Buty na miasto.

Kurtka, spodnie, rękawiczki, bielizna - tutaj wszystkiego się dowiesz

Moderatorzy: Miłosz, Kamyk, lucek, bartoszto, jotto

Filipo
Motorowerzysta
Posty: 96
Rejestracja: 30 sty 2012, 10:45
Imię: Filip
Miejscowość: Poznań
Plecak: Campus :)
Garnek: Uvex Ps400s
Numer GG: 3277759

Buty na miasto.

Post autor: Filipo »

Witajcie,
Kompletuję ubiór na motocykl, mam pytanko odnośnie butów, jakie? Głównie będę używał w mieście, trasa raz w tygodniu "wokół komina" do 50-60km. Budżet myślę że w okolicach 300 zł. Już mam mętlik od tych wszystkich rodzajów kasków,kurtek,rękawiczek etc...
Sklep Motocyklowy Warszawa - moto NUMiK
Awatar użytkownika
duzydamian
Motocyklista
Posty: 144
Rejestracja: 13 sie 2011, 18:10
Imię: Damian
Miejscowość: Chorzów
Garnek: AGV K3 Basic
Numer GG: 3799712
Kontakt:

Re: Buty na miasto.

Post autor: duzydamian »

Ja do jazdy po mieście oraz do chodzenia zakupiłem buty Probiker Active. Dałem za nie ok. 100 złotych. Mogę zdecydowanie polecić. Są bardzo lekkie i wygodne. Da się w nich w miarę normalnie chodzić w razie potrzeby. Usztywnione przody, wzmocnienia na kostkach i dodatkowo wzmocnione miejsce styku z dźwignią zmiany biegów.
Obrazek
Awatar użytkownika
UncleKlaus
Motocyklista
Posty: 179
Rejestracja: 10 mar 2011, 17:38
Imię: Michał
Miejscowość: Kraków

Re: Buty na miasto.

Post autor: UncleKlaus »

Podstawowe pytanie - mają być z membraną czy nie koniecznie? Bo różnica to jakieś 200 zł:) Jeżeli nie będziesz dużo jeździł w deszczu (albo godzisz się z przemoczonymi stopami) to takie probikery spokojnie dadzą radę. Ja sam mam TCX X-Cube, ale jeżeli zamierzasz chodzić w takich butach np. cały dzień w pracy/szkole, to polecałbym coś niższego (np. TCX X-Square:)).
Filipo
Motorowerzysta
Posty: 96
Rejestracja: 30 sty 2012, 10:45
Imię: Filip
Miejscowość: Poznań
Plecak: Campus :)
Garnek: Uvex Ps400s
Numer GG: 3277759

Re: Buty na miasto.

Post autor: Filipo »

Moto służy mi do przejażdżek generalnie, także deszcz będę się starał omijać dużym łukiem. Probikery dość fajne, TCX jak na mój budżet za drogie. Podjadę jutro do sklepu i obejrzę:) Dzięki Panowie!
KELGAR
Motocyklista
Posty: 352
Rejestracja: 02 paź 2011, 21:06
Imię: Mateusz
Miejscowość: Świdnica
Plecak: z książkami ^^
Garnek: Shark S600

Re: Buty na miasto.

Post autor: KELGAR »

Wydaje mi się, że to na co szczególnie powinieneś zwrócić uwagę, to bezpieczeństwo. Takie buciki nie gwarantują, że przy szlifie, czy nawet zwykłej parkingówce, twoja kostka pozostanie w miejscu do tego przeznaczonym.

Może już bardziej w tym kierunku? http://www.4ride.pl/index.php/buty-1/bu ... white.html
Filipo
Motorowerzysta
Posty: 96
Rejestracja: 30 sty 2012, 10:45
Imię: Filip
Miejscowość: Poznań
Plecak: Campus :)
Garnek: Uvex Ps400s
Numer GG: 3277759

Re: Buty na miasto.

Post autor: Filipo »

No główne założenie moje kupując buty motocyklowe jest takie, żeby moja stopa była bezpieczna podczas upadku. Rebelhorny bardzo fajne i mieszczą się w budżecie, masz jakieś doświadczenie z nimi?
KELGAR
Motocyklista
Posty: 352
Rejestracja: 02 paź 2011, 21:06
Imię: Mateusz
Miejscowość: Świdnica
Plecak: z książkami ^^
Garnek: Shark S600

Re: Buty na miasto.

Post autor: KELGAR »

Przymierzałem, tylko tyle ;)
Pierwsze wrażenie - solidnie wykonane, dają poczucie, że stopa jest chroniona. Tyle, że nie mam pojęcia jakie opinie mają buty tej marki.
Na pewno lepsze od adidasków albo trampków :twisted: , ale na pewno nie dorównają butom za >800 zl bo to inna technologia. http://www.4ride.pl/index.php/buty-1/bu ... urner.html Dopiero o takim bucie możesz powiedzieć że jest bezpieczny :)
Najlepiej podjedź do jakiegoś sklepu odziezą na moto (w końcu w Poznaniu musi coś takiego być :D ) i poprzymierzaj. Zupełnie inaczej wygląda to na zdjęciach a inaczej w realu. Generalnie unikaj buta z podpisem BUT MOTOCYKLOWY a wykonanego ze szmaty i bez żadnych ochraniaczy bo to jest jak zwykły trampek.

A trampek zachowuje się tak http://www.youtube.com/verify_age?next_ ... yuTDKaNgv0
Awatar użytkownika
duzydamian
Motocyklista
Posty: 144
Rejestracja: 13 sie 2011, 18:10
Imię: Damian
Miejscowość: Chorzów
Garnek: AGV K3 Basic
Numer GG: 3799712
Kontakt:

Re: Buty na miasto.

Post autor: duzydamian »

Co do tych moich butów wcale nie są takie zwykłe i mało bezpieczne. W sezonie zaliczyłem malutkiego szlifa, motocykl przygniótł mi lewą stopę i przycisnął kostkę i totalnie nic mi się nie stało, a buty nienaruszone kompletnie.

Co do Rebelhorna przyglądałem się i wykonane świetnie. Sprawiają wrażenie bardzo solidnych.
( Polecam przy okazji sklep 4ride - bardzo kompetentny sprzedawca, fajne ceny i możliwość negocjacji przy zapłacie gotówką. Te buty za 300 złoty do wzięcia )

W tej cenie jeszcze może coś takiego:
http://allegro.pl/niskie-buty-adrenalin ... 39461.html
( tutaj też polecam sklep - niesamowicie kompetentna kobieta tam pracuje )

Moim zdaniem Rebelhorny są solidniejsze, ale oba modele tylko oglądałem, nic nie mierzyłem.
Obrazek
Filipo
Motorowerzysta
Posty: 96
Rejestracja: 30 sty 2012, 10:45
Imię: Filip
Miejscowość: Poznań
Plecak: Campus :)
Garnek: Uvex Ps400s
Numer GG: 3277759

Re: Buty na miasto.

Post autor: Filipo »

Generalnie tak jak mówicie, trzeba podjechać i zobaczyć na żywo, przymierzyć, dopiero wtedy coś wiadomo. Po obejrzeniu tego filmu z Youtube od razu chce się kupić coś co ochroni stopę, a nie trampka. Jak będę miał czas to podjadę do kilku sklepów i zdam relację :)
Czarny
Rowerzysta
Posty: 31
Rejestracja: 23 maja 2011, 01:05
Imię: Paweł
Miejscowość: Lublin
Plecak: Samotny jeździec...
Garnek: LS2 i Nolan
Numer GG: 2046519

Re: Buty na miasto.

Post autor: Czarny »

Przed zakupem trzeba bezwzględnie mierzyć. Ja chciałem kupić przez internet (sprzedawca podawał dokładne wymiary i na jaką długość stopy). Wychodziło mi, że powinienem kupić 42. Coś mi się nie podobało, bo noszę 44 - 45. W sklepie stacjonarnym zmierzyłem te buty i od razu kupiłem. Wyszło, że pasuje 44. Jakbym kupił przez internet bo bujałbym się z wymianą 2 tygodnie i płacił za przesyłki...
Jak powszechnie wiadomo - dwa kółka to więcej niż cztery...
BMW F650GS (2001)
ODPOWIEDZ