berlin
Plecak: Ewa
Garnek: Shoei XR-1000 / HJC
Skype: kaminski.rafal
Numer GG: 2697152
Motocykl: Testowy
Lokalizacja: Bydgoszcz/Szczecin/Berlin

Re: Co trzeba mieć w aucie podczas wyjazdu do Niemiec?

Post autor: Kamyk »

Plakietka nazywa sie umweltplakette i przy wjezdzie do centrum do strewy umweltzone bedziesz mial znak. Jesli tam Ciebie zlapia to mandat jak nic. Ale nie kupuj na granicy PL-DE, bo mozna ale dla przykladu w Kolbaskowie kosztuje to 80zl = 20Eur, a jak napisal 13b w DE w Dekra albo w Serwisach Samochodowych mozna za 5Eur kupic.

Pozdrawiam,
Kamyk
Er5 -> SV 650 K3 -> ST xtz 750 '89 + ...
Kanc1erz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 895
Rejestracja: 07 kwie 2014, 08:58
Imię: Michał
Miejscowość: Ornontowice k/Gliwic
Garnek: Scorpion EXO-1200
Numer GG: 8278420
Motocykl: SV-650SF

Re: Co trzeba mieć w aucie podczas wyjazdu do Niemiec?

Post autor: Kanc1erz »

Kamyk pisze:Plakietka nazywa sie umweltplakette i przy wjezdzie do centrum do strewy umweltzone bedziesz mial znak. Jesli tam Ciebie zlapia to mandat jak nic. Ale nie kupuj na granicy PL-DE, bo mozna ale dla przykladu w Kolbaskowie kosztuje to 80zl = 20Eur, a jak napisal 13b w DE w Dekra albo w Serwisach Samochodowych mozna za 5Eur kupic.

Pozdrawiam,
Kamyk
Dojechaliśmy :D Autko dało radę, a spalanie - co mnie zaskoczyło, wyszło 4.97l/100km (próba na 310km, Gliwice - Jędrzychowice). Prędkość około 100-110-120kmh (podczas wyprzedzania). Oleju nie bierze, płynu chłodniczego też, czasem miała spadki mocy pod górkę, więc pewnie "lambada" albo świece :P Ogólnie jechało się spoko.

Dzięki, zamierzamy kilka miast zwiedzić, ale siostra mieszka w mniejszym miasteczku, a do Giessen, Frankfurtu, Wiesbaden, Kassel zamierzamy pojechać pociągiem :)
ER-5 1998r. Od 07.04.2014r.
SV650S 2007r. Od 29.04.2018r.
Chętnie pomogę również w zakresie projektowania elektroniki oraz szeroko rozumianej informatyki i komputerów.
Rafał
Motocyklista
Posty: 161
Rejestracja: 31 maja 2014, 14:49
Imię: Rafał
Miejscowość: Cc B-100
Garnek: HJC-HQ1

Re: Co trzeba mieć w aucie podczas wyjazdu do Niemiec?

Post autor: Rafał »

Wyposażenie samochodu ma odpowiadać prawu państwa w którym auto jest zarejestrowane ;) (Konwencja wiedeńska o ruchu drogowym)
ODPOWIEDZ