Traska Polska-Niemcy: kilka pytań :)

Wszystko co związane z turystyką

Moderatorzy: Miłosz, Kamyk, lucek, bartoszto, jotto

Awatar użytkownika
KovaL49
Rowerzysta
Posty: 49
Rejestracja: 26 sty 2014, 20:15
Imię: Dominik
Miejscowość: Nowe Miasto Lub.
Garnek: LS2

Traska Polska-Niemcy: kilka pytań :)

Post autor: KovaL49 »

Witam :) Mam kilka pytań co do mojego wyjazdu w Polskę i delikatnie w Niemcy. Wiem że są na forum osoby z okolic Bydgoszczy i Szczecina, więc myślę, że znacie swoje tereny i pomożecie "świeżakowi" :)

Więc tak: mój plan obejmuje wyjazd głównie do kumpla do Szczecina. Startuję z Nowego Miasta Lubawskiego, chcę jechać przez Toruń, Bydgoszcz, Piłę, itd. Na chwilę obecną mam w planach odwiedzenie Parku Jurajskiego w Solcu Kujawskim (od dzieciaka to za mną chodzi :D ), starego lotniska w Kluczewie, jakieś podziemia w Szczecinie. Chcę żebyście mi podpowiedzieli co i gdzie mogę odwiedzić/zwiedzić/popstrykać fotki jadąc tą traską. Wiadomo, jak bym miał parę kilometrów z trasy zboczyć to żaden problem :)

Druga sprawa, to to, że jeden dzień chcę poświęcić na objechanie Zalewu Szczecińskiego (również od strony Niemieckiej). Jechał tam ktoś z Was ? Jest tam coś do pozwiedzania, czy jedynie przyjemność z jazdy po obczyźnie ? :D

No i trzecia ostatnia sprawa: jak wygląda jazda motocyklem po Niemczech ? Chodzi mi o dokumenty, ponieważ posiadam tylko kategorię A2, a nie orientuję się jak to wygląda u nich. Czy mogę normalnie tam wjechać, czy muszę mieć pełne A ? Nie chciałbym mieć nieprzyjemności z tym związanych i psuć sobie wyjazdu :)

Liczę na Waszą pomoc i z góry Dziękuję :)
Sklep Motocyklowy Warszawa - moto NUMiK
Awatar użytkownika
apogee
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 236
Rejestracja: 08 sty 2013, 22:36
Imię: Mariusz
Miejscowość: GRYFINO
Plecak: Asia
Motocykl: XL 600 V

Re: Traska Polska-Niemcy: kilka pytań :)

Post autor: apogee »

Witam,
jeżeli będziesz jechał na zachód to polecił bym Ci trasę przez Chojnice, Szczecinek, Czaplinek. Moim zdaniem jest to ciekawsza trasa niż krajowa 10 ( chociaż 10 też nic nie brakuje ale jak dla mnie trochę oklepana. Zbyt często tamtędy jeżdżę ).
Jedyny minus tej trasy to kawałek starej poniemieckiej autostrady w okolicach Chociwla. Po prostu prosto i trochę nudno. Ale nie ma tego zbyt długo. A i może być to dla Ciebie ciekawostka. Bo przejedziesz po kawałku autostrady gdzie wojsko (lotnictwo) ćwiczyło się w lądowaniu i startach na drodze. Jeszcze kilka lat temu były tam ćwiczenia. Teraz już nie. A co do jazdy po niemcowni to czasami tam zaglądam. Czy jest tam coś do zwiedzania to nie wiem. Nie interesowałem się tym. Fajnie się u nich jeździ. Trza sobie tylko odpuścić z dużymi prędkościami. Widywałem fotoradary w cywilnych samochodach. A i zobaczysz jak małe wioski mogą być zadbane.
Zalewu dookoła jeszcze nie przejechałem. Ale znam ludzi, którzy dość często tamtędy jeżdżą zawodowo. Mówią, że jest spoko.
Co do A2 to nie pomogę Ci. A jak będziesz wyjeżdżał w trasę i będziesz miał zamiar być w okolicach Szczecina-Gryfina to pisz. Służę pomocą. :brumm: :drunk:

pozdrawiam
maniek
Kanc1erz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 895
Rejestracja: 07 kwie 2014, 08:58
Imię: Michał
Miejscowość: Ornontowice k/Gliwic
Garnek: Scorpion EXO-1200
Numer GG: 8278420
Motocykl: SV-650SF

Re: Traska Polska-Niemcy: kilka pytań :)

Post autor: Kanc1erz »

Z prawkiem kat. A2 nie będzie problemu, kłopot może być jedynie (może, a nawet byłby) z tą nową ustawą kat. B do 125ccm - w Niemczech to nie obowiązuje, więc nie można tam takim pojazdem bez kat. A (jakiejkolwiek) jeździć.
ER-5 1998r. Od 07.04.2014r.
SV650S 2007r. Od 29.04.2018r.
Chętnie pomogę również w zakresie projektowania elektroniki oraz szeroko rozumianej informatyki i komputerów.
Awatar użytkownika
Kamyk
Administrator
Administrator
Posty: 3375
Rejestracja: 19 cze 2010, 19:07
Imię: Rafał
Miejscowość: Bydgoszcz/Szczecin/Berlin
Plecak: Ewa
Garnek: Shoei XR-1000 / HJC
Skype: kaminski.rafal
Numer GG: 2697152
Motocykl: Testowy
Lokalizacja: Bydgoszcz/Szczecin/Berlin

Re: Traska Polska-Niemcy: kilka pytań :)

Post autor: Kamyk »

Hej,

Jak przeczytałem temat od razu wiedziałem, że muszę odpowiedzieć ;) Jestem z Bydgoszczy, mieszkałem 10 lat w Szczecinie, a teraz w DE. A więc mogę odpowiedzieć na kilka pytań. Co do trasy numer 10 z Bydgoszczy do Szczecina to znam ją jak własną kieszeń i lubię nią latać. Choć jak Maniek napisał wyżej nie ma na niej nic ciekawego. Jednak asfalt jest dobry i można w zasadzie w 3 godziny dojechać do Szczecina. Jeśli masz więcej czasu to polecam odbić w stronę Bornego Sulinowa i zobaczyć opuszczone osiedle radzieckie, później trasą 100 zakrętów Czaplinek - Połczyn Zdrój i górą jak pisał Maniek do Szczecina.

Objazdu zalewu nie robiłem, ale zrobiłem trasy z jednej i drugiej strony zalewu. Jeśli polecisz od Szczecina do Świnouścia główna trasą to kompletnie nic nie zobaczysz tylko Drogę Krajową. Jest kilka fajnych dróg po drodze omijających DK. Moge później pokazać jak byś chciał. Ale na pewno kolega ze Szczecina zna dobrze tak zwana turystyczną trasę w stronę morza.

Trasa ze Świnouścia przez Albeck na Usdam i powrót zajmie troche czasu, ale warto się tam pokręcić. Jeśli masz możliwość to dojedź do ZSW i później nocleg i druga część drugiego dnia. W samym Świnouściu masz kilka ciekawych miejsc do zobaczenia: latarnia, stare koszary gdzie jest muzeum itp.

Później po stronie niemieckiej miejsce produkcji rakiet V2 w Penemunde (http://en.wikipedia.org/wiki/Peenem%C3%BCnde). Jak widzisz jest tego trochę :)

Co do jazdy po DE dokladnie jak Kanc1erz napisal, na A2 można na B nie można.

Jeśli masz więcej pytań daj znać, Maniek i ja możemy wiele powiedzieć o okolicach ;)

Pozdrawiam,
Kamyk
Er5 -> SV 650 K3 -> ST xtz 750 '89 + ...
Awatar użytkownika
KovaL49
Rowerzysta
Posty: 49
Rejestracja: 26 sty 2014, 20:15
Imię: Dominik
Miejscowość: Nowe Miasto Lub.
Garnek: LS2

Re: Traska Polska-Niemcy: kilka pytań :)

Post autor: KovaL49 »

Super ! mimo że wyjazd planuję na maj/czerwiec to już jestem tak najarany jak na wyjazd motorowerem na mazury kiedyś :D Dziękuję za pomoc, żeby nie było nudno w jedną stronę polecę sobie 10-ką, a w drugą przez Szczecinek, Chojnice i zajadę w te miejsca o których piszecie :) bardzo mnie zainteresowały te rakiety, więc na pewno zjadę z trasy w Niemczech. Myślę że nie będę robił noclegu u "obcych" bo chciałbym wyjechać wczesnym rankiem ze Szczecina i wieczorem już wrócić, myślę że wystarczy czasu :)

A byliście może w tym skansenie słowian i wikingów w Wolinie ? warto tam zajechać ? :) a co do kolegi to raczej jeszcze nie zna, bo dopiero od października tam siedzi (studiów się zachciało :D ), ale pozna jak ze mną się zabierze :D
Awatar użytkownika
Kamyk
Administrator
Administrator
Posty: 3375
Rejestracja: 19 cze 2010, 19:07
Imię: Rafał
Miejscowość: Bydgoszcz/Szczecin/Berlin
Plecak: Ewa
Garnek: Shoei XR-1000 / HJC
Skype: kaminski.rafal
Numer GG: 2697152
Motocykl: Testowy
Lokalizacja: Bydgoszcz/Szczecin/Berlin

Re: Traska Polska-Niemcy: kilka pytań :)

Post autor: Kamyk »

My generalnie znamy duzo miejsc tam wiec pytaj :) Jesli tylko bedziesz chcial to powiemy ;) Jesli lubisz takie klimaty jak rakiety to polecam zobaczyc tez:

- Borne Sulinowo - http://pl.wikipedia.org/wiki/K%C5%82omino
- Police pod Szczecinem - http://pl.wikipedia.org/wiki/Fabryka_be ... w_Policach
- Nowe Warpno - http://pl.wikipedia.org/wiki/Nowe_Warpno
- Puszcza Bukowa - http://www.bukowe.info/index.php?option ... &Itemid=61
- Wieza Bismarka - http://pl.wikipedia.org/wiki/Wie%C5%BCa_Goc%C5%82awska
- Wieza Quistropa - http://pl.wikipedia.org/wiki/Wie%C5%BCa_Quistorpa

itd. itp. :)

Kamyk
Er5 -> SV 650 K3 -> ST xtz 750 '89 + ...
Awatar użytkownika
KovaL49
Rowerzysta
Posty: 49
Rejestracja: 26 sty 2014, 20:15
Imię: Dominik
Miejscowość: Nowe Miasto Lub.
Garnek: LS2

Re: Traska Polska-Niemcy: kilka pytań :)

Post autor: KovaL49 »

no no, wszystko sobie notuję, także tydzień atrakcji będzie :D patrzyłem na mapę, to sporo ludzi z forum w tamtych stronach mieszka, może jakiś szybki nieoficjalny zlocik się sklei w tym czasie co tam będę ? bo u mnie to nie widzę za bardzo ER-5 ;/ co myślicie ?
Awatar użytkownika
Kamyk
Administrator
Administrator
Posty: 3375
Rejestracja: 19 cze 2010, 19:07
Imię: Rafał
Miejscowość: Bydgoszcz/Szczecin/Berlin
Plecak: Ewa
Garnek: Shoei XR-1000 / HJC
Skype: kaminski.rafal
Numer GG: 2697152
Motocykl: Testowy
Lokalizacja: Bydgoszcz/Szczecin/Berlin

Re: Traska Polska-Niemcy: kilka pytań :)

Post autor: Kamyk »

Kilka osob jest czynnych w tych okolicach, ale niestety nie za duzo. Zawsze cos mozna skminic :) Oczywiscie. Ja nie wiem czy akurat jak bedziesz to bede w Szczecinie, ale Maniek, Depson i inny na pewno.

Pozdrawiam,
Kamyk
Er5 -> SV 650 K3 -> ST xtz 750 '89 + ...
Awatar użytkownika
apogee
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 236
Rejestracja: 08 sty 2013, 22:36
Imię: Mariusz
Miejscowość: GRYFINO
Plecak: Asia
Motocykl: XL 600 V

Re: Traska Polska-Niemcy: kilka pytań :)

Post autor: apogee »

Jest jeszcze kilka fajnych rzeczy. Ale to już kawałek za Szczecinem.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Podno%C5%9 ... iederfinow
http://opencaching.pl/viewcache.php?cacheid=9371

Obawiam się, że dzionek to mało aby to ogarnąć.
Awatar użytkownika
Kamyk
Administrator
Administrator
Posty: 3375
Rejestracja: 19 cze 2010, 19:07
Imię: Rafał
Miejscowość: Bydgoszcz/Szczecin/Berlin
Plecak: Ewa
Garnek: Shoei XR-1000 / HJC
Skype: kaminski.rafal
Numer GG: 2697152
Motocykl: Testowy
Lokalizacja: Bydgoszcz/Szczecin/Berlin

Re: Traska Polska-Niemcy: kilka pytań :)

Post autor: Kamyk »

O faktycznie zapomnialem o Niderfinow :) i o Kostrzyniu. Jest tego troche tutaj :)

Pozdrawiam,
Kamyk
Er5 -> SV 650 K3 -> ST xtz 750 '89 + ...
ODPOWIEDZ