A co na upalne dni???

Kurtka, spodnie, rękawiczki, bielizna - tutaj wszystkiego się dowiesz

Moderatorzy: Miłosz, Kamyk, lucek, bartoszto, jotto

arthurr
Motocyklista
Posty: 106
Rejestracja: 27 lip 2011, 10:59
Imię: Artur
Miejscowość: Orzesze/ Górny Śląsk
Garnek: schuberth C3
Numer GG: 4312693
Kontakt:

Re: A co na upalne dni???

Post autor: arthurr »

klepnij "spodnie DR" w wyszukiwarce allegro i zaznacz dział cześci motocyklowe. są tylko jedne
Sklep Motocyklowy Warszawa - moto NUMiK
Awatar użytkownika
mare36ks
Motocyklista
Posty: 175
Rejestracja: 17 lip 2011, 17:09
Imię: Marek
Miejscowość: Sulejówek
Numer GG: 6377445

Re: A co na upalne dni???

Post autor: mare36ks »

Wgladaja ciekawie, szkoda ze wczesniej na to nie trafilem bo przedwczoraj kupilem jeansy.
Nie jestem zły, po prostu nie jestem dobry.
Awatar użytkownika
pioter300
Motocyklista
Posty: 151
Rejestracja: 01 lip 2012, 12:39
Imię: Piotr
Miejscowość: Wa-wa/Piaseczno
Garnek: SHARK S900

Re: A co na upalne dni???

Post autor: pioter300 »

A takie jeansy czy spodnie moro na motor z protektorami to za ile możno dostać. Chodzi mi o dolną granicę, ale taką która gwarantuje jeszcze minimum biezpieczeństwa większego niż w zwykłych jeansach.
Jestem bardzo początkujący więc proszę nie dziwić się niektórymi moimi pytaniami.
Pierwsze moto, pierwsze godziny jazdy i pierwszy kontakt z mechaniką.
Awatar użytkownika
mare36ks
Motocyklista
Posty: 175
Rejestracja: 17 lip 2011, 17:09
Imię: Marek
Miejscowość: Sulejówek
Numer GG: 6377445

Re: A co na upalne dni???

Post autor: mare36ks »

Jak przegladalem allegro i oferty warszawskich sklepow to w teorii od 200 wzwyz, ale sa przynajmniej dwa haczyki :)
Pierwszy taki ze poprostu tych najtanszych zwykle nie ma. Bylem ogladac kolo wschodniego w Tarborze, widzialem w internecie ze maja spodnie od 200 zl. Na miejscu sie okazalo ze najtansze jakie maja na miejscu sa za 360 :) Ale jest i drugi haczyk, wiekszosc tych ponizej 300 a i te powyzej czesto tez (w tym te co ogladalem za 360) ma tylko ochraniacze na kolana, czyli za ochraniacze ud trzeba dodatkowo doplacic 30-60zl minimum.
Swoje kupilem w felixie ( http://www.moto-feliks.pl), cena wyjsciowa 340, z kompletem ochraniaczy, i sa dwa kroje, grubsze i ciensze, i do tego duzo rozmiarow na miejscu. Jakoze kupowalem tam wczesniej kurtke, spodnie, i pare drobiazgow do dostalem jeszcze sensowny rabat. Jest to mala firemka ale maja u mnie duzego plusa za gwarancje, nie grymasza tylko jak cos jest nie tak to przyjmuja towar i naprawiaja. W tekstylnych gdzies w kroku odkleila sie membrana i przy deszczu zaczely po 1,5 roku przemakac, oddalem je w kolejnym sezonie, czyli po ponad 2 latach uzytkowania, bez pytan przyjeli i zrobili i spokojnie smigam dalej.

Te Jeansy co kupilem wydaja sie solidne, wygodne, chociaz ochraniacze oczywiscie czuc ale nie przeszkadzaja za specjalnie, chodze w nich 3 dzien, z czego dwa ostatnie po kilkanascie godzin i jest ok.
Nie jestem zły, po prostu nie jestem dobry.
arthurr
Motocyklista
Posty: 106
Rejestracja: 27 lip 2011, 10:59
Imię: Artur
Miejscowość: Orzesze/ Górny Śląsk
Garnek: schuberth C3
Numer GG: 4312693
Kontakt:

Re: A co na upalne dni???

Post autor: arthurr »

no to zrobiłem traskę w sam raz na testy letnich ciuchów - Chorwację. W pierwszą stronę spokojnie, jazda rozłożona na 3 dni, z powrotem - na strzał. wnioski:

- kurtka Polo Drive Mesh II: jestem zadowolony. Siatka się sprawdza, wieje gdzie ma wiać. Dokupiłem ochraniacze żeby bezpiecznie było - pasują w kieszenie, nic się nie przesuwa (łokciowe zamocowane rzepem w kieszeniach - bez rzepa spadały za nisko), Jasny kolor kurtki nie grzeje się tak w słońcu (na powrocie prawie non stop 31-35 stopni). Jako że kilka razy leżałem na gołym betonie (dla odciążenia mięśni) - siatka na plecach w kilku miejscach się zaciągneła, poza tym - super.

- spodnie DR letnie: no takie całkiem letnie to one nie są. Fakt - siatka jest - i co jest fajne - przy najmniejszym ruchu czuć przepływ powietrza. Ale tam gdzie nie ma siatki - mogłyby być cieńsze a są jak normalne spodnie. No i mogłyby być - jak kurtka - jasne. Co mnie denerwuje (dam przerobić) - ochraniacze są zaszyte na stałe i kolanowe są za nisko - kończą mi się pięknie pod samym kolanem. Bajer z odpinaniem nogawek sprawdziłem raz - po dojeździe na miejsce jak pół ekipy szukało kwatery i nie chciałem się jeszcze całkiem rozbierać - odpiałem i spusciłem nogawki tak nisko jak się dało - przy takim upale to było zbawienne :D Ciorane przez całą trasę równo z kurtką - nie wykazują żadnych oznak zmęczenia.

Mam nadzieję że komuś pomogłem. Ja będę nadal szukał stricte letnich spodni choć tych będę używał. Kurtkę już mam :)
piter3105
Motocyklista
Posty: 628
Rejestracja: 24 sty 2011, 18:19
Imię: Piotr
Miejscowość: Ciechanów/Wrocław
Plecak: Ania
Garnek: LS2
Motocykl: BMW R 1100 RT

Re: A co na upalne dni???

Post autor: piter3105 »

Na ciepłe dni mogę polecić kurtkę Rebelhorn Hiflow. Bardzo przewiewna, do tego ochraniacze i wg mnie ładnie wygląda. Kupiłem za 410 zł.
Awatar użytkownika
Mathisse
Motocyklista
Posty: 184
Rejestracja: 12 sie 2013, 08:58
Imię: Airoh
Miejscowość: Wałbrzych
Garnek: Airoh

Re: A co na upalne dni???

Post autor: Mathisse »

ponieważ już mi się zaczyna robić ciepło, nabyłem wczoraj na motobazarze zbroję super shielda (http://allegro.pl/zbroja-buzzer-motocyk ... 84074.html). jest bardzo wygodna i przewiewna - jeżeli chodzi o walory ochronne to mam nadzieję, że nie będę miał takich doświadczeń ;)
Chciałbym się wysypiać na tyle, by rano czuć, że się budzę a nie zmartwychwstaję.
piter3105
Motocyklista
Posty: 628
Rejestracja: 24 sty 2011, 18:19
Imię: Piotr
Miejscowość: Ciechanów/Wrocław
Plecak: Ania
Garnek: LS2
Motocykl: BMW R 1100 RT

Re: A co na upalne dni???

Post autor: piter3105 »

Ja na motobazarze do Rebelhorna HIFLOW-a dokupiłem spodnie RST chyba Ventilator. Zobaczymy w upały co oznacza "Ventilator" :P
ODPOWIEDZ