Dzisiaj polatałem

Wszystko co związane z turystyką

Moderatorzy: Miłosz, Kamyk, lucek, bartoszto, jotto

Awatar użytkownika
Thyone
Motorowerzysta
Posty: 57
Rejestracja: 22 sty 2013, 21:06
Imię: Majkel
Miejscowość: Śląsk
Garnek: Scorpion EXO-2000
Numer GG: 1525827
Motocykl: Z750S

Re: Dzisiaj polatałem

Post autor: Thyone »

No dobra.. nie rozpoczęcie a szkolenie.. :)
jolja pisze:..sławne Wujskie..
Pierwsze słyszę (/widzę).. :D Napisałabyś coś więcej? ;)

A co do Ojcowa, Sołuszowa i Pieskowej Skały to też niedawno miałem okazję przejeżdżać przez tamte okolice. Tam i z powrotem. Z 10 razy :D
Szczerze mówiąc jakbym miał wybierać między np. tą Kubalonką a Pieskową Skałą to chyba wybrałbym jednak Skałę.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Zdjęcia 'pożyczone'

Jeszcze więcej winkli, super okolica, nawierzchnia, brak jakichkolwiek pokryw studzienek.. :) Szukając miejsca na postój pojeździłem też trochę po sąsiednich wsiach/wioskach i o ciekawe widoki też nie było trudno, chociaż drogi (te wiejskie) były fatalne.
Sklep Motocyklowy Warszawa - moto NUMiK
Awatar użytkownika
Corr
Motocyklista
Posty: 697
Rejestracja: 21 maja 2012, 13:04
Imię: Adam
Miejscowość: Zabrze
Motocykl: Kawasaki ZX-6R 05'

Re: Dzisiaj polatałem

Post autor: Corr »

Thyone pisze: Też wracałem 81. I też nie jechałem 70km/h :twisted: a po drodze mijałem przynajmniej dwie kontrole radarowe (na szczęście w trakcie interwencji :D )
to się muszę bardziej pilnować, bo gdybym się na nich napatoczył to pewnie spokojnie bym się załapał na modne ostatnie odebranie prawa jazdy i wnioskowanie do sądu przez policję o cofnięcie uprawnień...

co do Skały to osobiście nie byłem, ale opinie znajomych takie, że to bardziej łuki niż zakręty i zostaje jedynie wypad w tygodniu bo w weekendy tyle aut, że się nie da, prawda to? :P

lolja jak masz jakieś fajne trasy niedaleko siebie to opisz bo Małopolska to fajna opcja na jednodniowy wyjazd ze Śląska ;)

ja się zbierałem na Czechy lub Słowację ale się naczytałem o problemach z policją i na ten sezon sobie chyba odpuszczę :lol:
Kawasaki Er5 99' -> Kawasaki ZX-6R 636 05'
Awatar użytkownika
jolja
Motocyklista
Posty: 202
Rejestracja: 23 lip 2014, 18:20
Imię: Jola
Miejscowość: Kraków
Garnek: LS2 Wolf

Re: Dzisiaj polatałem

Post autor: jolja »

Thyone pisze:
jolja pisze:..sławne Wujskie..
Pierwsze słyszę (/widzę).. :D Napisałabyś coś więcej? ;)
Obrazek pierwsze lepsze foti z internetu, myślę, że każdy już wie o co chodzi ;)
https://www.youtube.com/watch?v=rTubBZa8Pvg i filmik na dokładkę.
Thyone pisze:Szczerze mówiąc jakbym miał wybierać między np. tą Kubalonką a Pieskową Skałą to chyba wybrałbym jednak Skałę

Jeszcze więcej winkli, super okolica, nawierzchnia, brak jakichkolwiek pokryw studzienek.. :) Szukając miejsca na postój pojeździłem też trochę po sąsiednich wsiach/wioskach i o ciekawe widoki też nie było trudno, chociaż drogi (te wiejskie) były fatalne.
Zdecydowanie brak studzienek jest mega plusem no i w tygodniu jest puściuuuutko :serce: Corr, zależy. We wrześniu byłam tam w weekend i więcej ludzi na moto śmigało niż samochodami ;) A w tygodniu masz gwarancję, że będziesz prawie sam ;)
W końcu okolice Parku Narodowego, to widoków można się spodziewać :)
Corr pisze:jak masz jakieś fajne trasy niedaleko siebie to opisz bo Małopolska to fajna opcja na jednodniowy wyjazd ze Śląska
tras jest mnóstwo, choćby przelot w okolicach Dolinek Podkrakowskich :) tylko można się pogubić, co często robię, ale dzięki temu ostatnio znalazłam całkiem fajny odcinek :D Jak będę miała chwilkę czasu to ogarnę to jakoś sensownie, bo tak to mi ciężko coś opisywać.

e: podrzucam linka z traski Wieliczka-Dobczyce :)
https://www.youtube.com/watch?v=4LvqT1_-g2o
https://www.youtube.com/watch?v=ehHnVuDRvpo a tu na początku są świetne serpentyny niedaleko Kasiny, polecam. I polecam włączyć do tego inną muzykę :lol:
Awatar użytkownika
Taero
Motorowerzysta
Posty: 75
Rejestracja: 17 gru 2012, 16:51
Imię: Artur
Miejscowość: Wrocław
Garnek: LS2 FF384 Blade II

Re: Dzisiaj polatałem

Post autor: Taero »

Ja natomiast postanowiłem zwiedzić obszar między Wrocławiem a Trzebnicą, bo ponoć jest ładnie (rowerzyści tak uważają).
Wyznaczyłem sobie taką trasę:
https://maps.google.pl/maps?saddr=Henry ... 5&t=m&z=12

i się jej trzymałem, choć czasem nie było łatwo. Potwierdzam - to świetna trasa, ale na rower :)
Odcinek do Trzebnicy to w połowie drogi gruntowe, a w części wręcz polne drogi, które po kilkunastu wizytach ciągników w okresie mokrej ziemi spowodowały niezłe urozmaicenia. Fotek nie robiłem, bo musiałem mocno trzymać moto nogami i rękami, aby przejechać.
Na szczęście nie było ani jednej gleby (zeszłoroczne ćwiczenia na takich szlakach zdały egzamin).
Na tych ścieżkach nietrudno się zgubić, bo znaków brak, a mój telefon jak na złość strzelił focha i co 5 minut się resetował.
Reasumując - polecam :D

PS. Dzięki Kanc1erz, poprawione.
Ostatnio zmieniony 06 paź 2014, 15:47 przez Taero, łącznie zmieniany 1 raz.
Kanc1erz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 895
Rejestracja: 07 kwie 2014, 08:58
Imię: Michał
Miejscowość: Ornontowice k/Gliwic
Garnek: Scorpion EXO-1200
Numer GG: 8278420
Motocykl: SV-650SF

Re: Dzisiaj polatałem

Post autor: Kanc1erz »

Taero pisze: Na tych ścieżkach niełatwo się zgubić, bo znaków brak, a mój telefon jak na złość strzelił focha i co 5 minut się resetował.
Reasumując - polecam :D
Chyba nietrudno :P

Taka survivalowa trasa :P Piździkiem zawsze po lesie lubiłem jeździć, więc pewnie dałbym radę, ale szkoda mi moto na takie drogi :P
ER-5 1998r. Od 07.04.2014r.
SV650S 2007r. Od 29.04.2018r.
Chętnie pomogę również w zakresie projektowania elektroniki oraz szeroko rozumianej informatyki i komputerów.
Manonfire
Rowerzysta
Posty: 31
Rejestracja: 23 lut 2014, 13:17
Imię: Paweł
Miejscowość: Warszawa
Garnek: Nolan N86

Re: Dzisiaj polatałem

Post autor: Manonfire »

Hello.
Kolejna wyprawa większą załogą. Znów wschodnie Mazowsze, trasy przez lasy i piękna pogoda. Zawitaliśmy w Długosiodle, gdzie jest znakomita i niedroga pizza w pubie "Sokół 1000". Traska około 220 kilometrów (bo się trochę zgubiliśmy :oops: ), sama przyjemność. A oto fotka z Pubu:

Obrazek

Ten niebieski motocykiel japoński to oczywiście mój Eryk, który tym razem pokonał całą trasę bez żadnego focha.

Pozdrawiam.
WSK 125 -> MZ ETZ 150 -> MZ ETZ 250 (gleba) -> 22 lata przerwy w motożyciorysie-> Skuterek Zipp -> Kawasaki ER-5
Awatar użytkownika
Taero
Motorowerzysta
Posty: 75
Rejestracja: 17 gru 2012, 16:51
Imię: Artur
Miejscowość: Wrocław
Garnek: LS2 FF384 Blade II

Re: Dzisiaj polatałem

Post autor: Taero »

Tym razem przygotowałem trasę mającą na celu poznanie tras w okolicy sobótki + inne podrzędne drogi.
Oto ona:
https://maps.google.pl/maps?saddr=Karwi ... 2&t=m&z=11

Tym razem miałem 100% asfaltu, choć czasem jego jakość była poniżej oczekiwań. Sama trasa przyjemna, choć spodziewałem się, że w okolicy sobótki (od południowej strony, gdzie jeszcze mnie nie było) będzie kilka wzniesień. Najważniejsze, że poza drogami krajowymi 8 i 35 ruch był prawie zerowy (nie licząc samego Wrocławia oczywiście).
Awatar użytkownika
Lish
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 957
Rejestracja: 24 wrz 2010, 21:56
Imię: Karol
Miejscowość: Piaseczno
Plecak: Kiti
Garnek: biały
Telefon: 500366623
Motocykl: fzs600 pies
Kontakt:

Re: Dzisiaj polatałem

Post autor: Lish »

Ja dziś tak polatałem, że aż o mało dowodu nie straciłem. Kto zna mój motocykl to wie, że jest pare powodów ;) Myślałem, że dowalą się do głośnego tłumika, a dowalili się do licznika założonego z boku i braku stopu, który udało mi się naprawić ;)
Awatar użytkownika
Kosciej103
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 314
Rejestracja: 11 lis 2012, 14:08
Imię: Przemek
Miejscowość: Choroszcz
Numer GG: 9839060

Re: Dzisiaj polatałem

Post autor: Kosciej103 »

Ja ostatnio byłem na wycieczce organizowanej przez księdza. Takie tam po Podlasiu ale 270 km zrobiłem, bym zrobił więcej, ale musiałem wracać bo zabierałem żonę na koncert na 19.
Tu wieża widokowa z widokiem na Białoruś.
Obrazek
Obrazek
piter3105
Motocyklista
Posty: 628
Rejestracja: 24 sty 2011, 18:19
Imię: Piotr
Miejscowość: Ciechanów/Wrocław
Plecak: Ania
Garnek: LS2
Motocykl: BMW R 1100 RT

Re: Dzisiaj polatałem

Post autor: piter3105 »

Dzisiaj urządziłem sobie małą wycieczkę po Kurpiach. Ciechanów - Chorzele - Myszyniec - Ostrołęka - Ciechanów. Szczególnie malowniczo o tej porze roku wygląda droga od Chorzel (i?) do Myszyńca, do tego praktycznie pusta sobotnim popołudniem.
ODPOWIEDZ