Turystyczne enduro ...

Wszystko co związane z turystyką

Moderatorzy: Miłosz, Kamyk, lucek, bartoszto, jotto

Awatar użytkownika
Kamyk
Administrator
Administrator
Posty: 3375
Rejestracja: 19 cze 2010, 19:07
Imię: Rafał
Miejscowość: Bydgoszcz/Szczecin/Berlin
Plecak: Ewa
Garnek: Shoei XR-1000 / HJC
Skype: kaminski.rafal
Numer GG: 2697152
Motocykl: Testowy
Lokalizacja: Bydgoszcz/Szczecin/Berlin

Turystyczne enduro ...

Post autor: Kamyk »

Właśnie dla takich chwil chce zakupic Super Tenere badz cos podobnego ...

Obrazek

Kto sie pisze na wyprawe?

Kamyk
Er5 -> SV 650 K3 -> ST xtz 750 '89 + ...
Sklep Motocyklowy Warszawa - moto NUMiK
lukaszu
Motocyklista
Posty: 177
Rejestracja: 10 kwie 2011, 11:56
Imię: Łukasz
Miejscowość: Kielce
Garnek: NAXA FOB

Re: Turystyczne enduro ...

Post autor: lukaszu »

Ciesze się, ze wyparowała CI z głowy afrykatwin, miałem okazję polatać trochę dalej ostatnio. Jak się dowiedziałem, ile za ów nabytek srebrników dał kolega, to nie mogłem pojąć, jaka część jest tam az tak wartościowa...
jest: er-5, zr-7, dt-125 (2T), chinol 50
było: gs-500, diversion 600, en-500
Awatar użytkownika
Kamyk
Administrator
Administrator
Posty: 3375
Rejestracja: 19 cze 2010, 19:07
Imię: Rafał
Miejscowość: Bydgoszcz/Szczecin/Berlin
Plecak: Ewa
Garnek: Shoei XR-1000 / HJC
Skype: kaminski.rafal
Numer GG: 2697152
Motocykl: Testowy
Lokalizacja: Bydgoszcz/Szczecin/Berlin

Re: Turystyczne enduro ...

Post autor: Kamyk »

Ja tez nie wiem, ale ceny sa przesadzone. Kurde, zeby dorwac dobra sztuke nalezy wylozyc ponad 12tys. zl. A za dobra Super Tenerke, ktora w niczym nie ustepuje Afryce placi sie do 9tys. zl. Jest jak nic roznica. Na pewno lepiej wydac tez 3tys. na nowy stroj enduro :P

Podobaja mi sie Lc8 i cos ze stajni BMW - cos z kardanem, ale narazie 30tys i wiecej nie dam za motocykl.

W planach mam kilka wyjazdow i ost. pojawil sie pomysl, zeby po prostu wynajac maszyne na taki wyjazd.

Kamyk
Er5 -> SV 650 K3 -> ST xtz 750 '89 + ...
Awatar użytkownika
mare36ks
Motocyklista
Posty: 175
Rejestracja: 17 lip 2011, 17:09
Imię: Marek
Miejscowość: Sulejówek
Numer GG: 6377445

Re: Turystyczne enduro ...

Post autor: mare36ks »

trzeba wziasc pod uwage ze za tymi Panami gdziestam pomyka jakas ciezarowka z calym bagazem bo jakby zaladowali sie na te 2-3 tygodnie wyjazdu to by sobie tak nie pohasali :)
Nie jestem zły, po prostu nie jestem dobry.
Awatar użytkownika
Kamyk
Administrator
Administrator
Posty: 3375
Rejestracja: 19 cze 2010, 19:07
Imię: Rafał
Miejscowość: Bydgoszcz/Szczecin/Berlin
Plecak: Ewa
Garnek: Shoei XR-1000 / HJC
Skype: kaminski.rafal
Numer GG: 2697152
Motocykl: Testowy
Lokalizacja: Bydgoszcz/Szczecin/Berlin

Re: Turystyczne enduro ...

Post autor: Kamyk »

Oczywiscie nie mowie, ze nie. To jest ekipa z advrider.pl - akcja zorganizowana i kazdy z nas na takowym enduro mogl sie do nich podlaczyc. Ale wystarczy poczytac troche tematow np. na forum AT czy TP/XTZ i sa ludzie, ktorzy jada bez ciezarowki na 3tygodnie, miesiac w takie klimaty. Da sie. Naprawde da sie :) Wiec nie trzeba miec ciezarowki, tylko sprawdzona maszyne i odwage sie wybrac :)

Kamyk
Er5 -> SV 650 K3 -> ST xtz 750 '89 + ...
Awatar użytkownika
mare36ks
Motocyklista
Posty: 175
Rejestracja: 17 lip 2011, 17:09
Imię: Marek
Miejscowość: Sulejówek
Numer GG: 6377445

Re: Turystyczne enduro ...

Post autor: mare36ks »

ale jakies gatki na zmiane sie przydaja :) chybaze maja 2 pary i na przemian zakladaja :)
Nie jestem zły, po prostu nie jestem dobry.
Awatar użytkownika
Dzióbek
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 416
Rejestracja: 12 sty 2011, 23:36
Imię: Michał
Miejscowość: Kalisz
Plecak: Hania
Garnek: Nitro
Telefon: 511483837
Lokalizacja: Pawłówek k. Kalisza (WLKP)

Re: Turystyczne enduro ...

Post autor: Dzióbek »

Kamyk pisze:Ja tez nie wiem, ale ceny sa przesadzone. Kurde, zeby dorwac dobra sztuke nalezy wylozyc ponad 12tys. zl. A za dobra Super Tenerke, ktora w niczym nie ustepuje Afryce placi sie do 9tys. zl. Jest jak nic roznica. Na pewno lepiej wydac tez 3tys. na nowy stroj enduro :P
Kamyk
Kamyk, wg. mnie mity o bezawaryjności Afriki i że w ogóle jest "super wow" :) są mocno przesadzone (widzę co stoi w garażu kolegi, który naprawia motocykle), a ceny są z kosmosu.
Wiadomo, że każdy chwali swoje, ale szczerze polecam BIG'a - w niczym nie ustępuje Africe (w wielu przypadkach ją przewyższa - nie musisz w kieszeni wozić pompy paliwa i regulatora napięcia ;) ), a nie "dobity" egzemplarz można kupić za kilka tyś. zł.
Za swoją DR-kę dałem 5tyś. + ok 2 tyś wkładu (opony, dętki, rozrząd, łańcuch balansu, łożyska kół, główki ramy, uszczelniacze i olej w lagach, napęd, czyszczenie i regulacje gaźników, regulacja zaworów, olej, filtry, świece...czyli wszystkie elementy jakie wykazywały jakiekolwiek zużycie :) )
Nie ma żadnego komputera, sama mechanika, do tego jeździ nawet na 86 oktanowym paliwie więc daleki wschód i afrykańskie pustynie mu nie straszne.
Jeżeli nie masz na utrzymaniu rodziny, nie grozi ci głód, nie jesteś Tutsi ani Hutu i te sprawy, to wystarczy, że odpowiesz sobie na jedno zajebiście, ale to zajebiście ważne pytanie - co lubię w życiu robić?...a potem zacznij to robić.
lukaszu
Motocyklista
Posty: 177
Rejestracja: 10 kwie 2011, 11:56
Imię: Łukasz
Miejscowość: Kielce
Garnek: NAXA FOB

Re: Turystyczne enduro ...

Post autor: lukaszu »

mare36ks pisze:trzeba wziasc pod uwage ze za tymi Panami gdziestam pomyka jakas ciezarowka z calym bagazem bo jakby zaladowali sie na te 2-3 tygodnie wyjazdu to by sobie tak nie pohasali :)
wystarczy, ze się jedzie bez baby za plecak albo w kolumnie. Niekoniecznie baby kobiety, raczej baby w ujęciu faceta :)
dwa kufry i tobołek załatwiają więcej niż trzeba.
jest: er-5, zr-7, dt-125 (2T), chinol 50
było: gs-500, diversion 600, en-500
Awatar użytkownika
Kamil
Rowerzysta
Posty: 17
Rejestracja: 17 mar 2012, 16:56
Imię: Kamil
Miejscowość: W-wa
Garnek: Airoh Mathisse RS
Numer GG: 3403379

Re: Turystyczne enduro ...

Post autor: Kamil »

Kiedyś czytałem relację gościa, który zabiera w trasę kilka paczek jednorazowych majtek z fizeliny, takich dla kobiet po porodzie, po jednej parze na każdy dzień - podobno super wygodne - kto chce wypróbować?

Co do sprzętu to wg. mnie powinien być taki, żeby w razie potrzeby nie żal było go zostawić w rowie 20000 km od domu - ja wybrałbym DRke albo Freewinda. Do tych maszyn mam też zaufanie. Na Fredzie, którego sprzedałem, mógłbym w każdej chwili przejechać pół globu tylko dolewając paliwo i olej. Gość, który go ode mnie kupił, jedzie w tym roku na Kaukaz.

Obrazek
XF650 ---> ER5
Awatar użytkownika
Kamyk
Administrator
Administrator
Posty: 3375
Rejestracja: 19 cze 2010, 19:07
Imię: Rafał
Miejscowość: Bydgoszcz/Szczecin/Berlin
Plecak: Ewa
Garnek: Shoei XR-1000 / HJC
Skype: kaminski.rafal
Numer GG: 2697152
Motocykl: Testowy
Lokalizacja: Bydgoszcz/Szczecin/Berlin

Re: Turystyczne enduro ...

Post autor: Kamyk »

Ja jednak zostaje przy wyborze czegos pomiedzy Super Tenere a Tenere. BIG jest za duzy dla mnie. Co prawda nie jezdzilem, ale dosiadalem sie do niego i chyba ciezko bylo by mi go opanowac w terenie. Teraz kminie czyby nie sprzedac SV-ki i zakupic LC8 ale to moze po sezonie? DR-ka jest fajna bo mala i lekka, ale to juz tylko jedno osobowa maszyna. Poszukiwania trwaja.

Kamyk
Er5 -> SV 650 K3 -> ST xtz 750 '89 + ...
ODPOWIEDZ