Wybór kombinezonu!

Kurtka, spodnie, rękawiczki, bielizna - tutaj wszystkiego się dowiesz

Moderatorzy: Miłosz, Kamyk, lucek, bartoszto, jotto

Ewcia
Rowerzysta
Posty: 34
Rejestracja: 27 paź 2016, 16:55
Imię: Ewelina
Miejscowość: Rzeszòw
Garnek: HJC CS15
Motocykl: Kawasaki er 5

Wybór kombinezonu!

Post autor: Ewcia »

Cześć, szukam od pewnego czasu kombinezonu na moto, oczywiście damskiego. :serce: Poszukuję i nie mogę się zdecydować. :D Poradzicie? Kasa do 2tys.
Dajcie znać co wy macie i czy się sprawdza. Pozdrawiam :)
Sklep Motocyklowy Warszawa - moto NUMiK
gazdul
Podawacz śrubek
Posty: 10
Rejestracja: 24 lis 2015, 09:23
Imię: Tomek
Miejscowość: Poznań

Re: Wybór kombinezonu!

Post autor: gazdul »

Cześć,
ja mam alpinestars andes męski i daje radę. Zarówno spodnie jak i kurtka mają podpinki niezastąpione w chłodne dni na początku wiosny (marzec, kwiecień :)). Spodnie i kurtka posiadają także "klimatyzację" suwaki które można rozpiąć i powietrze sobie hula pod kombinezonem. Co do bardzo upalnych dni 28 C+ to stojąc na światłach jest gorąco (podejrzewam że w każdym kombi w taką temperaturę jest gorąco). Ogólnie mówiąc jestem bardzo zadowolony. Dla Ciebie musiał by być model alpinestars andes stella. Na youtube możesz znaleźć filmiki z prezentacji tego zestawu. Przykładowy link https://www.youtube.com/watch?v=bgRqcnW4GC4
Pozdrawiam
rado014
Podawacz śrubek
Posty: 5
Rejestracja: 25 kwie 2014, 21:18
Miejscowość: Zakopane

Re: Wybór kombinezonu!

Post autor: rado014 »

Ja przez dwa lata jeździłem w tkstach, z wywietrznikami, wzmocnieniami, zamkami, paskami i nie wiadomo czym jeszcze. Teraz jeżdżę w skórze, w spodniach mam wzmocnienia na kolanach, kurtkę ramoneskę, bez szału, a prosto i wygodnie. Z takim budżetem to sama musisz sobie odpowiedzieć czego szukasz - wiem, mało to pomocne.
Zacznij od prostych rzeczy, jedno czy dwuczęściowy, skóra czy tekst? Jak jeździsz bardziej sportowo to raczej jednoczęściowa skóra, nieźle się prezentuje (zwłaszcza na kobiecie), lecz do bardziej turystycznej jest mało praktyczna. Sam mam jednoczęściową co prawda tylko "szambiarę" (przeciwdeszczówkę), i jest do bani. Teksty chyba oferują najwięcej możliwości, wentylacje, wpinki i inne ułatwiające życie rozwiązania, ale skóra (według mnie) wygląda najlepiej.

-- 30 Cze 2017, 20:57 --

Ech, teraz przeczytałem że kombinezon i cały mój post psu na budę.
Pozdrawiam ;)
Ewcia
Rowerzysta
Posty: 34
Rejestracja: 27 paź 2016, 16:55
Imię: Ewelina
Miejscowość: Rzeszòw
Garnek: HJC CS15
Motocykl: Kawasaki er 5

Re: Wybór kombinezonu!

Post autor: Ewcia »

gazdul pisze:Cześć,
ja mam alpinestars andes męski i daje radę. Zarówno spodnie jak i kurtka mają podpinki niezastąpione w chłodne dni na początku wiosny (marzec, kwiecień :)). Spodnie i kurtka posiadają także "klimatyzację" suwaki które można rozpiąć i powietrze sobie hula pod kombinezonem. Co do bardzo upalnych dni 28 C+ to stojąc na światłach jest gorąco (podejrzewam że w każdym kombi w taką temperaturę jest gorąco). Ogólnie mówiąc jestem bardzo zadowolony. Dla Ciebie musiał by być model alpinestars andes stella. Na youtube możesz znaleźć filmiki z prezentacji tego zestawu. Przykładowy link https://www.youtube.com/watch?v=bgRqcnW4GC4
Pozdrawiam

Dzięki śliczne, za informację :rotfl:

-- 01 Lip 2017, 21:54 --
rado014 pisze:Ja przez dwa lata jeździłem w tkstach, z wywietrznikami, wzmocnieniami, zamkami, paskami i nie wiadomo czym jeszcze. Teraz jeżdżę w skórze, w spodniach mam wzmocnienia na kolanach, kurtkę ramoneskę, bez szału, a prosto i wygodnie. Z takim budżetem to sama musisz sobie odpowiedzieć czego szukasz - wiem, mało to pomocne.
Zacznij od prostych rzeczy, jedno czy dwuczęściowy, skóra czy tekst? Jak jeździsz bardziej sportowo to raczej jednoczęściowa skóra, nieźle się prezentuje (zwłaszcza na kobiecie), lecz do bardziej turystycznej jest mało praktyczna. Sam mam jednoczęściową co prawda tylko "szambiarę" (przeciwdeszczówkę), i jest do bani. Teksty chyba oferują najwięcej możliwości, wentylacje, wpinki i inne ułatwiające życie rozwiązania, ale skóra (według mnie) wygląda najlepiej.

-- 30 Cze 2017, 20:57 --

Ech, teraz przeczytałem że kombinezon i cały mój post psu na budę.
Pozdrawiam ;)

Dzięki i pozdrawiam :rotfl:
Awatar użytkownika
Alaila
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 735
Rejestracja: 28 gru 2011, 20:23
Imię: Agata
Miejscowość: Świdnica/Wrocław
Garnek: uvex
Motocykl: Honda CBF 125
Kontakt:

Re: Wybór kombinezonu!

Post autor: Alaila »

Panowie nie doczytali chyba, że o damskie chodzi :P
Ja mam kurtkę i spodnie tekstylne, na miarę szyte od polskiego producenta (Eve-sport, nie mają strony internetowej niestety, ja ich na giełdzie motocyklowej wyczaiłam). Sprawdza się dobrze. Kurtka ma wypinaną podpinkę i kilka suwaczków z przodu i z tyłu, co w upalne dni zapewnia przewiew. Spodnie z wysokim stanem, z dodatkową regulacją w pasie. Jestem zadowolona :)

Jak chcesz coś więcej poczytać o damskich ciuszkach to zapraszam tutaj http://forum.kawasaki-er5.pl/viewtopic.php?f=45&t=1730
Życie masz tylko jedno, więc korzystaj z niego na całego :D
Awatar użytkownika
Mała20
Rowerzysta
Posty: 30
Rejestracja: 04 maja 2016, 18:21
Imię: Dorota
Miejscowość: Jarosław
Garnek: Naxa

Re: Wybór kombinezonu!

Post autor: Mała20 »

Polecam Alpinestars Stella Motegi kupiłam go w tym roku i spisuje się mega. Tylko troszkę musiałabyś dorzucić do tych 2 tysięcy. Alpinestars robi wyprzedaż na ten model w cenie 2399 zł.
ODPOWIEDZ