BUTY Forma czy Seca?

Kurtka, spodnie, rękawiczki, bielizna - tutaj wszystkiego się dowiesz

Moderatorzy: Miłosz, Kamyk, lucek, bartoszto, jotto

Awatar użytkownika
Konopkie
Rowerzysta
Posty: 23
Rejestracja: 11 maja 2016, 23:24
Imię: Adam
Miejscowość: Gliwice
Garnek: HJC IS-17 Tridents
Motocykl: ER 5 Twister

BUTY Forma czy Seca?

Post autor: Konopkie »

Cześć wszystkim :P

Szukam butów dla siebie i tak z podobnej półki cenowej:
Forma Arrow SX http://allegro.pl/forma-arrow-sx-buty-m ... 31042.html
Seca Razor http://allegro.pl/seca-skorzane-buty-ra ... 65111.html

Macie jakieś doświadczenia z tymi butami, czy może znacie jakieś opinie? W grę jeszcze ewentualnie wchodzą buty Adrenaline Raptor II. Osobiście skłaniam się ku butom Forma, ale niestety nie mam żadnych konkretnych opinii :/
Sklep Motocyklowy Warszawa - moto NUMiK
Kanc1erz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 895
Rejestracja: 07 kwie 2014, 08:58
Imię: Michał
Miejscowość: Ornontowice k/Gliwic
Garnek: Scorpion EXO-1200
Numer GG: 8278420
Motocykl: SV-650SF

Re: BUTY Forma czy Seca?

Post autor: Kanc1erz »

Ja posiadam Arrow SX, r. 44.
Po 1.5rok szlag trafiło łączenie na piętach - tam gdzie jest elastyczny materiał. Dodatkowo urwał mi się jeden rzep z zamka (szczegół malutki) oraz pękła skóra na bucie - ale nie dbałem o to - tzn. nie smarowałem preparatami do skóry oraz sporo w nich chodziłem. W związku z tym pęknięciem na pięcie oddałem na gwarancję - wymienili na nowe.
Co do jazdy - są wygodne, ale to moje pierwsze buty motocyklowe ever, więc nie mam żadnego porównania. Stopa jest sztywno trzymana, podczas jazdy jakiś tam przewiew jest.

-- 25 Maj 2016, 00:41 --

A! I jeszcze jedno - jedź do jakiegoś stacjonarnego sklepu, np. Motohybrid w Zabrzu czy 4ride w Kato - urwiesz coś z ceny :) Ja je kupiłem chyba za 450 dwa lata temu.
ER-5 1998r. Od 07.04.2014r.
SV650S 2007r. Od 29.04.2018r.
Chętnie pomogę również w zakresie projektowania elektroniki oraz szeroko rozumianej informatyki i komputerów.
Awatar użytkownika
Konopkie
Rowerzysta
Posty: 23
Rejestracja: 11 maja 2016, 23:24
Imię: Adam
Miejscowość: Gliwice
Garnek: HJC IS-17 Tridents
Motocykl: ER 5 Twister

Re: BUTY Forma czy Seca?

Post autor: Konopkie »

Hm, troszkę tych usterek się zebrało :eek: ale skoro wymienili na gwarancji... to chyba nie ma się czym martwić :D A jak w trakcie chodzenia? Nie obcierają nigdzie, nie gniotą i czy temperatura nagle na postoju nie skacze w nich do granic wytrzymałości? No te linki, które podesłałem są ze stacjonarnego w Gliwicach, liczę własnie na jakiś rabat. No do motohybrid w zabrzu bym najlepiej pojechał, jako że jestem kursantem MotoRatu, to mam tam jakieś zniżki, a wyposażenie mają dość konkretne i w różnych zakresach cenowych, jednak pracuję do 17 i nie mam kiedy tam pojechać, a do tego sklepu AMR Motors w Gliwicach mogę sobie w trakcie lunchu skoczyć, mam niedaleko, bardzo fajna obsługa tam jest, można się dogadać, tylko niestety już wyposażenie nie tak pełne, jak w Motohybrid :P
Awatar użytkownika
Kamyk
Administrator
Administrator
Posty: 3375
Rejestracja: 19 cze 2010, 19:07
Imię: Rafał
Miejscowość: Bydgoszcz/Szczecin/Berlin
Plecak: Ewa
Garnek: Shoei XR-1000 / HJC
Skype: kaminski.rafal
Numer GG: 2697152
Motocykl: Testowy
Lokalizacja: Bydgoszcz/Szczecin/Berlin

Re: BUTY Forma czy Seca?

Post autor: Kamyk »

A ile chcesz przeznaczyc na buty? Bo czasami dokładając 100-150zł można już kupić lepsze buty, wiec moim zdaniem czasami warto dozbierać.

Kamyk
Er5 -> SV 650 K3 -> ST xtz 750 '89 + ...
Kanc1erz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 895
Rejestracja: 07 kwie 2014, 08:58
Imię: Michał
Miejscowość: Ornontowice k/Gliwic
Garnek: Scorpion EXO-1200
Numer GG: 8278420
Motocykl: SV-650SF

Re: BUTY Forma czy Seca?

Post autor: Kanc1erz »

Konopkie pisze:Hm, troszkę tych usterek się zebrało :eek: ale skoro wymienili na gwarancji... to chyba nie ma się czym martwić :D A jak w trakcie chodzenia? Nie obcierają nigdzie, nie gniotą i czy temperatura nagle na postoju nie skacze w nich do granic wytrzymałości? No te linki, które podesłałem są ze stacjonarnego w Gliwicach, liczę własnie na jakiś rabat. No do motohybrid w zabrzu bym najlepiej pojechał, jako że jestem kursantem MotoRatu, to mam tam jakieś zniżki, a wyposażenie mają dość konkretne i w różnych zakresach cenowych, jednak pracuję do 17 i nie mam kiedy tam pojechać, a do tego sklepu AMR Motors w Gliwicach mogę sobie w trakcie lunchu skoczyć, mam niedaleko, bardzo fajna obsługa tam jest, można się dogadać, tylko niestety już wyposażenie nie tak pełne, jak w Motohybrid :P
Temperatura jest jak w normalnych butach - nie skacze, można też w nich posiedzieć godzinę w kościele - nie ma z tym kłopotu. Ogólnie to pierwszy dzień po zakupie od razu poszedłem w nich na 3h spacer :D głupota czy nie, nie miałem nic na zmianę, a sprawa była dość istotna :P
Obcierać nie obcierają, choć nie są tak wygodne jak standardowe buciki do chodzenia na co dzień.
ER-5 1998r. Od 07.04.2014r.
SV650S 2007r. Od 29.04.2018r.
Chętnie pomogę również w zakresie projektowania elektroniki oraz szeroko rozumianej informatyki i komputerów.
Awatar użytkownika
Konopkie
Rowerzysta
Posty: 23
Rejestracja: 11 maja 2016, 23:24
Imię: Adam
Miejscowość: Gliwice
Garnek: HJC IS-17 Tridents
Motocykl: ER 5 Twister

Re: BUTY Forma czy Seca?

Post autor: Konopkie »

Kamyk pisze:A ile chcesz przeznaczyc na buty? Bo czasami dokładając 100-150zł można już kupić lepsze buty, wiec moim zdaniem czasami warto dozbierać.

Kamyk
Wiesz co, tak myślałem na początku 400zł, teraz podskoczyło do 500zł. Teoretycznie górnej granicy jako tako nie ma, jednak zakładając, że chciałbym jeszcze kupić spodnie, to zakładam te 500zł póki co jako górną granicę. Jeśli masz jakieś propozycje butów, powiedzmy te 100zł więcej, to pisz, zapoznam się chętnie z propozycją i ją rozważę, bo masz rację, że czasem jednak lepiej trochę dołożyć :P

Kanc1erz pisze:
Konopkie pisze:Hm, troszkę tych usterek się zebrało :eek: ale skoro wymienili na gwarancji... to chyba nie ma się czym martwić :D A jak w trakcie chodzenia? Nie obcierają nigdzie, nie gniotą i czy temperatura nagle na postoju nie skacze w nich do granic wytrzymałości? No te linki, które podesłałem są ze stacjonarnego w Gliwicach, liczę własnie na jakiś rabat. No do motohybrid w zabrzu bym najlepiej pojechał, jako że jestem kursantem MotoRatu, to mam tam jakieś zniżki, a wyposażenie mają dość konkretne i w różnych zakresach cenowych, jednak pracuję do 17 i nie mam kiedy tam pojechać, a do tego sklepu AMR Motors w Gliwicach mogę sobie w trakcie lunchu skoczyć, mam niedaleko, bardzo fajna obsługa tam jest, można się dogadać, tylko niestety już wyposażenie nie tak pełne, jak w Motohybrid :P
Temperatura jest jak w normalnych butach - nie skacze, można też w nich posiedzieć godzinę w kościele - nie ma z tym kłopotu. Ogólnie to pierwszy dzień po zakupie od razu poszedłem w nich na 3h spacer :D głupota czy nie, nie miałem nic na zmianę, a sprawa była dość istotna :P
Obcierać nie obcierają, choć nie są tak wygodne jak standardowe buciki do chodzenia na co dzień.
No z wygodą wiadomo, raczej nie mam zamiaru w nich iść na pielgrzymkę :D
Awatar użytkownika
Kamyk
Administrator
Administrator
Posty: 3375
Rejestracja: 19 cze 2010, 19:07
Imię: Rafał
Miejscowość: Bydgoszcz/Szczecin/Berlin
Plecak: Ewa
Garnek: Shoei XR-1000 / HJC
Skype: kaminski.rafal
Numer GG: 2697152
Motocykl: Testowy
Lokalizacja: Bydgoszcz/Szczecin/Berlin

Re: BUTY Forma czy Seca?

Post autor: Kamyk »

No to na przykład takie:

http://www.fc-moto.de/Alpinestars-Roam- ... oof-Stiefe

albo takie:

http://www.fc-moto.de/Gaerne-Altus-Aqua ... ng-Stiefel

Generalnie polecam popatrzec na fc-moto. Kupowalem tam juz nie raz. Mozna w razie co odeslac, apromocje maja faktycznie niezle. Nie zawsze ale maja :)

Pozdrawiam,
Kamyk
Er5 -> SV 650 K3 -> ST xtz 750 '89 + ...
Awatar użytkownika
Konopkie
Rowerzysta
Posty: 23
Rejestracja: 11 maja 2016, 23:24
Imię: Adam
Miejscowość: Gliwice
Garnek: HJC IS-17 Tridents
Motocykl: ER 5 Twister

Re: BUTY Forma czy Seca?

Post autor: Konopkie »

Kamyk pisze:No to na przykład takie:

http://www.fc-moto.de/Alpinestars-Roam- ... oof-Stiefe

albo takie:

http://www.fc-moto.de/Gaerne-Altus-Aqua ... ng-Stiefel

Generalnie polecam popatrzec na fc-moto. Kupowalem tam juz nie raz. Mozna w razie co odeslac, apromocje maja faktycznie niezle. Nie zawsze ale maja :)

Pozdrawiam,
Kamyk

A powiedz mi jak z przesyłką? Jakieś orientacyjne ceny i czas dostawy?
Awatar użytkownika
Miłosz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1303
Rejestracja: 29 kwie 2011, 22:57
Imię: Miłosz
Miejscowość: Plewiska/Poznań
Plecak: Monika
Garnek: HJC
Numer GG: 3369519
Motocykl: Gsf 1200N K5

Re: BUTY Forma czy Seca?

Post autor: Miłosz »

Ja polecam Rst. Mam turystyczne skórzane. Nie wiem, może 6 sezon? Nie wołają o zmianę. Kupiłem za duże (pozałamywane pięty mam z tyłu, lekko pękają w zagięciu śródstopia), ale koleś likwidowal sklep ojca i mi nowe chyba za 230 zł oddał. Mam tylko te. Ciepłe, ale latem prawie się nie porę i jak wyjmę stopę nie ma przykrych zapachów :)
ODPOWIEDZ