Odzież ochronna Seca

Kurtka, spodnie, rękawiczki, bielizna - tutaj wszystkiego się dowiesz

Moderatorzy: Miłosz, Kamyk, lucek, bartoszto, jotto

Awatar użytkownika
Spiner
Motorowerzysta
Posty: 66
Rejestracja: 19 kwie 2013, 00:42
Imię: Marcin
Miejscowość: Warszawa
Garnek: Caberg

Re: Odzież ochronna Seca

Post autor: Spiner »

Posiadam model Katana. Co prawda jest to mój pierwszy sezon, ale co nieco już o kurtce mogę powiedzieć :D

Zaliczyłem wywrotkę przy ok. 40 km/h. Jeansy zdarły się razem z odrobiną skóry, od pasa w górę natomiast, nie odczułem upadku w żaden sposób. Jedyny uszczerbek kurtki to przetarty pasek odblaskowy na ramieniu. Poza tym śladu nie widać.

Kurtka dobrze wentylowana, ale jak puszki przyblokują w korku to szybko robi się ciepło. W deszczu (dość mocnym) bez wpiętej podpinki, było w porządku. Kurtka nie przemokła i trzymała ciepło w środku.

Ze swojej strony mogę zdecydowanie polecić.
Sklep Motocyklowy Warszawa - moto NUMiK
Awatar użytkownika
Azbest
Podawacz śrubek
Posty: 14
Rejestracja: 10 lip 2014, 09:00
Imię: Karol
Miejscowość: Goniądz - Mońki
Plecak: małżonka lub syn/córka
Garnek: Caberg i Lazer vert.
Numer GG: 2776935
Motocykl: Honda CB 500 (PC26)

Re: Odzież ochronna Seca

Post autor: Azbest »

Witam.
Słuchajcie, rozglądam się za kurtką letnią tekstylna krótką do 400 złociszy.
Wiem wiem, napiszecie, że na kurtkę trzeba minimum wydać 800-1.000 zł. Niestety nie stać mnie.
Jeśli już kupię swoją "Kawę" to kurtka ma służyć do krótkich przejażdżek po okolicy. Nie będę się wybierał na dłuższe turystyczne wypady, chociaż zdaję z tego sprawę, że jak będę jechał 200 metrów poza miastem i może mi głąb wyjechać z podporządkowanej i przycierka przy np. 100 km/h nie będzie rozkosznym ćwiczeniem.
Raczej nie będę ryzykował jazdy w koszulce na ramiączkach ;) bo 40-ka na karku i 2 dzieci zobowiązują do odpowiedzialności, tylko po prostu .... franki podrożały hehe :haha:
Takie 2 typy do wyboru:
1. http://allegro.pl/kurtka-tekstylna-rebe ... 35157.html
i
2. http://allegro.pl/hit-kurtka-seca-katan ... 30735.html

Co przemawia na korzyść jednego lub drugiego?
Awatar użytkownika
Karcze_
Motorowerzysta
Posty: 56
Rejestracja: 27 maja 2013, 12:17
Imię: Karcześ
Miejscowość: Ostrołęka
Plecak: Adidas
Garnek: Ls2 351.1 Naxa F6

Re: Odzież ochronna Seca

Post autor: Karcze_ »

Część :)
Na temat drugiej kurtki mogę zabrać zdanie, chociaż używam ją dopiero pierwszy sezon (ok.10 tys km). Więc tak używałem ją w upał i zimno i jestem bardzo pozytywnie zadowolony. Kilka razy zdarzyło się jechać w deszcz i tu również bardzo miłe zaskoczenie, gdyż nic nie przepuściła wody (ale to może dlatego że deszcz nie był mocny). Używam również rękawic i kołnierza tej firmy i mogę z pewnością powiedzieć, że seca to bardzo dobra propozycja w dobrej cenie.
Pozdrawiam.
http://bikepics.com/members/karcze/02er5/
Awatar użytkownika
strayker270
Motorowerzysta
Posty: 90
Rejestracja: 23 sie 2013, 13:10
Imię: Mateusz
Miejscowość: Kielce
Plecak: Żona już lubi motocykle
Garnek: Airoh Movement
Numer GG: 3153137

Re: Odzież ochronna Seca

Post autor: strayker270 »

W temacie firmy SECA takze mogę się wypowiedzieć. Posiadam kurtkę i spodnie tej firmy. Cena przystępna a jakość na prawdę zadowalająca. Żonie także kupiłem kurtkę firmy Seca. Oboje mamy kurtki 3 warstwowe (kurtka+membrana+podpinka). Przeżyłem jazdę w burzy i nie przemokła (membrana zdała egzamin). W gorące dni korzystałem z samej kurtki z odsuniętymi przewiewami. Secę polecam.
Zipp Astec 50cc 2008 r. -> Er 500 2004 r.
Grzesiek92
Rowerzysta
Posty: 29
Rejestracja: 28 wrz 2014, 13:44
Imię: Grzegorz
Miejscowość: Zabrze
Garnek: Scorpion EXO 500 Air

Re: Odzież ochronna Seca

Post autor: Grzesiek92 »

Ja również mogę polecić mam SECA VIPER za kurtke dałem 350zł i jestem również zadowolony całkiem wygodna i ciepła nadaje się na krótkie przejażdżki, przeżyłem wniej kilka deszczy i jazdę przy 5 stopniach :) zdała egzamin!
Jak na tą cenę to kurtka bardzo dobra
Awatar użytkownika
Azbest
Podawacz śrubek
Posty: 14
Rejestracja: 10 lip 2014, 09:00
Imię: Karol
Miejscowość: Goniądz - Mońki
Plecak: małżonka lub syn/córka
Garnek: Caberg i Lazer vert.
Numer GG: 2776935
Motocykl: Honda CB 500 (PC26)

Re: Odzież ochronna Seca

Post autor: Azbest »

To jeszcze ja.
Wprawdzie kupiłem SECA STREAM i jak na razie daje radę. Podpinka i membrana wypinana, ale z racji pogody nie odpinałem tego jeszcze. Przy +5* dało radę, przy +14 też, a co będzie w lecie to opowiem później.
Kumpel myśli kupić SECA RONIN i pytanie: MEMBRANA W NIEJ WYPINANA JEST???
Proszę tak o odpowiedź na szybko. Z góry dzięki :)
ODPOWIEDZ